Dar balandžio 3-osios dieną vilnietė Viktorija savo asmeninėje „Facebook“ paskyroje pasidalijo šiurpia cirkų gyvenimo realybe. Nuotraukoje ji nufotografavo itin liesą dramblį, klausdama, ar tikrai taip turėtų atrodyti sveikas dramblys.

Vilnietė Viktorija užfiksavo cirkų kasdienybę  (nuotr. asm. archyvo)

Vilnietė Viktorija užfiksavo cirkų kasdienybę (nuotr. asm. archyvo)

Šiandien ta pačia nuotrauka pasidalino ir Lietuvos gyvūnų teisių apsauga savo paskyroje, kviesdami tėvų nepirkti bilietų savo vaikams į cirką ir taip užkirsti kelią jų veiklai Lietuvoje.

„Tėveliai, nepirkite bilietų! Kreipiamės į visuomenę ir į tėvelius, prašome, nepirkite bilietų į šiuo metu Lietuvoje viešinčius cirkus!! Jūsų bilietas yra šio gyvūno kasdienis gyvenimas vilkike. Kodėl jūs ir jūsų vaikai, žiūrėdami į šį gyvūną, jaučiasi linksmi?

Praėjusiais metais visuomenė atsisakė pirkti bilietus į VIP cirko pasirodymą su meškomis, kas privedė prie cirko užsidarymo. Mieli žmonės, ne valdžia, o jūs turite visišką galią savo rankose nutraukti šį elgesį su gyvūnais. Nepirkite bilietų!

Pasidalinkime su visais, kad kuo daugiau tėvelių tai pamatytų ir išgirstų. Prašome visų, kalbėkite su savo artimaisiais, žmonomis, vyrais, tėvais, kaimynais, raginkite atsisakyti tokios pramogos“, - savo paskyroje rašė Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos atstovai.

REKLAMA

Šiuo įrašu „Facebook“ erdvėje pasidalino daugiau nei 3 tūkst. vartotojų, o pats įrašas sulaukė net 1,3 tūkst. reakcijų. Komentarų po šiuo įrašu taip pat netrūko:

„Jau seniai savo vaikams išaiškinau, kas yra cirkas ir gyvūnai cirke, tad apeiname šią įstaigą dideliu atstumu“, – rašė vartotoja Natalija.

„Greičiau neliktų tų cirkų, gaila gyvūnų, tegul paleidžia į laisvę“; „Negalima vesti vaikų į tokius kankinimo šou“ – tokie ir panašūs komentarai pasirodė puo šiuo įrašu.

Tv3.lt portalas primena, kad tai jau ne pirma skandalinga istorija cirkų istorijoje. „VIP cirke“, kuriam vadovauja Mykolas Zobovas, taip pat buvo kilęs skandalas dėl galimai kankinamų ir netinkamai laikomų gyvūnų.

Tuomet tv3.lt susisiekė su buvusia Mykolo Zobovo žmona Agne Zoboviene, kuri su jauduliu balse papasakojo apie daugiau nei 20 metų, kuriuos kartu su dabar jau buvusiu vyru praleido cirko užkulisiuose.

Šiuo metu moteris dirba cirke Rygoje, kuriame triukai su laukiniais gyvūnais, pabrėžė moteris, neatliekami.

Agnė atvira – daug kalbėti negali, nes buvęs vyras gali imti grasinti teismais, ką yra linkęs daryti gana dažnai, todėl pasakodama apie nualintos meškos pasirodymą ir tai, ką cirke patyrė ji ir kiti artistai, atidžiai renka žodžius.

Kalbos stipriai paveikė

Prieš dvejus metus išsiskyrusi su Mykolu, Agnė dabar sako, kad pas jį daugiau niekada negrįš – nei dirbti, nei kartu gyventi. „Jei buvo laikas, kada tikėjau, jog žmogus gali pasikeisti, tai dabar tiksliai ir aiškiai žinau, kad tokie žmonės nesikeičia“, - kalbėjo moteris.

REKLAMA

Skandalas, susijęs su meškos pasirodymu bei kalbomis apie galimą gyvūnų kankinimą, Agnę paveikė stipriai. Ji atvira – kada nors tai turėjo pasirodyti viešumoje. Dar daugiau: ji prisipažino pasirašiusi peticiją prieš cirką su gyvūnais.

„Viskas, kas dedasi viešumoje, vyksta ne dėl to, kad kažkas iš buvusių darbuotojų nori su juo susidoroti. Tikrai ne.

Jis dirbo su labai maloniais ir mielais artistais, tačiau jie išvažiavo iš cirko palikdami jį ir paviešindami šį cirką juodajame sąraše ragindami, kad niekas neitų į jį dirbti, nes ten negražiai elgiasi su darbininkais, ten nemokami pinigai, negražiai elgiasi ir su gyvūnais.

Buvę šio cirko artistai net buvo paviešinę filmuką, kaip gyvūnai gyvena ne pasirodymo metu Zobovo cirke“, - paviešino moteris.

Mušdavo gyvūnus

Šnekama, kad cirko direktorius muša gyvūnus, taip siekdamas išmokinti juos atlikti triukus, o pasirodyme dalyvavusi meška – nualinta ir iškankinta.

Ar buvusi M. Zobovo žmona, daugiau nei 20 metų praleidusi cirke, matė panašius dalykus?

„Būdavo. Buvo tokių dalykų, kad jis, kai meška jį puldavo, trenkdavo jai atgal, tačiau ne su ranka. Jį net stabdydavo darbininkai. Artistai prašydavo liautis, maldaudavo neliesti meškos.

Kas vyksta dabar, dvejus metus, kai manęs nebėra, nežinau, todėl kalbėti apie dabartines sąlyga, aš negaliu.

Kalbėjau apie gyvūnų priežiūrą ir dresūrą su juo ne vieną kartą. Mes juk Rokiškyje ir dvarą pirkome, planavome ten padaryti meškų safarį, tačiau iki šiol niekas nevyksta.

Mykolui 65 metai. Nebesuprantu, kam cirkas jam reikalingas. Turbūt, rodydamas, kaip moka dirbti su gyvūnais, nori parodyti valdžią. Tą jis darydavo ir šeimoje

REKLAMA

Kalbant apie mešką, kurią visi vadina nualinta, tai iš tiesų, reikėtų pasakyti, kad jai nėra maisto trūkumas. Netikiu, kad jis nemaitintų gyvūnų. Yra kiti klausimai: kokia yra duodamo maisto kokybė ir ar racionas yra visavertis.

Taip pat meškai, mano akimis, trūksta raumenyno: toks jausmas, kad ji labai mažai juda. Kai aš buvau cirke, meška atrodė visai kitaip.

Pasakė, kas cirke baisiausia

Cirke, kuriame pasirodymai su laukiniais gyvūnais nevykdomi, dirbanti Agnė sako, kad cirkas gali būti gražus ir dovanoti teigiamas emocijas. Būtent dėl to ji ir nusprendė pasirašyti peticiją prieš cirką su gyvūnais.

Pasiteiravus, kas cirkuose, jos akimis, yra blogiausia ir kodėl jie turėtų būti uždrausti, Agnė paaiškino, kad ne gyvūnų dresūra ir mušimas yra baisiausia.

„Visų pirma, pats keliavimas, gyvūnų laikymo sąlygos. Cirkas negali išsilaikyti už bilietą, kuris kainuoja 9-10 eurų. Ne paslaptis, kad cirkai važiuoja iš miestų į miestus.

Gyvūnai turi turėti galimybes maudytis tada, kai nori jie, o ne tada, kai to nori šeimininkas.

Galima teisinti dresavimo būdus, apie tai galima teisinti, tačiau pats pagrindas – keliavimas ir gyvenimo sąlygos“, - paaiškino moteris.

Primename, kad skandalai prasidėjo po feisbuke išplitusio vaizdo įrašo, kuriame buvo matyti, kaip cirko pasirodymo metu Klaipėdoje dresuotojas elgiasi su nualinta meška, tačiau VIP cirko direktorius tada tv3.lt sakė, kad masiškai plintantis video įrašas nieko nereiškia, mat su juo tiesiog kažkas iš buvusių darbuotojų nori susidoroti.

Tada tv3.lt M. Zobovas sakė, kad niekada nemuša ir neskriaudžia ar, juo labiau, nekankina gyvūnų.

„Čia mūsų duona. Kaip mes juos galime mušti? Jokio smurto nėra, tai yra visiškas melas. Savo įrankių niekas nemuša: daužysi per galvą, sužeisi smegenis, gali apakti gyvūnas, muši per nugarą, sudaužysi inkstus ir kepenis. Čia yra neišmanėlių pasakos“, - sakė jis ir pridūrė, kad gyvūnų dresūra vyksta paprasčiausiu būdu, šimtą kartų kutenant mešką plunksnele ir sakant jai komandas.

REKLAMA

Vyras tik juokiasi iš Seimo narių kalbų uždrausti cirką su gyvūnais. „Seimo nariai yra žudikai. Kai ministrai ir Seimo nariai padės medžiotojų bilietus ant stalo, o žmonos liausis dėvėjusios natūralius kailinius iš gyvūnų kailių, kurie įtraukti į Raudonąją knygą, tada jie gali svarstyti. Ką jie gali svarstyti, jeigu yra žudikai“, - aršiai kalbėjo vadovas.

Kada yra Seimo nariai žudikai, ką jau sakiau ir televizijoje, kai mūsų ministrai ir Seimo nariai padės medžiotojų bilietus, o žmonos liausis nešiojusios natūralius kailinius, tai tada jie gali svarstyti. Kaip jie svarsto, jeigu jie yra žudikai?

Svarstė ir Seime

Gyvūnų gynėjai, o dabar ir Seimo nariai sako, kad laukiniams žvėrims cirkuose nuo prastų sąlygų, kartais ir kankinimo smarkiai pašlija psichika.

„Jeigu tam, kad meškiukas išmoktų stovėti ar vaikščioti ant užpakalinių kojų, važiuoti dviračiu, naudojami žiaurūs metodai, laikomas pakabintas grandine už kaklo, tiesiog visą laiką būtų vertikalioj padėty, – tai yra kankinamas. Gyvūnai laikomi uždarose patalpose, didžiąją laiko dalį praleidžia keliaudami“, – sako pataisų iniciatorius Linas Balsys.

„Tai, ką gyvūnas atlieka cirke, laukinis gyvūnas natūralioj gamtoj nedarytų, neegzistuoja tokie dalykai, psichikos laužymas vertimas jį atlikti tokius veiksmus. Įsivaizduokite plėšrūnas, kuris pripratęs nueiti per parą daugybę kilometrų, turi sėdėti mažutėje erdvėje ir paskui šokinėti per lanką“, – prideda Seimo narė Dovilė Šakalienė.

„Ar tikrai galima išmokyti mešką važiuoti dviračiu vien tik saldainiais. Ar tikrai galima dramblį išmokyti stovėti ant galvos tik saldainiais. Daugybė video iš kitų šalių, kaip tie gyvūnai dresuojami. Mušami, purtomi elektros šoku, sukeliama kuo daugiau skausmo, kad jie darytų tuos triukus“, – savo nuomonę išsako gyvūnų teisių gynėja Gabrielė Vaitkevičiūtė.

REKLAMA

Patys gyvūnų dresuotojai giežtai neigia, kad naudoja smurtą. Tačiau žmonių tai neįtikina. Jie jau ne pirmą kartą rinkosi protestuoti prieš gyvūnų vaidinimus. Meškas auginantis ir dresuojantis Mykolas Zobovas laukinių gyvūnų pasirodymų draudimą vadina nesąmone.

„Kur mes padėsim tuos gyvūnus, kurie užauginti kaip vaikai, kuriuos mes mylim ir, nežinau, dievinam, niekur nenorim juos atiduoti ir užmigdyti, kaip pasiūlė streikuotojai. Gyvūnai visada buvo cirke. Tai tada reikia uždrausti šunis, arklius“, – kalba vyriškis.

Lietuvoje yra cirkų, kurie plėšriųjų gyvūnų jau atsisakė ir pasirodymus rengia tik su naminiais.

„Čia palei visus reikalavimus yra voljerai, gyvūnai ganosi cirko teritorijoje, ne miesto teritorijoje. Mes nepažeidžiam įstatymo“, – teigia „Baltijos cirko“ vadovas Petras Variakojis.

„Baltijos cirko“ vadovas džiaugiasi parlamentarų diskusija Seime. Jis sako, kad laukiniam gyvūnui suteikti tinkamas sąlygas Lietuvos cirkams per brangu ir neįmanoma. „Turi būti suteiktos sąlygos tam gyvūnui, voljerui, kad jei laisvai, ko aš negaliu pasakyt, kad galima padaryti mūsų bilieto kaina kilnojamam cirke“, – sako vyras.

Gyvūnų gynėjai tikina, kad draudimais dėl laukinių gyvūnų neapsistos.

„Tai galbūt pirmas žingsnis, vėliau reikės ir didesnės naminių gyvūnų gerovės, bet kaip pirmas žingsnis jis yra labai geras“, – teigia G. Vaitkevičiūtė.

Apribojimus dėl gyvūnų pasirodymo cirke turi 24 Europos šalys. Parlamentarai siūlo uždrausti ne tik žvėrių vaidinimus, bet ir jų pervežimą per Lietuvos teritoriją.

ji
2019-04-08 23:26:25
Zobovai, klausiate kur padėti šiuos laukinius gyvūnus? Išvežkite juos į gyvūnų draustinį. Vardan šių žvėrelių geresnio gyvenimo. Ten jie gyventų kaip laukinėje gamtoje. O šunys ir katės - žmonių prijaukinti padarėliai, jų vieta šalia žmogaus ir nuo žmogaus yra priklausomi. Tuo tarpu - meškos, liūtai, drambliai ir kiti - jie priklauso motinai gamtai. Ten šių žvėrių namai. Nebūkit gyvūnų kankintojas ir žudikas
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
NEfotografas 2019-04-09 12:38:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Fotografas tai bybi dėjau   ATSAKYTI
ji 2019-04-08 23:26:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zobovai, klausiate kur padėti šiuos laukinius gyvūnus? Išvežkite juos į gyvūnų draustinį. Vardan šių žvėrelių geresnio gyvenimo. Ten jie gyventų kaip laukinėje gamtoje. O šunys ir katės - žmonių prijaukinti padarėliai, jų vieta šalia žmogaus ir nuo žmogaus yra priklausomi. Tuo tarpu - meškos, liūtai, drambliai ir kiti - jie priklauso motinai gamtai. Ten šių žvėrių namai. Nebūkit gyvūnų kankintojas ir žudikas   ATSAKYTI
Leja 2019-04-08 21:41:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir as tik uz tai,kad pagaliau baigtusi gyvuliu kankinimas! Niekada neperku bilietu ir vaikui aiskinu,kad ten eiti mes negalime, nes skriaudziami gyvunai, todel daugiau klausimu ir nekyla, kodel nesilankome tokiuose vietose!!!   ATSAKYTI

Top Video

Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
DABAR RODOMA
Šuo tapo sensacija – šeimininkui moka pasakyti žodžiais, ko nori
REKLAMA
15 metų kunigystės keliu ėjęs ir viską metęs Edgaras (nuotr. asm. archyvo)
Renatos Šakalytės-Jakovlevos laidoje „Lūžis“ vieši buvęs kunigas Edgaras Vegys. Po 15 metų, iš kurių septyneri buvo skirti mokymuisi kunigystės, o likusieji - kunigo darbui, ...
Žvakutės (nuotr. Fotodiena.lt)
Visiems patinka per gimtadienį gauti atviručių su sveikinimais. Tačiau ši moteris iš Tenesio valstijos JAV gavo atvirutę iš tėčio, kurią saugos visą likusį gyvenimą, rašoma ...
Aldona Katilienė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Vaikštant po Vilniaus senamiestį ir pasukus į Savičiaus gatvę, pamatysite į dangų kylantį Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios bokštą. Iš pirmo žvilgsnio ši tikėjimo ...
Iš Antonovienės – jautrūs žodžiai
Ketvirtadienį šalį apskriejo liūdna žinia – vyriausiuoju Lietuvos tėvu tituluojamas Vidas Antonovas, eidamas 81-uosius metus, pralaimėjo kovą su limfoma. Paskutinėmis ...
Žilvinas Tratas (nuotr. stop kadras)
Patirtimi apie išvaizdą ar jos puoselėjimą dažniau dalijasi moterys, tačiau nereiktų pamiršti, kad gera savijauta ir estetika rūpi ir vyrams. Aktoriaus Žilvino Trato ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų