• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Žiema yra metų laikas, kai padangos patiria didžiausią apkrovą, o tai reiškia, kad šiuo sezonu jų dėvėjimasis yra dar greitesnis.


Žiema yra metų laikas, kai padangos patiria didžiausią apkrovą, o tai reiškia, kad šiuo sezonu jų dėvėjimasis yra dar greitesnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šaltis, sniegas, ledas, druska ir smėlis gali neigiamai paveikti jų būklę ir savybes. Todėl svarbu žinoti kaip tinkamai jas prižiūrėti šaltuoju metų laiku, kad būtų išlaikytas maksimalus jų efektyvumas ir užtikrinamas ilgaamžiškumas.

REKLAMA

Pirkitpadangas.lt padangų parduotuvė Vilniuje
Pirkitpadangas.lt padangų parduotuvė Vilniuje

Priežiūra prasideda nuo tinkamų padangų pasirinkimo 


Šaltuoju metų periodu turi būti naudojamos specialios žieminės padangos, kurios yra pritaikytos šaltam orui ir slidžioms kelio sąlygoms.
Žieminės padangos turi gilesnį ir daugiau griovelių turintį protektorių, kuris pagerina trauką ir stabdymą ant snieguoto ir apledėjusio paviršiaus. Be to, jos pagamintos iš minkštesnio kaučiuko mišinio, kuris nesukietėja esant žemai temperatūrai ir kartu išlaiko puikų elastingumą.

REKLAMA
REKLAMA

Padangų keitimas į žiemines turėtų būti atliekamas laiku, prieš prasidedant šalčiams ir sniegui. Ekspertai rekomenduoja keisti padangas tuomet, kai vidutinė dienos temperatūra nukrenta žemiau +7°C. Keitimą galima atlikti savarankiškai arba kreiptis į profesionalius servisus. Svarbu atkreipti dėmesį į padangų montavimo kryptį, jei jos yra asimetriškos arba vienkryptės. Taip pat reikia patikrinti jų slėgį ir pritvirtinimo varžtus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žieminės padangos visada turi būti tinkamai pripūstos


Padangų slėgis yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių padangų efektyvumą ir ilgaamžiškumą. Per mažas slėgis gali sukelti padidėjusias kuro sąnaudas, blogesnį vairo valdymo jautrumą, netolygų padangų nusidėvėjimą ir netgi padangos plyšimą.


Per didelis slėgis gali sumažinti žieminės padangos kontaktinį su kelio paviršiumi plotą ir pabloginti trauką bei stabdymą. Todėl rekomenduojama reguliariai tikrinti ir koreguoti padangų slėgį pagal gamintojo nurodytas rekomendacijas. Jį galima patikrinti naudojant specialius slėgio matuoklius arba pasinaudojant degalinėse esančiais oro siurbliais.

REKLAMA

Žieminės automobilių padangos
Žieminės automobilių padangos

Valymas yra būtinas, siekiant išlaikyti kokybę


Valymas yra dar vienas būdas išlaikyti padangas švarias ir saugias naudojimui. Žieminės padangos turi būti nuvalomos nuo purvo, druskos, smėlio ir kitų nešvarumų, kurie gali joms pakenkti arba sukelti ratlankių koroziją. Jas galima plauti naudojant vandenį ir švelnius valiklius.

REKLAMA

Reikia vengti naudoti karštą vandenį, stiprius cheminius preparatus arba aštrius šepečius, kurie gali sugadinti padangų paviršių. Be to, padangas reikia išdžiovinti po kiekvieno plovimo tam, kad būtų galima išvengti vandens susikaupimo protektoriuose arba ratlankiuose.


Visos žieminės padangos turi būti tinkamai sandėliuojamos


Tinkamas saugojimas yra ypatingai svarbus, jei norima išsaugoti padangų kokybę. Jas reikia sandėliuoti sausoje, vėsioje ir tamsioje vietoje, kur nėra tiesioginių saulės spindulių, šilumos šaltinių arba cheminių medžiagų. Padangas reikia kruopščiai nuvalyti ir išdžiovinti prieš sandėliavimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jas galima saugoti ant ratlankių arba be jų. Jei padangos yra ant ratlankių, jas reikia pakabinti ant specialių kablių arba sudėti ant lentynų horizontaliai. Jei jos yra be ratlankių, tuomet jas reikia sudėti vertikaliai ir periodiškai pasukti. Taip pat galima naudoti specialius maišus arba dėžes, kurie apsaugo padangas nuo dulkių ir drėgmės.


Kruopšti padangų priežiūra žiemą yra būtina, jei norima užtikrinti savo ir kitų eismo dalyvių saugumą. Tinkamai
prižiūrėtos padangos taip pat leidžia sutaupyti degalų ir suteikia galimybę ilgiau jomis naudotis.


REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų