6
Š. Jasikevičius. (nuotr. SCANPIX)

Nepavyko ir antruoju bandymu. Šarūnas Jasikevičius ir jo vadovaujama „Barcelona“ suklupo Eurolygos pusfinalyje. Praėjusiais metais kovoję finale, šiemet katalonai turės tenkintis kova dėl trečiosios vietos.

6

Reguliarųjį Eurolygos sezoną laimėję Šaro auklėtiniai į finalinį ketvertą Belgrade teoriškai atvyko kaip favoritai, tačiau net ir jie puikiai suprato, kad lemiamose kovose lieka jau tik geriausi varžovai, o ir viską lemia vos vienerios rungtynės.

Tad nutikti gali visko. Ir nutiko. „Barcelona“ šiek tiek nervingai pradėjo vakarykščias rungtynes, tačiau nežibėjo ir Madrido „Real“.

Antrojo kėlinio pradžioje katalonai atsiliko penkiais taškais, bet įkvėpti N. Mirotičiaus metimų spurtavo 19:8. Netrukus Nicolas Laprovittola baudų metimais pirmą kartą sukrovė katalonams dviženklį pranašumą, kurį jie nusinešė į ilgąją pertrauką.

Šaras prie šoninės linijos energingai gestikuliavo auklėtiniams ir, nepaisant persvaros, akivaizdžiai nevisiškai buvo patenkintas komandos žaidimu. Tą jis vėliau patvirtino ir spaudos konferencijoje kalbėdamas apie nesėkmę pusfinalyje.

„Daug dalykų, kuriuos buvome susitarę prieš mačą, bet žaisdami mes jų nepadarėme. Sunku suprasti trenerį finalo ketverte, kuris per ilgąją pertrauką pirmaujant 11 taškų auklėtiniams sako, kad mes nežaidžiame gerai. Tokia buvo mano kalba ilgosios pertraukos metu.

Mes pataikėme daug metimų, o „Real“ daug prametė būdami laisvi. Per 40-ies minučių rungtynes šios situacijos išsilygina“, –  po rungtynių sakė Š. Jasikevičius.

Daugiatūkstantinė minia Belgrado arenoje stebėjo, kaip po pertraukos „Real“ grįžta tarsi viesulas. Nepaisant to, kad jau per pirmąsias tris minutes dėl traumos neteko pagrindinio savo įžaidėjo Nigelio Williamso-Gosso.

Nepadėjo ir fenomenalus Nikola Mirotičius. Katalonų lyderis iš viso pusfinalio mače pelnė 26 taškus (4/7 dvit., 4/7 trit., 6/6 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 39 naudingumo balus. Pastarasis rodiklis – pakartotas asmeninis rekordas Eurolygoje.

„Real“ ketvirtajame kėlinyje pirmavo septyniais taškais, bet dviejų tritaškių dėka išlygino rezultatą. Vis dėlto atkaklioje kovoje lemiamu momentu katalonams pritrūko. Šiek tiek... nesenstantis Madrido ekipos veteranas Sergio Lullas pataikė dvitaškį (82:79).

„Barca“ dar atsakė dvitaškiu ir ėmėsi pražangų taktikos, kuri vaisių neatnešė. „Real“ neklydo ir iškovojo fantastišką pergalę. Kai kurių ekspertų vėl nurašyta komanda ne tik pakuteno padus reguliaraus sezono nugalėtojams, bet dabar regi naują misiją – finale parklupdyti ir titulą ginančius čempionus.

Portalas Tv3.lt nagrinėja pagrindinius vakarykščio Eurolygos pusfinalio akcentus.

Nepalaužiamas „Real“ charakteris

„Real“ jau dešimtmetį treniruojantis Pablo Laso jau kurį laiką buvo kalbų sūkuryje – gal laikas trauktis? Atrodė, komanda išsisėmė, nedemonstruoja žaidimo, o ir principiniams varžovams katalonams buvo pralaimėję penkis sykius iš eilės.

Eurolygoje irgi neapsieita be duobių. „Real“ vadinama veteranų komanda, kadangi sudėtyje daug nors ir patyrusių, bet arti karjeros saulėlydžio esančių krepšininkų. Komanda neturėjo ir stabilaus įžaidėjo, kadangi N. Williamsas-Gossas nerodė gero žaidimo, Thomasas Heurtelis apskritai buvo atskirtas nuo komandos.

Ispanijos lygoje „Real“ irgi vienu metu galėjo nukristi ir į šeštąją poziciją. O kur dar kalbos, kad prieš puikų žaidimą rodančią Tel Avivo „Maccabi“ jie tikra neturi šansų. Turėjo ir laimėjo seriją 3:0.

Atrodo, kad kuo Madrido ekipai sunkiau, tuo ji labiau užsiveda. Šaras panašiai kalbėjo spaudos konferencijoje vakar, teigdamas, kad trūko žudiko instinkto, kai komanda leido „Real“ sugrįžti į mačą.

„Real“ surado daugiau ginklų

Kai N. Williamsas-Goosas jau antrąją mačo minutę šokinėdamas paliko aikštę dėl traumos, P. Laso veide buvo galima matyti nerimą. Amerikietis pastaruoju metu rodė gerą formą, o dabar komanda lieka be įžaidėjo. Bet neproblema, kai nuo suolo kyla tikra Eurolygos legenda 34 metų Sergio Lullas!

Ispanas pelnė 15 taškų, pataikydamas itin svarbų tritaškį ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Be to, pridėjo praktiška lemiamą dvitaškį, kai atrodė, kad katalonai po dviejų bombų iš toli jau gali ir perlaužti mačą.

Jei iš stabiliausio komandos žaidėjo prancūzo G. Yabuseles buvo tikimasi didėlio indėlio, ką jis ir pademonstravo, tai jo tautietis Fabienas Causeuras tapo tikru X faktoriumi.

Būtent jis buvo tas pagrindinis ekipos žaidėjas, iniciavęs spurtą po pertraukos. Šarui beliko tik skėsčioti rankomis. Ypač po to, kai rezultatui esant lygiam ketvirtojo kėlinio antroje pusėje gynėjas pataikė fantastišką tritaškį ir perėmęs kamuolį pridėjo du taškus bei vėl „užkūrė“ Madrido ekipą.

8,3 tšk. vidurkį sezone turintis gynėjas sukrapštė 18 taškų ir tą padarė kertiniais rungtynių momentais.

Vienas lauke Mirotičius – ne karys

Naudingiausio sezono žaidėjo titulą pusfinalio išvakarėse atsiėmęs katalonų lyderis praktiškai vienas tempė komandą. 26 taškai, 12 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvūs perdavimai ir 39 naudingumo balai.

Bet ir to maža. Kad ir koks fenomenalus buvo puolėjas, komanda negali laimėti, kai nėra pagalbininkų. Pirmoje mačo pusėje į pagalbą suskubo Nicolasas Laprovittola, bet paskui jis buvo kaip nesavas. Tiesa, du jo tritaškiai vėl privertė prisiminti argentinietį, bet galiausiai to klubo pergalei neužteko.

Solidžiai žaidė Brandonas Daviesas (17 tšk.), bet labiausiai trūko ryškesnio suolo indėlio. Nežibėjo ir Rokas Jokubaitis, pridėjęs keturis taškus. Įdomu, kad taikliausias Eurolygos snaiperis Kyle'as Kuričas žaidė vos dvi minutes.

Jo žaidimo minutes, matyt, naudojo po traumos grįžęs Corry Higginsas. Vis dėlto jis akivaizdžiai dar nebuvo pasirengęs tokio intensyvumo rungtynėms, tačiau kažkodėl Šaras vis vien leido jam žaisti 11 minučių.

Treneri bandė rotuoti sudėtimi, paireikšti gavo visi žaidėjai. Trūko tų žaidėjų taškų, kurie įėję galėtų pakeisti lyderius ir prisidėti viename ar kitame rungtynių momente.

Gerų metimų turėjo ne vienas katalonų žaidėjas. Alexas Abrinesas neišnaudojo puikų kelių šansų.

Detalės, detalės, detalės

Dar dirbdamas Kaune Š. Jasikevičius nuolat pabrėždavo detales. Spaudos konferencijose, komentaruose ar apžvalgose frazė „detalės“ buvo minima nuolat. Tačiau lietuvis, kaip dažniausiai būna, visiškai teisus. Katalonai buvo mačo favoritai ir turėjo pakankamai ginklų įveikti principinius varžovus.

Galbūt kai kurie sirgaliai pamatę, kad jie jau pirmauja dviženkliu skirtumu po pirmosios susitikimo pusės, net išjungė televizorius. Bet nenuostabu, kad tokio lygio mačuose, kai susitinka aukščiausio lygio komandos viską lemia būtent detalės.

Šarą nemaloniai turėjo nustebinti minėtas F. Causeuras. Jo tritaškis, skriejęs fantastišką trajektorija, likus dviems minutėmis iki ketvirtojo kėlinio pabaigos.

Prancūzo perimtas kamuolys. Madrido ekipos nusiimti kamuoliai po krepšiu itin svarbiu momentu. Laiku neprasižengta. Vienas kitas katalonų ekipos žaidėjų slystelėjimas, nesusikeitimas laiku gynyboje. Detalės, detalės. Tačiau taip jau yra, kad tos detalės ir lemia nugalėtojus.

Viskas galėjo pakrypti kitaip, jei po Šaro pertraukėlės ir nubraižytos atakos, kuri buvo išpildyta puikiai, A. Abrinesas nebūtų užmynęs tritaškio linijos. Tada rezultatas būtų buvęs lygus likus vos 17 sek. iki kėlinio pabaigos. Detalės, detalės, detalės.

Šarui ir jo kariaunai antras bandyma vėl nebuvo sėkmingas. Katalonai gana stabiliai ėjo link šio momento, tačiau dabar šeštadienį teks kovoti ne dėl titulo, o trečiosios vietos.

Faktas vienas, susikrimsti Šaras turi dėl ko. Vis dėlto juk katalonų ekipos ambicijoms suduotas rimtas smūgis. Europos sostas buvo jų tikslas, bet dabar reikės bandyti trečiąjį kartą kitąmet.

Nepaisant visko, Š. Jasikevičius tikrai užsidirbo dar vieną šansą pagaliau atvesti komandą į Eurolygos viršūnę.