ligoninės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ligoninės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ligoninės“.

Rajonai yra didelėje bėdoje: ir 5 tūkst. eurų „į rankas“ gydytojų nebevilioja

Dar ką tik įstaiga sveikatos apsaugos ministro kaip pavyzdinė rajono gydymo įstaiga pristatinėta Joniškio ligoninė išgyvena sunkius laikus – Vidaus ligų skyriuje neliks 75 proc. gydytojų, trumpėja ir Skubios pagalbos skyriaus darbas. Konstatuojama, kad ir kitose ligoninėse situacija ne geresnė – gydytojų nesiseka privilioti ir 4–5 tūkst. eurų „į rankas“ siekiančiomis algomis.

Medikai išklojo viską, ką galvoja apie sveikatos reformą: „Nuleista iš viršaus, su didele jėga“

Pradėjęs kadenciją, dabartinis Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys užsibrėžė ambicingą tikslą –  šešių dalių sveikatos apsaugos sistemos reformą. Nors kai kurios priemonės buvo įvertintos teigiamai, dar praėjusiais metais medikams kilo abejonių dėl gydymo įstaigų tinklo pertvarkymo planų, bei kitų reformos aspektų. Šiandien medikai teigia, jog nebuvo visiškai aišku, kodėl buvo imtasi tokio didelio masto pokyčių, neįvertinant išlaidų ir kitų galimų sunkumų.

Žmonės pasakoja, kaip mokėdavo ligoninėms už operacijas: dalis jų pinigus jau atgavo

Ligoninės už operacijas gauna pinigus iš Ligonių kasų, bet nevengia papildomai pasipinigauti ir iš pacientų. Neseniai vienas vyras įveikė pusantrų metų trukusį teismų maratoną ir įrodė, kad Panevėžio ligoninė neteisėtai iš jo paėmė pusės tūkstančio eurų priemoką už kojų venų operaciją. Rokiškio rajono gyventoja priemoką už krūties operaciją atgavo be teismo, vos pasiskundusi ligoninės vadovybei. O kiek žmonių net nežino, kad be reikalo susimokėjo, Ligonių kasos net spėlioti nedrįsta.

Naujasis Klaipėdos ligoninės vadovas Šimaitis: „Lietuvoje yra problema, kad per daug ligonių hospitalizuojama“

Kardiologas Audrius Šimaitis, po 18 metų darbo emigracijoje grįžęs ten, kur pradėjo gydytojo kelią, ką tik stojo prie po reorganizacijos atsiradusios naujos įstaigos – Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) – vairo. Nors pripažįsta, kad problemų įstaigoje – ne viena, naujasis ligoninės vadovas viliasi ją paversti gydytojų traukos centru.

Sveikatos įstaigos įpareigotos teikti paliatyvios pagalbos paslaugas namuose

Visos pirminės sveikatos priežiūros įstaigos yra įpareigotos teikti paliatyviosios pagalbos paslaugas namuose, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).  Anot ministerijos Asmens sveikatos departamento Slaugos ir ilgalaikės priežiūros skyriaus vedėjos Ilonos Šakienės, augant onkologinių susirgimų skaičiui bei senstant visuomenei, didėja ir paliatyviosios pagalbos poreikis.

Lietuvoje – nauja krizė: ligoninės kasdien sulaukia nežinia kuo apsinuodijusių vaikų

Kasdien į šalies ligonines patenka bent po vieną vaiką, stipriai apsinuodijusį narkotikais ar kitomis psichotropinėmis medžiagomis. Medikai prisipažįsta, kad dažnai net nebežino, kuo apsinuodiję nepilnamečiai, todėl gydo tik simptomus. Policija sako, kad ir ikiteisminių tyrimų, susijusių su narkotikų vartojimu ir platinimu, daugėja, tačiau išaiškinti jų platintojus, savo veikla užsiimančius socialiniuose tinkluose, sudėtinga.  Marijampolę supurtė šešiolikmečio mirtis.

Pasakė, kam nereikia gauti gydytojo siuntimo: kiti to nežino

Ligonių kasų lėtinėmis ligomis sergantys pacientai teiraujasi, ar jie kiekvieną kartą privalo gauti šeimos gydytojo siuntimą prieš eidami pas gydytoją specialistą. Primenama, kad sergantiesiems lėtinėmis ligomis nereikia kaskart prašyti šeimos gydytojo siuntimo konsultuotis pas specialistą, jei jiems yra skirtas ilgalaikis stebėjimas.

Atskleidė, kaip ligoninės tampa „švogerių“ kraštu: „Administracija ir atveda vipinius pacientus“

Kodėl medikai palieka gydymo įstaigas ir ar Lietuvoje vis dar galioja „švogerių“ krašto standartai, kai vieni yra lygesni už kitus ir turi išskirtines sąlygas gauti sveikatos paslaugas? Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Jurgita Sejonienė ir Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) valdybos pirmininkė Auristida Gerliakienė.
2023-08-27

Veryga puolė peikti sveikatos reformą: dėl to medikai išeina iš darbo

Medikams išeinant iš darbo Raseinių, Zarasų ligoninėse prezidento rinkimuose valstiečių planuojamas kelti buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad dėl to kalta sveikatos reforma. „Absoliučioje daugumoje atvejų – taip, nes ji katalizavo įvairiausius pokyčius“, – Žinių radijui penktadienį sakė parlamentaras paklaustas, ar dėl medikų paliekamų darbo vietų yra kalta sveikatos reforma.

Kas bus su šalies ligoninėmis? Skeptikai atkerta: „Gerovės valstybe nekvepia“

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) užsimojo pertvarkyti sveikatos įstaigų tinklą, kad paslaugos gyventojams taptų labiau prieinamos ir kokybiškos. Vis tik reformos kritikai atkerta, kad medikų iš oro daugiau neatsiras, o sumaišties visai bendruomenei jau įnešta su kaupu. Siekdama pagerinti sveikatos paslaugų prieinamumą ministerija siekia, kad 80 proc. paslaugų gyventojai gautų savo savivaldybėje, o į kitas, didesnes ligonines važiuotų tik tada, jei reikia sudėtingesnių procedūrų ar gydymo.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų