61
Rokas Giedraitis (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

„Gerai jaučiuosi, ypač visada grįžęs į Lietuvą“, – po pergalės Europos čempionato atrankos starte prieš lenkus sakė Rokas Giedraitis. Jis po metų pertraukos vėl apsivilko nacionalinės rinktinės marškinėlius.

61

Lietuvos rinktinė lėtai pradėjo rungtynes, bet netrukus įsivažiavo. Kiek vėliau lietuviams puikų tritaškį pridėjo Osvaldas Olisevičius, o dar vienas L. Lekavičiaus tolimas metimas išvedė Lietuvą į priekį (22:21).

Lietuviai vis pirmavo keliais taškais, o lemiamą persvarą susikrovė trečiajame kėlinyje. Po kelių gerų atakų bei tolimų metimų Kazio Maksvyčio auklėtiniai pabėgo jau iki 62:49 ir pergalingos persvaros nebepaleido iki pat mačo pabaigos.

Belgrado „Crvena Zvezda“ atstovaujantis R. Giedraitis į Lenkijos rinktinės krepšį per 20 minučių įmetė 13 taškų, atkovojo 3 kamuolius ir surinko 14 naudingumo balų.

„Gerai jaučiuosi, ypač visada grįžęs į Lietuvą. Su amžiumi tas situacijas išgyveni ne kartą ir ne du. Su metais ateina patirtis, taip ir viskas yra“, – po rungtynių sakė puolėjas.

„Normalu, kad nebuvo lengvos rungtynės, nes susirinkti prieš tris dienas ir iškart gerai pradėti žaisti – taip nebūna. Manau, padarėme gerą darbą ir galiausiai laimėjome“, – sakė jis.

Lietuviai rungtynėse metė daugiau tritaškių nei dvitaškių, o atakuodami iš toli pataikė 13/33 (34 proc.), kai lenkai 6 iš 23 metimų (26 proc.). Didžiąją dalį tritaškių lietuviai išmetė jau pirmoje rungtynių pusėje.

„Juk laisvi metėme. Jie pritaikė tokią gynybą, mums reikėjo tik pataikyti, o pirmoje pusėje to nepadarėme. Taip ir yra“, – tikino krepšininkas.

Nors rungtynės vyko Lietuvoje, Vilniuje, o „Avia Solutions Group“ arenoje susirinko nemenkas būrys sirgalių, būtent lietuviai susilaukė ir švilpimo. Tai nutiko po to, kai nuo trečio kėlinio publika pradėjo skanduoti „Ąžuolą, Ąžuolą“, norėdama, kad į aikštelę išbėgtų jaunasis talentas Ąžuolas Tubelis.

Galiausiai Ą. Tubelis ant parketo pasirodė tik ketvirtojo kėlinio pabaigoje ir sužaidė kiek daugiau nei tris minutes. Visgi R. Giedraitis šios visos situacijos komentuoti nepanoro: „Be komentarų“.

Bet jis pagyrė rezultatyviausią mūsiškių žaidėją rungtynėse Osvaldą Olisevičių, pelniusį 20 taškų.

„Super. Labai to tikiuosi, kad jis gali“, – paklaustas, ar O. Olisevičius gali pakilti iki Europos taurės ar net Eurolygos lygio, atsakė R. Giedraitis.

Lietuvos rinktinės dabar laukia estai, su kuriais rungtynės įvyks pirmadienio vakarą svečiuose. Estijos gretose žaidžia ir du R. Giedraičio buvę bendraklubiai „Baskonia“ klube – Sanderis Raieste ir Maikas Kotsaras.

„Maikas labai stiprus baudos aikštelėje, tad reikės jį sustabdyti, o Sanderis atletiškas, reikės jį atitverti nuo krepšio ir tiek“, – apie juos sakė R.Giedraitis.

Lietuvos ir Estijos rinktinių akistatą pirmadienio vakarą tiesiogiai transliuos TV3 televizija ir portalas tv3.lt