0

Nesėkme pasirodymą Europos taurės turnyre pradėjo „Šiauliai“, savų žiūrovų akivaizdoje nepasipriešinę Juodkalinijos čempionui Podgoricos „Budučnost“ su Gintaru Kadžiuliu - 76:97 (16:22, 18:21, 21:32, 21:22).

Rungtynes kur kas geriau pradėjo svečiai iš Juodkalnijos - 6:0. Savo taškų sąskaitą atidarė ir „Šiauliai“, bet šeimininkų gynyba neblizgėjo, todėl priešininkai išlaikė iniciatyvą - 13:8. Ketvirčio pabaigoje beviltiškai po krepšiais kovojusių lietuvių deficitas buvo pasiekęs dviženklę ribą (10:20), bet po sėkmingos atkarpos gynyboje skirtumas ėmė tirpti - 14:20. Po pirmųjų dešimties minučių „Budučnost“ pirmavo 22:16.

Vis dėlto antrojo kėlinuko pradžioje juodkalniečių persvara ėmė augti ir šiauliečių užduotys vis sunkėjo - 18:31. Tiesa, A.Sireikos paprašyta minutės pertraukėlė davė vaisių - 23:31. Šeimininkai įsibėgėjo ir po A.Čepulio tritaškio iš „Budučnost“ pranašumo beliko tik trys taškai - 30:33. Tačiau varžovai iššovė pačiu nereikiamiausiu momentu ir atstatė solidų skirtumą - 41:30. Pasibaigus antrajam ketvirčiui „Budučnost“ persvara siekė devynis taškus - 34:43.

Po pertraukos virš šiauliečių galvų susikaupę debesys nesisklaidė. „Budučnost“ krepšininkų visiškai netrikdė lietuvių palaikomi aikštės šeimininkai ir priešininkų pranašumas vis augo - 58:41. A.Sireikos kariauna visiškai prarado žaidimo kontrolę. Didesnio pasipriešinimo nesulaukusi Podgoricos ekipa ėmė triuškinti „Šiaulių“ komandą - 73:51. Prieš lemiamą mačo dalį „Budučnost“ pirmavo rezultatu 75:55.

Ketvirtajame kėlinyje beliko sutvarkyti formalumus. „Budučnost“ iš Šiaulių išsivežė lengvą pergalę - 97:76.

G.Kadžiulis aikštėje praleido 27 minutes, surinko 12 taškų (2/4 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, suklydo ir prasižengė po 3 kartus.

„Šiauliai“: R.Harrisas 15, V.Šarakauskas 14, D.Weaveris ir D.Gvezdauskas po 10, A.Čepulis 8, E.Ruzgas 7, M.Žukauskas ir Ž.Janavičius po 4.

„Budučnost“: M.Simonovičius 23, M.Ščekičius 22 (11 atk. kam.), G.Kadžiulis 12, A.Nesovičius 10.