REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
40
40 nuotraukų, kurios įrodo, kad šie vaikai gali miegoti bet kur (nuotr. mixstuff.ru)

Taip jau numatyta, kad būtent naktį mūsų organizmas ilsisi ir atstato dieną išeikvotą energiją, vyksta atsinaujinimo ir atstatymo procesai, o mūsų smegenys „virškina“, sistemizuoja dienos metu gautą informaciją. Nuotraukose užfiksuoti vaikai, kuriems, rodos, negalioja įprasti fizikos dėsniai, – jie užmiega tiesiog neįtikinamiausiose vietose ir pozose.

40

Taip jau numatyta, kad būtent naktį mūsų organizmas ilsisi ir atstato dieną išeikvotą energiją, vyksta atsinaujinimo ir atstatymo procesai, o mūsų smegenys „virškina“, sistemizuoja dienos metu gautą informaciją. Nuotraukose užfiksuoti vaikai, kuriems, rodos, negalioja įprasti fizikos dėsniai, – jie užmiega tiesiog neįtikinamiausiose vietose ir pozose.

REKLAMA

Tačiau yra ir tų vaikų, kurie ir naktimis sunkiai užmiega. „Kaip miega?“ – tai pagrindinis klausimas, kurį gali išgirsti jaunieji tėveliai. Ir jeigu jums pasisekė, o jūsų vaikas iš tiesų išmiega visą naktį – jūs patenkate į „laimingųjų“ gretas. O ką daryti, jeigu vaikas miega blogai? Arba nuolatos neišsimiega naktimis? Dažniausiai į tai yra atsakoma – „palauk, ūgtelės ir miegos geriau“.

Parinkome penkias pagrindines vaikų miego problemas ir galimus to sprendimo būdus:

1. Vaiką sunku paguldyti į lovą nustatytu laiku.

Vaikui svarbu išmokti tuo pačiu laiku eiti miegoti. Kartais tėvai pasiduoda nuolaidžiavimui ir leidžia vaikui „dar pabūti 15 minučių“. Tokiu būdu jie patys sau „išsikasa duobę“, juk vaikas puikiai supranta, kad jeigu galima vieną kartą, bus galima ir dar sykį.

REKLAMA
REKLAMA

Vėliau, netgi praėjus porai mėnesių, nenustebkite išvysti vaiko ašaras ar net isterijos priepuolius. Ir tėvams teks iš naujo įsikibus laikytis nurodymų, perauklėti, spausti ir versti gultis vienodu laiku.

REKLAMA

Taisyklė: nustatykite aiškų vaiko miego laiką ir laikykitės jo visada.

2. Vaikas gulasi į lovą, tačiau pradeda keltis „svarbiais“ reikalais: į tualetą, atsigerti, pavalgyti, čiumpa knygelę, ieško „miegojimo draugo“ – žaislo.

Čia vėlgi, yra svarbus ritualas. Jo esmė paprasta: prieš miegą atlikti veiksmus, padedančius mūsų organizmui ruoštis miego fazei.

Bėgiojant, ieškant, kažką veikiant, vaikas sukaupia viduje savęs įtampą, kuri priveda prie neramaus miego.

Taisyklė: visus reikalus atlikti iki gulimosi į lovą. Jeigu jau atsigulėte – daugiau nebesikeliam.

REKLAMA
REKLAMA

3. Vaikas dažnai pabunda naktį.

Naktiniai pabudimai gali dažnai kartotis vaikams iki 5-7 metų. Ir atlikti tyrimai dažnai pateikia visiškai skirtingus duomenis šiuo klausimu – kada vaikas jau gali visą naktį išmiegoti nepabusdamas?

Amerikiečių autoriai rašo, kad vaikas jau nuo 4 mėnesių yra pajėgus išmiegoti visą naktį, tuomet jo virškinimo sistema jau turi ilsėtis. Tačiau kiti autoriai teigia, kad pabusti naktį normalu iki pat 3-4 metų.

Priežasčių, dėl kurių vaikas pabunda naktį, gali būti daug: čia ir dienos režimo sutrikdymas, ir bloga savijauta, ir laiku neištuštinta šlapimo pūslė.

Norint išspręsti šį klausimą, tenka kompleksiškai analizuoti vaiko miegą, ieškant problemos priežasties ir siekiant ją išspręsti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbu prisiminti, kad vaiko miego kokybei pagerinti galima padėti.

Taisyklė: naktiniai pabudimai visada turi priežastį. Reikia analizuoti ir pašalinti blogo nakties miego priežastis.

4. Vaikas atsisako miegoti dieną

Visi vaikai anksčiau ar vėliau nustoja miegoti dieną. Tačiau tėvai turi suprasti, kad dienos miegas – tai galimybė vaikui sukaupti jėgų, kurių užtektų iki vakaro.

Papildoma įtampa dienos metu dažnai nulemia neramų, prastos kokybės naktinį miegą su dažnais pabudimais. Kolorado universiteto mokslininkai nustatė, kad tėvai turėtų susirūpinti: dienos miegas jų vaikams yra daug svarbesnis, negu gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

REKLAMA

Tyrime nurodyta, kad vaikai nuo dvejų su puse iki trejų metų, kurie paprasčiausiai nebuvo guldomi miegoti pietų miego, buvo labiau suirzę, mažiau džiaugsmingi, ne tokie smalsūs ir savarankiški savo problemų sprendime.

Vaikas gali bandyti atsisakyti dienos miego ir labai ankstyvame amžiuje, tačiau iš jo elgesio tėvai visada gali susekti, kad mažylis dar nėra pasirengęs išbūti nemiegojęs visą dieną.

Vakaro kaprizai, prastas apetitas, vangumas, išsiblaškymas – tai gali būti požymiai, kad reiktų išlaikyti ar vėl atstatyti vaiko miegą dienos metu.

Taisyklė: stengtis iš visų jėgų išlaikyti dienos miegą iki 6-7 metų.

5. Vaikas užmiega tik tada, kai kartu su juo yra vienas iš suaugusiųjų

Atrodytų, problema to nepavadinsi – visiškai aiškus vaiko noras užmigti saugiai. Net ir suaugę juk mėgsta užmigti kartu su savo sutuoktiniu ar sutuoktine, o ne tamsiame kambaryje vienumoje.

REKLAMA

Tačiau problema yra ta, kad vaikui pripratus užmigti tik kartu su tėvais ar kitais artimaisiais kambaryje, jo smegenys gali „išsiugdyti“ erdvės skanavimą su klausimu „Ar čia yra saugu?“. Ir jeigu jis suvoks, kad saugumo sąlygos pasikeitė (nėra šalia mamos, tėčio, buteliuko, žaislo ir t.t.) – duodamas pavojaus signalas ir… vaikas pabunda.

Na, taip jau veikia žmogaus psichika.

Taisyklė: augant vaikui tėvų įtaką užmigimo procesui mažinti iki minimumo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų