Šiauliuose gyvenanti Karolina sako, kad ji tylėti nebegali ir savo istorija nori pasidalinti viešai. Moteris tikina, kad Šiaulių medikai nesivargino tvarkyti jos dvimečio sūnaus dantų, kai šis naktimis pabusdavo dėl didžiulių skausmų, kuriuos sukeldavo burnoje vis atsirandančios pūslės. Tuo metu berniuką gydžiusi odontologė sako, kad viskas buvo atlikta teisingai, o dėl tokios vaiko dantų būklės tikriausiai bus kalta netinkama jų priežiūra. 

Verkiantis vaikas  (nuotr. Shutterstock.com)

Verkiantis vaikas (nuotr. Shutterstock.com)

Naujienų portalui tv3.lt šiaulietė Karolina (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) sutiko papasakoti savo istoriją, kuri pasak moters, gali tapti pamoka ir kitoms mamoms.

Karolina šiuo metu augina 2 metų ir 7 mėnesių sūnų, kuris turi palyginus gana prastus dantis, vaiką kamuoja dantų kariesas. Berniuko mama prisimena, kad ji vaiką žindė iki metų laiko, bet po to jį maitino iš buteliuko mišinukų. Moteris mano, kad dantų kariesą galėjo įtakoti ir genetika.

Dantys ėmė juoduoti 

Prieš lankant darželį, Karolina su savo sūnumi kreipėsi privačiai dantų apžiūrai, o ir priekiniai mažamečio dantys jau buvo šiek tiek pradėję juoduoti. Apžiūrėjęs specialistas Karolinai su sūnumi rekomendavo kreiptis į Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko kliniką dantų tvarkymui su sedacija (red. medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas ir raminimas, norint suteikti pacientui komfortą ir ramybę).

REKLAMA

„Aš vis skambinau, sakiau, kad vaikui tikriausiai skauda, nes sūnus neleido valyti dantų. Valydavome dantukus su žaidimais, bet ašarų neišvengdavome. Gruodžio 10-ąją gavome vietą. Atvykome į Moters ir vaiko kliniką, kur mums turėjo būti tvarkomi dantukai.

Mus apžiūrėjo, bet tai buvo sekundžių reikalas. Įkišo veidrodėlį, pasakė, kad skylių nėra, pajuodavimų netvarkė. Sakė, kad aptrupėję ir tiek“, – pasakoja Karolina.

Burnoje atsirado didžiuliai pūliniai

Šiaulietė mama vis dėlto nutarė taip savo sūnaus dantų nepalikti ir vėl kreipėsi dėl apžiūros į privačią gydymo įstaigą. Tačiau ten moteriai gydytojai galėjo rekomenduoti tik dantų pastą ir kremą, kurie galėtų pristabdyti dantų karieso plitimą.

„Dantis mes valėme tris kartus dienoje ir nakčiai tepdavome kremą, tikrai juos prižiūrėjome. Kovo gale vaikas naktį ėmė labai verkti, rodė, kad jam skauda, o ryte berniukas atsikėlę su ištinusia lūpa. Pavyko pažiūrėti, o ten pamačiau didžiulį pūlinį, kurį išspaudžiau“, – sako pašnekovė.

Nieko nelaukiant, Karolinos vyras sūnų nuvežė į Šiaulių ligoninės priėmimo skyrių.

„Šiaulių priėmimo skyriuje bendravo tikrai nemandagiai, kaltino, kad neprižiūrėjome vaiko dantų. Papasakojus, kokias priemones naudojome, nurodė, kur kreiptis. Dėl karantino vaikų odontologas Moters ir vaiko klinikoje nedirbo, bet kur nurodė, lygiai taip pat nedirbo. Nuo skausmo rekomendavo išgerti vaistų, atrodė, kad pūliai praėjo“, – prisimena ji.

Tačiau gegužės 19-ąją berniuko burnoje ir vėl atsirado didžiulis pūlinys. Karolina nedelsiant ėmė skambinti į visas Šiaulių klinikas, tačiau visur gaudavo tą patį atsakymą, kad su sedacija vaikų dantų jie netvarko.

REKLAMA

Moteriai buvo patarta kreiptis į Kauno klinikas arba į vieną privačią kliniką Panevėžio mieste. Šeima dėl artimesnio vizito laiko pasirinko apsilankyti Panevėžio privačioje klinikoje.

Teko rauti keturis dantis 

„Išvada – vaikui iš viso buvo pažeista dešimt dantų. Dešimt dantų, kurių netvarkė Šiaulių gydytojai, nes odontologė, kuri mus apžiūrėjo, nusprendė jų netvarkyti.

Keturis priekinius dantis teko išrauti, nes jie buvo su pūliais. Papasakojau, kad buvo kreiptasi į Moters ir vaiko kliniką, o čia mums paaiškino, kad odontologė turėjo tuos dantis tvarkyti, būtų tvarkę, būtų pavykę išsaugoti dantis“, – sako moteris.

