REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
19
Kadagių slėnis. „Keliauk Lietuvoje“ nuotr.

Norintiems atgaivos vasaros vakarais – parkai ir pažintiniai takai gali būti tikra atgaiva. Pateikiame 10 vietų, kur galima atsikvėpti, pasigrožėti gamta ir puikiai praleisti laisvalaikį. 

19

Norintiems atgaivos vasaros vakarais – parkai ir pažintiniai takai gali būti tikra atgaiva. Pateikiame 10 vietų, kur galima atsikvėpti, pasigrožėti gamta ir puikiai praleisti laisvalaikį. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1. Kadagių slėnis

Tai botaninis draustinis Arlaviškių kaimo (Taurakiemio sen., Kauno raj.) pakrašty, stačiame Nemuno kilpos šlaite apaugęs paprastaisiais kadagiais. Išskirtinė kadagyno ypatybė yra oro grynumas, nes kadagys – vienintelis augalas Lietuvoje, išskiriantis ypatingai daug dezinfekuojančių ir gydančių medžiagų. Kadagių slėnio viršutinėje dalyje, ant skardžio krašto įrengtas pažintinis pėsčiųjų takas. Visas takas yra 1,3 km ilgio, tame tarpe – 501 m pakylėto lentinio tako.

REKLAMA

2. Varnikų pažintinis takas

Pažintinio tako ilgis – 3,5 km. Take įrengta 10 informacinių stotelių, kur aprašomas besikeičiantis kraštovaizdis bei čia randamos augalų ir gyvūnų rūšys, kelios poilsio vietos su suoleliais, keletą pavėsinių ilgesniam atokvėpiui. Dalis tako yra medinis, likęs - gruntinis miško takelis.

3. Akmenų rūžos pažintinis takas

Tytuvėnų regioniniame parke Užpelkių botaniniame zoologiniame draustinyje atidaromas Akmenų rūžos (ruožo) pažintinis takas, kuris unikalus ne tik gamtine, bet ir menine prasme. Garsūs Lietuvos skulptoriai iš akmenų sukūrė originalias skulptūras ir instaliacijas. Akmenų rūžos pažintinio tako ilgis apie 1,3 km.

REKLAMA
REKLAMA

4. Kalniškių konglomeratų atodanga

Kalniškių konglomeratų atodanga – tai 8 m aukščio, 400 m ilgio šlaitas, kurio viršutinėje dalyje atsidengia konglomeratų (į kietą uolieną surišto smėlio, žvyro, gargždo) sluoksniai.

Konglomeratų ertmėse ir nelygumuose randama nedidelių varveklių – sustingusių stalaktitų užuomazgų. Atodangos pavadinimas susijęs su Kauno marių dugne likusiu (užlietu) Kalniškės kaimu.

5. Šavašos pažintinis takas 1,5 km

Šavašos pažintinis takas – tai pėsčiųjų takas palei vaizdingą Šavašos upę. Tako ilgis – 1,5 km. Šavaša – ypatinga Lietuvos upė. Jos slėnio vaizdingiausia atkarpa pačiame žemupyje, kuriame įrengtas Šavašos pažintinis takas. Čia upės slėniai – svaiginančio aukščio, o vandenys krenta net 11 metrų kas vieną kilometrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

6. Šauklių riedulynas 

Šauklių riedulynas yra Skuodo rajono savivaldybės, Mosėdžio seniūnijos teritorijoje. Jos plotas – 82 ha. Jis patenka į Salantų regioniniame parke esantį Šauklių kraštovaizdžio draustinį. Tai – natūrali paskutinio ledynmečio, slinkusio prieš 26 tūkst. metų, suformuota teritorija, kurioje savo pirmykštėje padėtyje gana tolygiai pasiskirstę slūgso 0,3-1 metro ar net 3 metrų skersmens akmenys.

7. Pūčkorių atodanga 

Pūčkorių atodanga – geologinis paminklas, dešiniajame Vilnios krante. Tai ledynmečio atodanga – aukščiausia Lietuvoje, kurios aukštis 65 m, o plotis – 260 m, ir atsiveria maždaug 20 tūkst. metų senumo sluoksniai. Pūčkorių atodangą suformavo Vilnios upės šoninė erozija.

REKLAMA

8. Papilės atodanga

Papilės miestelyje yra įkurtas Papilės geologinis draustinis – tai Papilės Juros periodo atodanga, kur 2 km Ventos atkarpoje atsiveria juros periodo dariniai su gausiomis tuometinės faunos liekanomis. Tai unikali atodanga, kurią tyrė daugelis mokslininkų.

9. Mūšos tyrelio pažintinis takas

Žagarės regioniniame parke Mūšos tyrelio pažintinis takasesančiame Mūšos tyrelio telmologiniame draustinyje nutiestas naujas pažintinis takas pateko į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausias pelkėje lentų takas. Jo ilgis – 3,60587 km.

REKLAMA

10. Dusetų girios pažintinis takas

Jei būsite netoli Dusetų – būtinai apsilankykite Dusetų girios pažintiniame take. Takas yra Dusetų girios zoologiniame – botaniniame draustinyje. Dusetų giria – nepaprastas miškas. Miškas pilnas visokių paslapčių: vienos – dar neatskleistos, kitos – užmarštin nukeliavę girios gyventojai bei įvykiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų