• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
12
Renatos orchidėjos žadą atima visiems svečiams: išdavė auksinius patarimus (tv3.lt fotomontažas)

Prienų rajone, Balbieriškyje įsikūrusios Renatos Aleksandravičienės namuose visą laiką žydi įvairių rūšių ir spalvų orchidėjos. Nemenką kolekciją sukaupusi moteris išdavė savo sėkmės paslaptį bei pasidalino patarimais, kaip prižiūrėti orchidėjas, kad šios nuolat džiugintų žiedais.

12

Prienų rajone, Balbieriškyje įsikūrusios Renatos Aleksandravičienės namuose visą laiką žydi įvairių rūšių ir spalvų orchidėjos. Nemenką kolekciją sukaupusi moteris išdavė savo sėkmės paslaptį bei pasidalino patarimais, kaip prižiūrėti orchidėjas, kad šios nuolat džiugintų žiedais.

REKLAMA

Renata pasakoja visai neseniai pradėjusi auginti orchidėjas, skaičiuoja, kad jas augina jau antrus metus. Ir nors viskas prasidėjo nuo vienos gėlės, šiandien jos namuose jų žydi maždaug 80.

„Čia dar nedaug, jeigu turėčiau galimybę... Šiuo metu gyvename dviejų kambarių bute, tad pas save kambaryje ir virtuvėje dedu. Neišsitenku, jau ir virtuvėje ant stalo pridėjau. Bet jeigu galėčiau, prisipirkčiau jų nė nežinau, kiek“, – juokiasi pašnekovė.

Orchidėjas prikelia naujam gyvenimui

Nemenkos kolekcijos priežiūrai reikia skirti nemažai laiko, Renatos vyras vis juokiasi, kad kasryt vos atsikėlusi ji eina pas savo vaikus – orchidėjas.

REKLAMA
REKLAMA

„Stengiuosi nedaryti taip, kad viską reikėtų apeiti per vieną dieną, nes tikrai sunku ir visas nusausinti, ir žiūrėti jų šerdeles. O kai apžiūri kiekvieną dieną, daug paprasčiau“, – sako R. Aleksandravičienė.

REKLAMA

Ji pasakoja dažniausiai perkanti nukainotas orchidėjas, į kurias daugelis jau nė nežiūri, o ir kainos būna juokingos – po vieną ar du eurus, kartais pavyksta įsigyti ir už 90 centų. Ir nesvarbu, kad jos atrodo neišvaizdžiai, orchidėjas visada galima prikelti antram gyvenimui.

„Pirmiausia, ką reikia padaryti, nupirkus net ir naują gėlę – išimti iš vazonėlio, nes po gruntu būna pirminis durpių sluoksnis, o jis labai pūdo. Vien jį nuėmus gėlė gali kvėpuoti“, – pataria Renata.

REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovė sako turinti keletą gudrybių, kurios padeda greičiau prikelti orchidėjas naujam gyvenimui ir neleisti joms užmigti, kad šios nuolat žydėtų. Ir daugelis jų neatitinka vadovėlinių pavyzdžių, kaip reikėtų auginti orchidėjas.

„Stengiuosi pati viską išbandyti. Yra labai daug prieštaravimų tam, ką aš darau. Pavyzdžiui, padaryti joms skersvėjį. Mano gėlėms tai patinka, jas geriau nusausina, nors kategoriškai sako, kad negalima.

Sako, kad negalima jų laikyti į pietų pusę, o pas mane praktiškai visi langai į tą pusę. Dar sako, kad orchidėjų negalima palikti vandenyje, o pas mane jos vandenyje tiesiog auga. Čia mano atradimas – svarbiausia, kad šerdelės neliestų vanduo, o viso kito ji pasiima tiek, kiek jai reikia.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naudoja tik namines priemones

Jokių pirktinių trąšų Renata nenaudoja – sako visuomet jomis nudeginanti augalus. Tačiau puikiai pasitarnauja virtuvės spintelėse randami produktai.

„Orchidėja yra tokia gėlė – kas tinka žmogui, tas tinka ir jai. Ir niekada jai nebus per daug to, ką naudoja ir žmogus“, – priduria ji.

Pirmiausiai, parsinešusi gėlę iš parduotuvės, ji naminiu mišiniu nuvalo augalo lapus, kad šie atsigautų.

„Vanduo, keli citrinos lašai ir citrinos rūgštis – viską gerai išmaišyti šiltame vandenyje, paimti tamponėlį ir nuvalyti lapus. Ir lapai atsigauna, jeigu jie buvo nuglebę, pavytę, kuo puikiausiai atsistato, būna sodrūs, stori. Svarbiausia, kad nepatektų vandens į lapo pažastėlę, nes tai labai pūdo. Jeigu jau pateko, būtina iškart sausinti“, – patarimais dalijasi R. Aleksandravičienė.

REKLAMA

Taip pat parsineštas gėles ji panardina į vandenį su česnaku. Ir kiekvieną kartą laisto vandeniu su česnaku – litrui vandens reikia 2-3 skiltelių česnako, priklausomai nuo jų dydžio. Tai ne tik padeda apsisaugoti nuo grybelinių ligų ir kenkėjų, česnakuose yra medžiagos, kuri skatina orchidėjų žydėjimą.

„Kartais kavamale susimalu ryžius, užpilu šiltu vandeniu, palaukiu, kol pabaltuos vanduo ir pamaitinu gėles. Tai yra vitaminų bomba“, – sako Renata ir priduria, kad šiuo mišiniu gėles laisto maždaug kartą per mėnesį ar net rečiau.

REKLAMA

Svajoja plėsti kolekciją

Taip pat moteris sako, kad pravartu kartais sukelti orchidėjoms šoką: „Orchidėjos mėgsta kontrastą. Būna, palaikau šiltame vandenyje, kad prisigertų vandens iš dugno, o per viršų šaknis perlieju lediniu vandeniu. Kai jos gauna šoką, neužmiega, pastoviai žydi.“

Tik po 2-3 žydėjimų Renata sako nukerpanti žiedelius, kad gėlė pailsėtų. Stengiasi suteikti ir kuo geresnes sąlygas – vasarą roletais pridengia langus, kad jų nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai, kruopščiai laisto, sausina, o sausinimui dažniausiai gėles pastato ant skersvėjo – sako, kad tai efektyviausias džiovinimo būdas, nors teigiama, kad to daryti negalima.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu pamatyčiau, kad žmogus išmeta orchidėja, man, turbūt, širdis sustotų. Orchidėja yra tokia gėlė, kurią net susenusią galima atjauninti ir ji vėl būna kaip nauja. Nukerpi, apkarpai, svarbiausia nenukirpti šerdutės ir ji vėl žydės taip, kaip ką tik iš parduotuvės“, – šypteli pašnekovė.

Paklausta, ar planuoja plėsti savo kolekciją, R. Aleksandravičienė sako nė nedvejojanti, kad orchidėjų namuose tik daugės. Be to, yra nusižiūrėjusi keletą rūšių, kurias būtinai nori įsigyti.

Nuostabios orchidėjos matyti kaip jos myli savo šeimininkę.
O ką, gal mano nosis verta to flenciuko? nepamcius nepaciupinejus būtų sunkoka nuspet tą nosį
Ne kiekvieno nosiai šitas plenciukas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų