Anksčiau dviračiai dažniausiai būdavo vežami ant stogo tvirtinamais laikikliais, tačiau šiandien vairuotojai vis dažniau renkasi laikiklius, montuojamus prie automobilio kablio.
Tam yra kelios priežastys – svarbiausia tikriausiai ta, kad šiuos laikiklius paprasčiau montuoti ir jie kelia mažesnį aerodinaminį pasipriešinimą. Be to, stogo konstrukcija dažnai neleidžia vežti dviejų elektrinių dviračių, kurie yra gerokai sunkesni už įprastus, o galinis laikiklis tokią apkrovą dažniausiai atlaiko.
Vokietijos autoklubas ADAC kartu su Šveicarijos automobilių klubu TCS atliko 13 dviračių laikiklių testą. Modeliai skyrėsi savo savybėmis ir kaina. Testo metodika buvo pagrįsta šiais kriterijais: naudojimo patogumas (40 proc.), kokybė (40 proc.) ir saugumas (20 proc.).
Vertinant naudojimo patogumą, ekspertai daugiausia dėmesio skyrė laikiklių išskleidimo, sulankstymo, montavimo, dviračių pritvirtinimo ir galimybės pasiekti bagažinę po montavimo paprastumui bei intuityvumui.
Kokybės įvertinimas buvo sudarytas iš medžiagų ir detalių apdirbimo vertinimo bei laikiklio svorio analizės. Saugumas buvo testuojamas realiomis važiavimo sąlygomis – esant staigiam stabdymui, atliekant vengimo manevrą bei važiuojant per nelygumus.
Tinkamumą vežti sunkesnius elektrinius dviračius patvirtina laikiklių techninės specifikacijos – visi testuoti modeliai buvo tinkami gabenti du po 30 kilogramų sveriančius dviračius.
Dviračių laikiklių bandymų rezultatai
Testo nugalėtoju tapo „Uebler i21“ – vienintelis modelis, pelnęs įvertinimą „labai gerai“. ADAC ekspertai ypač pabrėžė šio laikiklio itin paprastą montavimą bei mažiausią svorį tarp visų testuotų modelių – vos 13,2 kg.
Nuėmus nuo automobilio ir sulanksčius, „Uebler i21“ užima itin mažai vietos. Visgi šiuo atveju – už kokybę tenka mokėti: tai brangiausias iš testuotų laikiklių, kainuojantis 727 eurus.
Tuo metu žemiausias pozicijas užėmė du modeliai, įvertinti „patenkinamai“ – „Fischer ProLineEvo 2“ ir „Menabo Antares“.
Pagrindinis jų trūkumas – sudėtingas montavimas ant vilkimo kablio. Vis dėlto šie modeliai patrauklesni žemesne kaina, o „Fischer ProLineEvo 2“ išsiskiria kaip pigiausias visame teste – vos 283 eurai.
ADAC taip pat primena pirkėjams prieš įsigyjant dviračių laikiklį įsitikinti, ar jų įprastas arba elektrinis dviratis tinka konkrečiam modeliui pagal matmenis.
Be dviračio svorio, būtina atsižvelgti ir į bėgių pločio bei rėmo matmenis. Negalima pamiršti ir apsaugas nuo vagystės – saugumo elementai turi būti neatsiejama laikiklio dalis.
ADAC dviračių laikiklių testas
Modelis | Įvertinimas | Vertinimas | Kaina (€) |
---|---|---|---|
Uebler i21 | 1.5 | labai geras | 727 |
MFT compact 2e+1 | 1.6 | geras | 448 |
Thule EasyFold XT2 | 1.6 | geras | 691 |
XLC Azura Xtra WT VC-C10 | 1.6 | geras | 469 |
Norauto E-Fit 200–2 | 1.7 | geras | 400 |
Oris Tracc | 1.7 | geras | 395 |
Atera Genio Pro Advanced | 1.8 | geras | 627 |
Hapro Atlas Premium Xfold 2 | 1.8 | geras | 425 |
Westfalia Bikelander Classic | 1.8 | geras | 403 |
Bullwing SR7 | 2.0 | geras | 325 |
Eufab Premium | 2.2 | geras | 366 |
Fischer ProLineEvo 2 | 2.6 | patenkinamas | 283 |
Menabo Antares | 2.7 | patenkinamas | 327 |