• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Ford“ tikisi pagerinti šiemet įvyksiančių „Pikes Peak International Hill Climb“ varžybų rekordą, kuriame gamintojai kasmet pademonstruoja pačius netikėčiausius inžinerijos kūrinius.

12

„Ford“ tikisi pagerinti šiemet įvyksiančių „Pikes Peak International Hill Climb“ varžybų rekordą, kuriame gamintojai kasmet pademonstruoja pačius netikėčiausius inžinerijos kūrinius.

REKLAMA

„Pikes Peak“ varžybos šiam automobilių gamintojui nėra svetimos. Praėjusiais metais „Ford“ šiose lenktynėse dalyvavo su beprotiškai modifikuotu „Ford Transit“ furgonu, kurio ratus suko net 1 400 arklio galių elektrinė pavara.

Įspūdingos galios automobilis tuomet sugebėjo pagerinti „Pikes Peak“ trasos įveikimo laiką, tačiau „Ford“ į šių metų varžybas sugrįžta su ta pačia ambicija – pagerinti savo rekordą, tik šį kartą kliaudamasi „Ford F-F150 Lightning SuperTruck“.

Ignoruoja vidaus degimo variklį

Lenktynėms paruoštas pikapas tikrai nėra realus pretendentas keliauti į serijinę gamybą. Tai – didžiulė, bet įdomi laboratorija ant ratų, kuri inžinieriams leidžia išbandyti elektra varomų automobilių technologijas.

REKLAMA
REKLAMA

Šių metų varžyboms paruoštas „Supertruck“ naudos tris elektros variklius, kurių bendra išvystoma galia sieks 1 400 arklio galių.

REKLAMA

Gamintojas tvirtina, jog visi trys motorai siurbs elektros energiją iš didžiulės talpos baterijos, tačiau kokia yra jos talpa gamintojas nėra linkęs atskleisti.

Standartinių dalių beveik nėra

Automobilio struktūrą gaubiančios kėbulo detalės jame yra tik dėl vienos priežasties – sukurti kuo didesnę prispaudžiamąją jėgą.

Į pagalbą pasitelkus visas įmanomas priemones, „Ford“ tvirtina, jog važiuodamas 250 km/val. greičiu jos sugeba sukurti net 2 721 kg prispaudžiamąją jėgą, kuri tikrai pravers tokiose lenktynėse kaip „Pikes Peak“.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiulį pagreitį demonstruojantis modelis taip pat buvo aprūpintas milžinišką sukibimą su kelio danga užtikrinančiomis „Pirelli P-Zero“ padangomis, kaltiniais ratlankiais bei stabdžių diskais, pagamintais iš anglies keramikos.

Vairuos praėjusių metų žvaigždė

Į „Pikes Peak“ varžybas „Ford“ atvyks su Romain Dumas. Iš Prancūzijos kilęs lenktynininkas šiose varžybose dalyvavo ir praėjusiais metais.

Tuomet lenktynininkas vairuodamas elektrinį „Ford Supervan“ sugebėjo organizatorių paruoštą trasą įveikti per 8 minutes ir 47,682 sek. Šiuo rezultatu „Ford“ užfiksavo rekordą „Open Class“ automobilių klasėje. 

2024-ųjų „Pikes Peak“ varžybos įvyks birželio 23 dieną.

REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų