„Vakar sūnus išgelbėjo mano gyvybę. Valgau vakarienę, pilna burna, dar geriu kavą, netyčia gurkštelėjau tirščių, užsikosėjau ir tik jaučiu, kad staiga kosėti jau nebegaliu, ir nieko ištarti, ir visiškai negaliu įkvėpti!
Mintyse įsijungė taimeris: turi maždaug dvi minutes išsisukti iš situacijos, kol nepraradai sąmonės. Įbėgu pas vyresnėlį (14 m.) į kambarį, rodau jam gestais gerklę ir kažkaip kad reiktų Heimlicho manevro. Jis mane iš karto suprato, iš nugaros apkabino, staigiai stipriai suspaudė ir tai padėjo“, – savo „Facebook“ profilyje istorija dalinasi Rūta.
Heimcliho manevrą išmoko daryti internete
„Iš paskos atbėgo mažasis – sako, ir manęs galėjai paprašyti, aš irgi moku!
Gaudau atgautą kvapą, ir jau paskui klausiu sūnaus:
- O iš kur tu žinojai, kaip reikia daryti Heimlicho manevrą?
- Taigi visas internetas jo pilnas!
- Net ir TikTokas?
- Taip!
Na tai ką tik atsipirko visas neribotas vaikui suteiktas internetas ir visi telefonai su kompiuteriais, dievaži.
O jaunėlis (11 m.) sakė, kad jie baigę ketvirtą klasę, kai važiavo į mokytojos suorganizuotą stovyklą Palangoje, tai viena iš veiklų buvo pirmosios pagalbos mokymai, jiems irgi rodė.
Tokius mokymus turėtų reguliariai išklausyti ne tik suaugę, bet ir visi vaikai, kasmet. Kad pagal savo amžiaus grupę ir jėgas žinotų, kaip reaguoti ir suteikti ar prisišaukti pirmąją pagalbą“, – rašoma pranešime.
Švenčia antrąjį gimtadienį
„Jeigu taip nutiko būnant vienam namuose, tuomet reiktų pilvu kristi visu svoriu ant kėdės ar fotelio atlošo, ir jei nepadeda – tada jau bėgti belstis į visų kaimynų duris, jei tokie yra.
Jei žmogus užspringęs praranda sąmonę – tada algoritmas tas pats, kaip ir nustojus kvėpuoti – dirbtinis kvėpavimas, širdies masažas, tuo pat metu kviečiama greitoji. Su viltim, kad pavyks įpūsti bent kažkiek oro, bent į vieną plautį. Man, ačiū dievui, to neprireikė, nes turiu namie du angelus sargus. Ir taip gera buvo patirti, kad ne tik aš juos saugau, bet ir jie – mane.
Šiandien švenčiu antrąjį gimtadienį“, – džiaugiasi moteris.