61
Osvaldas Olisevičius (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Netikėta lyderį suradusi Lietuvos krepšinio rinktinė pergale pradėjo 2025 m. Europos čempionato atranką. Kazio Maksvyčio auklėtiniai ketvirtadienio vakarą pirmajame H grupės mače 83:64 (16:19, 19:11, 27:19, 21:15) įveikė Lenkijos rinktinės iššūkį.

61

Lietuviai kiek klimpdami pradėjo rungtynes ir leido lenkams nuolat pirmauti. Prabėgus pusei kėlinio priekyje vis dar buvo Lenkijos rinktinė, kuri po Michailo Sokolowskio tritaškio turėjo 6 taškų persvarą (7:13).  Kėlinio pabaiga dėka kelių tolimų metimų lietuviai priartėjo, bet vis dar atsilikinėjo 16:19.

Galiausiai tik sužaidus 13 minučių rungtynėse mūsiškiams pavyko pirmą kartą išsiveržti į priekį 22:21. Nuo tada permainingoje kovoje pavykdavo vis pirmauti, o ilsėtis komandos išėjo rinktinei esant priekyje 35:30.

Visgi po pertraukos K. Maksvyčio auklėtiniai galiausiai įrodė savo pranašumą. Trečiajame kėlinyje rinktinė jau įjungė aukštesnę pavarą, kai per kėlinį pelnė 27 taškus ir atitrūko iki 62:49.

Paskui lenkai jau negalėjo pasivyti lietuvių. Šie pabėgo jau per toli varžovams ir galiausiai šventė pergalę.

Į priekį lietuvius vedė puikią formą Italijoje demonstruojantis, o dabar taiklių metimų seriją ir Vilniuje šįvakar pademonstravęs Osvaldas Olisevičius.

„Nutribullet“ atstovaujantis puolėjas ant parketo mače  praleido 23 minutes ir pelnė 20 taškų (4/5 dvit., 4/7 trit.), atkovojo ir perėmė po kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo ir surinko 18 naudingumo balų.

„Ne itin gerai pradėjome rungtynes, o lenkai žaidė gana fiziškai. Atkovojo daug kamuolių puolime, bet antroje rungtynių pusėje mums pavyko tai sutvarkyti ir galiausiai laimėjome“, – spaudos konferencijoje sakė O. Olisevičius.

Krepšininkas prieš išvykamas į Italiją žaidė Klaipėdos „Neptūne“. Italijoje ji  du sezonus solidžiai žaidė Emilijos Redžo „UnaHotels“ gretose, bet po pokyčių trenerių štabe naujasis strategas jam vietos nesurado.

Galiausiai lietuvis atsidūrė lygos autsaiderių „Nutribullet“ gretose, kur šiemet per 11 rungtynių vidutiniškai įmeta 16,7 taško, atkovoja 5,5 kamuolio ir atlieka po 3 rezultatyvius perdavimus.

„Jaučiuosi drąsesnis. Ten klube užsienyje jie tikisi kad būsi vienas lyderių. Tas pavyko man įgyti to pasitikėjimo ir tiek“, – po rungtynių apie legionieriaus patirtį sakė rezultatyviausias lietuvis O. Olisevičius.

„Smagu. Šiandien krito mano metimai. Prieš Estiją gal jie neįkris, gal tiek ir nežaisiu daug. Tiesiog buvo mano diena, įmečiau tiek metimų ir tiek“, – nedaugžodžiavo krepšininkas.

31 metų krepšininkas vis padeda rinktinei atrankose rungtynėse, bet didžiosiose turnyruose Lietuvos gretose dar nežaidė.

„Ne manęs klausti reikia, o trenerio. Bet aišku, kad jei gaučiau šansą, bandyčiau jį išnaudoti“, – pridūrė O. Olisevičius.

Lietuvis buvo paklaustas ir ar norėtų ką nors perduoti ar nusiųsti treneriui, kuriam jis neįtiko „UnaHotels“ komandoje.

„Ne, nesiųsiu nieko“, – trumpai šypsodamasis atsakė lietuvis.