Karolina neslepia, kad ji džiaugiasi, patekus pas gerus gydytojus, tačiau niekaip nesupranta, kodėl jos vaikui dantys nebuvo sutvarkyti laiku:

„Tik noriu, kad žinotų visi kaip Šiaulių Moters ir vaiko klinikoje aplaidžiai žiūrima į vaiko dantis. Rašiau jiems laišką, bet niekas neatsakė. Nenoriu tylėti, kad daugiau vaikučių nepatirtų tai, ką patyrė mano sūnus. Laukiu karantino pabaigos, kad galėčiau pažiūrėti medikei į akis ir paklausti, kodėl nusprendė dantų karieso net netvarkyti“.

Ligoninė tikina, kad viską darė teisingai

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su Šiaulių respublikinės ligoninės Moters ir vaiko klinika, susidariusią situaciją sutiko pakomentuoti 10 metų dirbanti Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre gydytoja-odontologė Goda Gaigalė ir berniuką apžiūrėjusi gydytoja odontologė Gritė Ancevičiūtė.

„Minėtam pacientui spalio dvyliktąją buvo paskirta planinė dantų sanacija. Apžiūros metu rasta, kad priekiniai dantys aptrupėję, pajuodavę. Aktyvių infekcijos židinių tuomet nebuvo. Sanuoti tokius dantis netikslinga, nes negalima užtikrinti plombinės medžiagos stabilumo. Tuomet patariama dantis tepti GC recalden pasta ir atsiradus infekcijai, kreiptis dantų šalinimui“, – patikina gydytojos.

REKLAMA

Netinkama dantų priežiūra

Pasak gydytojų, minėtu atveju pūlinga komplikacija išsivystė po 4 mėnesių, atvykus į  Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir  traumatologijos centro priėmimo kambarį. Vaiką apžiūrėjo budintis gydytojas vaikų chirurgas.

„Apžiūros metu rastas paraudimas ir patinimas dantenų 61 danties srityje, dantys pageltę, patrupėję, veido flegmonos požymių nerasta. Patarta, išsivysčius veido flegmonai, kreiptis veido ir žandikaulio chirurgo konsultacijai. Atsiradus pūlingai  infekcijai, tokie pažeisti priekiniai dantys yra šalinami, kas ir buvo padaryta minėtu atveju, siekiant išvengti pakartotinos infekcijos.

Paprastai tokio amžiaus vaikams kariesas vystosi dėl netinkamos dantų priežiūros. Dantų sanacijos bendrinėje nejautroje  metu, radus pažeistą pulpą, dantys nesanuojami, o šalinami. Juos gydyti ir plombuoti galima tik  ambulatoriškai, nes reikalinga keletą kartų apsilankyti pas gydytoją odontologą iki  bus pilnai išgydomas dantis ir tik tuomet dedama plomba. Neišgydžius danties ir jį užplombavus, atsirastų galimybė formuotis pūliniui“, – atvejį komentuoja gydytojos.

Teiginys neteisingas

Atremiant, anot mamos Panevėžio privataus kabineto odontologo pasakytą teiginį, kad dantys turėjo būti tvarkomi ir tuomet juos būtų pavykę išsaugoti, gydytojos sako, kad toks teiginys yra neteisingas:

„Panevėžio privataus kabineto gydytojo odontologo teiginys, „tie dantukai turėjo būti tvarkomi. Būtų pavykę juos išsaugoti jei būtų juos tvarkę“ yra neteisingas. Anksčiau išdėstėme tokių dantukų gydymo taktiką“, – konstatuoja odontologės.

Jo
2020-06-03 23:46:20
Dabar geras laikas visiem daktarams ypač seimos issiknisineti nuo darbo
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Nuostabu 2020-06-05 15:17:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Zindikit iki mokyklos t aš į bus ir visai be dantų. Marti zinde iki 4 metų ir mergaitei ispuvo visi priekiniai dantys, nes nakčiai pazindintai dantų nebeisvalydavo. Tai cukrus esantis piene ir sunaikino dantis. Tai prie ko čia daktarai?    ATSAKYTI
Ieva. 2020-06-05 14:56:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O dar baisiausia kad vaikui buvo isspaustas koksai tai pulinys... kaip taip galima negailet vaiko.... :(    ATSAKYTI
Ieva. 2020-06-05 14:54:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na labai minimali dantu prieziura. Tokiu dalyku nebuna, jai yra tinkama dantu prieziura. Vaikams gal but kitaip , uztad cia kelia moteris vejus nepasidomejus tinkama dantu prieziura ir tinkama vaikui mityba.    ATSAKYTI
LOL 2020-06-05 13:40:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
labiausiai vaikų dantukams ir burnytėms kenkia parduotuvinis vaikiškas maistas..tos sultys nuėda dantis

   ATSAKYTI
Ter 2020-06-05 12:46:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kaip sadistai. Vienur nesuteikia jokios informacijos apie ligoninėja gulintį,kol jis galų gale numiršta.Kodėl mes tokie bejausmiai,beširdžiai. Aukšti pareigūnai nepamiršo apsidalinti premijomis. Už ką?Ar tikrai viską padarėte.dieną.naktį dirbote. Taip,uždraudėte gydyti žmones,neprieinama medicina. Neduok dieve susirgti.ne apue koroną kalbu ;bet visomis kitomis ligomis.Viskas buvo uždrausta.Lengviausia.   ATSAKYTI
Lietuve 2020-06-05 12:26:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vaikui burnoje puliniai ir neapziureti burnytes .Sazines 0....Uztau plojom,veliavas kelem, hipokrato priesauka davusiems gydytojams.   ATSAKYTI
Asta 2020-06-05 09:39:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Labai gaila vakelio negavo reikiamu vitaminu dantuku augimo metu turbut labai prastu misiniu maitino    ATSAKYTI
Ilona 2020-06-06 13:04:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vaikas nevalgus. Gavo visus reikiamus vitaminus. Misinys aptamil. Jei nebūtų tinkamos priežiūros niekas neviesintu.gera pasta gs kremas kuriuo tepami dantukai dar didesniai apsaugai. Kariesa dantų sudaro daug veiksmo. Numojo ranka ir netvarkė dantų. O jie buvo tvarkomi ir reikėjo laiku suteikti pagalba. Kariesas jei pagauna dantukus tu daryki ką nori jiems. O įtakos kariesui n veiksmų gali būti    ATSAKYTI
Aldona 2020-06-05 08:43:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ar jie kada nors prisimins atsakomybę?   ATSAKYTI
Vyžas 2020-06-05 05:33:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Siauliuose vieni šundaktariai ar kam naujiena   ATSAKYTI
Bri 2020-06-04 22:06:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Visų pirma reikia žiūrėt ką vaikui kišat gert ir valgyt kaip dažnai šeriami ne tik saldumynais bet ir visokiais atseit sveikais jogurtais, varškytėm džiovintais vaisiais visur yra cukrus tos pačios šviežiai spaustos sultys sukelia emalio erozija kariesus, nesvarbu kad jūs valysit tam vaikui tris kartus ar dešimt per diena jeigu tokie valgiai brukami nepadės ir valymas dantys ges ir greitai. Vaikas neturėtų užmigt su pieno buteliuku burnoj nes taip irgi atsiras skylės dantyse, išvalėt dantis ryte tik atsikėlę ir vakare bent pusvalandis po valgio ir tik prieš miegą kad dantų pastoj esantis fluoridas dantis apsaugotų. Kai kurių odontologų nuomonės skiriasi kada reikėtų pradė gydyt kada ne. Pas mane pačią burna pilna plombų ir tik pradėjus mokytis apie odontologiją supratau kodėl aš jų tiek turiu. Žmonės turėtų nugyvent visą gyvenimą turėdami savus dantis bet Lietuvoje niekas needukuoja nei vaikų nei jų tėvų o ir dauguma tėvų sako tai kad vaikelis labai nori valgo jeigu neduotumėt nepirktumėt to kas kenkia tiems dantukams tai ir nereikėtų čia dabar versti kaltės ant kažko. Va išsiliejau   ATSAKYTI
Ina 2020-06-04 22:29:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Nereik nusipaistyt su tuo valymu. Pas ka geri dantys, tai be valymo apseina. O kas nepaveldejo geru, tai ir bruzinimas nepades.    ATSAKYTI
Taip 2020-06-05 12:10:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Viskas teisingai, uzskaitau    ATSAKYTI
Pilietė 2020-06-04 21:39:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Užuojauta jums ir didelė panieka medikams. Manau jie naudojosi karantino padėtimi, atlyginimus gaudavo , o nieko nedirbo. Dar ir dabar nedirba tinkamai.   ATSAKYTI
Jo 2020-06-04 20:37:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Sų dantistų darbu yra križė, kaip ,matosi, nieko negali įrodyti,o į akis pažiūrėtibeprasmis reikalas ,juk jų niekas nebaudžia, visi vieno lizdo paukščiai   ATSAKYTI
Jo 2020-06-04 20:36:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Sų dantistų darbu yra križė, kaip ,matosi, nieko negali įrodyti,o į akis pažiūrėtibeprasmis reikalas ,juk jų niekas nebaudžia, visi vieno lizdo paukščiai   ATSAKYTI
Karolina 2020-06-04 13:26:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Bet kas per medikai. Tvarko vaikams tuos dantukus. Jei iškrenta plomba vėl tvarko. Lengva numoti ranka ir palikti vaiką likimo valioje    ATSAKYTI
Lina 2020-06-04 00:46:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Dažnas reiškinys pas vaikus dabar su tais dantukais. Kažkaip nepamenu, kad taip vaikai kankintūsi prieš 40 metų. O ir dantų pastos buvo lyg ir prastesnės, bet pasirodo geresnės, nei dabar. Anuomet vaikai saldumynus matydavo per šventes didelias, kartą - du per metus, o dabar parduotuvių lentynos lūžta, o ir saldumynai nežinia ko prikimšta. Genetinis dantukų gedimas buvo ir pas mano vaikus, bet jų netaisė perdaug, saugojo, kad pūlinukai nesusidarytų. O kai pieniniai iškrito, visai grąžūs išdygo, ir sukandimui nė kiek nepakenkė. O gauleiteriui verygai teks kažką daryti, nes buvo visko perdaug, perlenkta lazda, daug pažeidimų.    ATSAKYTI
Hehe 2020-06-04 00:21:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-23
Ei, motin, tu ne î medikų akis žiůrėk, o į ministro.. už kurį turbūt ir balsavai..   ATSAKYTI
Vida 2020-06-03 23:54:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Žinau ką reiškia kariesas tik iš dygus dantukams. Laimei turėjome puikią gydytoją kuri negailėdama laiko, su begaline kantrybė gydė ir saugojo kiekvieną dantuką, kad susiformuotų žandikaulis, būtų išlaikytas teisingas sąkandis. Taip tai labai nelengvas ir ilgas darbas ir nelabai brangiai apmokamas. Taip, kai kurie odontologai ir mums siūlė tuos dantis rauti. Taip problema pašalinama labai greitai, o kas toliau nelabai ir svarbu. Breketai ir t.t., o senatvėjeatkritęs žandikaulis. Ačiū nuostabiai gydytojai kad išsaugojo visus dantukus, o dabar tvarko ir saugo nuolatinius. Dukra su visais dantimis, puikių sąkandžiu. Gal jie ir turi po 4ias plomba bet visi ir savi. O buvo ir tokių, kurie siūlė ir visus nuolatinius išrauti, sudęti implantus. Dukrai 24 i, mūsų vaikystės gydytoja ir dabar saugo kiekvieną dantuką. Ir nuostabią šypseną. Tai mielieji, brangūs odontologai, kas tos metodikos? Jums lengvesnis darbas ir jokios atsakomybės?    ATSAKYTI
Janina 2020-06-03 23:50:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Kaip galėjo su vaiku taip apsieiti,gėda tokiom odontologem ,pagalba turėjo suteikti,nesuvokiama   ATSAKYTI
Jo 2020-06-03 23:46:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Dabar geras laikas visiem daktarams ypač seimos issiknisineti nuo darbo   ATSAKYTI
Taip 2020-06-05 12:07:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O jie visada issiknisineja    ATSAKYTI
Vile 2020-06-03 23:23:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Reikia sąskaitas ir skundų pareiškimus pateikt Verygai su Skverneliu!!! Ir kuo daugiau, tuo geriau!!    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Aldona ir Augustinas kartu jau pusę amžiaus (nuotr. asm. archyvo)
Šiais laikas dažnas mano, kad amžina meilė yra tik pasakose arba filmuose. Tačiau Aldona Ona ir Augustinas Jasevičiai yra įrodymas, kad ir realiame gyvenime meilė gali trukti ...
Depiliacija (nuotr. Shutterstock.com)
„Atsimenu, kaip išsižiojau išgirdusi, kad mano kolegė bikini zonos depiliaciją darėsi už 50 svarų.“ – dalinasi straipsnio autorė. – „50 svarų! Kas gali tokią sumą skirti ...
Tvarus Klimukų vestuvių festivalis (nuotr. asm. archyvo)
Vietoj įprastų vestuvių – penkias dienas trunkantis festivalis. Vietoj baltos nėriniais puoštos suknelės ir juodo smokingo – lininiai drabužiai. Vietoj nuo įmantriausių ...
Kėdainiškių šeima Tailande buvo įstrigusi dviem mėnesiams (nuotr. asm. archyvo)
Dabar, kai po netikėtai ilgų atostogų Tailande, namo su šeima grįžo sveikas ir saugus, kėdainiškis Darius Genelevičius juokiasi, kad svajoti ir norėti reikia atsargiai. ...
Asociatyvi nuotrauka, moteris ligoninėje.  (nuotr. 123rf.com)
„Kai gydytojai pasakė, kad manęs laukia operacija karantino laikotarpiu, šiek tiek išsigandau. Tačiau visa Kauno klinikų specialistų komanda mane drąsino, o aš ja visiškai ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų