kia

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kia“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kia“.

„J.D. Power“ automobilių kokybės tyrime – „RAM“ triumfas, prastas elektromobilių įvertinimas

Pikapų ir furgonų gamintoja „RAM“ iškopė į pirmąją 2024-ųjų „J.D. Power U.S. Initial Quality“ vardu pavadinto tyrimo vietą, kuri būsimiems šios markės pirkėjams sufleruoja apie aukštą automobilių kokybę. 38 metus iš eilės Jungtinėse Valstijose atliekamas „J.D. Power U.S. Initial Quality“ tyrimas paskelbė automobilių gamintojų sąrašą, kuris turėtų tapti pagalbine medžiaga renkantis sekantį ratuotį. Kasmet atliekamo tyrimo autoriai remiasi beveik 100 tūkst.
2024-07-01

Ilgos išvykos elektromobiliu nebegąsdina: patyręs keliautojas paaiškino, kas pasikeitė

Tobulėjančios elektromobilių technologijos, ilgėjantys jų viena įkrova nuvažiuojami atstumai ir infrastruktūros pažanga. Pasak specialistų, tai – svarbiausios sąlygos, galinčios paskatinti vis daugiau vairuotojų atsisakyti teršalus išmetančių transporto priemonių ir persėsti į elektros energija varomus modelius. Elektromobiliai jau dabar mieste turi galybę pranašumų prieš modelius su vidaus degimo varikliais.
2024-06-12

35 tūkst. eurų kaina ir 600 km nuvažiuojamas atstumas: savybės, kurias siūlys naujas „Kia“ elektromobilis

„Kia“ pristatė naują, kompaktišką elektrinį SUV – „Kia EV3“. Gamintojas tvirtina, jog unikalus automobilio identitetas sukurtas remiantis novatoriškomis didesniojo, apdovanojimus pelniusio EV9 visureigio savybėmis.  Pietų Korėjos bendrovė tikisi, jog nedidelis, tačiau gausiai įrengtas visureigis atneš teigiamų pokyčių tiek prekių ženklui, tiek ir viso pasaulio vairuotojams.
2024-05-23

Vitoldas Milius surengė dar vienas automobilio ir traukinio lenktynes: išbandė Vilnius – Krokuva maršrutą

Keliautojas ir „Auto Bild Lietuva“ žurnalo redaktorius Vitoldas Milius patikrino kuris būdas pasiekti už 800 kilometrų nuo Lietuvos sostinės esančią Krokuvą yra greitesnis – važiuojant traukiniu ar elektromobiliu.
2024-04-26

„Kia“ Slovakijoje švenčia dviejų dešimtmečių sukaktį

Praėjus 20 metų po to, kai buvo padėti Žilinos (Slovakija) gamyklos pamatai, automobilių gamintoja „Kia“ apžvelgė  savo nepaprastą kelionę, virtusią ne tik įmonės, bet ir viso regiono sėkmės istorija. Gamyklos statybos pradžios ceremonija Tepličkos prie Vaho (Teplička nad Váhom) vietovėje buvo surengta 2004 metų balandžio 7 dieną.
2024-04-11

Automobilių gamintojai, kurie iš savo pirkėjų uždirba daugiausiai. Pirmoji vieta nestebina

Kuo didesnė automobilio kaina, tuo didesnė automobilių gamintojo pelno marža. Prestižinių automobilių gamintojai visada galėjo mėgautis išskirtiniu statusu ir uždirbamu pelnu, tačiau vienas iš jų viršija bet kokius lūkesčius.  2023-aisiais Italijoje įsikūrusi „Ferrari“ buvo pelningiausiai dirbantis automobilių gamintojas pasaulyje. Vidutinė metų pelno marža siekė net 27 proc. arba 3 proc.
2024-04-08

Automobilių išliekamosios vertės tyrimas: labiausiai nuvertėja elektrinis „Mercedes-Benz“ flagmanas

Automobilių išliekamoji vertė – jautri tema. Ypač naujų automobilių pirkėjams, kurių pirkiniai praranda dalelę vertės, kai automobilis išvažiuoja į bendro naudojimo kelius. Vis dėlto, „iSeeCars“ atliktas automobilių išliekamosios vertės tyrimas atskleidė nemalonią elektra varomų modelių pusę.  Tyrimo autoriai išanalizavo maždaug 1,6 mln. naujų ir mažai naudotų automobilių, jog galėtų lengviau suprasti kaip keičiasi skirtingų modelių išliekamoji vertė.
2024-04-04

Elektromobiliai atvėrė naujų galimybių: apžvalgininkai kalba apie perrašomas įsisenėjusias taisykles

„DataCenter“ duomenimis, pernai Lietuvoje kas antras parduotas naujas automobilis buvo SUV. Įvairių formų miesto visureigiai tapo ne tik praktiškiausios, bet ir geidžiamiausios transporto priemonės sinonimu. Nenuostabu, kad ši mada kone iš karto atkeliavo į elektromobilių pasaulį, tačiau jame gamintojams vis dar yra daugybė neištyrinėtų teritorijų. Viena tokių – dideli šeimyniniai krosoveriai, tinkami tiek kasdienos maršrutams, tiek ilgoms išvykoms.
2024-03-28

Artėjant Niujorko automobilių parodai – naujojo „Kia K4“ užuominos

Pietų Korėjos bendrovė „Kia“ išplatino seriją kompaktišką sedaną K4 anonsuojančių vaizdų. Kol kas naujasis modelis dar visapusiškai neatskleidžiamas, tačiau iš matomų vizualizacijų galima susidaryti pirmąjį įspūdį apie pažangių technologijų ir akį traukiančios estetikos sintezę, sklandžiai įkomponuotą į aptakius naujojo sedano kontūrus.
2024-03-20

Atliko elektromobilių nuvažiuojamo atstumo testą: retas pasiekia gamintojo deklaruojamus duomenis

Norvegijos automobilių klubas (NAF) kiekvienais metais surengia elektromobilių bandymus, kuriuose siekiama sužinoti kaip skiriasi gamintojų deklaruojamas nuvažiuojamas atstumas ir kokią distanciją jie gali nuvažiuoti realiomis sąlygomis.  Skirtingai nei daugelyje kitų bandymų, šiuose elektromobiliai turi įveikti kuo didesnį atstumą ne pačiomis palankiausiomis sąlygomis.
2024-03-18
REKLAMA
REKLAMA

Paaiškėjo, kas tapo Metų moterų automobiliu

„Kia EV9“ buvo paskelbtas geriausiu 2024 metų moterų automobiliu pasaulyje (angl. Women‘s Worldwide Car of the Year, WCOTY). Ši reikšminga žinia sutapo su Tarptautine moterų solidarumo diena ir tapo svarbia proga daugelyje valstybių dar kartą priminti ne tik apie moterų įgalinimą, bet ir apie asmeninio mobilumo laisvės ir automobilių ryšį.
2024-03-12

Įvairių rekordų laužytojai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėjo kelionėje aplink Lietuvą

Vairuotojai negali nevairuoti. Keliautojai ir įvairių rekordų prie vairo laužytojai Vitoldas Milius ir Aidas Bubinas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėjo originaliai, tačiau sau būdingu stiliumi. Jie kovo 11-osios išvakarėse aplankė visus Lietuvos miestus, kuriuose yra Kovo 11-osios gatvės. Skaičių magija: 11 Kariškiai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną švenčia keldami vėliavas, piliečiai – minėjimui skirtuose renginiuose ar tiesiog besimėgaudami laisve.
2024-03-12

Lietuva – Baltijos šalių lyderė: parduota daugiau naujų automobilių negu Latvijoje ir Estijoje

Praeitais metais Lietuvoje įregistruota 30,8 tūkst. naujų automobilių, rodo Lietuvos naujų automobilių rinkos analizė. Nors tai didžiausias įregistruotų naujų lengvųjų transporto priemonių skaičius Baltijos šalyse, Lietuvos rinka per metus augo mažiausiai – 6,2 proc. Latvijoje ir Estijoje augimas siekė po 11 proc. Tačiau anot bendrovės „Citadele Leasing“ filialo Lietuvoje vadovo Vaidoto Gursko, šalies rinka pradeda atsigauti – šių metų sausį augimas buvo sparčiausias nuo 2019 m. rugpjūčio.
2024-02-29

„Kia“ ir „Hyundai Motor“ su mokslininkais kurs naujos kartos autonomiškų automobilių jutiklius

„Kia Corporation“ ir „Hyundai Motor Company“ paskelbė apie bendradarbiavimą su Korėjos pažangiuoju mokslo ir technologijų institutu (angl. Korea Advanced Institute of Science and Technology, KAIST). Drauge partnerės sukurs naujos kartos autonomiško automobilių važiavimo jutiklius.
2024-02-29

Automobiliai ir jų apdovanojimai – tuščios kalbos ar kokybės ženklas?

Saugiausias, greičiausias, gražiausias – aukščiausiojo laipsnio būdvardžiai, taip mėgstami gamintojų ar pardavėjų, norinčių apibūdinti savo sukurtus ar parduodamus produktus. Tiesa, dažniausiai šie būdvardžiai vartojami ne dėl to, kad taip buvo sugalvota, o todėl, kad kažkam pavyko tą įrodyti. Štai greičiausiu automobiliu bus išrinktas tik toks, kuriam pavyks įveikti trasą per rekordinį laiką.
2024-02-24

Atskleidė populiariausius SUV modelius: tarp europiečių numylėtinių – „Dacia“, „Kia“, „Tesla“

2023-aisiais Europos naujų automobilių rinkoje įvyko lūžis. Pirmą kartą SUV tipo automobiliai sudarė net 51 proc. naujų automobilių rinkos ir panašu, jog ši tendencija dar kurį laiką nesikeis. Vadovaujantis „DataForce“ duomenimis, SUV automobilių paklausa praėjusiais metais išaugo 14 proc. Apskritai, 2023-aisiais Europoje buvo parduota 6,63 mln. SUV automobilių. Šis kėbulo tipas sugebėjo užgožti kitas, klasikines alternatyvas, kuriose dar prieš dešimtmetį dominavo pardavimų suvestinėse.
2024-02-13

Korėjiečiams sukūrus naują padangos koncepciją, ekspertai įvardijo jos privalumus

Gausus sniegas, nevalyti keliai žiemą vairuotojams vis dar kelia rūpesčių ir neleidžia pasiekti atokesnių vietų. Automobilių pramonė ieško būdų, kaip sukurti vis geresnius ir universalesnius produktus. Vieną tokį – padangas su integruotu sniego grandinių pakaitalu – pristatė korėjiečiai.
2024-01-19

Technologijų parodoje „CES 2024“ – ateities mobilumo viziją demonstruojantys furgonai

Las Vegase vykstančioje didžiausioje pasaulyje moderniosios masinės elektronikos parodoje CES (Consumer Electronics Show) bendrovė „Kia“ atskleidė daugiau nei vien tik automobilių gamybą apimančią ateities viziją „Platform Beyond Vehicle“ (PBV). Visa apimantis verslo modelis startuos nuo visiškai naujo modulinio elektromobilio pristatymo, kurio prototipą šiuo metu įkūnija „Kia Concept PV5“ modelis.
2024-01-11

Naujų automobilių paklausa Lietuvoje nemažėja: paskelbė kiek jų buvo parduota 2023 m.

Preliminariais „AutoTyrimų“ duomenimis, gautais pagal ES reglamentuotą metodiką išanalizavus VĮ „Regitra“ pateiktus pradinius duomenis, 2023 m. gruodį Lietuvos naujų lengvųjų automobilių (M1 ir N1) registravimas ūgtelėjo net 21,8% iki 2ʼ014 vnt. 2022 m. gruodį šalyje buvo įregistruoti 1ʼ653 automobiliai. Pagrindinės augimo priežastys – pagerėjęs automobilių prieinamumas ir sugrįžusios kainų nuolaidos.
2024-01-03

Mažų variklių gidas: Ar turėtumėte vengti kavamalės dydžio variklių?

Juokingai mažo darbinio tūrio benzininiai varikliai šiandien yra neatsiejama modernių automobilių dalimi. Vis naudotų automobilių į Lietuvą atkeliauja turėdami mažo darbinio tūrio variklius, kuriems dažniausiai lipdoma viena ir ta pati etiketė.
2023-12-27

Amerikietiški kraštutinumai: moteris pavogė automobilį, jog galėtų nuvažiuoti į darbo pokalbį

Indianos valstijoje (JAV) gyvenanti moteris, kaltinama pavogusi automobilį iš naudotų automobilių salono, kad galėtų nuvykti į pokalbį dėl striptizo šokėjos darbo.
2023-12-26

Pristatė padangoje integruotos sniego grandinės technologiją: pakaks mygtuko paspaudimo

Bendrovė „Kia Corporation“ pristatė naują integruotos sniego grandinės technologiją, itin palengvinsiančią vairuotojų gyvenimą sudėtingomis žiemos sąlygomis. Ši technologija pagrįsta formą įsimenančio lydinio moduliais. Aktyvavus elektriniu signalu, rato ir padangos viduje sumontuoti moduliai išlenda į paviršių ir veikia kaip važiavimui per sniegą skirta grandinė.
2023-12-14

Griežtas „Euro NCAP“ verdiktas: elektromobilius vadina nesaugiais ir neekologiškais

„Euro NCAP“ paskelbė paskutinius šių metų automobilių saugumo bandymus. Jame dalyvavo vienuolika skirtingų modelių, tarp kurių – keletas automobilių iš Kinijos gamintojų.  „Euro NCAP“ bandymų poligonas kone yra ideali vieta, kurioje Kinijos gamintojai gali europiečiams įrodyti kokią technologinę pažangą jie padarė. Visgi, nemaža dalis automobilių pirkėjai tiesiog pažvelgia į bendrą saugumo įvertinimą, kuris leidžia susidaryti galutinę išvadą.
2023-12-14

Į Baltijos šalis atkeliavo ištaigingiausias „Kia“ elektromobilis – „KIA EV9“ SUV

Pietų Korėjos gamintoja „Kia“ Baltijos šalyse pristatė savo naujausią kūrinį – elektrinį visureigį EV9. Šis modelis išsiskiria ne tik jau ne vieną apdovanojimą pelniusia, baterijose kaupiama elektros energija varomiems modeliams specialiai sukurta platforma, bet ir daugybe kitų pažangiausių automobilių technologijų bei didesnių šeimų poreikius atitinkančiu kėbulu. EV9 yra pirmasis „Kia“ elektrinis SUV modelis, kuriame gali būti įrengtos trys sėdimųjų vietų eilės.
2023-12-11

Elektromobilis – kaip papildomas energijos šaltinis: tai – netolimos ateities scenarijus

Įsivaizduokite: šalčiausią žiemos vakarą nedideliame kvartale dingsta elektra, bet gyventojai nė akimi nemirkteli. Jie netgi neskuba problemos spręsti, nes namus maitina elektromobilio elektros energija. Tai – visiškai realus netolimos ateities scenarijus: netrukus elektromobiliai tarnaus ne tik kaip transporto priemonės, bet ir kaip energijos saugyklos, galinčios pagelbėti kritiniais atvejais ir subalansuoti elektros energijos išlaidas.
2023-11-30

JAV atliktas tyrimas atskleidė pirmaujančius automobilių gamintojus pagal vartotojų pasitenkinimą technologijomis

Automobilių pramonė šiuo metu patiria didelę evoliuciją – ją įsuko sparti technologijų pažanga. Prie šios pažangos masinės rinkos segmente itin daug prisidėjo įvairūs gamintojai, pavyzdžiui, „Ford“, „Toyota“, „Tesla“ ar „Hyundai“. Beje, būtent pastaroji Pietų Korėjos automobilių kūrėja 2023 m. bendrovės „J.D. Power“ atliktame JAV technologijų patirties indekso (TXI) tyrime ketvirtus metus iš eilės buvo pripažinta kaip viena geriausių dėl savo inovacijų.
2023-11-28

15 automobilių, kuriems nepavyko išlįsti iš „Mercedes-Benz“ E klasės šešėlio

„Mercedes-Benz“ E klasė daugelį metų buvo laikoma savo klasės etalonu. Santūri, bet elegantiška išvaizda, erdvus ir patogus salonas. Prie to pridėkite visuomenėje vyraujančią patikimumo kozirį ir netrukus skirtingos E klasės „Mercedes-Benz“ modelio kartos tampa vienu geidžiamiausiu automobiliu savo klasėje. Kad ir kokią stiprią paklausą turi nauji ir naudoti E klasės „Mercedes-Benz“ modeliai, ne visi trokšta vairuoti automobilį su trikampe žvaigžde.
2023-11-21

Šiuolaikiniai vairavimo pagalbininkai – kaip juos panaudoti geriausiai?

Įprasta manyti, kad automobiliai yra tiesiog susisiekimo priemonės, palengvinančios judėjimą iš vienos vietos į kitą. Tačiau šiandien jie tapo technologijų centrais, kupinais pažangių pagalbinių vairavimo asistentų. Vis dėlto, nepaisant šių kelionių saugumą ir patogumą didinančių technologijų išplitimo, plika akimi pastebimas atotrūkis tarp galimybės jomis naudotis ir realaus jų naudojimo.
2023-11-16

Vienoje judriausių Vilniaus gatvių – avarija: tiltas nuo tunelio – uždarytas

Vienoje judriausių Vilniaus gatvių, Geležinio Vilko, penktadienį popiet, apie 14 val., užfiksuotas keistai manevruojantis automobilis. Eismas šioje gatvėje dabar sutrikęs, tiltas nuo tunelio yra uždarytas, rekomenduojama rinktis aplinkkelį. Pranešta, kad sidabrinis „Kia“ važiavo šaligatviais centro link, kliudė bortą, galiausiai ir kitą automobilį. Apie tokį vairuotoją buvo pranešta policijai, atvyko keli ekipažai.

7 technologijos, lengvinančios vairuotojų dalią šaltuoju sezonu

Pastaruoju metu žvelgiant į termometro stulpelį matyti vis žemesnė ir žemesnė oro temperatūra, kuri tik dar kartą primena, jog netrukus kelius, namų palanges ir automobilius padengs šaltukas arba sniegas. Įprastai, daugelis vairuotojų artėjančiai žiemai ruošiasi į pagalbą pasitelkdami specialias priemones, kurios padėtų lengviau atidaryti duris, efektyviau nuvalyti langus, tačiau atšiauriausiam metų laikui ruošiasi ir automobilių gamintojai.
2023-10-18

Įvertino automobilių gamintojų progresą: prognozės pildosi, o naujos tendencijos palankios vairuotojams

2023-ųjų pradžioje verslo duomenų, rinkos analizės ir tyrimų bendrovė „Euromonitor International“ paskelbė prognozę, kurioje numatė, kad šie metai taps lūžio tašku automobilių ir mobilumo pramonei dėl augančio tvarumo spaudimo, technologijų pažangos ir besikeičiančių vartotojų lūkesčių. Specialistų įžvalgos leido tyrėjams išskirti keletą sričių, kuriose šiemet laukiama pokyčių kulminacijos. Tai – savivaldžių automobilių technologijų plėtra, elektromobilių proveržis ir dalijimosi paslaugos.
2023-10-17

Šių markių automobiliai gali staiga užsiliepsnoti: ar susirūpinti turėtų ir Lietuvos vairuotojai?

Skirtingi automobilių gamintojai parduoda milijonus transporto priemonių. Tačiau kai kurios iš jų susiduria su tam tikru gamykliniu broku, kurie gali išryškėti prieš pat pardavimą, jau nusipirkus automobilį arba tik praėjus ilgesniam laikotarpiui. Nors kai kurie defektai būna nežymus, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai dėl gamintojo klaidos transporto priemonė gali net užsiliepsnoti. Fiksuojami techniniai nesklandumai – ne naujiena automobilių rinkoje.
2023-10-13

Radikalaus dizaino „Kia EV4“ koncepcija transformuosis į „Tesla Model 3“ konkurentą

Įprastų, tradicinių formų atsisakę „Kia“ markės dizaineriai siekia, jog naujos kartos elektromobiliai neturėtų absoliučiai nei vieno panašaus analogo, ir panašu, jog jiems pavyko tai padaryti. „Kia“ bendrovės pristatyta „EV4“ koncepcija demonstruoja dizaino sprendimus, kuriuos išvysime 2026 metais serijinėje gamyboje pasirodysiančiame modelyje. Pasak bendrovės atstovų, „EV4“ koncepcijos išorės dizainas yra labai artimas serijinei gamybai paruoštam modeliui.
2023-10-12

Komfortiška tyla automobiliuose: gamintojai vis dažniau pasitelkia ausinėse naudojamą technologiją

Žmonės, ilgą laiką būdami triukšmo apsiaustyje, pavargsta. Tad nenuostabu, kad nuo garso izoliacijos lygio automobilyje tiesiogiai priklauso ir vairuotojo bei keleivių komfortas. Tačiau izoliacinės medžiagos kainuoja nepigiai, o ir prideda automobiliui daug svorio. Norėdami išvengti šių nepageidaujamų dalykų, automobilių gamintojai ėmė eksperimentuoti su triukšmo slopinimo technologija. Tokia, kokią galima rasti aukšto lygio ausinėse.
2023-09-20

Lietuvos naujų automobilių rinkoje – senbuvio sugrįžimas į populiariausiųjų trejetuką

Preliminariais „AutoTyrimų“ duomenimis, gautais pagal ES reglamentuotą metodiką išanalizavus VĮ „Regitra“ pateiktus pradinius duomenis, 2023 m. rugpjūtį Lietuvos naujų lengvųjų automobilių (M1 ir N1) registravimas sumažėjo 1,5% iki 2ʼ583 vnt. 2022 m. rugpjūtį šalyje buvo įregistruoti 2ʼ623 automobiliai.
2023-09-14

Istorinis momentas? Europoje pirmą kartą elektromobilių buvo parduota daugiau negu dyzelinių

Naujų automobilių pardavimų apimtys birželio mėnesį Europos Sąjungoje išaugo 17,8 proc. arba iki 1 mln. vienetų. Europos automobilių gamintojų asociacijos duomenimis, tokį džiuginantį augimą įtakojo atsigavęs automobilių tiekimas bei optimistiškesnės pirkėjų nuotaikos. Birželio mėnesį, vienintelė Vengrija užfiksavo naujų automobilių prekybos sumažėjimą. Visos kitos ES narės fiksavo išaugusią paklausą.
2023-07-26

Kol visi stebėjo „Aurum 1006 km“ lenktynes, Vitoldas Milius ir Dainius Jakas su elektromobiliu užfiksavo Lietuvos rekordą

Kol Palangoje gaudė šimtai į tradicines ištvermės „Aurum 1006 km“ lenktynes susirinkusių galingų vidaus degimo varikliais varomų bolidų, Lietuvos pakraščiuose tyliai ir kantriai kilometrus rinko labiau mūsų kelių ateitį simbolizuojantis ekipažas. Nors jo ir nekamavo varžyboms būdingas konkuravimo nerimas, adrenalino Vitoldui Miliui ir Dainiui Jakui netrūko – su elektromobiliu „Kia e-Niro“ jie siekė greičiausiai apvažiuoti aplink Lietuvą asfaltuotais keliais.
2023-07-24

Kodėl koncepciniai automobiliai retai virsta realybe?

Labai retai koncepciniai automobiliai nedaug pasikeitę pasiekia gatves. Dažnu atveju parodose pristatomas modelis taip ir neišvysta pasaulio, o jei ir išvažiuoja pro gamyklos vartus, tai gerokai konservatyvesnių formų. Yra pavyzdžių, kai koncepcija virsta realybe, tačiau jų tiek mažai, kad per ilgą automobilizmo istoriją kūnu tapusias vizijas galima suskaityti ant rankų pirštų.
2023-07-18

Vandeniliu varomo „Hyundai Nexo“ testas: Ateities transporto demonstracija

Automobilių gamintojams investuojant milžiniškas sumas į elektra varomus modelius, vis dažniau pasirodo pranešimai apie įvairių gamintojų troškimą ieškoti alternatyvų, kurios leistų diversifikuoti investicijas bei užtikrintų technologinį progresą ne viename, bet keliuose frontuose.
2023-07-05

Naujesnių automobilių savininkų dėmesiui – Europos Sąjunga stebi jūsų automobilio degalų sąnaudas

Nuo 2021 m. sausio 1-osios dienos, visi Europos Sąjungos teritorijoje parduodami nauji automobiliai privalėjo turėti degalų ir elektros energijos sąnaudų suvartojimo stebėsenos prietaisą – „OBFCM“ (angl. On-Board Fuel Consumption Monitoring). Pasak teisės akto sumanytojų, „OBFCM“ yra skirtas tam, kad nustatytų nuokrypius tarp laboratorinių verčių ir faktinio važiavimo metu suvartotų degalų kiekio.
2023-06-23

„Hyundai“ ir „Kia“ pasiekė susitarimą „TikTok“ iššūkio byloje

„Hyundai“ ir „Kia“ penktadienį paskelbė susitarimą byloje, kurioje ieškinį pateikė nuo automobilių vagių nukentėję savininkai, socialinėje platformoje „TikTok“ paplitus iššūkiui, atskleidusiam, kaip lengva pavogti kai kuriuos minėtų gamintojų gaminamus modelius. Pasak Pietų Korėjos bendrovių, taikos susitarimas joms gali atsieiti net 200 mln. JAV dolerių. Sandoriui dar turės būti gautas teisėjo patvirtinimas.
2023-05-22

Nuo keisčiausių detalių iki praktiškų sprendimų: kas sieja „Pagani Huayra“ ir „Kia Niro“?

Aktyviosios aerodinamikos detalės iki šiol dažniausiai naudojamos egzotiškuose superautomobiliuose. Bene įdomiausi pavyzdžiai yra „Pagani Huayra“ superautomobilio priekyje įrengti oro stabdžius atstojantys skydai ir ne tik skersine, bet ir išilgine kryptimi judantis „Zenvo TSR-S“ modelio galinis sparnas.
2023-03-21

Ginčas dėl 200 eurų sąskaitos autoservise: kas turi mokėti už garantinę patikrą?

Kas turi apmokėti garantinę mašinų patikrą, už kurią automobilių salonai nesikuklina iš naujų mašinų savininkų nulupti ir 200 eurų? Dėl šio mokesčio susikivirčijo automobilių prekeiviai ir remontuotojai. Vienos įmonės vadovas įrodinėja, kad paslauga garantinei mašinai turi būti nemokama, o reikalavimą susimokėti vadina vairuotojų apiplėšinėjimu. Tačiau kiti atšauna, esą nemokamai remontuoti kitų įvežtas mašinas negali.

Paviešinus vaizdo įrašą, pasipylė šių automobilių vagystės: sunerimti turėtų ir Lietuvos vairuotojai?

Du populiarūs automobilių gamintojai susidūrė su neeiline problema – paviešinus vaizdo įrašą internetinėje erdvėje, atskleista, kaip galima gana nesunkiai pavogti jų automobilius. Dėl to jų vagysčių skaičius kai kur išaugo ir 80 proc.  Milijonai nukentėjusių klientų raginami kreiptis į gamintojo atstovus, kad problema būtų išspręsta.
2023-03-14

Originalios, bet logiškos idėjos naujuose automobiliuose: kodėl nebereikia atbulinės pavaros?

Spartėjanti transporto elektrifikacija kasmet atneša vis naujų automobilių efektyvumą palaipsniui didinančių naujovių. Svarbu ir tai, kad inžinieriai ne tik diegia papildomas naujas technologijas, bet ir atranda būdų, kaip atsisakyti įprastų, kurios metų metus atrodė nepajudinamos. Vienas svarbiausių tikslų – sumažinti judančių detalių skaičių. Neginčijamas elektromobilių privalumas yra mechaniškai paprastesnė konstrukcija. Pavyzdžiui, šiems modeliams nereikia pavarų dėžės.
2023-02-10

Originalios, bet logiškos idėjos naujuose automobiliuose: kodėl nebereikia atbulinės pavaros?

Spartėjanti transporto elektrifikacija kasmet atneša vis naujų automobilių efektyvumą palaipsniui didinančių naujovių. Svarbu ir tai, kad inžinieriai ne tik diegia papildomas naujas technologijas, bet ir atranda būdų, kaip atsisakyti įprastų, kurios metų metus atrodė nepajudinamos. Vienas svarbiausių tikslų – sumažinti judančių detalių skaičių. Neginčijamas elektromobilių privalumas yra mechaniškai paprastesnė konstrukcija. Pavyzdžiui, šiems modeliams nereikia pavarų dėžės.
2023-02-10

Ar elektromobilių eksploatacija yra pigesnė? Britų atliktas tyrimas leidžia susidaryti dviprasmiškas išvadas

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi bendrovė „Epyx“ atliko tyrimą, siekdama išsiaiškinti ar didžiulius automobilių parkus valdančios įmonės elektromobilių priežiūrai, lyginant su tradiciniais automobiliais, išleidžia mažiau, daugiau ar tiek pat.
2023-02-08

Kazachstanas uždraudė „Kia“ automobilius parduoti Rusijos piliečiams

Didžiulę naujų automobilių rinkos dalį Rusijoje užėmęs „Hyundai-Kia“ koncernas, priėmęs sprendimą trauktis iš Rusijos, labai greitai atsigręžę į Kazachstaną. Dar prieš porą metų šioje šalyje buvo pradėta ribota „Kia“ automobilių gamyba, tačiau jau dabar Kazachstane esančioje gamykloje buvo atidaryta trečioji surinkimo linija, kurioje vyks „Kia Sportage“ automobilių gamyba.
2023-01-26

Nuo 2023 m. sausio 1 d. – nauja lengvata elektromobiliams

Nuo 2023 m. sausio 1 dienos įsigaliojo PVM lengvata už įsigyjamus M1 klasės elektromobilius, kurių vertė neviršija 50 tūkst. eurų. Šį lengvata – tik viena iš priemonių, skirtų skatinti šių transporto priemonių pirkimą ir naudojimą Lietuvoje. Mūsų šalyje vis labiau plečiama elektromobiliams skirta infrastruktūra, taikomos įvairios kompensacijos ir lengvatos. Pagal VĮ „Regitra“ duomenis, Lietuvoje 2018 m. buvo įregistruota mažiau nei tūkstantis M1 klasės grynųjų elektromobilių.
2023-01-17

Europos metų automobiliu tapo „Jeep Avenger“

Tarptautinėje Briuselio automobilių parodoje, „Jeep Avenger“ buvo oficialiai paskelbtas „European Car of the Year 2023“ nugalėtoju. Pirmasis „Jeep“ elektromobilis, sukurtas išskirtinai Europos rinkai, iš konkurso komisijos narių gavo 328 taškus ir susikrovė nemažą persvarą prieš antroje vietoje likusį „Volkswagen ID.Buzz“ (241 balas) ir trečioje vietoje likusią „Nissan Ariya“ (211 taškų). Volkswagen ID.
2023-01-13
Į viršų