Ant stulpo šokanti Rugilė atima žadą: pasakyti tėvams iš pradžių nedrįso

Atsidūrus kaunietės Rugilės Krasauskaitės (23) „Instagram“ paskyroje sunku nesistebėti merginos stiprybe ir sugebėjimais – ji ant stulpo atlieka neįtikėtinus triukus.

30

Rugilė šokiais ant stulpo susižavėjo atsitiktinai. Nors dar mokydamasi mokykloje internete vis matydavo įvairius šokių ant stulpo vaizdo įrašus ar nuotraukas ir tuo žavėdavosi, pačiai nebuvo kilusi mintis, kad norėtų ir galėtų tai išbandyti.

Tačiau pabaigusi mokyklą ir iš gimtojo Kauno į Vilnių išsikrausčiusi mergina Facebooke pamatė kvietimą į įvadinę treniruotę „RAI studijoje“.

„Pagalvojau – naujas miestas, gal ir dar kažką naujo reikia išbandyti. Nuėjau, išbandžiau ir atgal nebesidairiau. Iškart supratau, kad čia mano dalykas“, – sako mergina.

(30 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rugilė šokius ant stulpo atrado atsitiktinai

Pasakyti tėvams buvo nedrąsu

Nei Rugilės šeima, nei draugai į šį naują jos pomėgį nereagavo audringai. Visiems tiesiog buvo įdomu, kokią veiklą ji susirado, o ypač todėl, kad Rugilei pradėjus šokti, ši sporto šaka buvo dar gana nepopuliari, Lietuvoje veikė nedaug šokio studijų. Tiesa, pasakyti tėvams, kad mokosi šokti ant stulpo, buvo gana nedrąsu.

„Kiek pamenu, negavau labai neigiamų reakcijų, tik nuoširdus susidomėjimas, kas tai per veikla, ir kaip man seksis.

Buvo gal kiek nedrąsu pasakyti tėvams, nes neįsivaizdavau, ar jie žino, kas yra pole dance, ar turi kažkokių stereotipų. Pamenu, vieną vėlų vakarą keliavau namo po treniruotės ir sulaukiau skambučio iš mamos. Paklausė, ką veikiu, na ir teko papasakoti.

Mamai paklausus kokios treniruotės kiek pasimečiau, galvojau, kaip čia papasakoti. Mano atsakymas buvo tiesiog – ant stulpo. Čia kaip akrobatika, gimnastika, tik kad ant stulpo. Šiek tiek nerimavau, kaip sureaguos, bet pasakė, kad skamba įdomiai ir tikisi, kad man patinka ir tiek“, – pasakoja Rugilė.

Su draugais arba nepažįstamais žmonėmis buvo visiškai kitaip – mergina nuo pirmos dienos be baimės jiems pasakojo, kaip sekasi mokytis.

REKLAMA

Turi neišsiduoti, kad sunku

Rugilė pasakoja, kad šokiai ant stulpo skirstomi į tris šakas: pole art – šokis, kuriame judesiais pasakojama istorija, išreiškiami jausmai, didesnė dalis pasirodymo yra tiesiog šokis, o mažesnė – triukai ant stulpo.

Tuomet pole sport – čia šokio mažai ir patys svarbiausi yra jėgos, dinamikos, lankstumo triukai ant stulpo. Taip pat – pole exotic. Šią atšaką pamatyti galima bene dažniausiai ir tai yra vienintelė šokio ant stulpo atšaka, kurioje naudojami tokie aukšti aukštakulniai.

„Didžioji dalis yra šokis, mažiau triukų aukštai ant stulpo, tačiau daug triukų ant grindų. Dėl to ir naudojami būtent tokie batai, jie turi didelę platformą, kuri leidžia kojoms slysti grindimis, sugeria smūgius įvairių kritimų ant žemės metu, kas yra labai svarbu triukams ant grindų. Tokie batai pakelia ir svorio centrą, kas leidžia judesius atlikti dinamiškiau, su didesne amplitude“, – aiškina Rugilė.

Mergina sako, kad norint gerai įvaldyti šokius, kaip ir visur kitur, reikalingas noras ir užsispyrimas.

„Be šitų dviejų bet kokį tikslą pasiekti bus sunku. O pole dance ypač svarbus užsispyrimas ir pakantumas. Tikrai retas atvejis, kai triukai pavyksta iš pirmo karto, o net jei ir pavyksta, dažniausiai tikrai neatrodo „švariai“, – sako ji.

Tam, kad kiekvienas triukas, perėjimas iš vienos pozicijos į kitą ar ištisa choreografija atrodytų sklandžiai, reikia įdėti labai daug darbo. Dar prisideda ir tai, kad reikia išmokti valdyti veido išraiškas, kad jos neišduotų, kaip tempiama oda, atliekant triuką arba kaip sunku iš tikrųjų yra.

Su striptizu nebesieja

Rugilė sako, kad dar pasitaiko atvejų, kai žmonės šokius ant stulpo tapatina su striptizu. Galima pasidžiaugti dėl to, kad tokios sąsajos pasitaiko vis rečiau.

REKLAMA

„Sunku pasakyti, ar mane tiesiog supa vis daugiau supratingesnių žmonių, ar bendra situacija tikrai gerėja. Bet kokiu atveju, prieš kelis metus šitų stereotipų buvo tikrai daugiau. Manau, dėl to, kad pole dance buvo nelabai matomas, nebuvo apie jį kalbama.

Bet per tuos metus nemažai kas pasikeitė: atsidarė daugiau studijų, mes pradėjome drąsiau apie tai kalbėti, svarbiausia rodyti daugiau. Tikrai ne kartą per paskutinius porą metų buvo galima šių šokių pamatyti ir per televiziją. Tai ir Lietuva pradėjo matyti stulpą viešose vietose, o jei stulpas viešai ir dar pasirodymas ant jo gali būti elegantiškas, gražus, gal net parodantis, kiek fizinės jėgos tai reikalauja, tada gal ir ne toks baisus ir blogas tas stulpas“, – šypsosi Rugilė.

Vienas iš gajausių stereotipų yra tas, kad šokiai ant stulpo reikalauja labai stiprių rankų. Pasak šokėjos, tai ne visai tiesa. Triukams ant stulpo reikalinga stipri kūno ašis ir stiprūs pečiai, nes didžiausia apkrova ir tenka būtent šioms kūno dalims.

Kartais šokis susikuria savaime

Pasak Rugilės, šokant aplink stulpą vis dėlto sunkiausia yra susitvarkyti su baimėmis. Mergina sako, kad tobulėjimą lėtina ne jėgos ar lankstumo trūkumas, bet baimė.

„Kabėti žemyn galva ant vienos kojos poros metrų aukštyje gali būti labai baisu pirmus kartus, bet tam ir yra technikos. Tinkamai viską atlikus, taip kabėti yra visai saugu. Bet dažnai mokantis naują triuką reikia kiek perlipti per save, per savo baimes, išsiaiškinti, kaip saugiai įeiti ir išeiti iš triuko, ir tiesiog bandyti. O su kiekvienu kartu tos baimės lieka vis mažiau“, – pasakoja ji.

Rugilė pasakoja, kad vieno šokio sukūrimas gali užtrukti kelias dienas, o jo išdirbimas net iki poros mėnesių. Dažniausiai toks šokis yra skirtas varžyboms.

REKLAMA

„Jei šokis statomas sau, greitam prasišokimui ar įkėlimui į socialines medijas, jo pastatymas gali būti net ir labai greitas. Kartais šokis gali susidėlioti per 10 minučių, jei yra įkvėpimo, gerai jauti dainą.

Tad labai priklauso ir nuo to, kam yra statomas šokis, ir nuo pačios savijautos. Kartais kūryba tiesiog neaplanko ir tenka daug save spausti, kartais net nesupranti, kaip jau visa daina praėjo ir visas šokis, atrodo, pats susistatė“, – šypsosi ji.

Svarbiausia išdrįsti

Iš tikrųjų, norint pradėti šokti ant stulpo, visiškai nesvarbu, kokia yra fizinė forma, tereikia turėti norą tobulėti ir užsispyrimą.

„Aš pati atėjusi į pirmą treniruotę bijojau, kad nieko man nepavyks, nes rankos silpnos kaip šakaliukai, tik kaulai ir oda. Bet juk niekas nepradeda nuo sunkių triukų, viskas prasideda nuo visai paprastų ir tikrai visiems įveikiamų elementų.

Tad po truputi sunkėjant triukams, labai tolygiai atsiranda ir daugiau jėgos. Bet, kaip ir minėjau anksčiau, tikrai reikia užsispyrimo, nes kartoti kiekvieną elementą reikės tikrai labai daug kartų, kol jie pradės atrodyti lengvai ir gražiai“, – sako mergina.

Ji pati turi „Instagram,“ anketą, kuri yra skirta šokiams. Juose daugybė teigiamų komentarų. Rugilė šypsosi, kad jų sulaukti jai tikrai malonu.

„Aš žmogus, kuriam reikia moralinės paramos, paskatų, taip aš turiu daugiau motyvacijos padaryti kažką vis geriau, išmokti kažką sudėtingesnio. Nesakau, kad aš tai darau dėl komentarų. Bet tiesiog pagyrimai ir paskatos mane visada motyvuodavo judėti toliau“, – šypteli ji.

Rugilė sako, kad šokiais ant stulpo gali užsiimti visi, – nesvarbu nei amžius, nei lytis, nei ūgis ar svoris. Ji skatina nebijoti ir  tikina, kad per pirmąsias treniruotes tikrai niekas nepaprašys atlikti sudėtingų triukų.

„O iš patirties sakau, pabandžius dažniausiai ir patinka, o kai patinka, atsiranda ir dar daugiau noro, ir užsispyrimo. Jei trūksta dar vieno žingsnelio iki apsisprendimo, tereikia susirasti kokių pole dance triukų nuotraukų ar vaizdo įrašų ir paklausti savęs, ar aš irgi taip noriu. Nes prisiekiu, tikrai įmanoma!“, – vis abejojantiems pataria ji.


Rašyti komentarą...
G
Gerbeja
2020-12-05 21:14:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Saunu!!! Sekmes tau Rugile.kazkoks kosmosas!!!ziurejau daug sykiu ir zavejausi.buk sveika ir linkiu sekmes!!
Atsakyti
-1

G
Gražu
2020-12-05 22:02:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet gal ne ant stulpo, o apie stulpą?
Atsakyti
-1

M
Migle
2020-12-06 10:16:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skaitykit straipsni, priklauso nuo to, kuria saka uzsiimi. Pole sport - triukai ant stulpo, pole art - sokis ir t.t.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų