REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keliaujant po kitas šalis, saugumas yra vienas iš dalykų, kuriais reikia pasirūpinti pirmiausia. Kelionių tinklalapis lonelyplanet.com sudarė eilę patarimų, į kuriuos vertėtų atsižvelgti keliautojams, net ir ne pirmą kartą išvykstantiems svetur.

REKLAMA
REKLAMA

1. Atsigręžkite atgal

Kai iš vienos vietos einate į kitą išsiugdykite įprotį atsigręžti atgal ir apsižiūrėti ar nieko nepalikote. Kartais nešamės tiek daug daiktų ir būname tokie išsiblaškę, kad mobilaus telefono, raktų ar švarkelio pasigendame tuomet, kai jau būna per vėlu.

REKLAMA

2. Nelaikykite visų pinigų bendrai

Gimtojoje šalyje, paprastai, visas savo banko korteles ir kitus dokumentus laikome vienoje vietoje - piniginėje ar specialiame dėkle. Tačiau užsienyje šia taisykle vadovautis nepatartina. Kreditines korteles ir pinigų santaupas laikykite skirtingose vietose, kad pametę piniginę neliktumėte „basas“ ir žinotumėte, kad turite atsarginių santaupų.

3. Saugokitės kišenvagių

Norėdami apsisaugoti nuo kišenvagių piniginę laikykite priekinėse užsegamose užtrauktuku ar sagomis drabužių kišenėse. Geriausia, jei pinigus laikysite savo švarko vidinėje kišenėje, kur ilgapirščiams patekti, praktiškai, neįmanoma. Jokiu būdu nelaikykite pinigų kuprinėje, kurią nešatės ant pečių, ar užpakalinėse kelnių kišenėse.

REKLAMA
REKLAMA

4. Dokumentų skenavimas

Nuskenuokite ir išsiųskite asmeninių ir kelionės dokumentų kopijas į savo elektroninį paštą. Skaitmeninė paso kopija niekada nedings be žinios, kaip gali atsitikti su jūsų rankine.

5. Nepasikliaukite nepažįstamais

Kai kurių kultūrų žmonės atvykėliams būna itin paslaugūs ir draugiški, tačiau, anaiptol, ne visi. Nebūkite patiklūs ir, geriausia, nesileiskite į rimtesnes pažintis su vietiniais gyventojais. Niekada negalite žinoti, su kuo turite reikalą. Negerkite ir nevalgykite kitų žmonių jums primygtinai siūlomo maisto. Juo labiau, jei jie patys jo nevalgo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

6. Kelionės draudimas

Nepagailėkite pinigų kelionės draudimui. Net ir menkiausias sužalojimas be draudimo ligoninėje jums gali atsieiti dešimtis tūkstančių dolerių.

7. Pasiskiepykite

Dar prieš išvykdami atostogauti apsilankykite pas savo šeimos gydytoją ir pasidarykite būtiniausius skiepus, rekomenduojamus vykstant į vieną ar kitą šalį.

8. Nesireklamuokite

Atvykę į svetimą šalį, greičiausiai, kad atrodysite kur kas turtingesnis už vietinius gyventojus. Bet reklamuoti 2 000 litų vertės foto kameros ir auksinių papuošalų - nepatartina. Palikite brangius daiktus viešbutyje, o fotoaparatą, kuomet juo nesinaudojate, laikykite jo dėkle.

REKLAMA

9. Kai kurių dalykų užsienyje eksperimentuoti nepatartina

Mokytis važiuoti motoroleriu ar greitaeigiu kateriu užsienyje yra daugiau nei neprotinga. Tai geriausia daryti gimtojoje šalyje. Pavyzdžiui, Tailande nelaimingų atsitikimų su motoroleriais metu per dieną miršta apie 38 žmonės.

10. Reikalaukite paslaugas suteikiančių instruktorių sertifikatų

Jei nusprendėte panardyti su akvalangu ar užsiimti kokia nors kita ekstremalia veikla, įsitikinkite, kad paslaugą siūlantys instruktoriai turėtų atitinkamą kvalifikaciją ir saugumo įrašus. Paprastai, tos pačios pramogos skirtingose vietose gali kainuoti ne vienodai, priklausomai nuo instruktoriaus kompetencijos.

REKLAMA

11. Nepalikite savo daiktų be priežiūros

Nors tai ir skamba banaliai, kai kurie žmonės tai darė ir vis dar daro. Labai dažnai turistai palieka kuprines ar rankines prie staliuko ir tada eina užsisakyti maisto, nė nenutuokdami kokie apsukrūs gali būti ilgapirščiai.

12. Nedalinkite pinigų elgetoms

Gatvėse nepatartina aukoti pinigų elgetoms ir kitiems išmaldos prašantiems žmonėms. Vienus pašelpę, geriausiu atveju, sulauksite visos gaujos, blogiausiu – būsite apvogtas.

13. Nesinaudokite kreditinių kortelių duomenimis internetinėse kavinėse

Kai kuriose internetinėse kavinėse kompiuteriai gali turėti „keylogger“ programinę įrangą, kuri išsaugo visus jūsų įvestus duomenis, tarp jų ir kreditinės kortelės internetinės bankininkystės vartotojo vardas bei slaptažodis, kuriais jums nė nežinant gali pasinaudoti kitas vartotojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

14. Neglostykite benamių gyvūnų

Juk nežinote ar aplink jus besisukanti katė ar šuo neserga pasiutlige ar kokia kita infekcine liga. Dėl tos pačios priežasties nemaitinkite net ir draugiškai nusiteikusių beždžionių.

15. Jūsų bendrakeleivis gali būti jūsų didžiausias priešas

Žinoma, kalba eina ne apie jūsų šeimos narius ar artimuosius, bet nepažįstamus žmonės, su kuriais tenka drauge keliauti. Kai kurie keliautojai visiškai nepaiso saugumo patarimų: jie būtinai paprašys pagalbos tų žmonių, į kuriuos jūs niekada nesikreiptumėte arba nepaisys bet kurios kitos aukščiau paminėtos taisyklės. Jei jūsų kompanionas ir toliau elgiasi „nesaugiai“, atsiribokite nuo jo arba pasirinkite kitą kelionės draugą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų