32
„Rytas“ – „Baxi“ (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Trečiadienio vakarą Vilniaus „Ryto“ (3/3) krepšininkai kovėsi lemiamoje FIBA Čempionų lygos kovoje prieš Manresos „Baxi“ (3/3) krepšininkus. Giedriaus Žibėno auklėtiniai po intensyvios kovos 96:95 (23:22; 21:30; 30:18; 22:25) nugalėjo svečius iš Katalonijos. Deja, vilniečiams nepavyko nugalėti Manresos ekipo 13-kos taškų persvara ir jų pasirodymas Čempionų lygoje baigėsi.

32

Pirmąjį kėlinį Vilniaus „Ryto“ krepšininkai pradėjo vangiai, o jau trečiąją minutę atsilikinėjo 8 taškais (3:11). Daugiausiai bėdų vilniečiams kėlė taiklūs svečių tritaškiai metimai, kurių pirmajame kėlinyje Manresos krepšininkai pataikė net keturis. Įpusėjus ketvirčiui Giedriaus Žibėno auklėtiniai susiėmė ir galiausiai kėlinį baigė pirmaudami 1 tašku (23:22). Pirmajame kėlinyje aikštėje pasirodė ir 3 taškus pelnė „Ryto“ naujokas Justinas Gorhamas.

Antrajame ketvirtyje vilniečiams ir toliau nepavyko susitvarkyti su varžovų tolimais metimais, kurių Manresos krepšininkai sugebėjo pataikyti penkis. Tačiau antrame kėlinyje ir vilniečiai prapliupo tritaškiais metimais ir varžovams atsakė penkiais tolimais metimais. Antrojo kėlinio metu vilniečių žaidime atsirado chaoso, G. Žibėno auklėtiniai nemažai klydo ir į ilgąją pertrauką išėjo atsilikinėdami 8 taškais (44:52).

Trečiajame kėlinyje dominavo vilniečiai, o svečiams tai buvo prasčiausias rungtynių kėlinys. Nors ir toliau nepavyko visiškai sutramdyti svečių taiklių tolimų metimų, vilniečiai atrodė jau kur kas geriau tiek gynyboje, tiek puolime. Per trečiąjį ketvirtį G. Žibėno sugebėjo ne tik pasivyti katalonus bet ir juos aplenkti keturiais taškais (74:70).

Lemiamame kėlinyje užvirė arši kova. Užsikūrę vilniečiai vienu metu dar truktelėjo ir sugebėjo dar labiau pabėgti.

Likus žaisti 3:46 minutei po Gyčio Masiulio tritaškio šeimininkai pirmavo reikiamu taškų skirtumu 91:78. Tačiau po to „Rytas“ taškų nepelnė daugiau nei dvi minutes ir pranašumas ištirpo iki dviejų taškų.

Galiausiai daug klydę G. Žibėno auklėtiniai laimėjo 1 taško persvara (96:95), bet to buvo maža.

Primename, jog šios rungtynės buvo labai svarbios abiems komandoms, kadangi į ketvirtfinalį patenka tik pirmas dvi vietas grupėje užėmusios komandos. Tačiau „Rytui“ norint „Baxi“ išspirti iš antrosios vietos reikėjo ne tik pergalės, bet ir bent 13 taškų persvaros.

Manreso komandai atstovaujantis lietuvis Martinas Gebenas varžovams surinko 4 taškus (2/3 dvit., 0/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, dukart suklydo, triskart prasžengė ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 27 (5/9 trit., 4 rez. perd., 6 kld.), Elvaras Fridrikssonas 14, Martynas Echodas 12, Margiris Normantas 10, Gytis Masiulis ir Kendale‘as McCullumas – po 7.

„Baxi“: Jerrickas Hardingas 23 (4/6 trit.), Devinas Robinsonas 22 (8 atk. kam.), Dani Perezas 11, Guillemas Jou 9, Adamas Wačynskis 8.