REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimir Banel išreiškė susirūpinimą, kad policijos pareigūnai iki šiol dar negavo priedų už papildomą darbą sausio mėnesį. Anot jo, šių metų šalies biudžete teisėsaugai skirtas mažesnis finansavimas nei buvo teikiamas realus poreikis.

Trečiadienį Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimir Banel išreiškė susirūpinimą, kad policijos pareigūnai iki šiol dar negavo priedų už papildomą darbą sausio mėnesį. Anot jo, šių metų šalies biudžete teisėsaugai skirtas mažesnis finansavimas nei buvo teikiamas realus poreikis.

REKLAMA

V. Banel naujienų portalui tv3.lt teigia, kad už gruodžio mėnesio papildomus darbus priedai buvo gauti, tačiau už sausį – ne. Jis tikina, kad dabar pareigūnai dirba ne tik savo įprastą darbą, bet ir papildomus darbus, už kuriuos iki šiol negavo užmokesčio, o darbo krūvį sunkina ir tai, kad dalis pareigūnų serga.

Premjerė Ingrida Šimonytė patikino policijos pareigūnus, kad šiandien buvo priimtas sprendimas skirti papildomas lėšas, dėl kurių NPSS ryte kreipėsi į Vyriausybę.

REKLAMA
REKLAMA

„Už sausio mėnesį skirti papildomas lėšas, sprendimas buvo priimtas šiandien. Tad visi konkretūs sprendimai yra departamento vadovybės rankose: praktinis įgyvendinimas ir lėšų atsiradimas žmonių sąskaitose“, – sakė I. Šimonytė.

REKLAMA

Primename, kad šio Premjerės patikslinimo prireikė po to, kai Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas kreipėsi į Vyriausybę, dėl vėluojančių priedų. Pareigūnams vis dar nėra atlyginta už papildomą darbą sausio mėnesį padedant valdyti COVID-19 protrūkį šalyje.

Tikisi sklandesnio darbo

NPPSS vadovas V. Banel portalui tv3.lt patikino, kad džiaugiasi, kad sprendimas buvo pagaliau priimtas, tačiau komentuoja, kad vėlavimų pandemijos akivaizdoje neturėtų būti, mat šie gali sukelti nereikalingą įtampą.

„Ne tas laikas, kur mes galim kažką pamiršti, vilkinti laiką, strigdinti procesus. Turi viskas dirbti taip, kaip dirba pareigūnai, medikai, jie neklausinėja, nes viskas vyksta čia ir dabar.

REKLAMA
REKLAMA

Labiausiai neramina, jei galima taip įsireikšti, lygioj vietoj atsiradusi įtampa, kurią sukelia ne laiku vykdomi įsipareigojimai. Aš tikiuosi, kad jų nebebus. Kad sėkmingai užbaigsime tą režimą ir grįšime prie įprastinio, ir gal viskas liks tik kaip blogas sapnas“, – svarsto V. Banel.

Darbą sunkina ir pareigūnų trūkumas

Trečiadienio rytą NPPSS pranešime buvo minima, kad lėšos už papildomą sausio mėnesio tarnybą, susijusią su karantino reikalavimų įgyvendinimu, pareigūnų, kaip ir Policijos departamento, kol kas dar nepasiekė. Susivienijimo vadovas, juokauja, kad Vyriausybė padarė tai, ką turėjo padaryti anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gera žinia, kad ką tik ministrė pirmininkė pasakė, kad darys, ką jie ir turi daryti. Čia yra gerai“, – komentuoja V. Banel ir pastebi, kad neramina ne tik vėluojantys sprendimai, bet ir pareigūnų trūkumas:

„Prieš savaitę laiko Policijos vadovas, labai aiškiai pasakė, kad trūksta 1,5 tūkstančio pareigūnų. Kai turi tokį trūkumą ir padidėjusį krūvį, jau ir įprastu režimu jis yra padidėjęs, nes yra toks pareigūnų trūkumas, tu tiesiog turi nuolat bėgti.

Mes metų pabaigoje signalizavome Vyriausybei, kad turėjome virš šimto, užsikrėtusių Covid-19 ir dar daugiau izoliacijoje. Tų pajėgų taip ir sumažėja, o kartu Vyriausybė kalba, kad reikia pajėgų, reikia tą daryt ar aną daryti“, – situaciją komentuoja V. Banel.

REKLAMA

Paskutinės paros COVID-19 duomenys

Trečiadienio koronaviruso duomenys. Aiškėja, kad per parą nustatyta 376 COVID-19 atvejai ir 15 mirčių. Šią informaciją kasdien praneša Statistikos departamentas.

Statistikos departamentas taip pat praneša, kad šiuo metu naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų – 251,3.

Iš viso nuo pandemijos pradžios buvo nustatyti 191 tūkst. 821 COVID-19 atvejis. Šiuo metu serga 8 tūkst. 737 asmenys. Pasveikusiųjų – 176 tūkst. 671.

Asmenų, kurių mirties liudijime pagrindinė mirties priežastis – koronavirusas – 3113. Atvejų, kuomet asmenys mirė ne nuo koronaviruso, tačiau infekcija turėjo didelę reikšmę – 5359. Ne nuo koronavirusu mirusiųjų, bet juo sirgusių asmenų Lietuvoje – 6035.

REKLAMA

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3113 žmonių. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 6035 mirtys.

Lietuvoje, prasidėjus vakcinacijai nuo koronaviruso, pirmąja skiepo doze jau paskiepyta 102 tūkst. 691 žmogus. Antrosios skiepo dozės jau sulaukė 55 tūkst. 212 asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų