REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Krūties vėžys: yra pati dažniausia vėžio forma Jungtinėje Karalystėje – šia liga 2016–2018 metais sirgo 15% vėžio pacientų, moterų ir vyrų. Kasmet šalyje patvirtinama 55 000 naujų krūties vėžio atvejų – vidutiniškai per dieną diagnozę išgirsta 150 žmonių.

Krūties vėžys: yra pati dažniausia vėžio forma Jungtinėje Karalystėje – šia liga 2016–2018 metais sirgo 15% vėžio pacientų, moterų ir vyrų. Kasmet šalyje patvirtinama 55 000 naujų krūties vėžio atvejų – vidutiniškai per dieną diagnozę išgirsta 150 žmonių.

REKLAMA

Šios vėžio rūšies atvejų taip pat daugėja – per praėjusį dešimtmetį krūties vėžio diagnozių padaugėjo 3%. Liga dažniau suserga vyresnio amžiaus žmonės, bet tai gali nutikti bet kam.

Labai svarbu atkreipti dėmesį į įtartiną vėžio požymį ant odos ir žinoti, kada jau kreiptis į medikus. Paprastai vėžio atveju visada anksčiau aptikti yra geriau, nes padidėja tikimybė ligą išgydyti bei žmogui išgyventi, rašoma mirror.co.uk.

Kokie yra krūties vėžio simptomai?

Yra visa eilė galimų požymių, kuriuos reikėtų stebėti ir reguliariai patiems tikrintis. „New England Journal of Medicine“ publikuotame tyrime medikai Indijoje tyrė 65 metų amžiaus vyro dermatologijos klinikoje atvejį. Per maždaug septynis mėnesius vyro oda ant kairės rankos ir kairėje krūtinės pusėje labai sustorėjo.

REKLAMA
REKLAMA

Tai buvo aiškinama limfedema – tokiu sutrikimu, kai limfmazgių sistema yra užblokuota, bei ima kauptis skysčiai ir eriteminiai mazgai, prasideda uždegimas riebalų ląstelėse po oda. Į simptomus skausmas neįėjo, kol galiausiai medikai išsiaiškino, jog tai – tam tikra karcinomos rūšis. Pacientui paskirta paliatyvinė chemoterapija.

REKLAMA

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba atkreipia dėmesį į šiuos krūties vėžio simptomus:

  • naujas guzelis ar audinių sukietėjimas bet kurioje iš krūtų, kurio anksčiau nebuvo;
  • vienos ar abiejų krūtų formos ar dydžio pasikeitimas;
  • skysčių išskyros iš kurio nors spenelio;
  • guzelis ar tinimas pažastyse;
  • odos išvaizdos ar pojūčio pasikeitimas – spuogeliai, bėrimai ar paraudimai;
  • toks bėrimas, kaip egzemos atveju, odos sukietėjimas, lupinėjimasis, niežėjimas aplink spenelį ar ant jo;
  • spenelio išvaizdos pasikeitimas – pavyzdžiui, įdubimas į krūtį.

Ką daryti, jei radote nerimą keliantį guzelį?

Jei randate nerimą keliantį guzelį, turėtumėte susisiekti su savo gydytoju. Šeimos gydytojas įvertins jūsų būklę ir nuspręs, ar reikia papildomų konsultacijų su specialistais krūties vėžio klinikose. Įprastiniai testai yra mamograma, krūtinės rentgenas, taip pat gali prireikti ultragarso tyrimo, ypač jaunesniame nei 35 metų amžiuje.

REKLAMA
REKLAMA

Iki 35 metų amžiaus moterų krūtys yra tankesnės, todėl rentgenu sunkiau pastebėti kokius nors pakitimus. Jei medikai pastebi ką nors įtartino, tuomet bus imama biopsija – ląstelių mėginys iš nerimą keliančios vietos. Ląstelės tuomet bus tikrinamos ir bus nustatyta, ar jos yra vėžinės.

Biopsijos atliekamos keliais skirtingais būdais:

  • Adatinė aspiracija – ląstelių mėginiui paimti naudojama nedidelė adata.
  • Adatinė biopsija – audinio mėginys paimamas didesne adata. Šuo atveju gali prireikti vietinio nuskausminimo – taigi, nemiegosite, bet krūties nejausite.
  • Vakuuminė biopsija – adata pritvirtinama prie nedidelio aspiracinio vamzdelio, kuris leidžia nulašinti kraujavimą ir paimti švarų mėginį.

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba pabrėžia, kad dauguma guzelių yra nekenksmingi, bet pas gydytoją pasitikrinti dėl jų vis dėlto reikėtų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų