Jaudinantis Pernavo atvirumas: iki šiol prisimena Lietuvą sukrėtusią tragediją

Griežtas ir atsakingas. Rimtas ir visada susikaupęs. Taip daugelis galėtų apibūdinti generalinį policijos komisarą Liną Pernavą.

Linas Pernavas  (nuotr. asm. archyvo)

Iš Ignalinos rajono kilęs  43-ejų Linas – trijų sūnų tėvas, po darbų ramybę atrandantis namuose. Smalsu, ar vyras ir namuose su žmona aptaria darbinius reikalus?

„Mano žmona, dirbanti policijoje, puikiai supranta, su kokiais iššūkiais tenka susidurti darbe, todėl namuose stengiamės apie tai nekalbėti.

Susitinkame pakankamai retai, todėl laiką stengiatės išnaudoti taip, kad visa šeima kartu praleistų kuo daugiau laiko.“

Apie tai, su kokiais iššūkiais kasdien susiduria generalinis policijos komisaras ir kuri Lietuvos tragedija jį labiausiai sujaudino, naujienų portalo tv3.lt rengiamam straipsnių ciklui „Iš arti“ pasakoja pats L.Pernavas.

Svajonių profesija – nuo mokyklos

Pašnekovas atviras – apie tai, kad nori dirbti policijos pareigūnu, žinojo jau būdamas 10-oje klasėje.

Linas Pernavas

„Jau tada norėjau būti policininku. Aš net nežinau, kaip paaiškinti tokį norą, tačiau jį išreiškiau labai aiškiai dar būdamas moksleiviu“, – šypsosi L.Pernavas.

Komisaro kasdienybė darbe – įtempta, kasdien vyras susiduria su milžiniška atsakomybe, todėl yra įsitikinęs, kad viena pagrindinių savybių, kuri būtina, siekiant gerai atlikti darbą, yra psichologinis pasiruošimas.

„Kasdien susiduriu su dideliu darbo krūviu, milžiniška atsakomybe už sistemos darbą. Tai reikalauja būti psichologiškai tvirtu.

Kasdien privalau turėti aiškų tikslą, parengti planą, kaip tai įgyvendinti, pasirinkti tinkamą komandą, kuriai aiškiai paskirstau darbus. Privalau motyvuoti žmones, palaikyti juos, o kai reikia – įsikišti ir pabarti.

REKLAMA

Dar vienas nemažas iššūkis – laiko stoka. Kadangi mes gyvename ne Vilniuje, nemažai laiko užima kelionės į darbą ir atgal.“

Iki šiol prisimena Strazdauskaitės mirtį

Kiekvieną dieną pareigūnai susiduria su itin kraupiais nusikaltimais, žiauriais nusikaltėliais, mirtimis ir skausmingomis tragedijomis.

Linas Pernavas

Lietuvoje būta ir rezonansinių bylų – tragedija, kai Kėdainiuose patėvis užmušė keturmetį Matuką, vėliau – brutalus jaunos merginos Ievos Strazdauskaitės nužudymas. Kaip tokios tragedijos paveikia?

„Darbas man nėra sunkus, nes jis man patinka. Yra žmonių, kurie sunkumus vadina problemomis, tačiau aš juos priimu kaip iššūkius. Žinoma, kad kiekvienas toks rezonansinis nusikaltimas veikia emociškai, neįmanoma visiškai atsiriboti nuo tokių skaudžių nelaimių ir įvykių.

Visais atvejais galvoju, ar mano vadovaujama institucija padarė viską, kad būtų išgelbėta žmogaus gyvybė.

Pamenu, Ievos Strazdauskaitės tyrimo metu visi mes turėjome viltį, kad pavyks rasti merginą gyvą, todėl, kai sužinojome, kad ji nebegyva, tai buvo labai sunki akimirka“, – su jauduliu balse pasakoja komisaras.

Atsipalaiduoja sporto salėje

Generalinis komisaras nuo darbų, vis dėlto, atsikvepia. Dažnai socialiniame tinkle galima matyti nuotraukas, kurias vyras kelia iš treniruoklių salės arba sporto klubo.

Linas Pernavas su žmona Jūrate

 

Pašnekovas neslepia – sportas yra mėgstamiausias laisvalaikio praleidimo būdas, nes būtent tai jam leidžia sumažinti susikaupusį stresą.

„Nuo jaunystės daug sportuoju, todėl tai man padeda atsipalaiduoti. Taip pat labai mėgstu su šeima keliauti, skaityti knygas, būti gamtoje.“

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad apie savo meilę sportui bei asmeninio gyvenimo detales L. Pernavas yra užsiminęs ir pernai rudenį, kai dalyvavo laidoje „Gero vakaro šou“.

L. Pernavas tąkart prisipažino, kad namie vadovauja ne jis. Vyras teigė, kad namie jis – tik pavaldinys, „stažuotojas“ – policijos terminais kalbant. „Namuose viskas gerai – aš klausau žmonos. Ji policininkė ir turi tazerį“, – juokavo jis.

Taip pat jis papasakojo ir apie vieną didžiausių savo pomėgių – sportą.

L. Pernavas sportuoja beveik visą gyvenimą – štangą į rankas paėmė būdamas aštuntoje klasėje ir aktyviai sportuoja iki pat šiol.


Rašyti komentarą...
c
channel
2019-10-05 20:55:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ruosiasi kitai kadencijai tik vykdydamas karabasu perestroikas
Atsakyti
-7

V
Vadas
2019-10-05 20:51:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ak, koks as geras...Tai ne as policija griaunu,tai ji pati byra ...Isrinkit mane vel Generaliniu ...Prasau ,labai labai noriu .../is rinkimu programos/
Atsakyti
-19

D
Daiva
2019-10-07 00:23:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau vien tas faktas kad klausosi žmonos man daug ką pasako...na įsivaizduokit kad vyras vairuotojas o žmona šturmanas...ir jie nevažiuoja kaip komanda...???....skyrybos...bet kol kas jiems kaip matau tai negresia ☺...džiaugiuosi ir palaikau...o dėl Ievos...tai aš irgi tikėjausi kad ji atsiras gyva...gaila...
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų