Olimpinės dienos dalyviams – neįgaliųjų sporto lyderių iššūkis

Skaityk lengvai

Birželio 1-ąją geriausių Lietuvos sportininkų ir tūkstančių sporto entuziastų keliai suko į Klaipėdą. Uostamiestį drebino Olimpinės dienos renginiai, kuriuose sporto profesionalai ir entuziastai išbandė net šimtą įvairiausių rungčių, tarp jų – ir neįgaliųjų sporto šakas: rutulio stūmimą iš specialiai tam pagamintos kėdutės, vežimėlių krepšinį, tinklinį sėdint ir aklųjų stalo tenisu vadinamą šoudauną. Šiemet paralimpinių sporto šakų paslaptis renginio dalyviams atskleidė būrys neįgaliųjų sporto lyderių, rinktinių nariai.

Klaipėdoje vykusioje Olimpinėje dienoje didelis dėmesys skirtas neįgaliųjų sportui. vyko LPK nuotr.
11

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Olimpinės dienos dalyviams – neįgaliųjų sporto lyderių iššūkis

Renginio atidarymo akcentu tapo olimpinės ugnies uždegimas, o tai padaryti garbė teko žymiam Klaipėdos krepšininkui Eurelijui Žukauskui. Olimpinį deglą iki pagrindinės scenos nešė ir neįgaliųjų sporto lyderiai iš Klaipėdos – lengvaatletė Ramunė Adomaitienė, irkluotojas Augustas Navickas.

REKLAMA

„Jausmas – neapsakomas. Labai malonu nešti ugnį, perduoti ją iš rankų į rankas. Aplink draugai, pažįstami. Tai – ypatingas momentas, neapsakomas jausmas“, – įspūdžiais dalijosi viena garsiausių Lietuvos paralimpiečių R. Adomaitienė.

Norinčių pabandyti stumti rutulį iš kėdutės buvo labai daug. Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos vicečempionui Ramūnui Verbavičiui talkino šalies rinktinės nariai: Europos ir pasaulio čempionatų prizininkas Donatas Dundzys, dukart Europos čempionas Andrius Skuja, šalies paralimpinės ekipos kineziterapeutas Remigijus Milevičius. „Matote, eilė nesibaigia, vis rikiuojasi žmonės. Paaiškiname esminius principus, žmonės greitai perpranta šio sporto esmę. Mes gerai leidžiame laiką. Matome, kad žmonės irgi puikios nuotaikos“, – sakė R. Verbavičius.

Rutulio stūmimo sektoriuje jėgas išbandė ir plaukikas, 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių dalyvis Edgaras Matakas, kuris šiemet siekia kelialapio į 2020 m. Tokijo paralimpiadą.

„Rutulio stūmimas – ne visai naujiena. Prieš dvejus metus dalyvavau Lietuvos aklųjų ir silpnaregių lengvosios atletikos čempionate. Atsimenu, rutulį nustūmiau apie aštuonis metrus. Tiesa, stūmimas iš kėdutės – visai kitas reikalas. Be to, rutulį stūmiau dešine ranka, o esu kairiarankis. Tai toks ir rezultatas. Na, gal ne toks ir blogas“, – geros nuotaikos neslėpė kaunietis E. Matakas.

Nemažo populiarumo sulaukė ir šoudaunas, dar vadinamas aklųjų stalo tenisu, nes žaidimo principai panašūs, tik veiksmas vyksta dėvint specialius tamsius akinius. Apie šoudauną dalyviams pasakojo daugkartiniai Lietuvos čempionai Mindaugas Dvylaitis ir Oksana Dobrovolskaja.

REKLAMA

„Viskas tiesiog puiku. Oras gražus, žmonių daug. Svarbiausia – gera nuotaika. Nemažai žmonių, kurie dar nėra girdėję apie šoudauną, tai įdomu stebėti pirmuosius žingsnius. Tiesa, nemažai ir tokių, kurie jau anksčiau yra žaidę šoudauną ir ateina pabandyti dar kartą, nes patiko“, – sakė M. Dvylaitis.

Eilės driekėsi ir prie kitų rungčių – baudų mėtymo į krepšį iš neįgaliojo vežimėlio bei tinklinio sėdint.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų