grybavimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „grybavimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „grybavimas“.

Atskleidė, kur ieškoti voveraičių: grįšite pilnomis pintinėmis

Voveraitės išsiskiria iš visų grybų ne tik savo ryškia geltonai-oranžine spalva, bet ir ypatinga forma. Kai voveraitės yra mažos, jos atrodo beveik taip pat, kaip ir kiti jauni grybai: išgaubta kepurėlė ant storo kotelio. Tačiau grybui augant kepurėlė išsitiesia, pasvyra į vidų ir suformuoja tarsi piltuvėlį gražiais, banguotais kraštais. Bene populiariausias patiekalas iš voveraičių, liaudiškai kartais dar vadinamų voveruškomis, yra voveraičių sriuba.
Prieš 15 val.

Išėję grybauti lietuviai grįžta pilnais kibirais: atskleidė, kur randa

Socialiniuose tinkluose grybavimo entuziastai dalinasi savo laimikių nuotraukomis. Šiuo metu grybų miškuose jie randa vienas už kitą daugiau – namo grįžta pilnomis pintinėmis. Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su keletu grybautojų, šie atskleidė, kur geriausios vietos ieškoti grybų.
2024-07-02

Iš miško lietuviai grybus neša kibirais: atskleidė, kur randa

Vasarą miške sutikti galime ne tik uogų: mėlynių, žemuogių, aviečių, bet ir grybų. Socialinio tinklo grupėje grybautojai dalinasi savo laimikiais ir konkuruoja, kuris parsineš daugiau. Dauguma grybautojų teigia, jog grybavimas yra jų hobis. Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su keletu grybautojų, šie atskleidė, kur ir kokių grybų jie rado šiomis dienomis.
2024-06-28

Iš miško Robertas grįžo su 15 litrų grybų: išdavė, kur rado

Atėjus vasarai, miško gėrybių rinkimo mėgėjai jau gali džiaugtis pirmuoju grybų derliumi. Mūsų šalies miškuose grybautojai randa įvairių grybų rūšių – nuo voveraičių iki baravykų, raudonviršių ir lepšių. Šį sezoną grybautojai dalinasi savo sėkmingais radiniais ir pasakoja apie geriausias grybų rinkimo vietas. Grybų jau galima rasti įvairiuose mūsų šalies kampeliuose.
2024-06-18

Miške Sandra aptiko baravykų rojų: išdavė, kur rado

Pastarosiomis savaitėmis daugelis grybautojų džiugiai praneša apie pirmuosius sėkmingus radinius miškuose – grybus. Miško takeliais keliaujantys grybautojai pastebi, kad šių metų derlius atrodo ypač gausus. Grybautojai dalijasi savo radinių nuotraukomis socialiniuose tinkluose, kur neretai vyksta ir draugiškos varžytuvės, kas surinks daugiau grybų. Tam, kad rastume grybų, nebūtina važiuoti į mažesnius miestelius ar grybų sostinę Varėną. Jų rasti galima ir Vilniaus rajone.
2024-06-07

Iš miško Raimondas grįžo su kibiru voveraičių: turi slaptą vietelę

Sunku patikėti, bet antradienio vakarą, vos pusvalandžiui į mišką su žmona nuvykęs alytiškis Raimondas prisirinko 5 litrų dydžio kibiriuką voveraičių. Tiesa, alytiškiui šis „lobis“ nebuvo labai netikėtas, nes grybais derlingą vietelę jis atrado prieš 5 metus. „Tada, pamenu, Varėnos rajone neradau grybų, grįždamas link namų taip tiesiog sustojau miške, pavažiavau, pastebėjau jaunuolyną, kur berželių, ąžuoliukų, pušelių. Ir pasisekė. Radau vietą, tada prisirinkau visą kibirą.
2024-06-06

Iš miško Jadvyga grįžo su 18 litrų grybų: išdavė, kur rado

Grybavimo entuziastai jau gali nelaukti, kaip įprastai, rudens tam, kad galėtų užsiimti šia mėgstama veikla, nes grybų miškuose yra jau dabar. Kai kurie lietuviai iš miškų jau grįžta su pilnais krepšiais grybų, o iš jų pasidaro skanius pietus. Užkietėjusi grybautoja Jadvyga vakar Šešonyse, Kaišiadorių rajone grįžo namo su dviem krepšiais grybų. Šiandien surinkti pavyko 8 litrus voveraičių, o vakar net 10 litrų.
2024-06-05

Iš miško lietuviai grybus neša kibirais: atskleidė, kur randa

Lietuviai miške džiaugiasi ne tik ošiančiais medžiais ir sužaliavusia gamta, bet ten jau gali prisirinkti ir maisto – grybų. Nors grybus mums įprasta rinkti rudenį, tačiau jau ir vasarą galime pasidžiaugti šia lietuvių vis labiau mėgstama veikla. Grybų jau galima rasti įvairiuose mūsų šalies kampeliuose. Štai grybautoja Skaistė, gyvenanti Dzūkijoje, Varėnos rajone prieš kelias dienas miške rado pusę pintinės voveraičių ir vieną raudonikį. Ne veltui sakoma, jog Varėna yra grybų sostinė.
2024-06-04

Lietuviai masiškai ieško 1 grybo: ekspertai įspėja – jis mirtinai nuodingas

Pavasarį randami grybai yra mažiau žinomi, nei rudenį sutinkami grybai. Todėl kyla klausimas, kurie pavasariški grybai yra valgomi, o kurių geriau neliesti? Apie tai „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ papasakojo grybų pasaulio ekspertė, edukatorė Aurelija Plukė. Ekspertės teigimu, Lietuva yra grybus mėgstanti šalis ir mes jų nebijome, drąsiai eksperimentuojame, ragaujame skirtingus grybus. Dėl šio lietuvių smalsumo laidos pašnekovė džiaugiasi.
2024-04-30

Vilnietė grybauja net ir žiemą: parodė laimikius

Visi jau esame įpratę, kad grybavimo sezonas baigiasi vėlyvą rudenį ir tenka laukti kitų metų, kad galėtume prisirinkti pilnus krepšius grybų. Tačiau vilnietė Vaiva Grublienė grybauti nesustoja net ir žiemą. Moteris miške net ir dabar randa skanių ir valgomų grybų. Toli grybų vilnietė neieško – jų randa prie Vilniaus, netoli Grigiškių. Vaiva juokauja, kad kai miške eidama su pintine grybų sutinka slidininkus, jie vos neišvirsta iš slidžių, pamatę tokį vaizdą.
2024-02-27
REKLAMA
REKLAMA

Rita negalėjo patikėti savo akimis: rado baravyką net po pūgų ir šaltuko

Tokiu metu grybauti į mišką turbūt niekas nebeina, nes grybų tiesiog nėra – iki žiemos liko vos kelios dienos, jau iškrito ir pirmasis sniegas. Tačiau Kėdainių rajono gyventojai net ir tokiu metu miške pavyko rasti tikrą grybų karalių – sveikutėlį baravyką. Moteris teigia, kad nėra anksčiau girdėjusi, kad tokiu metu kas grybų rastų. Ėjo rinkti šakų Pelėdnagių seniūnijos Beinačių kaimo gyventoja Rita Lankelienė dirba su neįgaliaisiais bei socialinę atskirtį patyrusiais žmonėmis.

Iš miško Linas grįžo su krepšiais grybų: išdavė 1 auksinę taisyklę

Kol lauke oras mus dar džiugina saule, puiki pramoga yra pasivaikščioti miške. Jei eisite į mišką, nepamirškite prigriebti ir pintinės, nes miškuose vis dar galite rasti grybų. Tokiu būdų nereikės galvoti – ką pasigaminti vakarienei ir būsite gerai praleidę laiką. Grybautojas Linas šį savaitgalį iš miško grįžo su 2 krepšiais grybų. „Būčiau pririnkęs ir daugiau, tačiau turiu tokią taisyklę  – visada renku tik du krepšius, nes paskui būna daug darbo su grybų valymu bei jų marinavimu.
2023-10-17

Vėluojantis grybų sezonas grįžo su trenksmu – pirkėjai kainomis nesiskundžia

Aukštaitijos grybautojai džiūgauja – nors sezonas kiek ir vėlavo, tačiau dosniai už tai atsilygino. Įpusėjus rudeniui ant prekystalių puikuojasi gražuoliai raudonikiai, geltonuoja voveraitės. Šios, anot grybautojų, vėl atsigavo lyg po gero lietaus. O baravykų jau tenka lyg su žiburiu miškuose ieškoti. Kaip juokauja grybautojai, karaliavę kelias savaites jie vietą dabar užleidžia rudeniniams grybams. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
2023-09-26

Plungėje naktį ieškotas pradingęs vyras: grybaudamas pasiklydo miške

2023-09-25 apie 21 val. buvo gautas pranešimas, kad Plungės rajone dingo grybauti atvažiavęs 1951 m. gimęs vyras. Į pareigūnus pagalbos kreipėsi pradingusiojo draugas, kuris aiškino, kad grybauti atvažiavo dviese, po mišką vaikščiojo atskirai ir draugas sutartu laiku prie automobilio nepasirodė, o pranešėjo pastangos jį surasti buvo bevaisės, rašoma policijos pranešime žiniasklaidai.

Neišmeskite grybų liekanų: nustebsite, kur jos pravers

Grybavimas miške yra ne tik malonus laisvalaikio užsiėmimas, bet ir puikus būdas surinkti šviežių grybų savo virtuvei. Grįžę iš miško mes grybus perrenkame, nuvalome, o grybų nuovalas dažniausiai tiesiog išmetame. Tačiau jų išmesti nereikėtų, grybų nuovalas galima išbarstyti sode ir tikėtina, kad po kurio laiko tose vietose išaugs nauji grybai. „Grybautojams dažniausiai iš kelionių į mišką lieka didesnis ar mažesnis grybų nuovalų kiekis.
2023-09-25

Daugybę grybų radusi Sandra išdavė, kur grybauti: „O sakė, kad grybai nebeauga“

Tauragiškės Sandros Krasauskaitės-Dabulskienės pirmadienis buvo itin darbingas. Iš miško Šilalės rajone moteris į namus sugrįžo pilna pintine grybų, kurioje kone didžiąją dalį sudarė ne kas kitas, o visai neseniai pasirodę raudonikiai.  „Va toks pirmadienis“, – rašo grybautoja Sandra, pasidalinusi savo vakarykšiais grybų laimikiais grupėje „Grybautojai…“. Be nuotraukų, tauragiškė pasidalijo ir keliais pastebėjimais. Pasak Sandros, miškuose ima mažėti augančių baravykų.
2023-09-19

Už šį radinį miške galite gauti 30 eur: siunčia žinią visiems

Afrikinis kiaulių maras vis dar nėra suvaldytas ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių. Lietuvoje šiais metais liga nustatyta 346 šernams, Latvijoje – 671 Lenkijoje – 3399, Vokietijoje –800, Estijoje – 48 Siekiant mažinti afrikinio kiaulių maro plitimą mūsų šalyje, mokamos išmokos už surastas šernų gaišenas. Radus šerno gaišeną reikia apie tai pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) arba jos teritoriniam padaliniui.
2023-09-19

Žemaitijos miškuose – išskirtinis radinys: to matę dar nebuvo

Lietuvos miškai rudenį apdovanoja gausiais grybų laimikiais. Tačiau šiemet Žemaitijos miškai nustebino – aptikta čia dar nematyta grybų rūšis. Tad grybautojai raginami nepraeiti pro šalį, o radę šį grybą ne tik pasidžiaugti, bet ir pranešti apie augimo vietą. Kaip praneša Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, Žemaitijos nacionaliniame parke esančiame Babrungėnų miške rasta daug raudonojo auksabaravykio įvairaus augumo vaisiakūnių.
2023-09-14

Perspėja plūstančius į miškus: jokiu būdu nelieskite šių grybų

Grybavimas yra kaip medžioklė, kuriam reikia pasiruošti ir apsišarvuoti žiniomis apie tai, kokių grybų ir kur jokiu būdu negalima rinkti, nes kitu atveju ši medžioklė gali baigtis apsinuodijimu. Apie tai, kokių grybų ir kur negalima rinkti bei ko trūksta Lietuvoje, kad grybavimas būtų sėkmingas papasakojo gamtininkas Almantas Kulbis. Šių grybų jokiais būdais nerinkite Pasak gamtininko, nuodingų grybų Lietuvoje nėra labai daug, yra nevalgomų grybų kategorija.
2023-09-12

Į mišką išėjusios alytiškės tokios pabaigos nesitikėjo: teko reaguoti žaibiškai

Uogauti į mišką išsiruošusi alytiškė nesitikėjo, kad į pagalbą teks kviestis greitąją medicinos pagalbą. Moteriai staiga sutriko sveikata. Laimė, kartu su ja buvo draugė, kuri operatyviai iškvietė pagalbą. Viskas įvyko ketvirtadienį, Alytaus rajone, Pivašiūnų seniūnijoje esančiame miške. Renkant spanguoles, moteriai pasidarė bloga, ji negalėjo paeiti, tad prisėdo raiste, o jos draugė tuo tarpu kvietė pagalbą. Pranešimas buvo gautas po 15 val.
2023-09-11

Už 1 daikto naudojimą miške gresia baudos: perspėja visus

Rugsėjį gamta lepina spanguolių ir grybų mėgėjus. Tad Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dalinasi rekomendacijomis kaip atsakingai elgtis gamtoje spanguoliaujant ir grybaujant.
2023-09-11

Varėnoje vyks Lietuvos grybavimo čempionatas

Varėnos rajone, Marcinkonyse, šeštadienį vyks 20-asis Lietuvos grybavimo čempionatas. Organizatoriai kviečia čempionate dalyvauti grybautojus iš visos Lietuvos. Kaip pranešė organizatoriai, nugalėtojui bus įteiktas Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos taurė. Specialiaisiais prizais bus apdovanoti jauniausias ir vyriausias dalyvis, didžiausią baravyką radęs grybautojas ir kitų nominacijų laimėtojai.
Aktualijos 2023-09-09

Lietuviai iš miškų grybus neša kibirais: atskleidė, kur randa

Nors prasidėjus rudens sezonui žmonės grįžtą į savo kasdieninę rutiną, tai jiems netrukdo įvairiuose Lietuvos miškuose ieškoti kuo gausesnio grybų derliaus. Lietuviai dalinasi savo rastais grybais ir pasakoja, kodėl gyvenimo be šios veiklos neįsivaizduoja. Mažeikių rajone gyvenanti Gitana Perminienė grybus randa netoli savo namų. Moteris mėgaujasi pasivaikščiojimu gamtoje, stebi kokie gyvūnai lankosi miške, bet neretai pavyksta rasti ir įvairių gėrybių.
2023-09-08

Į šią Lietuvos vietą grybauti neikite: skubiai įspėja

Socialiniame tinkle „Facebook“ Dzūkijos nacionalinis parkas pasidalino skubiu įspėjimu. Įraše jie atkreipia dėmesį, kad rugsėjo mėnesį uogauti bei grybauti Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate galės tik vietos gyventojai.
2023-09-06

Natalijos rastas grybas užminė mįslę: paaiškino, kas tai

Lietuvos gamta grybautojus apdovanoja ne tik gardžiais valgomais grybais, bet ir įdomiai atrodančiais radiniais. Išėjusi į mišką Natalija aptiko įspūdingą, baltos spalvos ir tarsi krauju besisunkiantį grybą. Grybautojų grupėje nuotrauka pasidalinusi moteris pasidžiaugė, kad pavyko aptikti šį neįprastai atrodantį grybą.
2023-09-05

Skubiai įspėja plūstančius į miškus: šios klaidos gali baigtis mirtimi

Prasidėjus grybų sezonui žmonės plūsta į miškus ieškoti šių gėrybių. Specialistai pastoviai primena, kad reikia rinkti tik pažįstamus grybus, kuriuos tikrai žinote, kad galite valgyti, tačiau to neužtenka – būtina teisingai juos paruošti bei vartoti, kad ši smagi pramoga nesibaigtų nelaime – apsinuodijimu.  „Žinių radijo“ laidoje „Ekspertai pataria“ Gamtos tyrimų centro darbuotojas, mikologas dr.
2023-09-01

Edmundas parodė stulbinantį grybų laimikį: iš miško nešė šimtais

Pajūryje gyvenčiam Edmundui Tilvikui kiti grybautojai pavydi sėkmės. Užėjęs į mišką tik apsižvalgyti Eduardas į namus sugrįžo su daugiau nei 200 grybų.  „Išėjau pasižvalgyti, gal grybai dygsta? Gi dygimas praėjo... Laukiam rudeninių dygimo.  Ir pasitaikyk gi taip: grybautojų nėr, o grybų – nors tvenkinius tvenk!“ – rašo Edmundas, pasidalinęs savo laimikio nuotraukomis „Grybautojų...“ grupėje.
67 2023-08-30

Atsakė į amžiną klausimą: grybus pjauti ar rauti?

Prasidėjus grybų sezonui labai svarbu ne tik žinoti, kaip atpažinti valgomuosius grybus nuo nuodingųjų, tačiau ir kaip grybauti. Tad specialistas atsakė į amžiną klausimą: grybus pjauti ar rauti? Grybą galima nupjauti, išrauti arba išrauti pasukant, tačiau vienos taisyklės nėra. „Žinių radijo“ laidoje „Ekspertai pataria“ Gamtos tyrimų centro darbuotojas, mikologas dr. Jonas Kasparavičius pasakojo, kurį grybų rinkimo būdą geriausia naudoti.
50 2023-08-29

Evaldui grybai vos tilpo į pintinę: atskleidė, kur rado

Grybautojai ir toliau stebina vieni kitus savo miško laimikiais. Praėjusios savaitės ketvirtadienį išėjęs į mišką Evaldas grybavo net 6 valandas. Visgi, vyro pastangos atsipirko, mat į namus jis sugrįžo nešinas pilna pintine grybų. „Ilgai teko paieškoti, bet pririnkti kašiką pavyko“, – dalinasi Evaldas savo miško radybomis grybautojų grupėje.  Pilną pintinę grybų grybautojas surinko Kepurinės miške, Kupiškio rajone. Naujienų portaui tv3.lt jis sako, kad grybavo net 6 valandas.
2023-08-28

Kreipiasi į Lietuvos grybautojus: tai būtina žinoti kiekvienam

Stebint socialiniuose tinkluose grybautojų miško laimikius, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus specialistai primena, kaip reikėtų saugiai grybauti. „Lietuviškai vasarai sugrįžus, vėl socialiniuose tinkluose pasipils pilnos grybų pintinės bei gardžiausių patiekalų su grybais nuotraukomis!“ – rašo feisbuko paskyroje Lietuvos Raudonasis Kryžius.
2023-08-28

Grybų karaliene praminta Ramunė stebina visus: 1 vietoje rado 33 kg grybų

Varėniškė Ramunė Verbickienė daugelio grybautojų yra tituluojama kaip grybų karalienė, mat išėjusi į mišką ji visuomet į namus grįžta pilnomis pintinėmis grybų. Moteris juokauja, kad vietiniai ją net vadina miškų siaubu. „Sako: „Grybai, kavokitės, kai Ramunė eina miškan“, –  juokiasi.  Paklausta, ar sutiktų su tv3.lt skaitytojais pasidalinti grybavimo paslaptimis, Ramunė šypsosi: „Kokios gi paslaptys? Jokių paslapčių čia nėra, reikia eiti tik miškan.
119 2023-08-25

Iš miško lietuvis grįžo su krūva grybų: tiek jų dar nematė

Lietuvos miškuose jau karaliauja grybai – vieni renka raudonviršius, kitiems pasiseka rasti miško karalių baravykui, o Panevėžio rajono miškuose Giriu Mindžiumi prisistatančiam gamtos mylėtojui, biologijos mokytojui pavyko rasti visą virtinę baravykų paąžuolių. Jis pats sako, kad tokio masinio jų dygimo dar nėra matęs. Savo „Facebook“ paskyroje Girių Mindis pasidalino įspūdingo laimikio nuotraukomis. Vyras negalėjo patikėti savo akimis – tiek baravykų paąžuolių dar nematė.
121 2023-08-23

Laura iš miško grybus nešė kibirais: atskleidė, kur grybavo

Vasara jau visai į pabaigą, tad plūstančių į miškus ieškoti grybų – vis daugiau. Itin sekasi tiems, kurie jau daugybę metų turi savo žinomas vietas, kuriose grybauja. Žinomos vietos nenuvylė ir Lauros – ji iš miško grįžo su pilnais kibirais grybų. Nors savaitgalis buvo itin karštas, miškuose buvo pilna grybautojų – jų neišgąsdino didelė kaitra. Šeštadienį grybauti išsiruošė ir Laura, kuri pastebi, kad nors ir kaitino saulė, ieškančiųjų grybų buvo pilnas miškas.
2023-08-22

Ruošiatės į mišką? Nepamirškite, už tai gresia bauda iki 50 eurų

Antrojoje vasaros pusėje vis dažniau išsiruošiama į miškus ne tik ilsėtis, bet ir papildyti uogienių ar marinuotų grybų atsargas. Svarbu žinoti, kad renkant uogas draudžiama naudoti specialias šukas ir kitas mechanines priemones (įskaitant ir savadarbes šukas). Pravartu įsidėmėti, kad lankantis miškuose negalima laužyti šakų ir kitaip niokoti augalų. Aplinkos apsaugos departamentas primena, kaip miško gėrybes rinkti atsakingai, išvengiant bet kokios žalos gamtai ir gresiančios baudos.
2023-08-20

Grybus miške Tautvydas į kibirus krovė saujomis: išdavė, kur rado

Tautvydas iš miško grįžo su pilnais kibirais grybų – jis pasakoja, kad paieškos užtruko maždaug 5-6 valandas. Tačiau nusivilti neteko – laimikis išties įspūdingas. Vaikinas pasakoja, kad vasaras leisdavo pas senelius Alytuje, tad su seneliu nuolat eidavo grybauti. Vėliau grybų ieškoti eidavo su tėvais Jurbarke, iš kurio miškų baravykus namo veždavo bačkomis. „Dabar dažniausiai grybauju vienas.
111 2023-08-18

Natalija baravykus renka kibirais: išdavė, kur jų randa

Net ir per karščius lietuviai traukia į miškus, kur po lietaus lyg pašėlę dygsta grybai. Vieniems grybavimas nepasiseka ir pavyksta rasti vieną kitą grybą, kitiems, visgi, pasiseka kaip reikiant – ukmergiškė Natalija iš savo pamilto miško niekada negrįžta tuščiomis.
67 2023-08-17

Rasti grybai pribloškė Vilmą: tokio dydžio matė pirmą kartą

Lietuvoje auga įvairiausi grybai – ir visiems puikiai pažįstami, ir tie, kuriuos pamačius atvimpa žandikaulis. Vieną tokių grybų rado raseiniškė Vilma, sutikusi pasidalinti nuotrauka ir su tv3.lt naujienų portalo skaitytojais. Įspūdingą radinį Vilma aptiko neįprastoje vietoje – ji ir pati sako negalinti patikėti, kad šie didžiuliai grybai auga Raseinių bažnyčios teritorijoje. „Aplamai tokio dydžio matau ir aš, ir vyras pirmą kartą“, – nuostabos neslepia moteris.
55 2023-08-16

Andrius iš miško grybus neša kibirais: išdavė, kur randa

Lietuvius drąsiai galima vadinti grybų mylėtojais ir entuziastingais grybautojais. Išsiruošę į mišką žmonės grįžta su didžiausiais laimikiais. Štai Andrius iš miško kibirais nešasi gražiausius baravykus. Plungės rajono, Platelių miškuose grybaujantis vyras miške itin ilgai neužtrunka – sako, praleidžia ten po kelias valandas. Tačiau visada grybų ieškoti vyksta į žinomas vietas, kurios niekad nenuvilia ir tuščiomis grįžti netenka.
131 2023-08-14

Manridas iš miško parsinešė krūvą baravykų: laimikio pavydėtų ne vienas

Lietuvą nuplovus liūtims, daugelis griebė pintines ar kibirus ir išskubėjo į miškus ieškoti pirmųjų grybų. Vieni liūdi, kad grįžta vos su keliais grybais, o kiti parsineša didžiausius laimikius. Pasisekė ir Manridui – jis iš miško grįžo su pilnu krepšiu ir dėže gražiausių baravykų.
325 2023-08-11

Net nebuvusi miške Karolina rado pilną pintinę grybų: atskleidė, kaip pavyko

Ilgą laiką vilnietė Karolina Charlanova laukė, kada Vilniaus apskrityje užderės grybai. Deja, sulaukus jų moteriai nutiko nelaimė – ji susilaužė koją. Tačiau, kaip teigiama, nėra padėties be išeities. Į mišką ji išsiuntė vyrą kartu su sūnumi ir grybus rinko neįprastu būdu – prisijungusi nuotoliu. „Ar kas bandė kada grybauti nuotoliniu būdu? Aš – taip!“ – dalinosi Karolina Charlanova „Grybautojų“ grupėje.
2023-08-09

Aušra iš miško grįžo pilnomis pintinėmis grybų: atskleidė sėkmės vietą

Lietuviai – tikri grybavimo mylėtojai, kiekvienais metais nekantriai laukiantys, kada gi pradės dygti grybai. Lietuvos miškuose jų jau yra ir kai kuriuose visai nemažai, tik vieniems jų rasti nepasiseka, o kiti grįžta pilnomis pintinėmis. Štai, Aušra iš miško parsinešė nemenką kiekį voveraičių. Alytaus rajone įsikūrusi moteris grybauti patraukė į Varėną ir pasigailėti neteko – rado įspūdingą laimikį. Ji pasakoja, kad šiemet grybauti išsiruošė jau trečią kartą.
2023-08-09

Grybus iš miško Vladas nešė kibirais: išdavė, kur rado

Apsilankius „Facebook“ socialiniame tinkle grybautojus vienijančiose grupėse kiekvieną dieną vis daugiau ir daugiau matyti žmonių įrašų, kurie dalinasi savo dienos laimikiais, rastais miške. Vienas tokių laimingųjų – plungiškis Vladas Geryba. Praleidęs 4 valandas miške, jis kartu su bendraklase prigrybavo kelias pintines įvairiausių grybų. Pasidalinęs savo laimikiu „Grybautojų“ grupėje, Vladas rašė: „Su klasiokės pagalba šiandieninis derlius buvo nurinktas.
391 2023-08-08

Pamatę, kiek grybų rado Sandra, žado neteko daugelis: parodė visiems

Tauragėje gyvenanti Sandra Krasauskaitė-Dabulskienė daugumai „Facebook“ vartotojų yra žinoma ne tik kaip puiki skanumynų gamintoja, bet ir „užkietėjusi“ grybautoja. Štai rugpjūčio pirmosiomis dienomis Sandra sugebėjo pririnkti tiek grybų, kad jų gausa niekaip negalėjo atsistebėti ir kiti miško gėrybes renkantys žmonės. „Kai pasipylė, tai pasipylė“, – dalinasi tauragiškė Sandra „Grybautojų“ grupėje. Moteris tv3.lt pasakoja, kad Šilalės miškuose ji grybus rinko apie septynias valandas.
111 2023-08-04

Grybus iš miško Mindaugas nešė kibirais: išdavė, kur rado

Vos tik pradėjus lyti lietui, grybautojai jau trina rankas ir skuba į mišką ieškoti laimikių. Vieni sako, kad miškai visai tušti, o kiti iš jų grįžta pilnomis pintinėmis ar kibirais. Vienas laimingųjų – raseiniškis Mindaugas Macevičius, vos per kelias dienas surinkęs įspūdingą kiekį grybų. Grybauti Mindaugas patraukė į Raseinių rajono, Šiluvos miškus, iš kurių išėjo nešinas pilnais kibirais raudonviršių. Vyras išdavė, kur pavyko rasti tiek grybų.
444 2023-08-02

Jokiu būdu nevalgykite šių grybų: gali baigtis net mirtimi

Pamažu prasidedantis grybavimo sezonas lietuvius sutraukia į miškus, iš kurių šie nešasi įspūdingus laimikius. Tačiau vis dar į krepšius ar kibirus nugula ne tik valgomi, gerai žinomi, bet ir nepažįstami grybai, tarp kurių ir nuodingi.  Gamtininkas Almantas Kulbis pastebi, kad vienos stebuklingos taisyklės, kaip pažinti gerus ir valgomus grybus nėra. Viskas priklauso nuo vieno – noro pažinti grybus ir domėjimasis jais.
2023-08-01

Išėjusi grybauti Diana neteko žado: tai, ką rado, nustebino daugelį

Išvykusi grybauti Anykščių rajone Diana liko maloniai nustebusi – į namus ji grįžo su pilna pintine ir kibirais grybų. Grybautojų grupėje pasidalinusi vakar dienos laimikiu Diana sulaukė daugybės reakcijų. Žmonės negalėjo atsistebėti, kad tokį kiekį grybų Dianai pavyko rasti Lietuvoje, kadangi daugelyje šalies regionų grybų vis dar nematyti.
322 2023-08-01

Atėjus į mišką Jadvyga neteko žado: laimikiai vos tilpo į kibirus

Antroji vasaros pusė – metas, kai lietuviai jau traukia į miškus ieškoti jų teikiamų gėrybių. Ir nusivilti tikrai netenka – štai Jadvyga iš miško grįžo su pavydėtinu laimikiu: pilnais kibirais grybų ir uogų. Moteris išdavė, kad tokį įspūdingą kiekį miško gėrybių ji kartu su mama parsinešė iš Kaišiadorių rajono miškų.
139 2023-07-31

Šiukštu nerinkite šio grybo: jis mirtinai nuodingas

Belaukiant prasidėsiančio grybavimo sezono, verta prisiminti, kurie grybai pagardina kasdienius patiekalus ir kuriuos verčiau palikti miške. Anot grybų pasaulio edukatorės Aurelijos Plūkės, nereikėtų vadovautis mitais, atpažįstant nuodingus grybus. Prisirinkus šių miško gėrybių, verta nusimanyti ir apie tinkamą grybų įtraukimą į mitybos racioną. Dr. Edita Gavelienė pataria nepiktnaudžiauti grybais, nes jų sudėtyje yra skaidulų, kurias žmogaus organizmas virškina sunkiau.
2023-07-31

Atėję į mišką neteko žado: lietuvių pora grįžo su įspūdingu laimikiu

Vasarai persiritus į antrą pusę lietuviai iš miškų grįžta su pilnais kibirais ar pintinėmis grybų. Savo laimikį parodė ir Eimantas su Raimonda, kurie per itin trumpą laiką pririnko kibirą grybų. Jiedu grybavo Akmenės rajono Ventos miestelio miškuose. Vos per valandą kibiras prisipildė grybų – į jį nugulė kone vien raudonviršiai.
2023-07-27

Atėję į mišką Vilma su vyru trynė rankomis: parodė įspūdingą laimikį

Į miškus ieškoti grybų jau traukiantys lietuviai grįžta su įspūdingais laimikiais. Savo laimikį parodė ir Dzūkijoje grybavusi Vilma Vereniūtė-Remeikienė – į pintinę nugulė nemažas kiekis voveraičių. Vilma pasakoja, kad grybauti mėgsta nuo pat vaikystės – buvimas miške ir grybavimas jai yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas ir pramoga. Tad pasiėmę pintinę kartu su vyru jie iškeliavo į mišką ieškoti grybų.
2023-07-26
Į viršų