Daugiau apie tai – TV3 Žinių reportaže.
Naujoje klinikoje vaikai po traumų atsigauna žaisdami specialiai jiems pritaikytus kompiuterinius žaidimus, o mažiejie ligoniukai pripažįsta, kad mėgaujasi laiku.
„Visai linksma čia būt, nes čia žaidimai labai geri“, – laiku nesiskundė dešimtmetis Tomas.
Tomas serga reta smegenų liga, 3 metukų jį ištiko insultas ir to pasekoje reikia reabilitacijos, nes sutrikusi raida, sutrikusi dešinės pusės funkcija.
Tad, pasak berniuko mamos, svarbiausia, kad sūnus kompiuterio pelę valdo dešine ranka, kuri pažeista dėl sunkios ligos komplikacijų.
„Kadangi pas Tomuką apriboti judesiai tiek per peties sąnarį, alkūnės, plaštakos sąnarį – tai roboto pagalba mes duodam prilaikymą ir jis tuos judesius gali daug lengviau atlikti“, – gydymą pasakojo ergoterapeutė Asta Eitmantytė-Keleckė.
Taikomos pažangios technologijos
Čia po slidinėjimo traumos, kai lūžo stuburo slankstelis, pirmuosius žingsnius su robotu žengia ir aštuoniolikmetis Nojus.
„Geras jausmas po tiek laiko atsistot ant kojų vėl... apatinėj jausmo neturiu, bet galiu jausti svorį, tai šito aparato tikslas, kad padėtų man eiti, svorį nuo manęs nukelia“, – gydymu džiaugėsi sunkiai vaikštantis Nojus.
Prilaikoma specialių aparatų žingsniuoja ir cerebriniu paralyžiumi serganti keturmetė Milita.
Šioje naujoje vaikų reabilitacijos klinikoje jau vyksta intensyvus darbas – tėvai sako, vaikų pokyčiai milžiniški.
„Dedam dideles viltis į modernumą, technologijas, nes matom, kad naudinga, mano vaikui tai naudinga. Pastačiau ant kojų ir vaikštom, ko medikai kalbėjo, kad ji nevaikščios“, – sakė Militos tėtis.
Vaikams gyti padeda 7 robotai
Ši klinika moderniausia Baltijos šalyse, ir dirba čia ne tik gausybė specialistų, bet ir robotai. Jų net septyni.
„Robotai nepakeičia specialisto, vaiko būklę vertina ir reabilitacijos planą sudaro žmogus, mes turim komandą, viskas aptariama su tėvais“, – robotų galimybių nepervertina Vaikų reabilitacijos klinikos vadovė Indrė Bakanienė.
Pasak medikų, daugėja vaikų, kuriems reikia ankstyvos reabilitacijos, daug mažylių jau gimsta su įvairiais raidos sunkumais, vien Kauno regione paslaugų reiktų kas dešimtam. O kur dar įvairios traumos ir ligos.
Deja, tėvai tikina, kad reabilitacijos tenka laukti kelis mėnesius, o ir valstybės kompensuojamų procedūrų itin mažai – vienas 16 dienų kursas. Norint kito kurso, vėl reikia registruotis pas gydytojus, ir vėl laukti eilėje. Procedūrų norėtų daugiau.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:

































































































































































































































































