Antano šeima  (nuotr. asm. archyvo)

Antano šeima (nuotr. asm. archyvo)

Kretingos rajone, Rubulių kaime gyvenantys Antanas (46) ir Sonata (45) skaičiuoja jau penkioliktus savo draugystės metus. Per tą laiką gyvenime nutiko daug gražių dalykų: pora nusipirko namą, susilaukė dvynukų ir džiaugėsi kiekviena diena. Deja, viską sugriovė netikėtai atsiradęs Antano kosulys.

Pačiai Sonatai, gyvenančiai Kretingos rajone, ši santuoka nėra pirmoji. Ilgą laiką buvusi viena po pirmojo vyro mirties, moteris vieną vakarą visai netyčia pamatė Antano žinutę vienos televizinės laidos metu.

„Pamačiau numerį ir nusprendžiau jam parašyti, gal nori susipažinti. Tai štai mes jau taip ir pažinamės penkioliktus metus...“, – šypteli Sonata.

Ligą išdavė kosulys

Kaip dabar pasakoja Sonata, jos vyrą Antaną būtų galima vadinti visų galų meistru, nes vyras moka nuveikti tiek ir visus buitinius darbus, tiek ir gaminti ar tvarkyti automobilius:

REKLAMA

„Tu jį prie bet ko gali pastatyti: prie siuvimo mašinos, prie katilo, uoginės virimo, pyragų kepimo, viską moka. O kalbant apie ūkinius reikalus: statyba, medis, metalas, automobiliai – tai pats didžiausias jo malonumas.

To išmokė jis ir mane, mūsų net pirma bendro gyvenimo diena prasidėjo nuo darbų, visada dirbome drauge, tik jau kai susilaukiau dvynukų, pasikeitė režimas ir likau namuose jų auginti“.

Taip ir bėgo šeimos gyvenimo rutina, Antanas dirbo, Sonata namuose augino vaikus. Tiesa, šeimoje prieš vienuolika metų buvo įsisiautėjusi itin klastinga liga.

Tuomet Antanas su Sonata remontavo vieną butą, kurio savininkai nieko nesakė, o pasirodo prieš tai ten mirė žmogus, sirgęs atvira tuberkuliozes forma. Ja susirgo ir Antanas, smarkiai ėmė kosėti. Tą kartą viskas baigėsi gerai ir vyras pasveiko.

Baisus chemoterapijos laikas

Tačiau prieš metus Antanas ir vėl ėmė kosėti. Tik šį kartą kosulys buvo daug pavojingesnis – su krauju, o ir šį faktą jis bandė kurį laiką slėpti nuo žmonos.

„Tuomet jau aš pati sėdau prie interneto ir ieškojau, ką signalizuoja kosulys su krauju. Antanui atliko tyrimus ir aptiko tai, apie ką ir skaičiau, ką jau buvau radusi. Liepos mėnesį mes jau žinojome, kad Antanas serga plaučių vėžiu. Netrukus buvo atlikta operacija, gydytojas dar tada ramino, kad jis galės toliau gyventi, dirbti“, – prisimena moteris.

REKLAMA

Antanui buvo paskirta ir chemoterapija. Nors pati Sonata tikina, kad vyras ją ištvėrė gana neblogai, vis dėlto prisiminus tą baisų etapą, ji nesuvaldo ašarų:

„Jis savaime ištino, vaikščiojo kaip gyvas lavonas. Buvo neįmanoma prie jo prisiliesti, jaučiau tą šaltą, kietą kūną. Toks laikotarpis buvo baisus, kai jis turėjo chemoterapijos kursą. Kai baiginėjosi kursas, aš vėliau ėmiau jausti, kad jo kūnas sugrįžta, juk tai tavo žmogus, tu viską jauti“, – jautriai žodžius renka moteris.

Nors iš pirmo žvilgsnio viskas ėjo gera linkme, sausio mėnesį Antanui itin pradėjo skaudėti kairės kojos kelią. Vyras bandė tirtis ir stuburą, ir eiti pas šeimos gydytoją, tačiau iki pat Velykų šventės medikai negalėjo nustatyti tikslios kelio skausmo priežasties.

Davė du – penkis mėnesius

Tuomet šeimos keliai visai netikėtai susikirto su vienu pažįstamu vidaus ligų gydytoju, kuriam Antanas pasiguodė savo kelio skausmais. Šis pažįstamas gydytojas pasiūlė išbandyti kelias lašelines sąnariams.

Po Velykų Antanui pasidarė visai blogai, kelio skausmo jis nebegalėjo kentėti, todėl gydytojas pasiūlė atvykti apžiūrai.

„Vidaus ligų gydytojas skyrė skanavimą, pats ištyrė visus organus ir tada atrado tai, ko niekas kitas nematė ilgą laiką – metastazės į sąnarius. Tada ir sužinojome šį patį baisiausią faktą“, – pasakoja Sonata.

REKLAMA

Antanui buvo atlikta biopsija, paskirtas švitinimas. Tačiau vyrui kildavo aukšta temperatūra, todėl švitinimą medikai nusprendė nutraukti, o dėl nuolatos geriamų nuskausminamųjų vyrui atsirado ir skrandžio opa.

„Man Klaipėdoje medikai kartojo, kad viskas, susitaikykite, Antanui liko mažiausiai du mėnesiai, daugiausiai – penki. Klaipėdoje jau jokio gydymo ir nebetaikė, o Antanas ėmė visiškai nebevaikščioti.

Visai neseniai mes atsidūrėme Kaune, dabar čia ir gulime, taikome dešinės kojos švitinimą, vėliau švitins ir kairę koją. Kol kas metastazės yra tik kojų galūnėse, todėl vilties vis dar yra“, – tikėjimo nepraranda Sonata.

Meilę vainikavo santuoka

Prieš kurį laiką, po penkiolikos metų pragyventų kartu, Antanas metrikacijoje susituokė su Sonata. Be žiedų, puokštės ir be šventės, nes medikai tik glosto, o Sonata ruošiasi blogiausiam.

Šiuo metu Sonatos vyras guli ligoninėje ir kabinasi į gyvenimą, o Sonata viena turi ne tik prižiūrėti namą, du septynmečius vaikus, bet taip pat ir mokėti paskolą ir dar mokėti pragyventi. Pati moteris dirbti negali, nes nepaeinantį vyrą reikia slaugyti.

„Yra paskola, aš pati nedirbu, du maži vaikai. Tiek kiek buvome anksčiau pasitaupę, tiek ir trupiname dabar...“, – ašarų neslepia moteris.

Padėti išgyventi mamai su dviem mažamečiais vaikais galite šiuo būdu: Paramos ir labdaros fondas "Gėrio trupinėlis"; Swedbank Banko sąskaita LT837300010145919639; Seb banko sąskaita LT577044060008196348; Parama; paypal.me/GerioTrupinelis.

 

Munde
2019-06-26 10:09:40
Nemanote, kad lazda turi du galus ? Užtikrinti, kad neteks kada ir jums kreiptis pagalbos ? Jūsų niekas neverčia prisidėti ar aukoti, bet pašiepti tuos, kurie bet kokia kaina kabinasi į gyvenimą, nereikėtų. Skęstantis ir šiaudo griebiasi !
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Bet yra taip 2019-07-02 09:36:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Klysti ir tyčia bloga daryti yra du skirtingi dalykai.   ATSAKYTI
taip 2019-07-02 20:06:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
sitokio komentaro ir laukiau, tiesiai i desimtuka  
Virginija 2019-07-01 21:39:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mano vyrui buvo 25 metai kai mirė nuo skrandžio vėžio,paciai tik 23 metai,paliko ant ranku 2 mažyciai vaikai...išgyvenau viska sunkiai bet pagalbos neprašiau ...daug dabar serganciu šia baisia liga,tik galiu SONATA palaikyt ir palinkėt būt stipriai o žmonėms kurie kritikuoja jūsu gyvenima noriu pasakyt-NEBŪKIT ŽIAURŪS ŽMONIU NELAIMEI O KLYSTI ŽMOGIŠKA IR NĖ VIENAS CIA ŠVENTAS NESAM...   ATSAKYTI
Nijolė 2019-06-30 10:11:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ka pati Sonata buvo pikta ir negailestinga apstodama nekaltus nieko jai nepadariusius dirbančius žmones kaip koks kibis buvo prikibes per vargus atkibintas.Komentatoriai teisūs kaip buvo taip ir rašo.Ir tegu džiaugias kad niekas nesiskundė ten kur reikia būtų turėjus pati piniginę pakrapštyt o net neatsiprašė pati suaugusi žinojo kad niekam blogo negalima daryt.Kaip šauksi taip atsišauks.   ATSAKYTI
Reda 2019-06-29 23:25:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Sveiki, skaitau komentarus ir negaliu patikėti ką matau ir ką sakiau. Žmonės kokie pikti ir negailestingi. Pažįstu šią šeima labai gerai. Siunčiu glėbį neaprėpiamas sveikatos ir daug stiprybės! Sonata ir Antanai laikykitės.!!! Tikiu, kad geri vaikai visada palaikys ir padės kuo gali. O geri žmonės padės kuo galėdami. Tai aš su jumis dabar ir visada!    ATSAKYTI
daiva 2019-07-01 06:35:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kas nepazysta niekada ir nepatikes, dar nenukentejot mieloji,o, kad zmones pikti tai naturalu, tik cia ir gali isliet apmauda, nes i akis nepasakysi sues su s.....  
Pamastymui 2019-06-29 12:54:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kiek prisimenu labai audringas ir neatsakingas Antano Šakinio gyvenimas buvo jaunystėj.Labai gerdavo ir rūkydavo.Pastoviai trilitrinį samagono apsikabinęs.Savo amžinatilsei motinai sergančiai nervų nemažai buvo išėdęs.Bėdavodavo kad negeras jos vaikas.O ir savo buvusią žmoną su kūdikiu mušdavo , smurtaudavo.Vaikas tikra jo kopija.Nemylėjo , nekentė , nieko nepadėjo ir smurtavo.Moterėlė ne vieną kartą plika basa su vaiku ant rankų turėjo bėgt iš namų prie kaimynų pagalbos prašyt.O pati normali , darbšti , negerianti ir nerūkanti.Ir kai Antanas namuos landynę pijokų namuos įtaisė tai vargšelė plika kaip pirštas bėgt lauk turėjo.Avariją girtas motociklu važiuodamas buvo pasidaręs vos išgyveno jau tada.Pats gyvenimas matyt jį nubaudė.Galit pasiklaust Skuodo raj.Lenkimų kaime kur ankščiau buvo gyvenes.Tik neklauskit jo giminaičių.Varnas varnui akies nekerta.Nors vistiek jo gaila koks jis bebuvo toks.Ir labai keista kaip Antanas sugebėjo pasikeist į tokį gerą žmogų, kaip čia aprašyta.Sunku patikėt.   ATSAKYTI
Va taip 2019-06-28 19:16:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei pažystami rašo čia , tai vadinas žino gerai tą šeimą.O žmonėms patiems spręst ar aukot ar ne išmaldos prašančiai jaunai darbingai moteriškei.   ATSAKYTI
LAZDA TURI DU GALUS 2019-06-27 21:57:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pati esu susidūrusi su ponia Sonata...žemino mane ir mano šeima... Bandė visaip kiršyti. Dabar prašosi visuomenės pagalbos, kad jai padėtų, kad aukotu pinigus. Tai norėčiau paklausti kodėl ponia pati per tiek laiko ne padėjai vyrui išlaikyti šeimos. Geras pasiteisinimas yra kad augini vaikus. Vyras dirbdavo iki vėlumos, o ji tik sugebėdavo namie sėdėti namie ir kurti šeimoje intrigas ir aplink ją.buvo daug galimybių kai ji galėjo eiti į kokį darbą, bet to ji nedarė nes ponia geriau sėdės namie vyro išlaikoma. Dabar su tokia situacija ji daro tik gėda šeimai ir giminei... Reikia eiti pačiai ieškoti išeities tokioje situacijoje o ne prašyti žmonių kurie sunkiai dirba kad jai aukotu... Kitiems tikrai tikiu kad yra žymiai sunkiau bet jie neprašo nieko... Sonata linkiu tau kad suprastum, kad šeima turi pati išlaikyti, o ne kiti!!!    ATSAKYTI
as 2019-06-27 20:04:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Na ka Sonata, neskanu ar ne skaityti, ojuk ir mums buvo ir yra neskanu   ATSAKYTI
Šiaip 2019-06-27 19:34:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Šituose ale negražiuose komentaruose gryna teisybė parašyta.Taip kad nebėr ką čia bemastyt , o atgailaut šitai porelei už viską ką praeity yra pridirbę.   ATSAKYTI
saule 2019-06-27 18:58:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
As noriu pasakyti, kad ir as pazystu siuos zmones. Viena ju puse yra tikrai gera,taip jie darbstus,taip jie tvarkingi, taip jie myli kai kuriuos savo vaikus, taip jie rupinasi savo mazyliais. Bet yra ir kita puse....... nelabai grazus komentarai pasako daug. Ir mano aplinkos zmones buvo apipinti nesvariais voratinkliais. Tai manau , kad visi sie komentarai butu pamastymui i ateiti.    ATSAKYTI
sigita 2019-06-27 18:05:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ponia Sonata daug ko nepaminejo, bet juk ir negali paminet, nes kas gi jei ne ji gyvena teisingai, visi blogi,net ir vaikai ir anukai, kai beveik visa gyvenima sedi namie tai nori nenori prisigalvoji visokiu intrigu. Ir visiska tiesa, viskas gryzta bumerangu, ji turetu melstis ir prasyt atleidimo, uz kitu asaras uz skaudzius zodzius   ATSAKYTI
Nu jo 2019-06-27 15:06:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Visdėlto kokia gudrutė , tinginė ir aferistė ta Sonata!!!!!!Naudojasi sergančio žmogaus liga.   ATSAKYTI
viską žinantis 2019-06-27 14:57:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O kodėl ponia Sonata nepaminėjo žurnalistams kad turi du suaugusius sveikus vaikus 24 - 25 metų iš pirmos santuokos , kurie bendrauja su ja ir gal būt net gyvena kartu.Kodėl jie dirbdami jai negali padėt.Kodėl nepaminėjo kad ponas Antanas turi dukrą iš pirmos bažnytinės santuokos , kuriai nenorėdamas mokėt alimentų ir padėt visą gyvenimą nuo dukros kudykistės dirbo neapsiformines.Pirmoji žmona serganti moteris dirbo kiek galėjo sunkiausius darbus ir jai būtų buvę gėda prašyt kad kas aukotų.O ponia Sonata su nagais ir ragais trugdė jam mokėt alimentus priteistus teismo ir tyčiojos kaip įmanydama.Kai tikroji dukra prašydavo kad i padėtų bėdoj.Antanas augino jos pirmo vyro du vaikus , o tikrai sergančiai dukrai sakydavo tegu motina iślaiko.O kai sunkiai sirgo pasakė tegu nusprogsta.Argi lazda neturi du galus.Viskas gryžo bumerangu.   ATSAKYTI
pazystama 2019-06-27 17:46:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
taip tai tiesa, viskas grizta bumerangu, zinome ir mes jos istorija, jai dabar turetu buti geda  
Robert 2019-06-26 23:56:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ar jums reikia paskolos, kad galėtumėte grąžinti savo sąskaitas? Arba jūsų verslui, jei taip
Rašykite mums [email protected] ir užpildykite šią informaciją
užregistruokite savo vardą mūsų duomenų bazėje.

(1) Jūsų vardas:
(2) Paskolos suma:
(3) Telefono numeris:
(4) Trukmė:
(5) Lytis:
(6) Žemė
   ATSAKYTI
izidora 2019-06-26 18:05:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Vat vat pasirodo lazda turi du galus.Gal si ponia dabar permastys savo gyvenima, ir leis kitiems ramiai gyventi, nebekurs intrigu,nes juk nebeturetu likti laiko, reikia gi rupintis vyru ir vaikais, ir jau reiketu imtis darbu, nes kiek zinau uz darba yra mokamas atlyginimas. Sekmes keiciantis, sveikatos vyrui   ATSAKYTI
Jurgita 2019-06-27 12:00:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tikrai lazda turi du galus, kai ponas Antanas Sakinis savo mazamete dukra 2 metu i gatve ismete, kai vaikas sirgo, prie vaiko lovos atsistojes pasake, kad geriau butu, kad ji mirtu, man nereikalingas sitas vaikas.
Kokios jie ismaldos dabar nori? Tegu meldzia Dievo atleidimo, o ne materialiniu dalyku, kiek yra prisnekeje, kiek zmoniu yzeide, intrigu prikurste.
  
Renata 2019-06-26 11:33:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Iš tikrųjų labai sunku, sergantį mama, du maži vaikai ir nevaikstantys vyras. Buvau panašioj situacijoj mažas vaikas, unkologinis tėvas ir sergantis vyras. Nū baisu baisu. Aš dar dirbau, taip per vargau viskuo rūpintis nebepajėgiau tiesiog, pradėjau pati sirkti visokiom ligom nuo nervų. Nzn aš siūlyčiau jums slauga pasidaryti bent jau. Nes dirpti jūsų atveju būtų nesąmoninga kad ir vaikų atveju. Vaikai bus palikti likimo valiai, kuriems reikia gan nemažai dėmesio.    ATSAKYTI
ona 2019-06-26 17:58:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
suaukos zmones pinigeliu ir viskas bus gerai, bus is ko pragyvent  
Hmmmm 2019-06-26 08:47:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
Aš nematau priežasčių, kodėl ji negali dirbti. Lai tik eina moteriškė dirbti! Nors pusdienį, kol vaikai mokykloj. Užsidirbs nors kažkiek pinigų. Prie vyro sėdėt visą dieną ligoninėj nereikia. O dabar, aš nedirbu, vyras serga vėžiu, sumeskit man pinigėlių. Dauk Lietuvoj šeimų, kur vyras ar žmona serga ir ką? Kažkaip sukasi.   ATSAKYTI
Munde 2019-06-26 10:09:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Nemanote, kad lazda turi du galus ? Užtikrinti, kad neteks kada ir jums kreiptis pagalbos ? Jūsų niekas neverčia prisidėti ar aukoti, bet pašiepti tuos, kurie bet kokia kaina kabinasi į gyvenimą, nereikėtų. Skęstantis ir šiaudo griebiasi !   
Dalia 2019-06-27 13:25:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ziaurus Jus zmogus  
[email protected] 2019-06-26 00:51:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6

Sir/Madam

We are authorized Financial consulting firm that work directly with
some banks in UK.[Lloyds Bank,Barclays Bank and hsbc bank.]

We are providing BG, SBLC, LC, LOAN and lots more for client all over the world.

Equally,we are ready to work with Brokers and financial
consultants/consulting firms in their respective countries.

We are equally ready to pay commission to those Brokers and financial
consultants/consulting firms.

Awaiting for your response.

Email: [email protected]

Skype ID: [email protected]


Best regards,

MIKE JOHNSON.
Issuing Bank/Provider Mandate.
PROVIDENT FINANCIAL PLC.NO. 1 GODWIN STREET, BRADFORD, WEST YORKSHIRE, BD1 2SU LONDON,
United Kingdom   ATSAKYTI
Karolina 2019-06-25 22:53:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Tai gal.ir mum galite padeti pas mus panasi situacija tik vyras jaunesnis ir dukra mazesne vyras serga veziu ir taip sunku mum   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Planuojami nauji apribojimai keliuose
DABAR RODOMA
Planuojami nauji apribojimai keliuose
DABAR RODOMA
Kurėno iškėlimo operacija
DABAR RODOMA
Skurdi grybavimo sezono pradžia
DABAR RODOMA
Palanga skaičiuoja lietaus žalą
DABAR RODOMA
Amžino poilsio vietą verčia sąvartynais
DABAR RODOMA
Policija tikrins paspirtukininkus
DABAR RODOMA
Krakėse rastas lavonas
DABAR RODOMA
Skvernelis keliasi į Turniškes
DABAR RODOMA
Žiaurus poelgis su šinšilomis
DABAR RODOMA
Policijos reidą „nuspalvino“ peštukas
REKLAMA
Vaizdas zoologijos sode (nuotr. skaitytojo)
Šeimos apsilankymas Klaipėdos zoologijos sode, kuris turėjo būti pramoga, apkarto iškart po to, kai jie pamatė paliegusius ir dvokiančius gyvūnus narvuose. Užuot tvarkingų ir ...
Jūratės namuose jau auga daugiau nei penkiasdešimt vaismedžių
Citrinos, mandarinai, apelsinai, o kur dar laimai, greipfrutai ar net bananai ir figos. Ne, tai nėra tik paprastas egzotinių vaisių sąrašas. Nors dažnam lietuviui visai ...
Vaikų chirurgas rezidentas B. Jonuška po darbo ligoninėje skuba prie didžėjaus pulto
Be vaikų chirurgo rezidento Benedikto Jonuškos turbūt nepraeitų nei vienas linksmesnis vakarėlis. Nors dienomis jį galima sutikti klaidžiuose ligoninės koridoriuose, naktimis ...
Vytautas Kirkliauskas ir Neringa Kirkliauskienė (nuotr. asmeninio albumo ir SCANPIX)
Jeigu manote, kad žmonas reikia nešioti ant rankų, klystate. Vytautas Kirkliauskas (39) ir jo žmona Neringa Kirkliauskienė (32) įrodė, kad greičiausias, nors ir ne pats ...
Renata Šakalytė-Jakovleva (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)
Elena: „Jeigu patys nedirbate ir esate valstybės išlaikomi, o tiksliau mūsų visų dirbančiųjų išlaikomi, tai ar negana vieno vaiko… Nereikia būti egoistais ir sėdėti ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų