Keliautojams mašina virsta antraisiais namais: čia miegama, valgoma, saugomi daiktai bei slepiamasi nuo lietaus.
Mašinai virtus jūsų antraisiais namais, ja reikėtų atitinkamai pasirūpinti: nors paprastai mašinoje brangių daiktų nepaliekame, keliaudami ją naudojame kaip saugyklą. Pateikiame keletą patarimų, kaip saugoti savo mašiną ir daiktus keliaujant.
1. Daiktus sukraukite ( ir paslėpkite) prieš atvažiuodami į vietą, kur apsistosite
Tikrai neverta pradėti kraustymo ir perkraustymo sustojus kempinge, viešbučio stovėjimo aikštelėje ar kur nors mieste: kilnodami krepšius, fotoaparatus ir kameras iš salono į bagažinę tik pritrauksite vagišius ir parodysite jiems tai, ką turite. Geriausia – viską sudėti taip, kad reikėtų kuo mažiau kraustyti, dar prieš išvykstant.
2. Bagažinėje rauskitės nuvažiavę toliau nuo stovėjimo vietos
Skamba per daug atsargiai? Tačiau tikrai sulauksite dėmesio jei keturias dienas grįšite prie kažkur stovinčios mašinos ir krausite daiktus iš jos bagažinės. Tai – geriausias būdas parodyti, jog esate turistai ir tai, kad saugote visus daiktus automobilyje. Jei norite pasiimti daugiau daiktų, išvažiuokite iš aikštelės, kur laikote mašiną.
3. Kruopščiai rinkitės stovėjimo vietą
Akivaizdu: jei nenorite mokėti ir palikti automobilio saugomoje aikštelėje ( ir, žinoma, jei yra tokia galimybė), kruopščiai rinkitės, kur jį statyti: tamsios, nuošalios gatvės, ar tam tikri įvairių miestų rajonai taip ir traukia ilgapirščius. Net ir saugomose aikštelėse, statykite mašiną judresnėse vietose.
Oro uoste: greta išvažiavimo ar sargo būdelės – ten, kur pats didžiausias judėjimas. Mašiną statykite taip, jog praeinantiems būtų matyti bagažinė: juk būtent čia saugote savo daiktus.
Gatvėje: geriausia palikti mašiną netoli didelės parduotuvės ar viešbučio, greta šviestuvo. Bet kokiu atveju – toli nuo bet ko, kas galėtų pasitarnauti vagims: medžių, šiukšlių konteinerių ar reklamos stendų. Kuo judresnė gatvė – tuo geriau.
4. Jei dvejojate dėl saugumo, palikite mašiną saugomoje aikštelėje
Jei kyla bent menkiausių abejonių, verčiau sumokėkite. Tačiau, net ir saugomoje aikštelėje nepamirškite anksčiau išvardintų patarimų.
5. Prisiminkite: dažniausiai vagims nerūpi pati mašina
Neretai vagišiai tenori įsilaužti ir patikrinti jūsų bagažinę. Tad svarbiausia yra atbaidyti smulkius plėšikus. Kadangi ieškoma lengviausio grobio, tą padaryti padeda (net ir netikros) priemonės: vairo raktas, mirksinti signalizacijos lemputė, saugos firmos ženkliukas.
6. Patikrinkite ar viskas gerai prieš išvykdami
Jei kilo bent menkiausias įtarimas, patikrinkite ar viskas gerai prieš pajudėdami. Vagys neretai pavagia kameras bei fotoaparatus, palikdami įdėklus. Tad jei esate saugomoje aikštelėje, galite reikalauti kompensacijos. Jei iš jos išvažiuosite – reikalauti jos būtų tuščias laiko švaistymas.
7. Mašiną nuomai rinkitės išmintingai
„Maža ir daili mašina“ – skamba patraukliai, bet tikrai nepadeda saugiai paslėpti daiktų ir neapsunkina įsilaužėlių darbo.
Rinkitės kuo paprastesnį ir neįsimintinesnį modelį, be to, visada pasidomėkite, draudimu nuo vagysčių ir pan.
Be to, kai kur nuomojamas mašinas reikalaujama žymėti. Tad jūs keliaujate su „kaino“ (turisto) ženklu, kuris labai traukia dėmesį ir reikalauja iš jūsų papildomų apsaugos priemonių.