REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Romano Abramovičiaus vardas yra gerai žinomas futbolo gerbėjų tarpe. Jungtinė Karalystė sankcionavo šį rusų oligarchą ir daugelis ėmė ieškoti, kaip rusas taip praturtėjo. 

Romano Abramovičiaus vardas yra gerai žinomas futbolo gerbėjų tarpe. Jungtinė Karalystė sankcionavo šį rusų oligarchą ir daugelis ėmė ieškoti, kaip rusas taip praturtėjo. 

REKLAMA

„Chelsea FC“ savininkui R. Abramovičiui Jungtinės Karalystės vyriausybė skyrė sankcijas, motyvuodami tuo, kad jis turi akcijų plieno įmonėje „Evraz“. Teigiama, kad įmonės gaminama medžiaga naudojama Rusijos tankų gamybai, kurie šiuo metu dislokuoti Ukrainoje ir niokoja visą šalį.

Pritaikytos sankcijos

Jo turtas Jungtinėje Karalystėje buvo areštuotas, įskaitant „Chelsea“ klubą, kuris ir toliau gali mokėti žaidėjams, bet neturi užsiimti žaidėjų ir bilietų į rungtynes pardavimu. Namų rungtynėse dabar gali dalyvauti tik sezono bilietų turėtojai. Neseniai R. Abramovičius pasiūlė klubą parduoti, tačiau tai neatgrasė vyriausybės sankcionuoti savininką, rašo mirror.co.uk.

Kultūros sekretorė Nadine Dorries sakė: „Žinau, kad tai kelia tam tikro neapibrėžtumo, tačiau vyriausybė dirbs su lyga ir klubais, kad futbolo rungtynės vyktų, tuo pačiu užtikrinant, kad sankcijos pasiektų tuos, kurie to nusipelnė.“

REKLAMA
REKLAMA

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas sakė: „Šiandien taikomos sankcijos yra naujausias žingsnis remiant Ukrainos žmones. Būsime negailestingi persekiodami tuos, kurie leidžia žudyti civilius, naikinti ligonines ir neteisėtai okupuoti suverenius sąjungininkus.“

REKLAMA

Tad kas yra R. Abramovičius ir dėl ko jam pradėtos taikyti sankcijos? Jo ryšiai su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu yra gerai žinomi, tačiau panašu, kad jo ryšys su plieno gamybos įmone „Evraz“ galėjo būti paskutinis taškas. Karas Ukrainoje nuniokojo daugelį šalies didžiųjų miestų, Putino paliepimu bombarduojant civilines teritorijas. Šimtai žuvo, o milijonai pabėgėlių patraukė į vakarus, kaimynines šalis.

Aukščiausiojo teismo teisėjas sakė, kad Rusijos naftos verslininkas turėjo „labai gerus santykius“ su Putinu ir turėjo „privilegijuotą prieigą“ per 2012 metų posėdį. Tačiau tame pačiame posėdyje teisėjas pareiškė, kad Abramovičius neturėjo pakankamos prieigos, kad galėtų „tampyti prezidento virveles“. 

REKLAMA
REKLAMA

Sankcijos taikomos ir kitiems oligarchams

Rusijos oligarchas yra vienas iš septynių žmonių, kuriems taikomos naujos sankcijos prieš Putino Rusiją. Vyriausybė sakė: „Romanas Abramovičius turi plieno milžinės „Evraz“, „Norilsk Nickel“ akcijų ir jam priklauso „Chealsea FC“. 2005 metais jis pardavė 73 proc. Rusijos naftos įmonės „Sibneft“ akcijų valstybiniam dujų titanui „Gazprom“ už 9,87 mlrd.

Apskaičiuota, kad jo grynoji vertė siekia 9,4. Milijardus svarų. Jis yra vienas iš nedaugelio 1990-ųjų oligarchų, išlaikiusių savo svarbą valdant Putinui. Nė vienas iš mūsų sąjungininkų dar nepaskyrė sankcijų Abramovičiui.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Likus kelioms savaitėms iki šio pranešimo, Bendruomenių rūmuose buvo raginama taikyti sankcijas „Chelsea“ savininkui. Ginčai kilo po to, kai Borisas Johnsonas sulaukė kritikos dėl melagingų teiginių apie Rusijos oligarchą R. Abramovičių.  Ministras pirmininkas Bendruomenių rūmams sakė, kad milijardierius buvo įtrauktas į vyriausybės sankcijų sąrašą, o teiginys tuo metu nebuvo teisingas.

Abramovičius anksčiau yra susidūręs su problemomis dėl vizų, bet niekad anksčiau nebuvo sankcionuotas. Dauningstrytas turėjo pataisyti teiginį, pareikšdamas, kad „ministras pirmininkas sakė netiesą“. Bryantas pasakė: „Ministras pirmininkas sakė, kad Romanui Abramovičiui buvo pritaikytos sankcijos. Kaip suprantu, taip neatsitiko. Esu tikras, kad ministras pirmininkas visiškai netyčia suteikė klaidingą informaciją... Tačiau būtų naudinga, jei ministras pirmininkas galėtų pataisyti šią klaidą.“

REKLAMA

Atskleidė Abramovičiaus grynąją vertę

Remiantis „Forbes“, šiuo metu Romano Abramovičiaus grynoji vertė yra maždaug 10,7 mlrd. Žurnalas taip pat mano, kad Abramovičius yra 142 turtingiausias žmogus Žemėje. 

Dėl finansinės sėkmės 2003 metais jis įsigijo „Chelsea“, padarydamas didelę įtaką Anglijos futbolui. Nuo tada, kai jis perėmė vieną didžiausių Londono futbolo klubų, Abramovičiaus „Chelsea“ laimėjo trofėjų po trofėjaus.

Mėlynieji jau buvo patyrę sėkmę kelerius metus iki perėmimo, tačiau neabejotina, kad jie lieka skolingi žaidėjams ir vadovams, kuriuos sugebėjo pritraukti nuo tada, kai oligarchas 2003 m. drastiškai išplėtė  klubo turtą. 

REKLAMA

Abramovičius yra žinomas dėl pomėgio leisti pinigus, ką jam leidžia jo susikrauti turtai – jis turi daugiau nei 500 milijonų svarų sterlingų vertės jachtą, taip pat žinoma, kad turi namus Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Karibų jūros regione ir gimtojoje Rusijoje.

Knygoje „Londongrafas“, kurią 2009 metais pirmą kartą išleido Markas Hollingsworthas ir Stiuartas Lansey, teigiama, kad Abramovičius turi „brangiausio pasaulyje maisto išsinešimui“ titulą, kai, kaip  pranešama, užsisakė sušius iš Londono, kurie privačiu lėktuvu pristatyti į vietą, kurioje jis buvo – Baku, Azerbaidžano sostinę. Manoma, kad užsakymas kainavo apie 40 tūkst. svarų sterlingų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turtus susikrovė žlugus Sovietų Sąjungai

Abramovičius yra 55 metų Rusijos milijardierius, su Rusijos prezidentu Putinu užmezgęs „tėvo ir sūnaus“ santykius. Nuo šio teiginio jis atsiribojo. Abramovičius gimė 1966 metais, tačiau didelę savo vaikystės dalį praleido būdamas našlaitis, kai jo mama mirė nuo kraujo užkrėtimo. Tuo metu mažajam Romanui buvo treji.

Jo tėvas žuvo maždaug tuo pačiu metu įvykus nelaimei statybvietėje. Jį įsivaikino dėdė Leiba ir jo žmona Liudmila, kuri, kaip pranešama, buvusi tikra gražuolė. Vėliau, 1974 metais, jis persikraustė į Maskvą pas dėdę Abramą. Užaugęs Abramovičius tarnavo Raudonojoje armijoje, prieš pradėdamas savo verslininko karjerą. 

REKLAMA

Abramovičiaus turtų šaltinis – vienas reikšmingiausių politinių įvykių istorijoje, Sovietų Sąjungos žlugimas. Sovietų Sąjungai subyrėjus 1991 metais, šalies gamtinių išteklių atsargų infrastruktūra buvo išardyta ir išparduota investuotojams. Tai sukrovė didžiulius turtus ir atvėrė galimybes verslininkams, tarp jų ir Abramovičiui, įsigyti neįvertintą turtą ir uždirbti didelį pelną. 

Pradėjęs verslą jis pirko ir pardavinėjo restauruotas padangas ir įkūrė žaislų įmonę, prieš įsteigdamas naftos prekybos įmonę ABK. Anot „Londongrado“, Abramovičius gavo didžiulę naudą pirkdamas naftą ir kontroliuodamas jos kainą, o prieš parduodamas ją nereguliuojamoje pasaulio rinkoje, „per ryšius su muitinės pareigūnu“ gavo licenciją naftos eksportui.

Verslininkas atsargiai atsiribojo nuo teiginių apie savo ryšius su Putinu ir 2021metų gruodį laimėjo bylą dėl šmeižto, kai žurnalistė Catherine Belton paskelbė daugiau detalių apie santykius su Putinu knygoje „Putino žmonės“. Joje buvo teigiama, kad Abramovičius įsigijo „Chelsea“ Putino nurodymu, pakartodamas tai, ką anksčiau sakė kitas Rusijos milijardierius Sergejus Pugačiovas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų