biologinis laikrodis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „biologinis laikrodis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „biologinis laikrodis“.

Nepamirškite pasukti laikrodžių: pasakė, kaip tai palies sveikatą

Atėjus paskutiniajam kovo savaitgaliui, vėl suksime laikrodžius – naktį iš šeštadienio į sekmadienį, 3 valandą nakties laikrodžio rodykles suksime valanda į priekį ir įžengsime į vasaros laiką. Daugelis gydytojų sutaria, kad laiko sukimas išbalansuoja mūsų biologinį laikrodį. Paskutinį kovo mėnesio savaitgalį, sekmadienio naktį, suksime laikrodį viena valanda į priekį.
2022-03-26

Tyrimas: moterų krūtys 2–3 metais senesnės už jas pačias

Naujas genetikų tyrimas atskleidė tai, ką moterys ir taip žinojo: krūtų audiniai sensta žymiai greičiau už kitus jų organizmo audinius. Brandžios moters krūtinės audinių biologinis amžius vidutiniškai yra 2–3 metais didesnis, nei jos smegenų, širdies, plaučių, kepenų, inkstų ir kitų organų bei kūno dalių chronologinis amžius.
2013-10-21

Miestuose biologinis laikrodis tiksi greičiau

Gyvenimas miestuose gali turėti didelę įtaką tiek žmonių, tiek gyvūnų biologiniam laikrodžiui, rodo naujas tyrimas. Vokietijoje mokslininkai matavo mieste ir kaime gyvenančių juodųjų strazdų 24 valandų ciklo biologinį aktyvumą. Vokietijos ir Škotijos tyrėjai pastebėjo, kad miesto paukščiai prabusdavo anksčiau ir ilsėdavosi mažiau nei miške gyvenantys strazdai. Mokslininkų komanda teigia, kad šie skirtumai gali būti susiję su mikroevoliuciniais pokyčiais, skelbia BBC.
2013-06-05

Ar žadintuvas gali lemti nutukimą?

Konfliktas tarp dviejų priešingų jėgų – žmogaus biologinio laikrodžio ir žadintuvo – gali daryti įtaką nutukimui, atskleidžia tyrimai. Nesutapimas tarp natūralaus miego meto ir darbo dienos pradžios dažnai lemia miego trūkumą, skelbia livescience.com. „Mes esame biologinės būtybės, kurios turi biologinius laikrodžius, o visuomenė juos ignoruoja“, – sako Miuncheno universiteto mokslininkas Tillas Roennebergas. Egzistuoja ryšys tarp miego ir medžiagų apykaitos.
2012-05-14

Biologinis laikrodis arba kodėl pabundame rytais

Tyrėjams pagaliau pavyko nustatyti, kaip veikia mūsų biologinis laikrodis. Atrastas naujas genas, kuris paaiškina, kaip veikia šis mechanizmas. Iki šiol buvo žinota, kaip smegenys liepia kūnui užmigti, tačiau nebuvo aišku kas liepia kūnui kiekvieną rytą atsibusti. Taip pat nustatyta, kad organizmui senstant biologinio laikrodžio veikla prastėja, todėl gali išsivystyti naujos ligos.
2011-10-01

Ar pamirštame laiką?

Kas būtų, jei viskas šiame pasaulyje vyktų ne iš eilės, ne tam tikra seka, o išsyk, vienu metu? „Kad taip neatsitinka, turėtume padėkoti laikui“, - sykį yra pastebėjęs fizikos teoretikas Johnas Wheeleris. Tačiau, ko gero, daugelis iš mūsų esame pakliuvę į situaciją, kai, išlikdami sąmoningos būklės, bet įnikę į tam tikrą veiklą, kuriam laikui prarandame laiko pojūtį – užsimirštame, nebegalime atpaisyti, kiek laiko praėję. Tiesa, galvos smegenys tuo metu orientacijos laike nepraranda.
2011-08-28

Metų laikas, kada gimstame, gali paveikti asmenybę

Metų laikas, kada kūdikiai gimsta, gali turėti dramatiškų ir ilgalaikių pasekmių jų biologinio laikrodžio funkcionavimui, praneša „Science Daily“. Tokia yra naujo tyrimo išvada, publikuota gruodžio 5 d. žurnale „Nature Neuroscience“. Eksperimentas teikia įrodymus apie metų laikų pėdsakus žinduolių biologiniuose laikrodžiuose.
2010-12-07
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų