REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tikriausiai dauguma žmonių yra nors kartą patyrę bitės įgėlimą. Šio gyvūno įgėlimo nereikėtų bijoti, nes žmogui, neturinčiam alergijos, jis visai pavojingas, tačiau turintiems alergiją, toks nekaltas įgėlimas gali baigtis tragiškai.

Tikriausiai dauguma žmonių yra nors kartą patyrę bitės įgėlimą. Šio gyvūno įgėlimo nereikėtų bijoti, nes žmogui, neturinčiam alergijos, jis visai pavojingas, tačiau turintiems alergiją, toks nekaltas įgėlimas gali baigtis tragiškai.

REKLAMA

Kauno rajono GMPS pasidalino alergiško bičių įgėlimams žmogaus istorija, kuri tik dėl asmens sąmoningumo baigėsi laimingai. Vyras sako, kad savo istorija dalinasi todėl, nes tikisi, kad ji gali kam nors pagelbėti ateityje.

Įgėlimas

„Taip jau atsitiko, kad praeitą savaitgalį savo sodyboje, Kauno rajono pakraštyje, pjaudamas žolę pajutau buką, labai stiprų skausmą už dešinės ausies. Nusimečiau veido apsaugą. Kadangi buvau alergiškas bičių įgėlimams, nuėjau paieškoti žmonos, kuri dirbo darže“, – rašo Kauno rajono greitoji.

Nukentėjęs vyras pasakoja, kad pamažu pradėjo stiprėti galvos ir kaklo sunkumas, darėsi sunku kvėpuoti. Nieko nelaukęs susirado žmoną ir jai pasakė, kad tikriausiai įgėlė bitė, nes žmogus šienavo visai šalia bičių avilių.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris vyrą pradėjo vesti link mašinos, bet kvėpuoti darėsi vis sunkiau, liejosi vaizdas. Vyras sako, kad rado kur atsisėsti vien tik apgraibomis, o tada viskas dingo, nieko nebegirdėjo ir nebematė.

REKLAMA

Greita reakcija

Kauno rajono GMPS rašo, kad vyro žmona nepasimetė ir nubėgo atnešti adrenalino: „Dukrytė tėtį vėsino vandeniu. Žmona suleido į raumenis visą adrenalino ampulę ir išvežė į artimiausią nurodytą kaimą, į sutartą vietą pasitikti greitosios. Po poros minučių nuo adrenalino injekcijos, kaip paskaičiavome vėliau, pradėjau vėl girdėti ir matyti. Bet trūko oro, troškino, visą kūną tiesiog iki pačių pirštų galų dilgino, buvau išpiltas prakaito.“

Vyras pasakoja, kad atvykus medikams ir suleidus vaistus, pagaliau galėjo kalbėti, nors kūnas vis dar neklausė.

REKLAMA
REKLAMA

„Tada mane jau greitąja išvežė į Kauno klinikas. Manau, kad man nerealiai pasisekė, kad viskas taip sėkmingai baigėsi. Ačiū visiems už suteiktą pagalbą. Žmona taip pat dėkoja medikams, už profesionaliai, ramiai suteiktą pagalbą ir už perspėjimą – nelėkti paskui greitąją iki ligoninės, o laikytis eismo taisyklių ir saugaus greičio.“, – rašo Kauno rajono GMPS.

Kaip apsisaugoti

Gamtos tyrimų centro vyresnioji mokslų darbuotoja Laima Blažytė-Čereškienė sako, kad bitės be priežasties nepuola.

„Labiausiai reikėtų saugotis, jeigu prie bityno bitininkas žiūri bites, ima medų, na, tai tada reikėtų ten neiti arba dėvėti specialias apsisaugojimo priemones: tinklelį, specialius rūbus, pirštines. O šiaip bitės, kaip ir bet kuris kitas gyvūnas, be priežasties negelia“, – sako specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteris teigia, kad bitė gali gelti, jeigu ant jos netyčia užminame arba papuolame ant jų tako, kur jos gausiai skraido: „Patekus į nuolatinį bičių taką gali būti, kad bitė įsivels į plaukus, tačiau nereikėtų panikuoti, mosuoti rankomis, bėgti. Reikėtų atsargiais judesiais bitę išimti ir viskas.“

Ką daryti bitei įgėlus

Specialistė sako, kad jeigu žmogus žino, jog yra alergiškas bitėms ar kitiems vabzdžiams, jis turėtų su savimi nešiotis adrenaliną:

„Adrenaliną reikėtų susileisti iškart po įgėlimo, taip pat reikėtų išgerti priešalerginių vaistų ir, žinoma, skubiai kreiptis į gydytojus.

Jeigu žmogus nealergiškas, tai tas įgėlimas skaitomas nepavojingu, galima sulyginti su uodo įgėlimu. Tuo metu įgėlimą pajaučiame, dar truputį paniežti, kiek patinsta, bet tai praeina per 1-2 dienas. Nereikėtų nieko daryti ir nereikėtų panikuoti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų