Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei nepavyko prasibrauti į Europos čempionato ketvirtfinalį. Kazio Maksvyčio auklėtiniai atkaklioje kovoje po pratęsimo turnyro aštuntfinalyje 94:102 (20:19, 25:21, 23:23, 15:20, 11:19) nusileido ispanams ir jau kraunasi lagaminus namo.

Ispanai ketvirtfinalyje susitiks su Kroatijos ir Suomijos poros nugalėtojais.

Šio vakaro ispanų ir lietuvių susirėmime mūšis tarp rinktinių prasidėjo itin atkakliai. Iš pradžių ispanai bandė kiek pabėgti į priekį, bet lietuviai greitai į tai sureagavo.

Antrajame kėlinyje Ispanija vėl atitrūko iki 27:20.

Bet reikiamu momentu rinktinę timptelėjo nuo suolo pakilęs Mindaugas Kuzminskas, Domantas Sabonis pridėjo taiklius kelis metimus ir lietuviai ne tik prisivijo, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai (38:34).

Po pertraukos Lietuvos rinktinė laikė žaidimo gijas savo rankose. Vienu metu lietuviai pirmavo ir dviženkliu taškų skaičiumi, bet ispanai vis priartėdavo iki kovinio atstumo.

Po Rudy Fernandezo tritaškio ispanai sumažino atsilikimą iki 66:70. Per likusias ketvirtojo kėlinio užvirė atkakli kova. Ispanus ypač reikiamu metu timptelėjo Lorenzo Brownas.

Likus trims minutėms komandas skyrė vos keli taškai. Lemiamu metu ispanai surengė spurtą 7:0 be atsako, o lietuviai nepataikė.

Galiausiai ispanai buvo priekyje 80:78. Dramatiškai besiklosčiusį mačą ispanai galėjo laimėti po taiklių W. Hernangomezo baudos metimų.

Bet paskutinėmis kėlinio sekundėmis I. Brazdeikis pataisė metimą ir išlygino rezultatą. Komandoms teko žaisti pratęsimą.

Jame lietuvius ir toliau baudė po krepšiu nardęs Lorenzo Brownas. Tiesa, savo atsakymų turėjo ir lietuviai. Sirgalius iš savo vietų pakėlė taiklūs keli lietuvių tolimi metimai.

Vis dėlto lemiamu metu I. Brazdeikis parado kamuolį ir prasižengė, o teisėjai skyrė nesportinę pražangą. Vėliau ispanai pridėjo dar du taškus su pražanga ir galutinai sužlugdė lietuvių viltis.

Ispanus į pergalę vedė net 28 taškus pelnęs (7/13 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 8/8 baudų metimų) Lorenzo Brownas. Jo sąskaitoje dar 3 atkovoti, 2 perimti ir 2 prarasti kamuoliai, 8 rezultatyvūs perdavimai bei 28 naudingumo balai.

Lietuvų gretose Mindaugas Kuzminskas surinko 18, Ignas Brazdeikis pridėjo 17 taškų.

Ispanai puolime atkovojo net 15 kamuolių, kai lietuviai devynis. Mūsiškiai geriau metė tolimus metimus (36 ir 22 proc.).

Ispanija: Lorenzo Brownas 28, Willy Hernangomezas 21 (8 atk. kam.), Rudy Fernandezas (3/6 tritaškių) ir Juancho Hernangomezas  po 13, Alberto Diazas 8

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 18 (4/9 tritaškių), Ignas Brazdeikis 17 (7 atk. kam.), Lukas Lekavičius ir Domantas Sabonis (9 atk. kam.) po 15, Rokas Jokubaitis 13, Marius Grigonis 8, Jonas Valančiūnas 5 (6 atk. Kam.), Arnas Butkevičius 3.

Čia bausmė lietuviams už aroganciją ir varžovų nuvertinimą. Ir labai pelnyta...
Tv3 transliacijos labai nuviliančios. Nėra nei rungtynių apžvalgos , analizės prieš susitikimus, nėra ir interviu su žaidėjais ir studios komentarą po varžybų. Pigiausias variantas , bet lietuviui sueis ( taip galvoja Tv3 ) Tikiuosi kitą kartą perims geresnis transliuotojas , kuris pateisins sirgalių lūkesčius ...
nenoriu nieko kaltint,bet kazkodel Sasbonis jau trecios rungtynes is eiles lemiamu momentu padaro nereikalingas prazangas ir Lietuva pralaimi.