6
R. Jokubaitis (nuotr. SCANPIX)

Šarūnui Jasikevičiui nepavyko antrus metus iš eilės atvesti „Barcelonos“ žvaigždyno į Eurolygos finalą – katalonai išbarstė 13 taškų persvarą, krito į gilią duobę trečiame kėlinyje ir pusfinalyje nusileido Madrido „Real“ komandai.

6

Belgrado „Štark“ arenoje vykusiame pusfinalyje lietuviškoji „Barcelona“ 83:86 (19:19, 26:15, 11:26, 27:26) nusileido amžinam varžovui.

Tai buvo pirmasis „Barcelonos“ pralaimėjimas „Real“ klubui po penkių iš eilės pergalių. Trečiame kėlinyje „Barcelona“ turėjo 13 taškų persvarą, bet kėlinį pralaimėjo net 11:26 ir atidavė iniciatyvą varžovams.

Šeštadienį finale „Real“ susikaus su titulą ginančia Stambulo „Anadolu Efes“.

Šaro neišgelbėjo ir pasakiškas lyderio Nikolos Mirotičiaus žaidimas – puolėjas pelnė 26 taškus (4/7 dvit., 4/7 trit., 6/6 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 39 naudingumo balus. Pastarasis rodiklis – pakartotas asmeninis rekordas Eurolygoje.

Rokas Jokubaitis šiame mače pakilo nuo suolo ir per 10 minučių pelnė 4 taškus (1/2 dvit., 2/3 baud.), atkovojo kamuolį, išprovokavo tris pražangas ir surinko 6 naudingumo balus.

Antrojo kėlinio pradžioje katalonai atsiliko penkiais taškais, bet įkvėpti N. Mirotičiaus metimų spurtavo 19:8. Netrukus Nicolas Laprovittola baudų metimais pirmą kartą sukrovė katalonams dviženklį pranašumą, kurį jie nusinešė į ilgąją pertrauką.

Įpusėjus trečiam kėliniui po N. Mirotičiaus tritaškio katalonai užtikrintai pirmavo 54:43, bet tada krito į juodą duobę – likusią kėlinio dalį „Real“ laimėjo net 17:2 ir prieš lemiamą ketvirtį įgijo keturių taškų pranašumą.

Šį karališkasis klubas kelis kartus buvo išauginęs iki 7 taškų, bet katalonus į mačą sugrąžino keli geri N. Mirotičiaus epizodai ir du iš eilės N. Laprovittolos tritaškiai – likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes rezultatas tapo lygus 75:75.

Po „Real“ minutės pertraukėlės veteranas Fabianas Causeuras smeigė tritaškį, netrukus perėmė kamuolį ir nuskuodęs pelnė du taškus ir privertė Š. Jasikevičių prašyti pasitarimo – 80:75.

Po šio jau „Barcelona“ atsakė greita keturių taškų atkarpa (79:80).

Komandos vėliau apsikeitė keliomis nesėkmingomis atakomis – po vienos iš jų Gabrielis Deckas puolime nusiėmė fantastinį kamuolį, o po šio epizodo Sergio Llullas prasiveržimu padidino „Real“ pranašumą iki trijų taškų (82:79), palikdamas „Barcelonai“ 21 sekundę.

Minutės pertraukėlės metu Š. Jasikevičius nubraižė puikų derinį ir auklėtinių ataka per penkias sekundes pasibaigė Alexo Abrineso tiksliu dvitaškiu.

„Barcelona“ ėmėsi pražangų taktikos – Adamas Hanga buvo tikslus, vėliau S. Llullas prametė, bet kamuolį nusiėmė G. Yabusele, realizavęs vieną iš dviejų. Lietuvio auklėtiniams buvo likusios 2,8 sek., per kurias nepavyko išsigelbėti.

Jau pirmąją mačo minutę „Real“ dėl čiurnos traumos neteko pagrindinio įžaidėjo Nigelio Williamso–Gosso.

„Barcelona“: N. Mirotičius 26 (12 atk. kam.), N. Laprovittola 17, B. Daviesas 15, D. Exumas ir A. Abrinesas po 7.

„Real“: G. Yabusele ir F. Causeuras po 18, S. Llullas 15, W. Tavaresas 8, A. Abalde 7, V. Poirier 6.