Bulimikių išpažintis: šlykščiausia vemti makaronais, gardžiausia – šokoladu

Bulimija – itin pavojingas psichologinis sutrikimas, galintis negrįžtamai sužaloti žmogaus gyvenimą, o kartais privesti ir prie mirties. Sergant šia liga, susilpnėja arba visai išnyksta sotumo jausmas. Ligonis nuolatos kamuojamas neapleidžiančios baimės priaugti svorio, maža to, žmogus nuolat persivalgo, o tą padaręs viską išvemia. Norėdami sulieknėti, jie į pagalbą pasitelkia įvairius lieknėjimo preparatus, sportą, nelegalius vaistus.

Nesergantys šia liga dažnai nesupranta tų, kurie kenčia nuo šio valgymo sutrikimo. Dažnai tokius žmones lydi pašaipos, nuostaba: visuomenė juos žemina, tyčiojasi.

Ko gero labiausiai šokiruoja ne mokslinis šios ligos apibrėžimas, o liudijimai merginų, kurios kenčia nuo šio psichologinio sutrikimo.

Pastaba – tekstas yra asmeninis kiekvienos merginos liudijimas, silpnų nervų skaitytojams patariame neskaityti!

Mergina, serganti bulimija (nuotr. asm. archyvo)Mergina, serganti bulimija (nuotr. asm. archyvo)

„Vemiu jau tris mėnesius. Pati radau būdą, kaip geriausiai tą daryti. Tiesą pasakius, pradžioje buvo labai sunku. Tačiau pats pasitenkinimas būna pabaigoje... Tai yra nuostabu jausti tuštumą ir laisvę savo viduje. Dėl šio metodo per tris mėnesius atsikračiau 14 kilogramų.

REKLAMA

Taip įpratau vemti, kad nebegalėjau gyventi kitaip. Vemdavau visur: universitete, kavinėse, kino teatro tualete, prekybos centruose ir, žinoma, namuose. Visą tai darydavau penkis kartus per dieną. Būdavo taip, kad eidavau išsivemti net tada, kai atsigerdavau vandens. Išmokau jau tą daryti be garso, o jei nepavykdavo užsileisdavau garsiai muziką ir atsukdavau vandens čiaupą. Gyvenau taip keturis mėnesius ir sakiau sau, kad šis kartas jau tikrai paskutinis. Taip pat vartojau liekninamąsias tabletes. Pradžioje jų užtekdavo vos kelių, o vieną kartą per dieną išgėriau keturiasdešimt. Tau nerūpi, kad visų nekenti, o labiausiai savęs. Nenori gyventi, o tam nėra ir jėgų. Galiausiai man prireikė kreiptis pagalbos. Vieną mėnesį praleidau nevėmusi ir be tablečių, tačiau vėliau grįžau prie jų. Matyt, aš esu linkusi naikinti save, arba tiesiog esu idiotė. Gerai pagalvokite prieš pradėdamos... Ar verta? Jei nebijote viso to – prašom!“

Mergina, serganti bulimija (nuotr. asm. archyvo)Mergina, serganti bulimija (nuotr. asm. archyvo)

„Vemiu jau septintus metus. Tai tapo jau neatsiejama mano gyvenimo dalimi. Darau tai efektyviai, užtikrintai ir be garso. Visi dantys man jau iškrito seniai... Streikuoja gerklė, pilvas, skrandis... Net regėjimas pablogėjo. Kuomet vemi, skrandžio sultys nugraužia dantų emalį. Taip pat trūksta kalcio organizme, kankina bendras kūno išsekimas. Kai kuriems žmonėms nuo vėmimo ištinsta veidas.

Man nusibodo mėlynės ir nubrozdinimai ant rankų. Paskutinį mėnesį vemiu nuolatos, kiekvieną dieną, 4–5 kartus. Nebegaliu taip gyventi. Tačiau, jei manęs paklaustų, ar noriu nustoti vemti, atsakyčiau, kad vargu. Mane kankina disbakteriozė, taip pat padidėjo kepenys.“

Mergina, serganti bulimija (nuotr. asm. archyvo)Mergina, serganti bulimija (nuotr. asm. archyvo)

„Pusę metų vemdama sulieknėjau iki 37 kilogramų, vėliau papuoliau į reanimaciją. Liepė gerti antidepresantus, bet dėl jų negaliu išsivemti. Ką man daryti? Negaliu atsikratyti maisto iš savęs, tačiau laikyti savyje taip pat negaliu... Gal man visai nevalgyti?“

REKLAMA

„Man buvo taip, kad jau viskas... Nieko išskyrus seiles nepavyksta išvemti... Tačiau paskui penkias minutes pasistengi ir kas nors išlenda... O būna, kad ima skaudėti pilvą ir neįmanoma išsivemti...

Šokoladu vemti man labiausiai patinka. O štai dešrelėmis, mano nuomone, yra šlykštu.“


Rašyti komentarą...
L
Lijana
2012-06-26 12:25:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
o aš jau 30 metų karts nuo karto išvemiu maistą. Suprantu,kad tai problema, bet kartais prisivalgau, prigeriu vandens su soda (nebūtinai) pirštu į burną ir pirmyn. Turbūt iš vaikystės problema, nes buvau storulė, o dabar labai bijau nors porą kg priaugti.
Atsakyti
0

K
Katerina
2013-09-09 19:26:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš dalies, tai gal ir tiesa, kad tokie straipsniai tik padidina "bulimikių" būrį. Aš pati sergu jau 6 metai, ir galbūt nė nebūčiau pradėjus, jeigu nebūčiau išgirdus, kad taip įmanoma daryti. O šeip tai čia yra gan žiaurių ir smerkiančių komentarų. Kas šia liga nėra sirgęs, niekada nesupras tų kurie nuo jos kenčia. Aš manau, kad reikėtų mažiau apie tai rašyti, na, apie būdus kaip vemti ir panašiai, tiesiog Lietuvoje reikėtu įsteigti kokių nors bendrijų ar susibūrimų (nemokamų) kur žmonės sergantys bulimija ar kitais valgymo sutrikimais, galėtu pasikalbėt išsipasakot ir kartu ieškoti problemos sprendimo. Lietuvoje to tikrai trūksta.
Atsakyti
0

K
Karina
2012-06-25 18:00:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sukūdėti? Jūs rimtai dar leidžiat straipsnius su tokiom klaidom?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų