REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Celiulitas – problema, kankinanti ne vieną moterį. Vasarą, kai norisi apsivilkti suknelę ar šortus, prie ežero leisti laiką su maudymosi kostiumėliu, „apelsino žievelė“ gali tapti kliūtimi – vis dar dažnai gėdijamės parodyti celiulitą.

Celiulitas – problema, kankinanti ne vieną moterį. Vasarą, kai norisi apsivilkti suknelę ar šortus, prie ežero leisti laiką su maudymosi kostiumėliu, „apelsino žievelė“ gali tapti kliūtimi – vis dar dažnai gėdijamės parodyti celiulitą.

REKLAMA

Vis dėlto dažnai pamirštame, kad celiulitas – ne liga ir gali paveikti bet kurią moterį, o jei veidrodyje matomas vaizdas netenkina, yra paprastų būdų, kaip celiulitą galite sumažinti namuose, jei tai dar nėra pažengusi problema.

Kodėl celiulitas dažniau kankina moteris, kokios jo atsiradimo priežastys bei kokios priemonės padeda jį sumažinti, naujienų portalui tv3.lt pasakojo „Sapiegos klinikos“ kineziterapeutė Reda Mačionytė.

Problema dažniau kankina moteris

Celiulitas retai kankina vyrus, tai – kone išskirtinai moterų problema. Dažniausiai ši problema pasireiškia sėdmenyse ar šlaunyse, o pažengus celiulito stadijai, gali atsirasti pilvo, rankų srityse.

REKLAMA
REKLAMA

Taip yra todėl, kad moterų odos derma yra elastingesnė ir plonesnė, todėl susidarius tvirtai riebalinių ląstelių sankaupai, lengviau paveikia moterų odą.

REKLAMA

„Skirtinga poodinio riebalinio audinio struktūra: vyrų jungiamojo audinio pertvaros, dalijančios riebalinį audinį į segmentus, yra pakreiptos įstrižai, o moterų – beveik vertikalios odos paviršiui. Todėl net ir padidėjus riebalinio audinio apimčiai, vyrų oda yra sunkiai paveikiama.

Taip pat turi daug įtakos moteriško hormono estrogeno veikla, skatinanti riebalinio audinio kaupimąsi“, – kodėl celiulitas dažniau kankina moteris aiškino kineziterapeutė.

Atsiradimą lemia hormoniniai pokyčiai

„Apelsino žievelė“ dažniausiai atsiranda dėl hormoninių pokyčių – brendimo, nėštumo, menopauzės, taip pat įtakos gali turėti kontraceptinių priemonių naudojimas ar skydliaukės sutrikimai, sako R. Mačionytė:

REKLAMA
REKLAMA

„Kitos svarbios priežastys – genetika, neaktyvus gyvenimo būdas, nesubalansuota mityba, skysčių trūkumas, nesaikingas aštraus ar sūraus maisto vartojimas bei ilgalaikis stresas, tuomet celiulitas pradeda vystytis daug greičiau.“

Specialistė pabrėžia vis dar vyraujantį klaidingą mąstymą, kad celiulitas – tik apkūnių žmonių problema. Tai yra mitas, nes jis gali kankinti ir lieknas moteris.

Celiulitas skirstomas į stadijas – pirmoji stadija plika akimi nematoma, celiulitas pastebimas tik odą suėmus pirštais. Tokiu atveju, jį išgydyti galite namuose.

„Neužmirškime bent kartą į dvi savaites atlikti kūno šveitimą, o kontrastinį dušą kasdieną, kas puikiai suaktyvina kraujotaką, skatina toksinų pasišalinimą, stangrina odą“, – pataria kineziterapeutė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, svarbu ir tai, kad suvartotumėte pakankamą kiekį skysčių – tai pagerins organizmo valymąsi, jausitės geriau, neapsunksite. Reikėtų atsižvelgti ir į tai, kas mūsų lėkštėje:

„Norint, kad kūno oda atrodytų sveika ir jaunatviška, labai svarbi kompleksiška priežiūra namuose.

Daug dėmesio turime skirti mitybai, vengti sūraus maisto, kuris užlaiko skysčius organizme, saikingai vartoti riebų maistą, kuris lėtina medžiagų apykaitą, riboti pridėtinį cukrų, geriau jį  keisti į sezonines uogas ir vaisius.“

Pasakė, ar anticeliulitinės priemonės veiksmingos

Be to, parduotuvių lentynose – begalės anticeliulitinių priemonių, įvairiausių kremų, gelių, šveitiklių. Specialistė patikina, kad tinkamai parinktos priemonės išties duoda džiugius rezultatus.

REKLAMA

„Tokie produktai veiksmingi, tačiau renkantis produktą labai svarbu atkreipti dėmesį į produkto sudėtį, koncentraciją ir aktyviąsias medžiagas, kuriose neturi būti kvapiklių, dažiklių ir silikonų“, – pabrėžia ji.

Taip pat, naudojant anticeliulitines, stangrinančias ar net drėkinančias priemones, svarbu tinkamai paruošti odą:

„Suaktyvinti kraujotaką kontrastiniu dušu arba šilta vandens srove, atlikti pilingą rūgštiniu šveitikliu, kuris švelniai eksfolijuos negyvas odos ląsteles ir paruoš odą tolimesniam etapui.“

Tik tada įmasažuokite priemones, padedančias kovoje su celiulitu, atliekant savimasažą, tam taip pat galite naudoti plaušinę, masažinę pirštinę, tačiau galite tai atlikti ir rankomis.

REKLAMA

„Reguliariai atliekant šias procedūras namuose su kosmetinėmis priemonėmis, galima bus pastebėti džiuginančius rezultatus – lygesnę ir stangresnę odą, minkštesnį riebalinį audinį bei geresnę bendrą savijautą“, – pridūrė pašnekovė.

Jei celiulito stadija jau yra pažengusi, svarbu sureguliuoti mitybą ir palaikyti pakankamą fizinį aktyvumą. Vis tik, pravartu kreiptis ir į specialistus, jų žinių ir procedūrų pagalba rezultatai dar labiau džiugins.

„Progresuojant į antrą ar net trečią stadiją, derinant sportą ir mitybą, prie visa to rekomenduočiau pasitarti su specialistu ir rinktis moksliškais tyrimais įrodytas aparatines anticeliulitines procedūras, kurios yra efektyviausia celiulito gydymo priemonė ir puiki prevencija, stabdanti jo vystymąsi“, – rekomenduoja R. Mačionytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Padės ir procedūros

Viena efektyviausių ir populiariausių procedūrų – atliekama pažangiausiu „Velashape 3“ aparatu:

„Procedūros metu naudojama ELOS technologija apjungia 4 funkcijas vienu metu – bipoliarinį radijo dažnį, infraraudonuosius spindulius, pulsinį vakuumą ir masažinius volelius, kas užtikrina stiprų poveikį.“

Vis tik, celiulito visam laikui atsikratyti nepavyks, kadangi jo atsiradimą lemia labai daug skirtingų faktorių, tačiau galite sumažinti ar išgydyti iki tokios stadijos, kad niekas nė nepastebės.

„Labai svarbi ankstyva prevencija ir nuolatinė savo kūno priežiūra. Rūpestis savimi ir savo kūnu – tai kelias į kokybišką gyvenimą, gerą savijautą ir meilę sau. Viskas priklauso tik nuo mūsų pačių“, – sako „Sapiegos klinikos“ kineziterapeutė R. Mačionytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų