Išdalinti „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimai: ceremonija – kitokia nei įprastai

„Auksiniai scenos kryžiai“ – svarbiausi ir garbingiausi scenos meno apdovanojimai Lietuvoje, kasmet skiriami geriausiems praėjusio sezono pastatymams, jų autoriams ir atlikėjams.

32

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatre už įsimintiniausius 2019-ųjų darbus buvo įteiktos Profesionalaus scenos meno kūrėjų darbų premijos: atminimo ženklai „Auksiniai scenos kryžiai“ ir Boriso Dauguviečio auskaras.

(32 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Išdalinti „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimai: ceremonija – kitokia nei įprastai

„Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonija įprastai kasmet vyksta kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną, tačiau šįmet dėl pavasarį paskelbto karantino buvo perkelta į rudens sezoną. Žiūrovų dėl užaštrėjusios pandemijos situacijos salėje šį kartą nebuvo – gyvai dalyvavo tik nominantai, o likusieji galėjo stebėti tiesioginę transliaciją.

Buvo apdovanoti 16 laureatų šiose nominacijose. Scenografijos kategorijoje apdovanojimą gavo Robertas Wilsonas, muzikos spektakliui – Marija Paškevičiūtė. Geriausia aktore tapo Paulina Taujanskaitė – už Marytės vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“, aktoriumi – Lukas Malinauskas – už Felikso vaidmenį spektaklyje „Liučė čiuožia“. Spektaklio vaikams ir jaunimui kategorijoje nominuota spektaklio „Antis, Mirtis ir tulpė“ kūrybinė grupė.

Už geriausią dramaturgiją buvo apdovanotas Rimantas Ribačiauskas. Metų patirties kategorijoje apdovanojimą atsiėmė imersinio teatro spektaklio „Dėdė Vania“ režisierius Tadas Montrimas. „Auksinį scenos kryžių“ Nepagrindinio moters vaidmens kategorijoje gavo Aušra Pukelytė, o „Nepagrindinis vyro vaidmuo“ atiteko Pauliui Markevičiui. Geriausia metų režisiere tituluota Yana Ross – už spektaklį „Vienos miško pasakos“.

Geriausiu choreografu tapo Martynas Rimeikis – už baletus „Eglė žalčių karalienė“ ir „Dienos, minutės“, geriausiu šokėju – Marius Pinigis – už vaidmenį šokio spektaklyje „Perdegimas“, geriausia šokėja – Julija Stankevičiūtė – už Moters vaidmenį balete „Dienos, minutės“ ir Eglės vaidmenį balete „Eglė žalčių karalienė“. Geriausio solisto vardą iškovojo Rafailas Karpis, o solistės – Asmik Grigorian už Lizos vaidmenį operoje „Pikų dama“.  

REKLAMA

Taip pat už novatoriškumą ir drąsą scenoje buvo įteikiamas Boriso Dauguviečio auskaras aktoriui ir režisieriui Dariui Gumauskui bei dar vienas garbingas apdovanojimas už ilgametį indėlį į scenos meną operos solistei Irenai Milkevičiūtei.

Šventinio vakaro metu žiūrovus džiugino tokių atlikėjų kaip Monika Liu, Andrius Mamontovas, Jeronimas Milius, Kostas Smoriginas, Edgaras Montvidas ir Irena Milkevičiūtė muzika. Scenoje muzikinius kūrinius taip pat atliko Petras Geniušas, Vidmantas Bartulis, Rytis Saladžius, violončelių ansamblis, choras „Madam Baterflai“ ir kiti. Vedėjai – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Rafailas Karpis ir lietuvių teatro bei kino aktorė Nelė Savičenko. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų