Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sparčiai artėja Kalėdos, tačiau už lango vis labiau vaizdą liūdina pilkuma ir lietūs. Tam, kad vaizdas džiugintų ir šventinis džiaugsmas tik didėtų, siūlome sužinoti, kokios žiemos gėlės žydi šiuo žiemos laikotarpiu bei ką, galite drąsiai sodinti ir nebijoti, jog nušals.

Sparčiai artėja Kalėdos, tačiau už lango vis labiau vaizdą liūdina pilkuma ir lietūs. Tam, kad vaizdas džiugintų ir šventinis džiaugsmas tik didėtų, siūlome sužinoti, kokios žiemos gėlės žydi šiuo žiemos laikotarpiu bei ką, galite drąsiai sodinti ir nebijoti, jog nušals.

Žiema gali pasirodyti nuobodus metas sodininkystei, tačiau yra keletas augalų, kurie pradės žydėti artėjant Kalėdoms. Temperatūrai nukritus, puikiai jai atsilaiko ir „ištvermingos“ gėlės, tokios kaip ciklamenai, kalėdinės rožės, puansetijos, dėl kurių visą žiemą galite džiaugtis nuostabiais žiedais.

Kokios gėlės žydi gruodį?

Artėjant kalėdiniam laikotarpiui, per pačias švenčių dienas gali pražysti augalai, kuriuos sodinote dar rudens pradžioje.

Kuomet sodo ir kambariniai augalai bus pasirengę atskleisti savo žiemos žiedlapių grožį, galėsite rasti daugybę būdų kaip „gyvu“ dekoru galėsite nustebinti savo šventės svečius.

REKLAMA
REKLAMA

Labiausiai universalūs kalėdiniai augalai Jungtinėje Karalystėje, gruodžio mėnesį pasitaiko šie:

 • Kalėdinis kaktusas;
 • bugienis;
 • žieminės našlaitės;
 • Kalėdų rožė;
 • varpeliai;
 • ciklamenai;
 • puansetijos;
 • amarilis;
 • kambarinės azalijos;
 • miniatiūrinis narcizas;
 • viržiai.

Tam, kad nekiltų jokių nesklandumų ir gėlės per Kalėdas pražystų, yra keletas svarbių patarimų, kuriuos turėtumėte žinoti, kad jūsų gėlės nenuviltų ir džiugintų savo nuostabiais žiedais.

Kalėdinis kaktusas

Kalėdinis kaktusas yra puikus šventinis kambarinis augalas, kuris savo grožį skleidžia ryškiais raudonais žiedais ir sodriu žaliu stiebu.

Bendraudami su express.co.uk, botanikos ekspertai aiškino: „Šiam augalui labiausiai bus naudingas į rytus nukreiptas langas su vidutiniu apšvietimu.

Dirvožemis turėtų būti tolygiai drėgnas, retkarčiais vertėtų papurkšti, kad padidėtų drėgmė.

Šis lengvai augantis kambarinis augalas žydės visą Kalėdų sezoną ir džiugins nuo pat lapkričio iki sausio mėnesio.“

REKLAMA
REKLAMA

Ciklamenai

Botanikos ekspertai taip pat sakė: „Ciklamenai gali pasiūlyti sodrią žalią spalvą su šviesesniu geltonu lapų centru, po kurio žydi ryškiai raudonos, rožinės arba baltos gėlės.

Tai mažos priežiūros reikalaujantys augalai, kuriuos reikia laikyti šviesioje vietoje su vėsesne temperatūra. Svarbu, kad žemė būtų drėgna, tačiau būkite atsargūs ir jos neperlaistykite.

Ciklamenus galite įsigyti tiek skirtus patalpoms, tiek laukui, nors kambarinės veislės užaugina daug didesnes gėles ir vaizdas būna įspūdingesnis.“

Puansetijos

Dėl sodriai raudonų puansetijos lapų, ši gėlė yra viena iš populiariausių per Kalėdas žydinčių kambarinių augalų rūšių, rašoma express.co.uk.

Puansetijos vazonuose klesti ištisus metus tiesioginiuose saulės spinduliuose ir teikia pirmenybę drėgnoms augimo sąlygoms. Žiemą jas vertėtų apsaugoti nuo šaltų skersvėjų.

Laikykite šias nuostabias gėles atokiau nuo palangių, ypač tada, kai iš lauko sklindanti vėsa pasidaro šaltesnė. Kad puansetijos žydėtų, jas reikia laistyti tik tuomet, kai žemė tampa sausa. Tokiu būdų žinosite, kad neperlaistote gėlės.

REKLAMA
REKLAMA

Išlaikyti itin raudoną puansetijos lapų pigmentą galite ištisus metus, jeigu laikysitės itin griežtos rutinos ir nelaikysite gėlių itin tamsioje patalpoje.

Stalą pagražins kalėdinės gėlių dekoracijos

„Botanical Boys“ pasidalijo lengvais patarimais, kurie padės nesunkiai pasigaminti kalėdinius papuošimus, kuriuose galėsite panaudoti ir pražydusias gėles.

Kalbėdama su express.co.uk ekspertai atskleidė: „Raudonos rožės arba spalvingi hiacintai yra geras šių metų Kalėdų gėlių pasirinkimas.

Hortenzijos taip pat gražiai puošia erdvę ir net išdžiūvusios išlaiko apvalią formą, o kartu su eukaliptu jie sudaro elegantišką vaizdą.“

Šventiniam stalui jaukaus akcento suteiks ir įvairios žolelių šakelės, tokios kaip rozmarinas, čiobrelis ar šalavijas, kurios bus surištos į krūvą.

Ekspertai taip pat pridūrė: „Žolelių šakeles išklokite Kalėdų eglutės atraižomis, kankorėžiais ar cinamono lazdelėmis ir tarp jų padėkite keletą mandarinų bei spanguolių – taip paryškinsite spalvą.

Tai tikrai jūsų šventinei dienai suteiks nostalgišką ir jaukų stalo serviravimą, kurį įsiminsite ne tik jūs, bet ir jūsų svečiai.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų