Norvegijoje vykstančio keturių komandų vyrų rankinio turnyro pirmosiose rungtynėse ketvirtadienį Lietuvos rinktinė 26:31 (9:19) nusileido Portugalijos komandai.

Pačioje rungtynių pradžioje lietuviai pirmavo 2:1, bet po to pralaimėjo atkarpą net 1:13. Pirmąjį kėlinį portugalai laimėjo 19:9. 43-iąją min. Lietuvos komanda sumažino skirtumą iki šešių įvarčių - 18:24. Tačiau Portugalijos rankininkams pavyko išsaugoti persvarą iki rungtynių pabaigos.

Lietuvos rinktinei 8 įvarčius pelnė Nerijus Atajevas, 4 - Aidenas Malašinskas, po 2 - Valdas Novickis, Skirmantas Plėta, Mindaugas Andriuška, Gražvydas Juška ir Tomas Eitutis, po 1 - Darius Jasinskas, Gintaras Cibulskis, Remigijus Čepulis ir Vaidas Drabavičius.

Po rungtynių Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Gintaras Savukynas teigė, jog neskėmingą susitikimo pradžią lėmė pramesti metimai iš patogių padėčių, nuo 6 metrų linijos. Anot trenerio, klaidos puolime leido varžovams rengti greitas atakas, kurių dėka jie sugebėjo atitrūkti.

G. Savukynas sakė, kad vaizdas aikštelėje pasikeitė antrojo kėlinio pradžioje, kuomet pavyko sustyguoti komandinius veiksmus ginantis.

Kalbėdamas apie rinktinės debiutantus, G. Savukynas išskyrė Valdą Drabavičių ir Darių Jasinską, kurie aikštelėje praleido nemažą rungtynių dalį. Jų pasirodymą treneris įvertino teigiamai. Anot G. Savukyno, žaidėjai sužaidė pagal savo galimybes ir vaizdo aikštelėje tikrai negadino.

Penktadienį lietuviai susitiks su turnyro šeimininkais norvegais, kurie pirmosiose rungtynėse 33:26 (16:11) nugalėjo Makedonijos rankininkus.