REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį, pokyčiai paliečia ir mirusiųjų atminimo įamžinimo temą. Tad nenustebkite, jei ateityje ant kone kiekvieno antkapio pamatysite nedidelę lentelę su QR kodu – tokias galite išvysti jau dabar. Tokią atminimo įamžinimo paslaugą siūlantys kauniečiai papasakojo, kokią informaciją galima sutalpinti nedideliame kode.

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį, pokyčiai paliečia ir mirusiųjų atminimo įamžinimo temą. Tad nenustebkite, jei ateityje ant kone kiekvieno antkapio pamatysite nedidelę lentelę su QR kodu – tokias galite išvysti jau dabar. Tokią atminimo įamžinimo paslaugą siūlantys kauniečiai papasakojo, kokią informaciją galima sutalpinti nedideliame kode.

REKLAMA

Kol kas dar neįprastą atminimo būdą siūlančioje „Angelų slėnio“ komandoje darbuojasi du kauniečiai – Beatričė Valaitytė ir Darius Gerdauskas, tačiau jų darbo rezultatas gali pasiekti bet kurį Lietuvos kampelį.

Beatričė pasakoja, kad idėja imtis šios veiklos kilo Dariui – ją pametėjo socialiniuose tinkluose pamatytas vaizdo įrašas, kuriame pademonstruota, kaip telefonu nuskenavus ant antkapio esančią lentelę pasirodo velionio nuotraukų galerija.

Idėja atkeliavo iš užsienio

D. Gerdauskas netruko perprasti, kaip sukurti tokį produktą – pats dirba su svetainių kūrimu. Susidomėjimas išaugo į sprendimą tokiu būdu įamžinti amžino poilsio atgulusios močiutės prisiminimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Tiesa, čia jis panoro pridėti ne tik nuotraukas, bet ir biografiją, šeimos, draugų mintis prisimenant Olę. Suprantama, jam norėjosi kuo išsamiau pristatyti močiutės nugyvento gyvenimo istoriją.

REKLAMA

Rezultatas privertė nubraukti ne vieną gerų emocijų pripildytą ašarą, todėl neužilgo atsirado noras pasiūlyti tokį produktą ir kitiems“, – apie veiklos gimimą pasakojo Beatričė.

Pasiteiravus, ar sugalvojus imtis tokios veiklos Lietuvoje ši paslauga jau buvo prieinama, pašnekovė pastebi, kad gyvenimo istoriją įprasminančių lentelių siūlančiųjų nebuvo, tik pasyvūs bandymai tai realizuoti.

„Šiuo metu matome jau vis didesnę tokio produkto pasiūlą, tačiau ir toliau džiaugiamės galėdami išsiskirti“, – šypteli.

Ji pažymi, kad jų tikslas sukurti kuo labiau personalizuotą patirtį, todėl kode galima sutalpinti ne tik nuotraukas, bet ir biografiją, artimųjų prisiminimus, kad būtų išsaugojama kiek įmanoma daugiau velionio gyvenimo atminimų.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai svarbu ne tik esamiems artimiesiems, bet ir ateities kartoms, kurios velionį tik ir pažins naršydamos po kitų prisiminimus“, – apibendrina.

Nedideliame kode – daugybė informacijos apie mirusįjį

Nors lentelė itin nedidelė, kode galima sutalpinti daugybę informacijos, kuri apdorojama pagal jų internetinėje parduotuvėje pateiktą šabloną.

„Visų pirma, pasirodo kliento įkelta velionio pagrindinė nuotrauka, gimimo ir mirties data. Visų antra, pagrindinė informacija, tokia kaip: gimimo vieta, paskutinė gyvenamoji vieta, tėvų, vaikų vardai, pagrindinė profesinė veikla.

Tuomet galima susipažinti su išsamesne biografija, toliau pateiktais artimųjų prisiminimais, galiausiai – mūsų montuotu vaizdo įrašu, kurio metu pasirodo iki 30-ies nuotraukų iš skirtingų velionio gyvenimo akimirkų“, – pasakojo pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad informacijos rinkimas netaptų galvos skausmu, užpildymui pateikiama anketa: „Primename, jog anketoje esantys laukeliai nėra privalomi, tad neturint reikiamų atsakymų, pakankamai informacijos ar nuotraukų, visuomet galima juos praleisti.

