• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojo priimamasis

Medicininė apžiūra - kur pageidaujate

"Girdėjau per radiją (kalbėjo Lietuvos policijos Eismo priežiūros tarnybos atstovas), kad privalomąją medicininę apžiūrą galima praeiti bet kurioje sveikatos priežiūros įstaigoje, - rašo Kazimieras Š. iš Telšių. - Ar tai reiškia, jog galėčiau kreiptis dėl medicininės apžiūros ne į tą polikliniką, kuriai priklausau, o kitur?"

REKLAMA
REKLAMA

Jūs supratote teisingai. Dėl medicininės apžiūros galite kreiptis į bet kurią sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje veikia gydytojų komisija. Tiesa, atvykstant į kitą polikliniką reikia turėti šeimos gydytojo siuntimą, kuriame būtų nurodyta jūsų sveikatos bendra būklė, specialistų (pavyzdžiui, akių gydytojo ar kt.) išvados.

REKLAMA

Dolichosigma - ne liga

"Man diagnozavo dolichosigmą, - rašo Marija, nenurodžiusi gyvenamosios vietos. - Norėčiau sužinoti, kokie yra šios ligos simptomai ir kaip ji gydoma".

Kauno medicinos universiteto klinikų docentas chirurgas Jonas Šošas informavo, jog dolichosigma - ne liga, o įgimtas defektas, kuomet viena iš storosios žarnos dalių yra šiek tiek ilgesnė (ilgesnis pasaitas), nei būna įprastai. Anot docento, dažniausiai tokių nežymių žarnyno defektų turintys žmonės visą gyvenimą jaučiasi gerai ir net nežino, kad tasai pasaitas yra pailgėjęs.

REKLAMA
REKLAMA

Sunkesniais atvejais (tai yra tuomet, kai pasaitas - gerokai pailgėjęs) žmogų gali varginti dažnai užkietėjantys viduriai, meteorizmas (pilvo pūtimas). Gali užsistovėti žarnynu slenkantis turinys. Kartais žarnyno dalis gali apsisukti apie savo ašį.

Kai simptomai vos jaučiami, gali pakakti tik vidurius laisvinančių, žarnyno išsituštinimą skatinančių medikamentų. Jei tai nepadeda, o žmogus jaučiasi prastai, gali tekti operuoti (sutrumpinti per ilgą žarnos dalį).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Invalidumo lygį nustato specialistų komisija

Nuolatinė laikraščio skaitytoja Aldona Š. teiraujasi, ar jai priklauso sunkesnės negalios invalidumo grupė. Moteris rašo, jog 1997 metais jai išoperavo skydliaukę. Po operacijos išrašyti nuolat vartoti hormoniniai preparatai, skirta trečioji invalidumo grupė. Neseniai ligonė vėl pajuto būklės pablogėjimą, todėl kreipėsi į medikus. Išvada: ataugęs mazgas vienoje skydliaukės pusėje. Vėl siūloma operuotis. Aldona Š. baiminasi, kad nedaug tepadės ir antroji operacija, be to, ji sakosi šiuo metu serganti depresija (sunkios formos), vartojanti stiprius antidepresantus. Prašo paaiškinti, ką dariusi ne taip, kad strumos mazgas ataugo, ir klausia, gal tokiems sunkiems ligoniams kaip ji (dar nurodo, jog jai dažnai būna žemas kraujo spaudimas, skyla rankų bei kojų oda, skauda sąnarius, kaulus, vargina stuburo ataugos bei didelis plaukuotumas ir t. t.) priklauso skirti sunkesnio laipsnio negalios grupę.

REKLAMA

Medicinėje literatūroje nėra tiksliai nurodoma, dėl kokios priežasties (ar priežasčių) atauga išoperuoti skydliaukės mazgai. Tam įtakos gali turėti daug veiksnių, taip pat ir intensyvus, stresų kupinas šiandieninis gyvenimas, nuolat jaučiama nervinė įtampa, paskirtų vaistų netinkamas vartojimas (ar netinkamas medikamentų parinkimas), rekomenduoto režimo nesilaikymas ir t. t. Pažymėtina ir tai, jog kai kurios ligos turi polinkį recidyvuoti (kartotis).

REKLAMA

Informuojame, jog, remdamasi specialistų išvadomis, ligonio bendrąją būklę įvertina Gydytojų konsultacinė komisija, šeimos gydytojui pateikus reikiamus medicininius išrašus. Po to, remdamasi šios komisijos išvadomis bei visa apie ligonio būklę surinkta medicinine informacija, jam skirtinos negalios grupę skiria medicininė socialinės ekspertizės komisija (MSEK).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei jūsų netenkina paskirta negalios grupė, patartume kreiptis į šeimos gydytoją ir paprašyti pakartotinai parašyti siuntimą į Gydytojų konsultacinę komisiją. Ši komisija pateiks savo išvadas ir nukreips į MSEK. Jei MSEK sprendimas jūsų netenkins, galite jį apskųsti respublikinei MSEK ir jūsų sveikatos būklė bei skirtos invalidumo grupės tikslumas bus įvertintas iš naujo.

REKLAMA

Į sanatoriją - su specialisto siuntimu

"Mano 13 metų dukra serga trečiojo laipsnio stuburo skolioze, dažnai skundžiasi, kad skauda stuburą, - rašo kaunietė Inga S. - Be to, jos viena koja yra maždaug 2 centimetrais trumpesnė už kitą. Darytos dvi operacijos, tačiau kojų ilgio skirtumas sumažintas tik vienu centimetru. Noriu sužinoti, gal mano ligotai dukrelei priklauso sanatorinis gydymas, mat ji anksčiau niekada nebuvo siunčiama į tokią gydymo įstaigą".

REKLAMA

Jums patartume kreiptis į dukrelę gydančią gydytoją (pas kurią, vaikui susirgus, lankotės). Ji įvertins mergaitės sveikatos būklę ir dėl nuolatinių stuburo skausmų greičiausiai nusiųs pas gydytoją reabilitologą (specialistą, kuris skirs reikiamas fizioterapines ar kitokias gydomąsias procedūras). Jei ir po šio gydymo vaiko sveikatos būklė nepagerės arba pagerės nežymiai, reabilitologas turėtų spręsti klausimą, ar tikslinga vaiką tolesniam gydymui išsiųsti į sanatoriją. Dokumentus dėl sanatorinio gydymo ruošia vaiko gydytojas (pediatras).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vandens kefyras - vaistas ar?..

"Gavau informacinį lapelį apie vaistą nuo visų ligų - vandens kefyrą, - rašo Zita J. iš Senosios Varėnos. - Tame informaciniame lapelyje rašoma, neva Kaukazo gyventojai ilgai gyvena ir neserga dėl to, jog visą gyvenimą geria vandens kefyrą. Vandens kefyras esą gydo vėžį, tuberkuliozę, skrandžio skausmus, katarą, kvėpavimo organų ligas, lėtinį žarnyno bei ūmų kepenų uždegimą, tulžies skausmus, vidurių pūtimą, širdies infarktą, sklerozę, išbėrimus ir egzemas, bronchinę astmą, mažakraujystę ir t. t. Nurodyta, jog vandens kefyrą reikia gerti kasdien, o sergant sunkiomis ligomis - gausiai (ryte, per pietus ir vakare - po pusę litro, nesvarbu, prieš valgį ar po). Noriu paklausti, ar tikrai vandens kefyras yra toks veiksmingas? O gal kai kuriems ligoniams ar mažiems vaikams jis gali tik pakenkti?"

REKLAMA

Laiško autorė pridėjo ir informacinį lapelį, kuriame nurodyta, kaip vandens kefyrą paruošti, kaip, priklausomai nuo ligos, kuria sergama, juo gydytis (kaip dažnai ir kokiais kiekiais vartoti), kokiomis sąlygomis paruoštą skystį laikyti.

Norėdami atsakyti poniai Zitai, visų pirma kreipėmės į natūraliosios medicinos atstovus. Vilniuje veikiančio Natūraliosios medicinos centro gydytojos patikino apie "vandens kefyrą" girdinčios pirmą kartą, savo gydymo praktikoje tokio vaisto esą niekada nenaudojusios, taigi ir negalinčios pasakyti, koks esąs jo poveikis organizmui. Kaune veikiančios natūraliosios medicinos klinikos "Echoton" atstovai irgi prisipažino su vandens kefyro - kaip panacėjos nuo daugybės ligų - sąvoka susiduriantys pirmą kartą, todėl neturi nuomonės, kas tai per preparatas.

REKLAMA

Kaunietė gydytoja dermatovenerologė Eglė Pabrinkienė vandens kefyru niekada negydė jokių odos susirgimų ir nesiruošia to daryti ateityje. "Tai greičiausiai koks netradicinis, alternatyvusis gydymo, o gal tiksliau - akių dūmimo būdas, - bandė atspėti gydytoja. - Tačiau aš savo darbe remiuosi tik mokslu, rimtų specialistų rekomendacijomis, tyrimais..." Gal, girdi, tuo tik norima pareklamuoti netradicinį, jokiais moksliniais medicininiais tyrimais neparemtą "gydymo metodą" ir gauti iš to nemažai naudos? Juk pastaruoju metu kaip niekada iki šiol galvas ėmė kelti medicininio išsilavinimo neturintys visokio plauko "daktarai", "bioenergetikai", "ekstrasensai" ir panašiai...

REKLAMA
REKLAMA

Ničnieko apie vandens kefyrą prisipažino negirdėję ir Vilniaus Santariškių ligoninėje veikiančio Širdies chirurgijos skyriaus gydytojai. "Visų pirma reikėtų paskaityti, iš ko toks skystis yra gaminamas, kokios yra jo sudėtinės dalys, - mandagiai svarstė telefonu kalbintos gydytojos, galiausiai prisipažinusios į naująjį "vaistą" žiūrinčios ganėtinai įtariai. Girdi, dar neteko girdėti, kad egzistuotų vaistas nuo visų ligų...

O kaunietė gydytoja onkologė Leonarda Šarakauskienė, irgi patvirtinusi apie "vandens kefyrą" ir neva jo stebuklingą poveikį organizmui išgirdusi pirmą kartą, visiems laikraščio skaitytojams davė vieną labai paprastą ir nieko nekainuojantį patarimą: nejuokauti, neeksperimentuoti su savo sveikata, sunkios ligos gydymo nepatikėti šundaktariams ar kitokiems apsišaukėliams! Nesižavėti jokiais stebuklingaisiais kefyrais, "visus negalavimus lyg ranka nuimančiomis" arbatomis, lietuviškais ar užsienietiškais "grybais"! Mat priešingu atveju gali nutikti taip, jog, ligai įsisenėjus, o rimtą gydymą uždelsus, vargiai bepadės ir patyrę aukščiausios kategorijos specialistai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų