biologinė įvairovė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „biologinė įvairovė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „biologinė įvairovė“.

Gyventojai džiaugiasi vis dažniau pastebimais paukščiais: „Populiacijos sprogimas“

Alytaus rajone esančiose Žuvinto biosferos rezervato pelkėse saulei leidžiantis ar anksti ryte galima pamatyti būrius gervių ir pasiklausyti įspūdingo jų trimitavimo. Nemažai sparnuočių jau yra išskridę į šiltuosius kraštus, o šiomis dienomis ilgam skrydžiui ruošiasi ir vieni didžiausių bei gražiausių paukščių Lietuvoje – pilkosios gervės. „Gervė – mano mylimas paukštis.

Istorinis susitarimas: Jungtinės Tautos įsiprareigojo apsaugoti gamtą

Jungtinių Tautų susitikime dėl biologinės įvairovės dalyvaujančios šalys anksti pirmadienį priėmė istorinį susitarimą, kuriuo siekiama nutraukti dešimtmečius trunkantį aplinkos niokojimą, keliantį grėsmę pasaulio rūšims ir ekosistemoms. „Paketas priimtas“, – vėlai vakare Monrealyje vykusioje plenarinėje sesijoje pareiškė aukščiausiojo lygio susitikimo gamtos klausimais (COP15) pirmininkas, Kinijos aplinkos ministras Huang Runqiu. Jam trenkus plaktuku kilo garsūs delegatų plojimai.
2022-12-19

Tyrimas: mažėja saugomų tropinių miškų biologinė įvairovė

Naujausias tyrimas rodo, kad nepaisant daugumai tropinių miškų suteikto saugomų teritorijų statuso biologinė įvairovė juose ir toliau mažėja, pranešė BBC. Pasak mokslininkų komandos, kuriai vadovauja prof. Viljamas Lorencas (William Laurence) iš Australijos, tyrimo išvados kelia susirūpinimą, nes šios teritorijos yra paskutinis nykstančių gyvūnų rūšių prieglobstis.
2012-07-26

Didieji apuokai grįžta į laisvę

Šią savaitę viename šalies miške į laisvę paleisti 8 veislynuose išauginti didžiųjų apuokų jaunikliai. Į Lietuvos raudonąją knygą įrašytus paukščius išaugino „Gamtos paveldo fondo“ darbuotojai, įgyvendinantys Europos Sąjungos (ES) lėšomis finansuojamą projektą „Lūšių ir didžiųjų apuokų veisimas nelaisvėje“. Fondas dirba kartu su 4 lūšių ir 5 didžiųjų apuokų veislynais. Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Biologinės įvairovės skyriaus vyr.
2011-10-14

Perspėjama apie artėjantį šeštąjį didįjį išnykimą

Žmonija gali tapti šeštojo didžiojo išnykimo Žemės istorijoje priežastimi, teigiama žurnale „Nature“ paskelbtame tyrime. Per paskutiniuosius 540 mln. metų gamtiniai įvykiai sukėlė penkis didžiulius rūšių išnykimus. Tačiau naujoji grėsmė – žmonių kūrinys, atsiradęs dėl gyvenamosios vietos mažėjimo, per didelės medžioklės, žvejybos, virusų ir bakterijų bei dirbtinai įveistų rūšių plitimo, šiltnamio efektą sukuriančių dujų sukeltų klimato pokyčių, praneša naujienų agentūra AFP.
2011-03-03

Mus supa biologinė įvairovė

Visas pasaulis švenčia Tarptautinę biologinės įvairovės dieną - mums gal ne visiems įprastą, tačiau iš tikro pačią suprantamiausią ir žemiškiausią šventę. Esame įpratę šventes minėti turėdami didelių laimėjimų. Ši šventė yra kitokia - pati biologinė įvairovė, jos turtingumas yra daugiau negu laimėjimas. Jeigu tikslingai siekiame ją pažinti, nustatyti jos būklę ir, reikalui esant, saugome, padedame retoms ir nykstančioms rūšims ar bendrijoms, tai ir yra šventės vertas reikalas.
2010-05-22

Uždrausti Namibijos „deimantų laukai“

Laukinio grožio Namibijos „Sperrgebiet“ teritorija pašaliečių akims išliko užverta visą amžių ir tik neseniai ši „niekieno žemė“ buvo transformuota į nacionalinį parką. „Sperrgebiet“ (uždrausta teritorija – vok.) yra 26,000 kv. km. buvusi deimantų kasyklų zona, įsikūrusi pietvakarinėje Namibijoje, Namibo dykumoje. Jos plotas sudaro 3% Namibijos teritorijos.
2010-05-19
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų