Andriaus šeimos gyvenimą sukrėtė tragiška netektis. Jis teigia turintis visus dokumentus ir medicininius išrašus, patvirtinančius, kad dėl medikų aplaidumo mirė jų bendro vaiko mama. Jie kartu praleido 12 metų ir augino devynmetį sūnų Gabrielių.
Remisijos metu pradėjo blogėti
Moteris ketverius metus kovojo su krūties vėžiu – visos operacijos buvo sėkmingos, nors gydytojai ją turėjo operuoti du kartus, nes ne viską pavyko pašalinti per pirmą operaciją. Tyrimai rodė, kad liga pasitraukė ir prasidėjo remisija.
Andriaus teigimu, Zita reguliariai lankydavosi pas onkologę, tačiau gydytoja neskirdavo pakankamai dėmesio ir laiko reikalingiems tyrimams atlikti. Būtent tai, jo manymu, lėmė, jog liga grįžo ir prasidėjo rimtesnės komplikacijos.
„Šių metų pradžioje prasidėjo didesni skausmai, su kuriais kreipėmės į vieną ir kitą įstaigą. Mus vis nukreipdavo. Važiavome ir su greitąja, nes būdavo tokie dideli skausmai. Atsidurdavome Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje“, – prisimena vyras.
Moteris dažnai skųsdavosi nuolatiniais galvos skausmais, tačiau, kaip teigia Andrius, gydytojai neatlikdavo išsamių tyrimų, nors simptomai buvo aiškūs ir užfiksuoti medicininiuose išrašuose.
„Skundžiasi pasikartojančiais galvos skausmais, epizodais. Prieš galvos skausmą mirga akyse, vėliau prasideda stiprūs skausmai, lydimi pykinimo. Skausmo lokalizacija – kaktos zona, akys. Galvos skausmas 8 balai, trunkantis 24 valandas. Kartais galvos skausmai būna ir be mirgėjimo“, – rašoma medicininiuose išrašuose.
Atlikus tyrimus, Zitai buvo skirtas rekomendacinis gydymas: pakankamas fizinis aktyvumas, streso ir įtampos mažinimas, meditacija bei pakankamas vandens vartojimas.
„Mes sakome, kad skauda plaučius, o gydytojai jų net netikrino. Kitas būklės įvertinimas: „Pilvas minkštas, neskausmingas, krūtys – simetriškos, didelės“, nors viena krūtis jau buvo pašalinta. Aš nesu teisininkas, bet kiekviename išraše matau daugybę grubių pažeidimų, neteisingų įvertinimų ir akivaizdų aplaidumą, kai į situaciją nebuvo žiūrima rimtai“, – teigia moterį praradęs vyras.
Andrius atskleidžia, kad kiekviename siuntime šeimos gydytojas aiškiai pabrėžė, jog pacientė sirgo onkologine liga ir yra turėjusi krūties vėžį. Tačiau gydytojai į tai neatkreipė dėmesio – galvos skausmus nurašė migrenai, o nugaros skausmus – išvaržai, kuri, kaip teigia vyras, būdinga daugeliui 40-50 metų žmonių.
Antrą kartą atrado krūties naviką
Pasak Andriaus, jis su Zita pradėjo lankytis įvairiuose medicinos centruose – tiek universitetinėje, tiek respublikinėje ligoninėje. Nors vyras teigia, kad moteris atliko įvairius tyrimus, jie nebuvo tikslingi, nes nebuvo atlikti laiku.
„Mūsų onkologų problema ta, kad jie paprasčiausiai neturi pakankamai laiko. Nors mūsų onkologė kompetentinga, jos darbo krūvis yra milžiniškas. Dažnai laukia pacientai, ji priima juos be eilės ir dar spausdina dokumentus kompiuteryje.
Ji net nesugeba uždaryti durų, nes yra tiek apkrauta. Suprantu, kad žmogus, dirbantis per daug, gali kažko neįvertinti, tačiau tai neturėtų vykti tokiomis aplinkybėmis“, – skausmo neslepia Andrius.
Jis taip pat sako, kad jei gydytoja žinojo, jog žmogus sirgo onkologine liga ir gavo remisiją, tačiau vis tiek skundėsi pilvo ir galvos skausmais, ji privalėjo ieškoti problemos. Deja, pasak Andriaus, dažnai gydytojai siunčia pacientus nuo vieno specialisto prie kito, palikdami juos likimo valiai.
„Skausmai buvo pastovūs ir nepakeliami. Zitai dar kartą buvo diagnozuotas krūties navikas šiemet, sausio 4 d. – jis buvo mažas, ir buvo paskirti tolimesni gydymai. Tačiau mes nuolat kreipėmės ir liepos mėnesį nustatė, kad yra inkstuose, vėliau rado ir galvoje bei kauluose“, – sunkiai renka žodžius vyras.
Pasak vyro, gydytojai tik vėliau nustatė, kad liga buvo išplitusi. Kai Zitai antrą kartą buvo diagnozuotas krūties vėžys, ji prieš tai atliko tyrimus, kad nustatytų, ar navikas yra piktybinis. Visgi skausmai moteriai pasireikšdavo namuose, kai ji keldavo ranką, o tuo metu akyse atsirasdavo mirgėjimas.
„Ji iki savo paskutinio atodūsio tikėjo, kad jai pagelbės ir ji išsikapstys. Skausmai buvo nepakeliami. Man tiesiog plyšdavo širdis, kai laikydavau ją už rankos ir ieškojau pagalbos. Niekam nelinkėčiau taip atsisveikinti su savo mylimu žmogumi“, – su ašaromis akyse kalba vyras.
Neatlaikė radioterapijos seansų
Moteris nuo tos dienos išgyveno dar beveik du mėnesius ir mirė šių metų rugpjūčio 9 dieną. Andriaus teigimu, po to, kai medikai pamatė, kad kepenys yra labai prastos būklės, niekas nenorėjo imtis ir gydyti Zitos.
„Mes ėjome pas radiologą, jis paskyrė 10 radioterapijos seansų po pasitarimo konsiliume, bet po penkių procedūrų viskas – ji mirė. Iki 30 proc. kepenų galima gydyti ir jas pakeisti, bet kai kepenys suyra ir pažeidžia inkstus, jų nebepakeisi. Mes visiškai neturėjome laiko“, – pasakoja vyras.
Andriaus teigimu, moteriai buvo skiriami skausmo malšinimo vaistai, kurie šiek tiek sumažino skausmą, tačiau gydytojai toliau išrašydavo stipresnius vaistus ir patardavo didinti dozę, jei esami vaistai nepadėdavo.
„Jeigu būtų tęsiami tyrimai, kai šių metų pradžioje buvo nustatytas pakartotinis krūties navikas, būtų radę darinius kepenyse ir galvoje, ir galbūt būtume turėję daugiau laiko“, – nuogąstauja jis.
Vyras piktinasi, kad tokioje situacijoje medikai siuntė pas onkologę, tačiau ji buvo per daug užimta ir išėjusi atostogų, o pavaduojančių gydytojų nebuvo:
„Talonėlių nėra, pagalbos pasiprašyti nėra kur, todėl kvietėmės greitąją pagalbą. Gydytojai su tavimi nesikalba – siuntimą į e.sveikatą parašo, liepia išgerti vaistų nuo skausmo ir tiek“.
Papasakojo apie paskutines dienas
Sunkiai berinkdamas žodžius Andrius sugebėjo papasakoti, kaip atrodė Zitos paskutinės dienos. Pasak jo, moteris norėjo, ką nors daryti, tačiau jau buvo per vėlu.
„Mes bandėme važiuoti į Kauną, eiti pas šamaną, bet kiek su gydytojais, onkologais šnekėjome, jau nebebuvo kepenų, tai visi ir siuntinėjo nuo savęs. Kai prašėme, kad paguldytų į ligoninę paskutinėmis savaitėmis, jie net neguldė – man pasakė: „Kad nėra kepenų, ką mes guldysime“.
Kai mūsų nepriėmė, mes grįžome iš ligoninės, ji prabuvo namuose naktį, ir kitą dieną aš vėl išvežiau į ligoninę, tada jau paguldė, bet į gastroenterologijos skyrių, prie vidinių organų, ir trečią dieną Zita jau mirė“, – prisimena Andrius.
Jis teigia, kad Lietuvos medicininėse įstaigose negalima pilnavertiškai pasitikrinti sveikatos, jei neturi pinigų: „Tai, kas vyksta šiose medicininėse įstaigose, yra parodija“.
Ligoninė pateikė atsaką
Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Viešosios įstaigos Respublikine Klaipėdos ligonine, kurie pateikė savo atsakymą į Andriaus kaltinimus.
„Informuojame, kad VšĮ Respublikinė Klaipėdos ligoninė (RKL) yra gavusi pacientės vyro skundą dėl galimai netinkamai suteiktų asmens sveikatos priežiūros paslaugų pacientei.
Šio skundo pagrindu Respublikinė Klaipėdos ligoninė atlieka pacientei teiktų asmens sveikatos priežiūros paslaugų vertinimą pagal medicininių dokumentų įrašus bei rengia atsakymą dėl skundo vertinimo rezultatų“, – savo atsakymą pateikė ligoninė.
Pasak jų, preliminariais duomenimis, atsižvelgiant į Zitos sveikatos būklę bei individualias savybes, Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje jai teikta gerosios medicininės profesinės praktikos standartais grįsta asmens sveikatos priežiūra.
Respublikinė Klaipėdos ligoninė atkreipia dėmesį, kad moteris mirė ne Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, o Klaipėdos universiteto ligoninėje, nes onkologinės ligos asmens sveikatos priežiūros paslaugos jai buvo teikiamos ir kitose gydymo įstaigose.
„Gerbdami paciento artimųjų interesus, artimiausiu metu vertinimo rezultatai jiems bus pateikti Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo nustatyta tvarka“, – sako ligoninės atstovai.
Pasak Respublikinės Klaipėdos ligoninės, jų bendruomenė nuoširdžiai užjaučia artimuosius dėl netekties.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!