Dėmesio centre +

 

Naujienų portalas tv3.lt pristato naują laidą „Dėmesio centre +“, kurioje eilę metų įtakingiausiu šalies žurnalistu tituluojamas Edmundas Jakilaitis kalbins politikus, visuomenės veikėjus ir kitus svarbius asmenis daugeliui aktualiomis, šių dienų įvykius atliepiančiomis temomis.

Mindaugas Lingė apie papildomus mokesčius gynybai: „1 proc. PVM būtų labai gerai“

Šiuo metu nemažai diskusijų kelia krašto apsaugos finansavimo klausimas – nesutariama, kaip ir iš kur būtų galima gauti pinigų. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dėmesio centre +“ Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė pristatė modelį, kam ir kokie mokesčiai didėtų dėl gynybos finansavimo. Mokesčių politika pirmiausia yra politika, o ne buhalterija, todėl nuo to ir noriu pradėti.

Albinas Januška apie JAV rinkimus: „Matyčiau daugiau galimybių, jeigu būtų išrinktas Trumpas“

Dabartinis JAV vadovas Joe Bidenas ir į Baltuosius rūmus sugrįžti siekiantis Donaldas Trumpas lapkričio mėnesio rinkimuose veikiausiai susitiks revanšui, tačiau kova bus itin įtempta, o baigtis neaiški, sakoma tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ apžvalgoje.

Kasčiūnas pateikė mažiausiai tris argumentus, kodėl karo Lietuvoje tikrai nebus

Į Vilnių atvyko pirmieji Lietuvai priskirtos Vokietijos brigados kariai. Apie tai, kokią naudą brigados steigimas turės Lietuvai bei kodėl karo pas mus tikrai nebus, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dėmesio centre +“ su žurnalistu Edmundu Jakilaičiu diskutavo krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas. Ar Vokietijos brigados dislokavimas yra iš esmės situaciją keičiantis elementas Lietuvoje? Tikrai taip.

Simonas Gentvilas ramina vairuotojus: „Tai aišku, kad aplinkosaugininkai nepatikrins“

Simonas Gentvilas nemano, kad ministerijos sprendimas tikrinti taršius automobilius duos realios naudos, pasak jo, tai labiau prevencinė priemonė, skirta žmones sudrausminti, bet ne nubausti. Laidoje „Dėmesio centre +“ politikas tikino, kad tikimybė, jog patikrins aplikosaugininkai – menka, tačiau tokia tvarka vis tiek reikalinga.  Dabar dėmesio centre yra aplinkos apsaugos ministerijos sprendimas, kad aplinkosaugininkai tikrintų automobilių taršą.

Artūras Paulauskas apie galimą apkaltą Nausėdai „Kažkas čia nesiriša“

Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo Tomo Gailiaus istoriją tyrusi Seimo komisija pristatė savo išvadas. Jose teigiama, kad Gitanas Nausėda, neatsakydamas į komisijos klausimus, pažeidė Konstituciją ir sulaužė duotą priesaiką. Buvęs Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas turi galimybę palyginti dabartinį procesą su prezidento Rolando Pakso apkalta, nes jos metu buvo vienas svarbiausių žmonių politiniame pasaulyje.

Andrius Kubilius įspėja: „Jeigu europiečiai supras, kas gresia, jei Ukraina nelaimėtų, galbūt prasidės pokyčiai“

Andrius Kubilius įsitikinęs – reikia rasti būdą, kaip per metus karinį finansavimą Ukrainai sulyginti su Rusijos karui skiriama suma. Pasak politiko, kito būdo kaip tik skolintis Europos Sąjungos vardu – nėra. Apie tokio finansavimo prasmę naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dėmesio centre +“ žurnalistas Edmundas Jakilaitis diskutavo su Europos Parlamento nariu, buvusiu ministru pirmininku Andriumi Kubiliumi.

Navickienė įvardino, kada būtų galima atsiimti pensijai kauptus pinigus: gali prireikti teismo

Neseniai Konstitucinis Teismas pripažino, kad pagrindiniam šalies įstatymui prieštarauja dabartinė tvarka, kai atsiimti pensijų fonduose sukauptų pinigų negalima jokiomis aplinkybėmis, pavyzdžiui, ir mirtinai sergant. Teismas nepasisakė, kokiais atvejais pinigus turėtų būti galima atsiimti, dėl to turės apsispręsti Seimas.

Laurynas Kasčiūnas apie LGBT ir moterų vietą kariuomenėje: „Tą reikia aiškiai akcentuoti“

Pagrindinis kandidatas užimti Krašto apsaugos ministro pareigas Laurynas Kasčiūnas sulaukė kritikos iš žmogaus teises ginančių nevyriausybinių organizacijų. Apie tai, ar priklausymas LGBT+ bendruomenei daro įtaką kariuomenėje ir koks moterų vaidmuo gynyboje, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dėmesio centre +“ žurnalistas Edmundas Jakilaitis kalbina politiką Lauryną Kasčiūną.

Vidmantas Janulevičius: per metus galėtume pagaminti iki pusantro milijono vienetų sviedinių

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius teigia, kad atėjus dienai X šalies gamybos įmonės galėtų pagaminti iki pusantro milijono vienetų sviedinių, taip pat sprogmenų ir kitos amunicijos. Apie tai ir dar daugiau laidoje „Dėmesio centre +“ diskutuoja Edmundas Jakilaitis ir Vidmantas Janulevičius.
Į viršų