Kineziterapeuto teigimu, savo savijautą pagerinti norintys žmonės nebūtinai turi užsirašyti į grupines treniruotes ar pradėti lankytis sporto salėje. Esą labai svarbu pastebėti, kiek laiko per dieną judame apie tai nesusimąstydami.
„Manau, kad kiekvienas papildomas judesys, kurį galime per dieną padaryti, jau yra mums naudingas. Netgi ofiso darbuotojo pasikėlimas nuo kėdės ir nuėjimas įsipilti vandens, jau būtų fizinis aktyvumas, nereikėtų pamiršti smulkmenų“, – pabrėžė P. Leskauskas.
Sporto klubas – nebūtinas
Specialistas akcentavo, kad nesvarbu, kiek žingsnių nueinate pasivaikščiojimo metu, jei tik turite galimybę į darbą ir iš jo eiti pėsčiomis, papildomi žingsniai tikrai pravers. O apie treniravimąsi sporto salėje kineziterapeutas turi kiek nepopuliarią nuomonę.
„Salėje padirbėti, mano manymu, tikrai nėra būtina, čia jau kiekvienas labai individualus atvejis ir reikėtų atsižvelgti į specifinius žmogaus poreikius, į jo silpnąsias veiklas ir pagal tai spręsti, kokia strategija turėtų būti naudojama aukštesniam fiziniam aktyvumui pasiekti.
Žmogus sporto salėje naudodamas papildomus svorius tikrai gali daugiau raumeninės masės įgyti, truputėlį pagerinti savo sveikatą, bet tai nėra vienintelis variantas, kaip tą sveikatą gerinti“, – kalbėjo jis.
Tačiau sporto klubams išliekant gana populiaria vieta stiprinti kūną, asmeninis treneris įžvelgia problemą, trukdančią žmonėms, ypač vyresnio amžiaus, savimi tinkamai pasirūpinti.
„Dabartiniai sporto klubai, mano manymu, nėra iki galo pritaikyti oriai senatvei, žmonės dažnai bijo į juos įžengti, bijo žengti pirmąjį žingsnį, kuris jų sveikatai būtų itin naudingas, bet, deja, jis niekad taip ir neįvyksta. Tai čia, manau, turim didelę problemą“, – tikino P. Leskauskas.
Skausmo po sporto reikšmė
Kai judama nepakankamai, ne tik prastėja žmogaus savijauta, bet ilgainiui gali prasidėti ir skausmai, pavyzdžiui, nugaros, kaklo srityje. Pasak kineziterapeuto, įsivertinus kiek žmogus galėtų judėti, sustiprinus raumenis, tokių skausmų, jei tam nėra kitos priežasties, tarkime, traumos ar ligos, galima atsikratyti.
Įdomu ir tai, ką kineziterapeutas P. Leskauskas sako apie skausmą po intensyvesnių treniruočių.
„Skausmas po sporto neturi tiesioginės koreliacijos su sporto teikiama nauda. Tai kuo daugiau skauda, nėra geriau“, – įsitikinęs jis.
Daugiau specialisto patarimų, kaip pradėti sportuoti, sutvirtėti ir jaustis geriau – naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“, kurią rasite straipsnio pradžioje.
„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą trečiadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.








































































































Išleidau kelis tūkstančius eurų ir įsirengiau namie kuklią salytę,porą štangų,hanteliai,svoriai,suoliukas,universalios staklės ir įvairių pasipriešinimo gumų.
Labai rekomenduoju nusipirkti įvairaus sunkumo pasipriešinimo gumas,kas neturi laiko ar noro mankštintis,daug geriau už paprastą vaikščiojimą ir galima mankštintis tiesiog sėdint ant sofos ir žiūrint televizorių. Ganėtinai pigu,neužima vietos ir puikiai palaiko raumenų tonusą. Gumų yra nuo lengvų moterims iki sunkių vyrams,galima pirkt komplektą,tada po kelias gumas iškart naudoti didinant apkrovas. Geriau nei mankštintis vien savo svoriu.
JŪS tik pažiūrėkite ką kliedi ŠADŽIUS RIMANTAS:
facebook • com/reel/1220434246279832
Konkrečiai mes - mokame už gatvių apšvietimą, galių pateikti apmokėtas sąskaitas.
Ir už infrastruktūros priežiūrą mokame, keliams šiais metais:
-> l r t • lt/naujienos/eismas/7/2375228/viceministras-kitamet-keliams-bus-skirta-bent-700-mln-euru
-> dar kuro akcizai
-> ir kiti mokesčiai
Taip, kad nekliedėk ŠADŽIAU, bent pasidomėk pradžiai. Ar žinai, tiesiog naglų veidu meluoji?
#BoikotasNePirmoBūtinumoDalykųIkiBusPanaikintasNT“mokestis“Apskritai