Lietuvos rinktinės krepšininkai po pralaimėjimo Europos čempionato aštuntfinalyje Ispanijai nepanoro kalbėti su žiniasklada – trumpai stabtelėjo tik Domantas Sabonis, kiek ilgėliau – rezultatyviausiai žaidęs ir rinktinę ne vienoje situacijoje gelbėjęs Mindaugas Kuzminskas. „Nuviliantis“, – vienu žodžiu pasirodymą įvertino jis.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai šeštadienį Berlyne po pratęsimo 94:102 pralaimėjo Ispanijai, kuri buvo nurašyta ir laikoma poros autsaidere. Pergalės pasitenkinimą po mačo išdavė ispanų elgesys „mix-zonoje“, kur girdėjosi šūksniai ir daužomos sienelės.

Visiškai kitokios nuotaikos nuspalvino Lietuvos rinktinės žaidėjų veidus.

„Vėl puolime neatsikovoti kamuoliai, klaidos, detalės… Nežinau, gal vienas iš dalykų, kad esame pakankamai jauna komanda. Bet čia ieškant pasiteisinimų. Visi žaidžia aukščiausiame lygyje. Turėjome uždaryti visas rungtynes. Nėra ko kaltinti, tik save“, – pralaimėjimo priežastis vardino M. Kuzminskas.

Puolėjas mačą baigė su 18 taškų ir iniciavo kelis svarbius spurtus.

Antrame kėlinyje aikštėje beveik nebuvo Jono Valančiūno – šioje spėjo pabūti dvi minutes, kai užsidirbo trečią pražangą ir priverstinai grįžo ant suolelio. Vis tik jį pakeitęs M. Kuzminskas tapo vienu iš spurto svarbiausių veikėjų – puolėjas pelnė 7 taškus, iškišo juvelyrinį perdavimą Domantui Saboniui ir trijų taškų deficitas tapo penkių taškų pranašumu.

K. Maksvytis nusprendė ir trečią kėlinį pradėti su JV ant suolo, o penkete jį pakeitė M. Kuzminskas. Jis toliau atrodė solidžiai ir būtent po puolėjo tritaškio Lietuva pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą – 58:47.

Ispanai toliau mūsiškių nepaleido, bet Lietuva visą laiką išlaikė varžovus 5-6 taškų atstumu. Iki antros ketvirto kėlinio pusės – varžovai pelnė 6 taškus be atsako ir likus žaisti tris minutes priartėjo per minimalų atstumą – 74:75.

Galiausiai ispanai išsiveržė į priekį, o rinktinę gelbėti ėmėsi Ignas Brazdeikis – jis iš pradžių pataikė tritaškį, o vėliau ir išplėšė pratęsimą, paskutinėmis dešimtosiomis sekundės pataisydamas netaiklų Roko Jokubaičio tolimą metimą.

Tačiau pratęsime dominavo Lorenzo Brownas, per jį surinkęs net 12 taškų, o galutines mūsiškių viltis nužudė teisėjų skirta nesportinė pražanga, likus žaisti 27 sek.

„Kai esi aikštelėje, sunku pamatyti, – pražangą įvertinti bandė M. Kuzminskas. – Jeigu būčiau teisėjas ir būtų abejonių, neduočiau, tam, kad leisčiau išsiaiškinti rungtynėse, bet teisėjų kaltinti negalima“.

J. Valančiūnui tai buvo blogiausios čempionato rungtynės – centras pelnė 5 taškus (2/4 dvit., 1/1 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 6 naudingumo balus.

Jis ant suolo praleido ir lemiamas minutes. Pasak M. Kuzminsko, Sergio Scariolo ir ispanai paruošė puikų planą.

„Susirinko pražangas, išsimušė. Ispanija protinga komanda, geras treneris – pažiūrėkite, kaip jie pasiruošė. Kaip gynė Marių Grigonį – vieną situaciją dirbo vienas, kitą situaciją jau aikštę išstatė. Jie taktiškai buvo pasiruošę labai gerai, ypač ginti mūsų lyderius“, – teigė M. Kuzminskas.

Pasirodymą čempionate jis įvertino paprastai.

„Nuviliantis. Nėra ką sakyti. Žaidėme neblogai, bet kas iš to – važiuojame namo. Čempionatas primena 2017 m., kai žaidėme gerai, bet pralaimėjome. Turbūt geriau žaisti blogai, bet laimėti kažką.

Eame krepšinio šalis, bet rezultatų norėtųsi geresnių. Ačiū dievui, kad jaunimas kažką vasarą laimėjo. Gal ateina ta gera karta, nors ir šita karta nereali, reikia tiks sulošti. Ispanai įrodė, kad jie labai moka žaisti lemiamas rungtynes, ko, deja, nemokame mes“, – aiškino M. Kuzminskas.

Jis mano, kad rinktinėje permainos nereikalingos – nei trenerių štabe, nei žvelgiant į sudėtį.

„Ne, baikite. Žaidimas nebuvo blogas. Aš nežinau ko trūksta, kartais sėkmės, kartais vieno kamuolio, susikalbėjimo gynyboje“, – kalbėjo M. Kuzminskas.