Šliužai, vorai ir kiti kenkėjai neišvengiami soduose, ypač Jungtinėje Karalystėje, kai prasideda šaltesni orai ir naujas sezonas. Nors kai kurie iš šių padarų yra nekenksmingi ir gali prisidėti prie sveikos ekosistemos, dauguma žmonių nenori, kad jie pakenktų augalams ar patektų į namus, rašo express.co.uk.
Įprasti rudens kenkėjai yra vorai, žalieji skydamariai, šliužai ir net tarakonai.
Sodininkystės ekspertas Chrisas Bonnettas sakė: „Prasidėjus rudens sezonui, daugelis britų savo soduose tikriausiai ras naujų vabalų. Tokie padarai kaip vorai, tarakonai ir šliužai šiuo metų laiku dažnai pasirodo soduose. Kiekvienas iš jų turi savo naudą sveikai ekosistemai, tačiau niekas nenori, kad jie niokotų sodą, graužtų augalus ar žalotų žolę.“
Padės šie patarimai
Tarakonai
Rudenį, atvėsus orams, soduose dažnai apsigyvena tarakonai. Norint juos atbaidyti, svarbu pasirūpinti, kad sode nebūtų maisto šaltinių, pavyzdžiui, nukritusių vaisių ar atliekų.
Blusos
Blusos gali sugadinti veją, sukurti „plikus plotus“. Reguliari sodo priežiūra, tokia kaip ravėjimas ir šienavimas, gali padėti pašalinti galimas slėptuves. Gyvūnų savininkams rekomenduojama tikrinti savo augintinius, nes blusos gali lengvai įsikibti jiems žaidžiant sode.
Vorai
Kenkėjų kontrolės ekspertas Chrisas įspėja, kad rugsėjis yra „pagrindinis vorų poravimosi sezonas“, todėl šie aštuonkojai padarai gali pasirodyti jūsų namuose ir soduose. Jis siūlo vorus atbaidyti pipirmėtėmis arba mėtomis, nes jie „nekenčia“ šių kvapų. Pipirmėčių aliejų galima įsigyti internetu už 78 pensus, o tai padės ne tik atbaidyti vorus, bet ir kitus kenkėjus.
Šliužai
Rudens viduryje prasideda šliužų poravimosi sezonas, todėl jų gali atsirasti daugiau tiek soduose, tiek namuose. Siekiant apsisaugoti nuo šliužų, Chrisas pataria sumažinti vakarinį laistymą, nes šliužai mėgsta drėgną aplinką. Pipirmėčių naudojimas taip pat gali padėti atbaidyti šliužus, nes jie nekenčia stipraus kvapo.
Žalieji skydamariai
Šie vabzdžiai mėgsta dėti kiaušinėlius ant augalų lapų, o juos traukia šviesos. Todėl patariama, kad sutemus lauke būtų kuo silpnesnis apšvietimas.
Amarai
Amarai pavasarį ir rudenį yra aktyviausi ir gali pakenkti įvairiems augalams. Amarams atbaidyti galima naudoti augalus, tokius kaip svogūnai ir česnakai, kurių aromatas juos atbaido.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!