Žinoma, kviečiame neskubėti ir duomenų rinkimui paskirti bent kelias dienas, į procesą įtraukti ir kitus velioniui artimus asmenis. Kuo daugiau žmonių įsitraukia, tuo išsamesnę, tikslesnę informaciją pavyksta išgauti.“

Papasakojo, kokią informaciją apie mirusįjį galima talpinti

Ji su šypsena pasakoja iš klientų girdėjusi istorijų, kad pildant anketą apie velionį pavyksta sužinoti kažką negirdėto – tai komanda laiko privalumu, nes iš arčiau susipažįstama su išėjusių artimųjų gyvenimu.

REKLAMA

Peržiūrėjus užpildytą anketą, visa medžiaga sukeliama į privačią svetainę, kuri susiejama su unikaliu QR kodu, šis vėliau graviruojamas ant nerūdijančio plieno lentelės. Beatričė pasakoja, kad apmokėjus užsakymą, lentelė pristatoma per 5-7 darbo dienas paštomatu arba kurjeriu.

„Svarbu paminėti, jog lentelės tvirtinimo procesas yra itin paprastas. Tam skirtos medžiagos kartu su instrukcija yra pridedamos prie siuntos. Klientui tereikia nuklijuoti apsaugines plėveles nuo lentelės nugarėlėje esančių lipnių juostelių ir lentelę tvirtinti ant švaraus bei sauso paviršiaus“, – priduria.

Norint sužinoti, kokia informacija apie velionį užkoduota ant kapavietės pritvirtintoje lentelėje, tereikia QR kodą nuskenuoti telefonu, dar vienas prieigos būdas – gauti internetinę nurodą iš jį nuskenavusio asmens.

REKLAMA

„Esant poreikiui, prieigą prie informacijos galime riboti pridedant slaptažodį. Tuomet skenuojant ant lentelės graviruotą QR kodą pirmiausiai atsidaro laukelis įvesti jam“, – apie būdus riboti informacijos prieinamumą bet kam pasakojo pašnekovė.

Dar vienas tokio atminimo įamžinimo būdo privalumas – viename QR kode galima patalpinti iki keturių asmenų profilių, kad būtų patogiau ir, jei kapavietėje palaidotas ne vienas artimas žmogus, nereikėtų kelių atskirų lentelių.

Ateityje kodų kapinėse bus vis daugiau?

Paklausta, ar, jos manymu, bėgant metams vis dažniau matysime tokias lenteles, B. Valaitytė nedvejodama atsako, kad su jais susidursime vis dažniau: „Visuomenė jau ne tik į kapines, bet ir laidotuvių namus ir apskritai visą išlydėjimo procesą žvelgia šiuolaikiškiau ir laisviau. <...>

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbu suprasti, jog lentelėmis mes nesiekiame pakeisti paminklų. Lentelė su graviruotu QR kodu yra būdas atnaujinti pačią kapavietę, o apsilankymą prie jos paversti džiugesniu.“

Greičiausiai, jau dabar galima paaiškinti, kas lems tokio mirusiųjų atminimo įamžinimo būdo populiarumą – tai ne tik padeda išsaugoti prisiminimus, bet ir jais dalintis, be to, išsaugoti istorinę atmintį ateities kartoms.

„Tai būdas išlaikyti gyvybingą anapilin išėjusio artimojo išmonę ir vertybes. Tai galimybė didžiuotis savo asmeniniais didvyriais, pagerbiant jų nugyventą gyvenimą.

Visa su velioniu susijusi informacija yra saugoma vienoje vietoje ir patogiai prieinama bet kuriam šeimos nariui ar draugui, pas kažką spintose dulkantys šūsniai nuotraukų, dokumentų ar velionio kūrybos darbų atgyja iš naujo“, – privalumus vardijo viena iš „Angelų slėnio“ įkūrėjų B. Valaitytė.

Duokite ramybe mirusiam zmogui.kazkoks nesusipratimas
o durnyno verkslininkai
o durnyno verkslininkai
nabašnikams kas 10 metų triusikų dar nekeičia ?
Nupušimas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų