REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kambariniai augalai yra populiarūs, nes atrodo, kad juos prižiūrėti yra gana lengva. Svarbiausia, kad suprastumėte, ką jums sako jūsų augalas, kai ant lapų matosi dėmės ir žymės.

Kambariniai augalai yra populiarūs, nes atrodo, kad juos prižiūrėti yra gana lengva. Svarbiausia, kad suprastumėte, ką jums sako jūsų augalas, kai ant lapų matosi dėmės ir žymės.

REKLAMA

„Bright Side“ išskyrė 8 ženklus, rodančius, kad savo augalu reikėtų pasirūpinti kitaip. Pažiūrėkite, kuris paveikslėlis geriausiai atitinka jūsų augalą, ir sužinokite, kaip galite jiems padėti.

1. Visiškai rudi lapai

Visiškai rudi lapai paprastai yra natūrali augalo augimo ir senėjimo proceso dalis, nesusijusi su augalo priežiūra. Jei iš pradžių jis pradėjo ruduoti nuo lapo galiuko, tai greičiausiai yra nepakankamo laistymo ženklas.

Ką daryti: kai lapai yra visiškai rudi ir negyvi, nebereikia bandyti jų išgelbėti. Tačiau jie vis tiek sunaudoja daug maistinių medžiagų. Norint paskirstyti jas kitiems lapams, reikia pašalinti negyvus lapus.

REKLAMA
REKLAMA

2. Rudi lapų galiukai

Paprastai tai yra ženklas, kad jūsų augalas negavo pakankamai vandens, o tai gali reikšti, kad:

Augalus laistote nepakankamai dažnai.

Dirvožemis yra nekokybiškas ir nepakankamai gerai laikosi vanduo.

Šaknys gali būti pažeistos, nes anksčiau jos buvo perlaistytos arba vazonas per mažas.

Ką daryti: jei jūsų dažnai nėra namuose, bet vis tiek norite, kad augalai visą dieną gautų pakankamai vandens, yra keletas gudrybių, kurios gali padėti jūsų augalui gauti nuolatinį vandens srautą, kai to reikia.

REKLAMA

Į puodo dugną įdėkite drėgną kempinę: tai sugers vandens perteklių ir išleis, kai augalui reikės vandens.

3. Paruduoja lapų vidurys

Paprastai tai yra perlaistymo požymis. Nuolat drėgnas dirvožemis sukuria drėgną aplinką, kuri yra puiki aplinka grybeliniams patogenams augti. Ši liga pasireiškia rudomis dėmėmis lapo viduryje ir vėlesnėse stadijose plis toliau nuo vidurio.

Ką daryti: kavos filtrai leis pertekliniam vandeniui nutekėti, išlaikyti sausą dirvožemį.

4. Apatiniai lapai gelsta

Jei jūsų augalas yra subrendęs, atsitiks taip, kad kai kurie iš lapų pagels ir tada nukris. Tačiau jei tai vyksta dažnai, tikriausiai kažkas yra.

REKLAMA
REKLAMA

Tai gali sukelti daugybė veiksnių, susijusių su aplinka, kurioje yra jūsų augalas, pavyzdžiui, per mažai šviesos, per šalta temperatūra, staigus temperatūros kritimas ar sausros poveikis.

Ką daryti: augalai gana lėtai prisitaiko prie savo aplinkos. Jei galite, per daug nejudinkite savo augalo. Jei vis dėlto turite perkelti augalą į geresnę vietą, valandai per dieną padėkite jį į naują vietą. Lėtai ilginkite laiką, kol augalas visiškai prisitaikys.

5. Tamsios dėmės ir geltoni lapų kraštai

Paprastai tai reiškia, kad jūsų augalas turi grybelinę lapų vietą. Jei augalai gauna per daug saulės, taip pat gali atsirasti blankių spalvų dėmių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ką daryti: pamatę besiformuojančias dėmes, vazoną nedelsdami izoliuokite, kad grybelis neplistų į kitus jūsų augalus. Pašalinkite visus paveiktus lapus ir leiskite augalui atsigauti.

6. Lapų blyškumas

Blyškiai žali ar net geltoni lapai gali atsirasti dėl maistinių medžiagų trūkumo. Daugumą šių maistinių medžiagų galima rasti trąšose.

Ką daryti: į dirvą įberkite kiaušinių lukštų arba įpilkite virtų kiaušinių vandens. Toks vanduo suteiks jūsų augalams kalcio ir kalio.

7. Labai maži lapai

Labai maži lapai gali rodyti, kad jūsų augalui reikia daugiau saulės spindulių. Natūralu, kad pirmiausia turėtumėte patikrinti, ar jūsų augalas iš tiesų yra tamsioje namo vietoje. Tokiu atveju pabandykite jį perkelti arčiau lango.

REKLAMA

Ką daryti: jei jūsų augalas jau buvo saulėtoje vietoje, o lapai vis dar yra labai maži, nuo augalo nuvalykite dulkes. Dulkių sluoksnis ant lapų užblokuos saulės šviesą ir sumažins augalo gebėjimą fotosintezuoti.

8. Lapų galai susisuka

Kai kurie populiariausi kambariniai augalai kilę iš tropinių ar subtropinių regionų, kur jie klesti drėgname miško pakraštyje. Augalai aplinkoje, kur atmosferos oro drėgmė per maža, dažnai susuka lapus.

Ką daryti: atitolinkite augalus nuo šilumą skleidžiančių objektų. Net jei bendras oro drėgnumas yra geras (apie 50%), jūsų augalas vis tiek nukentės, jei jis bus pastatytas per arti šildytuvo ar radiatoriaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų