augalai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „augalai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „augalai“.

Sodinkite šias gėlės balkone: atrodys tobulai

Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Visgi, planuojant jomis dekoruoti balkonus, reikėtų vadovautis ne tik gėlių išvaizda, bet ir įvertinti bene svarbiausią aspektą – ar jos augs saulėje, ar didžiąją dienos dalį leis pavėsyje. Tam pravers keletas naudingų patarimų.
2024-04-17

Ragina pasodinti šį augalą savo sode: stebins nauda ir grožiu

Gėlyne šalia pavasarį atbundančių krokų, narcizų, tulpių ir kitų pirmų pavasarinių gėlių, su mumis nuo balandžio sveikinasi ir raktažolė. Rūšių įvairove besididžiuojanti gėlė puošia gėlynus, alpinariumus ir kapavietes įvairiausio stiliaus, formos bei spalvų žiedais. Šias gėles pamėgs ir kambarinių gėlių mėgėjai, nes kai kurios rūšys pritaikytos auginti patalpose.
2024-04-16

Orchidėjų augintoja Lina išdavė aukso vertės patarimus: jūsiškės sukraus žiedus

Širvintų rajone gyvenanti 41-erių Lina Vorvarovskaja – augalų mylėtoja. Sodyboje tarp augalų ir žiedų pasiklysti galinti Lina neslepia, kad ją su gamta sieja itin stiprus ryšys.   Su naujienų portalo tv3.lt skaitytojaus ji pasidalino auksiniais kambarinių augalų priežiūros patarimais ir atskleidė, kaip augalai gali tapti ne tik puošmena namams, bet ir gyvenimo dalimi.
2024-04-13

Ragina pasisodinti šį augalą sode: jo grožis pakerės visus

Sakura arba japoninė vyšnia užburia savo žiedų grožiu. Jos žydėjimas žymi tikro pavasario pradžią. Žmonės traukia į sakurų parkus, darosi asmenukes, fotografuojasi su šeimomis ir tiesiog gėrisi šiuo trumpu, bet įstabiu žydėjimu. Pirmasis sakurų parkas Lietuvoje įkurtas dar 2001 metais, tad akivaizdu, kad šios vyšnios puikiai gali prigyti ir augti mūsų krašte. Na, o jeigu norite japoninę vyšnią užsiauginti savo sode, turime jums gerų žinių.
2024-04-10

Apvytusios hortenzijos žydės lyg naujos: pagelbės 1 triukas

Tvirtai prigijusias hortenzijas lengva prižiūrėti, tačiau neretai pasitaiko, kad jauni augalai pradeda vysti. Pasak sodininkystės entuziastų, yra būdų, kaip tai ištaisyti. Hortenzijos yra gražūs sodo augalai dideliais subtiliais žiedais, todėl itin liūdna, jei jie pradeda vysti. Augalas vysta dėl daugelio priežasčių, tačiau retai kada dėl ligos – dažniausiai taip būna dėl netinkamų auginimo sąlygų.
2024-04-09

Vilniuje pražydo sakuros: žmonės laukia eilėse, kad pasidarytų nuotraukų

Vilniuje jau sužydėjo sakuros – o tai savaite anksčiau nei įprastai. Vos tik išsprogus pirmiems japoniškų vyšnių pumpurams, minios žmonių plūsta jomis grožėtis: darosi asmenukes, fotosesijas, rengia piknikus ar tiesiog šokinėja aplink medžius. Šių medelių žydėjimu tautiečiai ir miesto svečiai galės džiaugtis dar dvi savaites. Daugiau apie tai – TV3 žiniose. Sakurų mėgėjai plūsta į dešinįjį Neries krantą grožėtis japoniškomis vyšniomis.

Jokiu būdu neskinkite šio augalo: gresia baudos

Vėjalandė šilagėlė (Pulsatilla patens) – tai šilų augalas, kurio sėklas išnešioja vėjas. Auga sausuose pušynuose, miško aikštelėse, ant sausų šlaitų, lengvuose smėlio dirvožemiuose, tai labiau pietryčių Lietuvos augalas, bet ir rytų Aukštaitijoje galime juo pasigrožėti. Žydi balandžio – gegužės mėnesiais.  Vėjalandės šilagėlės įdomūs augalai.
2024-04-08

Ragina nusiskinti šį augalą šiemet: sveikata padėkos

Lauko žolelių, augalų nauda – neįkainojama. Jau senovėje žmonės tikėjo, kad įvairios žolėlės turi ne tik dekoratyvinių, gydomųjų savybių, bet yra ir puikus delikatesas. Socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Mano žolelės“ rašoma apie įvairų laukinių žolelių ir keptų pienių pumpurų panaudojimą: „Kepti pienių pumpurai. Dar vienas paišdykavimas per mano praktinius žolelių užsiėmimus.
2024-04-05

Kauno gyventojus apstulbino pamatytas vaizdas: per dieną iškirstas didelis plotas augmenijos

Kauniečiai apstulbo pamatę, kad jų mieste įvyko netikėtas krūmynų kirtimas, kurio priežastys jiems tapo mįsle. Kauniečiai nuogąstavo, kas atsakingas už šiuos kirtimus, kodėl buvo pašalinta tiek daug augalų. UAB „Dirbtinis pluoštas“, kurios teritorijoje ir buvo iškirsti augalai, atstovai sako, jog pramonės prospekte esanti įmonė norėjo atlikti tvarkymo darbus. Teigiama, kad iškirsti buvo tik tai teritorijoje esantys krūmai – medžiai liko nepaliesti.

Šliužų kieme neliks nė kvapo: ekspertė atskleidė, kas padės

Ponios Hinch gerbėja pasidalino paprasta priemone, kuri padeda atbaidyti šliužus nuo augalų ėdimo. Tai padės greitai ir lengvai atbaidyti ne tik šliužus, bet ir sraiges. Užuot naudoję druską ar varinę vielutę, išbandykite naudoti epsomo druską, dar vadinamą magnio druska, rašo express.co.uk. Jean Quinn socialinių tinklų grupėje „Ponios Hinch sodininkystės patarimai“ paskelbė: „Norėdami sumažinti šliužų populiaciją, pabandykite nuo takų nuvalyti šliužų paliktas žymes su actu.
60 2024-03-20
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų