Užsienio naujienos

 

Svarbiausios ir įdomiausios naujienos iš viso pasaulio. Naujausias pasaulines tendencijas ir užsienio naujienas sužinokite pirmieji.

Izraelis smogė Jemeno uostui po atakos prieš Tel Avivą

Irano remiami hučių sukilėliai sekmadienį paskelbė, kad trys žmonės žuvo Hodeidos uoste, kai Izraelio karo lėktuvai smogė Jemenui. Penktadienį iš Jemeno į Izraelio sostinę Tel Avivą paleistas dronas pražudė žmogų, o Izraelis pažadėjo atkeršyti, praneša AFP. Po sprogimų svarbiame Jemeno uoste kilo gaisras ir į dangų kilo juodų dūmų debesys. Analitikai teigia, kad Izraelis pirmą kartą patvirtino įvykdęs antskrydį prieš skurdžiausią Arabijos pusiasalio valstybę esančią už 2 tūkst. km.
Karas Izraelyje Prieš 7 min.

Rezultatas akivaizdus – Vakarų sprendimas kardinaliai pakeitė situaciją: „Rusijos kariuomenė nebėra saugi“

Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) aukšto rango pareigūnas „Bankiras“ ir jo vyrai jau daugiau nei dvejus metus bando atremti Rusijos puolimus Ukrainos fronto linijose. Tačiau tik dabar jie pagaliau gali smogti ten, iš kur kyla tikrasis pavojus: Rusijos teritorijoje.
Karas Ukrainoje Prieš 17 min.

Trumpas sako „gavęs kulką už demokratiją“

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį pratęsė savo rinkimų kampaniją po pasikėsinimo į jo gyvybę. Renginio metu Mičigano valstijoje jis neigė keliąs grėsmę demokratijai Jungtinėse Valstijose ir sakė „gavęs kulką už demokratiją“, praneša AFP. „Aš visai ne ekstremistas“, – pareiškė Respublikonų partijos kandidatas į prezidentus.
JAV Prieš 1 val.

Dėl tragedijos Rumunija keičia įstatymus – nenori būti išskirtiniais Europoje

Rumunijoje, populiariame pasivaikščiojimų take Karpatuose, lokys mirtinai sudraskė 19-metį. Manoma, kad šalyje gyvena net 8 tūkstančiai lokių, kurie visai nebijo žmonių ir dažnai juos puldinėja. Tad Bukareštas ėmėsi griežtinti lokių populiacijos kontrolę – nuo šiol medžiotojai kasmet galės nušauti du kartus daugiau lokių nei iki šiol. Lietuvoje lokiai – retenybė, o štai Rumunijos miškuose jų gyvena kone 8000. Tad pavojingų susidūrimų su jais – kasmet šimtai.
Europa Prieš 2 val.

Ukrainoje per Rusijos raketų ir artilerijos smūgius žuvo trys žmonės

 Per Rusijos raketų smūgius ir artilerijos apšaudymą Ukrainos šiaurės rytuose ir pietuose šeštadienį žuvo mažiausiai trys žmonės, pranešė teisėsaugos institucijos. „Apie 3 val. 15 min. ryto priešas surengė raketinę ataką prieš Barvinkovės miestelį Iziumo rajone“, – sakoma Charkivo srities prokuratūros pareiškime. Jame nurodoma, kad žuvo du 48 ir 69 metų vyrai, ir teigiama, kad per smūgį, kurį, matyt, sudavė trys rusiškos raketos „Iskander“, buvo apgadinta apie 50 pastatų.
Karas Ukrainoje Prieš 12 val.

Europos Sąjunga sutinka su Aukščiausiojo JT teismo sprendimu, kad Palestinos žemės okupacija yra „neteisėta“

Aukščiausiojo JT teismo sprendimas, kad Izraelio 57 metus trunkanti Palestinos žemės okupacija yra „neteisėta“, „daugiausia atitinka ES pozicijas“, šeštadienį pareiškė bloko užsienio politikos vadovas.

Husių pareigūnas: Izraelis sumokės už smūgius Jemenui

Į Izraelio šeštadienį suduotus smūgius Jemeno husių kontroliuojamam Chudaidos uostamiesčiui bus atsakyta eskalacija, pareiškė Irano remiamo sukilėlių judėjimo pareigūnas ir perspėjo, kad Izraelis už tai „sumokės“. „Sionistinis režimas sumokės už tai, kad taikosi į civilius objektus, o mes į eskalaciją atsakysime eskalacija“, – socialiniuose tinkluose paskelbtame pranešime parašė husių politinio biuro narys Mohammedas al Bukhaiti (Mohamedas Buchaitis). Izraelio kariuomenė pranešė, kad oro pajėg...
Karas Izraelyje Prieš 12 val.

Baltarusija patvirtino: šalyje nuteistas Vokietijos pilietis, manoma, kad jam skirta mirties bausmė

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija šeštadienį patvirtino, kad Baltarusijoje buvo nuteistas Vokietijos pilietis, žiniasklaidoje pasirodžius pranešimams, kad jam bus skirta mirties bausmė. Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Anatolijus Glasas socialinėje platformoje VK paskelbė, kad Vokietijos pilietis nuteistas už terorizmą ir dalyvavimą samdinių veikloje, tačiau nepaminėjo nuosprendžio.
Europa Prieš 12 val.

Vokietijos žurnalistų asociacija pašalino narį iš savo organizacijos atskleidus, kad jis priėmė lėšas iš Rusijos šaltinių

Vokietijos žurnalistų asociacija „Netzwerk Recherche“ pašalino Hubertą Seipelį iš savo organizacijos, kai buvo atskleista, kad šis Rusijos prezidento Vladimiro Putino biografas priėmė lėšas iš Rusijos šaltinių. „Hubertas Seipelis savo elgesiu pažeidė pagrindines nepriklausomos žurnalistikos taisykles ir smarkiai pakenkė mūsų profesijos patikimumui“, – sakė asociacijos pirmininkas Danielis Drepperis.
Europa Prieš 13 val.

Po masiškų IT sutrikimų – nesibaigiantys trikdžiai ir siautėjantys sukčiai: „Tai siaubinga“

Pasaulis vis dar bando atsitiesti po vakar prasidėjusio chaoso kompiuterinėse sistemose. Nors IT ekspertai sako, kad blogiausia jau praėjo, tūkstančiai žmonių vis dar įstrigę oro uostuose, pasienio postuose ir negali naudotis kitomis įprastomis paslaugomis. O kol specialistai bando kuo skubiau gedimus pašalinti, jau siautėja sukčiai – siūlo pigiai ir greitai išspręsti problemas. Minios žmonių Kankuno oro uoste laukia žinių, kada pagaliau galės išskristi.
Europa Prieš 13 val.

JT ekspertų grupė ragina Baltarusiją paleisti iš kalėjimo Nobelio taikos premijos laureatą

Jungtinių Tautų žmogaus teisių ekspertų grupė paragino Baltarusiją paleisti į laisvę Nobelio taikos premijos laureatą – gerbiamiausios šalies teisių grupės įkūrėją, kuris jau trejus metus yra už grotų. Alesis Bialiackis buvo įkalintas, kai Baltarusijos režimas ėmėsi griežto susidorojimo su autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos oponentais po 2020 metais kilusių didelių protesto demonstracijų.
Europa Prieš 13 val.

Atskleidė šiurpią tiesą: ilgus metus „Airbnb“ apartamentuose slaptos kameros filmavo nuogus svečius

„Airbnb“, viena didžiausių pasaulyje trumpalaikės nuomos bendrovių, pastaruoju metu susiduria su rimtomis problemomis dėl svečių saugumo ir privatumo. CNN atliktas tyrimas atskleidė šokiruojančius faktus apie paslėptų kamerų naudojimą „Airbnb“ nuomojamuose būstuose, o įmonės neveiklumas šioje srityje kelia rimtų klausimų apie jų atsakomybę ir skaidrumą.
JAV Prieš 13 val.

Izraelis: naikintuvai smogė husių kariniams taikiniams Jemene

Izraelio kariuomenė pranešė, kad oro pajėgų karo lėktuvai šeštadienį smogė „husių teroristinio režimo kariniams taikiniams“. Smūgiai buvo suduoti kitą dieną po drono atakos Tel Avive, per kurią žuvo vienas civilis ir už kurią prisiėmė atsakomybę Irano remiami Jemeno husių sukilėliai, o Izraelis pagrasino imtis atsakomųjų veiksmų.

Scholzas: šalies ginkluotosios pajėgos yra „demokratinės visuomenės centro dalis“

Kancleris Olafas Scholzas šeštadienį pareiškė, kad šalies ginkluotosios pajėgos yra „[Vokietijos] demokratinės visuomenės centro dalis“, šaliai minint pasikėsinimo į nacių lyderį Adolfą Hitlerį 80-ąsias metines. O. Scholzas išsakė tokius komentarus per beveik 400 naujokų į Vokietijos ginkluotąsias pajėgas priesaikos ceremoniją, anksčiau padėjęs vainiką Vokietijos pasipriešinimo memorialiniame centre Berlyne kartu su prezidentu Franku Walteriu Steinmeieriu.
Europa Prieš 13 val.

Trumpas surengs pirmąjį savo kampanijos susitikimą su rinkėjais po to, kai išgyveno pasikėsinimą

Donaldas Trumpas ketina surengti pirmąjį savo kampanijos susitikimą su rinkėjais po to, kai išgyveno pasikėsinimą nužudyti, priešingai nei prezidentas Joe Bidenas, kuris vis dar lieka namuose, nes serga koronavirusu. Jis toliau priešinasi precedento neturinčiam demokratų spaudimui pasitraukti. Kol D. Trumpas ruošiasi susibūrimui Mičigane, kur pirmą kartą pasirodys su savo kandidatu į viceprezidentus J. D. Vance'u, J. Bideno rėmėjai ir toliau gina dabartinį prezidentą.
JAV Prieš 13 val.

Nuo metų pradžios okupantai iš Mariupolio uosto eksportavo 165 tūkst. tonų krovinių

Nuo metų pradžios okupantai iš Mariupolio uosto eksportavo 165,000 tonų krovinių, iš jų daugiau nei 84,000 tonų žemės ūkio produkcijos. Pasak „Ukrinform“, apie tai „Telegram“ pranešė Nacionalinis pasipriešinimo centras. „Nuo metų pradžios krovinių, kuriuos priešas be ceremonijų vagia ir siunčia už Ukrainos ribų, perkrovimo apimtys Mariupolio uoste jau viršijo 165 tūkst. tonų“, – teigiama pareiškime. Pažymima, kad Rusijos okupantai pranešė apie norą didinti Mariupolio uosto pajėgumą.

Rusijos karas prieš NATO: Kremliaus samdinys atskleidė, kokių veiksmų jau ėmėsi rusai

Pasak aukšto rango NATO pareigūno, Rusija jau daugiau nei pusmetį vykdo sabotažo operaciją visose Aljanso narėse. Šis sabotažas yra nukreiptas prieš Ukrainai skirtų ginklų tiekimo linijas ir sprendimus priimančius asmenis. Už šių aktų slypi sandėlių padegimai, grafičiai ant ministrų automobilių bei nepavykęs planas susprogdinti.
Rusija Prieš 14 val.

Perspėjama, kad socialiniuose tinkluose plintant tariamo Irynos Farion žudiko nuotrauka yra klastotė

Ukrainos Strateginės komunikacijos ir informacijos saugumo centras perspėja, kad socialiniuose tinkluose išplatinta jauno vyro, esą nužudžiusio lingvistę ir visuomenės veikėją Iryną Farion, yra klastotė. „Ukrinform“ duomenimis, Strateginės komunikacijos centras apie tai pranešė „Facebook“. „Telegram“ kanalai išplatino nuotrauką, kurioje užfiksuotas 21 metų vyras, kuris tariamai gali būti buvusios parlamentarės Irynos Farion žudikas“, – rašoma pranešime.
Karas Ukrainoje Prieš 14 val.

Lenkija deda pastangas susekti migrantą, įtariamą lenkų kario nužudymu

Lenkijos tarnybos deda pastangas susekti migrantą, kuris gegužę prie Baltarusijos sienos mirtinai peiliu sužalojo lenkų karį, pranešė Lenkijos naujienų agentūra PAP. Gegužės 28 dieną 21 metų kariui Mateuszui Sitekui peiliu į krūtinę pro tarpą pasienio tvoroje smogė vienas iš migrantų, mėginusių iš Baltarusijos patekti į Lenkijos teritoriją. Birželio 6 dieną, praėjus daugiau nei savaitei, karys dėl patirtų sužalojimų mirė ligoninėje.
Europa Prieš 15 val.

Gazoje išgelbėtas per Izraelio išpuolį žuvusios nėščios moters kūdikis

Gelbėtojai centrinėje Gazos dalyje išgelbėjo per Izraelio išpuolį žuvusios nėščios moters kūdikį, šeštadienį pranešė palestiniečių žiniasklaida. Palestinos naujienų agentūra WAFA pranešė, kad vaikas gimė atlikus skubią operaciją Al-Audos ligoninėje Nuseirate. Naujagimis dabar gydomas ligoninėje ir, kaip teigiama, jo būklė stabili, pranešė agentūra. Palestinos žiniasklaida teigia, kad per Izraelio kariuomenės išpuolį prieš gyvenamąjį pastatą pabėgėlių rajone iš viso žuvo aštuoni žmonės.
Karas Izraelyje Prieš 15 val.

Charkivo srityje rusų dronas pataikė į parduotuvę ir sužeidė keturis žmones

Charkivo srityje okupantai dronu užpuolė Ivaškų kaimą, dronas pataikė į parduotuvę ir sužeidė keturis žmones. Pasak „Ukrinform“, apie tai „Telegram“ pranešė Charkivo srities karinės administracijos vadovas Olehas Syniehubovas „15.40 val. okupantai FPV dronu užpuolė Ivaškų kaimą. Jam atsitrenkus į parduotuvę, keturi civiliai patyrė įvairaus sunkumo sužalojimų. Šiuo metu jie yra gydymo įstaigoje“, – pažymėjo O. Syniehubovas.
Karas Ukrainoje Prieš 16 val.

Minskas: Baltarusija ir Vokietija konsultuojasi dėl mirties bausme nuteisto vokiečio

Baltarusija ir Vokietija konsultuojasi dėl vokiečio, kurį, anot pranešimų, Minsko teismas praėjusį mėnesį nuteisė mirties bausme. Apie tai šeštadienį pranešė Baltarusijos užsienio reikalų ministerija. „Baltarusijos pusė pasiūlė konkrečius sprendimus... Abiejų šalių užsienio reikalų ministerijos konsultuojasi šia tema“, – pareiškė Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Anatolijus Glazas.
Europa Prieš 16 val.

Prokremliškas atlikėjas Maskvoje surengė protestą prie JAV ambasados

Vienas prokremliškas atlikėjas, pasipiktinęs dėl jo paskyrų Vakarų socialiniuose tinkluose užblokavimo, penktadienį surengė protestą prie JAV ambasados Maskvoje. Europos Sąjunga (ES) šiam Šamanu pasivadinusiam dainininkui, kuris atlieka nacionalistines dainas, tokias kaip „Aš esu rusas“ ar „Mano mūšis“, praėjusį mėnesį paskelbė sankcijas už tai, kad jis palaiko Rusijos plataus masto karinį puolimą Ukrainoje.
JAV Prieš 17 val.

Britų agentūra: prie Jemeno krantų per dronų smūgį buvo apgadintas laivas

Šeštadienį prie Jemeno krantų dronai du kartus puolė komercinį laivą, tačiau jis tęsė kelionę nepaisydamas patirtos žalos, pranešė britų jūrų saugumo agentūra UKMTO. Kaip teigiama, ataka įvyko už 64 jūrmylių į šiaurės vakarus nuo Mochos uostamiesčio Jemene, netoli strateginio Bab al Mandebo sąsiaurio. Pasak UKMTO, į laivą iš pradžių pataikė nepilotuojama oro sistema, kuri netoliese sprogo ir padarė nedidelę žalą, o per antrą ataką netoliese taip pat sprogo nepilotuojamas antvandeninis laivas.
Kitos šalys Prieš 17 val.

Ispanija sulaikė 3 asmenis dėl kibernetinių atakų prieš Ukrainą remiančias valstybes

Ispanijos policija šeštadienį pranešė sulaikiusi tris asmenis, kaltinamus dalyvavus prorusiškos grupuotės kibernetinėse atakose, nukreiptose prieš Ispanijos ir kitų NATO šalių viešąsias institucijas ir strateginius sektorius. Išpuoliai buvo nukreipti prieš šalis, kurios remia Ukrainą kovoje su Rusijos invazija. Du įtariamieji buvo sulaikyti Huelvoje ir Sevilijoje Ispanijos pietuose, o trečiasis – Balearų salose, sakoma policijos pranešime.
Europa Prieš 18 val.

Ekspertai apie Trumpo pasirinktą viceprezidentą: „Nuogąstavimų bus daugiau“

Kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas pareiškė, kad jo viceprezidentu bus populistinės dešinės šalininkas Ohajo senatorius J. D. Vance‘as – kadaise aršus D. Trumpo kritikas. Šiuo metu J. D. Vance’as yra vienas karščiausių jo rėmėjų ir vienas iš populistinio partijos sparno lyderių. Tapęs senatoriumi jis buvo vienas garsiausių pagalbos Ukrainai priešininkų. Viename interviu politikas pareiškė, kad jam „nerūpi“, kas atsitiks Ukrainai.
JAV Prieš 19 val.

Erdoganas: JT vadovaujamų derybų dėl Kipro atnaujinimas neduos jokios naudos

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, šeštadienį Kipro šiaurėje minėdamas 50 metų nuo Turkijos pajėgų įsiveržimo į salą ir jos padalijimo, pareiškė nematąs prasmės tęsti Jungtinių Tautų vadovaujamas derybas dėl padalytos salos ateities. „Manome, kad federalinis sprendimas Kipre neįmanomas. Niekam nenaudinga sakyti, kad tęskime derybas ten, kur jas nutraukėme Šveicarijoje prieš daugelį metų“, – sakė jis save pasiskelbusioje Šiaurės Kipro Turkų Respublikoje.
Europa Prieš 19 val.

Kol Putinas džiaugiasi augančia ekonomika, Kremliaus ekspertai įspėja – šalis ant perdegimo ribos

Rusijos karo meto ekonomika vis dar auga, tačiau, kaip prognozuoja vienas populiariausių Maskvos analitinių centrų, antrąjį šių metų pusmetį ji gali susidurti su problemomis. Didelės Vyriausybės išlaidos kariuomenei, kurios sudaro 29 proc. visų šių metų išlaidų, sutapo su dviem ekonomikos perkaitimo rodikliais – infliacija ir darbuotojų trūkumu, kurį dar labiau didina protų nutekėjimas, mobilizacija ir didelis žuvusiųjų mūšio lauke skaičius.
Rusija Prieš 19 val.

Bangladeše vykstant protestuotojų ir policijos susirėmimams, dislokuoti kariai

Bangladeše šeštadienį, po dar vienos protestuojančių studentų ir policijos pareigūnų susirėmimų dienos, privertusios ministrę pirmininkę Sheikh Hasiną atšaukti diplomatinę kelionę į užsienį, budėjo kariai. Naujienų agentūros AFP skaičiavimais, gautais remiantis policijos ir medikų pranešimais, šią savaitę smurto protrūkis nusinešė mažiausiai 115 žmonių gyvybių, ir yra didžiulis iššūkis autokratinei Sh. Hasinos vyriausybei, kuri valdžioje jau 15 metų.

Sveikatos apsaugos ministerija „Hamas“ valdomame Gazos Ruože: per karą jau žuvo beveik 40 tūkst. žmonių

Sveikatos apsaugos ministerija „Hamas“ valdomame Gazos Ruože šeštadienį pranešė, kad per Izraelio ir palestiniečių smogikų karą jau žuvo mažiausiai 38 919 žmonių. Ministerijos duomenimis, į šį skaičių įtrauktas dar 71 žmogus, žuvęs per 48 val. laikotarpį, o nuo spalio 7-osios, kai po „Hamas“ smogikų Izraelyje surengto išpuolio prasidėjo karo veiksmai, Gazos Ruože buvo sužeisti 89 622 žmonės.
Karas Izraelyje Prieš 20 val.

Per naktinius smūgius Ukrainoje žuvo du žmonės

Per naktinį Rusijos antskrydį Ukrainos šiaurės rytinėje Charkivo srityje žuvo mažiausiai du žmonės, o dar keturi buvo sužeisti, šeštadienį pranešė regiono prokuratūra. „Apie 3.15 val. ryto priešas surengė raketų ataką prieš Barvinkovės miestą Iziumo rajone“, – pranešime nurodė prokuratūra. Kaip teigiama, žuvo du 48-erių ir 69-erių metų amžiaus vyrai, o per smūgį, kuriam, regis, buvo pasitelktos trys raketos „Iskander“, buvo apgadinta apie 50 pastatų.
Karas Ukrainoje Prieš 20 val.

Blinkenas: Iranas per savaitę gali pasigaminti skiliąją medžiagą branduoliniam ginklui

Iranas per vieną ar dvi savaites gali pasigaminti daliosios medžiagos branduoliniam ginklui, penktadienį pareiškė JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas. Informacija apie Irano pajėgumus paaiškėjo po to, kai neseniai šalies prezidentu buvo išrinktas reformistas Masoudas Pezeshkianas. Jis yra sakęs, kad nori nutraukti Irano izoliaciją, ir pasisako už tai, kad būtų atnaujintas 2015-ųjų Irano ir pasaulio galybių branduolinis susitarimas.
JAV Prieš 20 val.

Naktinė dronų ataka Ukrainoje: rusai trijuose regionuose smogė į energetikos objektus

Liepos 20-osios naktį Ukrainos Poltavos, Sumų ir Černihivo srityse Rusijos dronai atakavo elektros perdavimo sistemos operatoriaus objektus. Tai feisbuke pranešė energetikos bendrovė „Ukrenergo“. Kaip teigiama, kai kuriuose Poltavos ir Černihivo sričių rajonuose vartotojai liko be elektros. Ryte tiekimas buvo atkurtas daugumai vartotojų. „Ukrenergo“ pažymėjo, kad vykdomi avariniai remonto darbai.

Pranešama, kad Rusijos Rostovo regione netoli karinio aerodromo griaudėjo sprogimai

Rusijos Rostovo regione netoli Milerovo karinio aerodromo ir naftos saugyklos nugriaudėjo sprogimų serija. Apie tai informavo „Telegram“ kanalas „Krymskij veter“, kuriuo remiasi „Ukrinform“. „Galingi smūgiai Milerovo kariniame aerodrome Rostovo regione. Gyventojai praneša apie bepiločius orlaivius ir apie tai, kad netoli Milerovo oro uosto šalia Dolotinkos kaimo, taip pat netoli naftos saugyklos driokstelėjo daugiau nei 16 sprogimų“, – sakoma paskelbtame pranešime.
Karas Ukrainoje Prieš 22 val.

Nepaisydamas stiprėjančio priešinimosi, Bidenas pažadėjo toliau varžytis dėl Baltųjų rūmų

JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį pažadėjo toliau varžytis dėl Baltųjų rūmų. Jis tai pareiškė nepaisydamas stiprėjančio Demokratų partijos priešinimosi, kuris pakurstė spėliones, kad jis gali pasitraukti iš rinkimų jau šį savaitgalį. „Daug kas pastatyta ant kortos, o pasirinkimas yra aiškus. Kartu mes laimėsime“, – pažymėjo J. Bidenas. „Nekantrauju kitą savaitę grįžti į rinkimų kampaniją“, – pridūrė jis.
JAV Prieš 23 val.

Šis klimato reiškinys išties verčia sunerimti: esame ties katastrofos riba

El Nino – klimato reiškinys, dėl kurio Ramiojo vandenyno nepastovioji srovė dėl susilpnėjusių ekvatorinių vėjų pasislenka į pietus ir sukelia viską – nuo karščio bangų Kanadoje, sausrų Afrikoje iki stiprių audrų vakarinėse Amerikos pakrantėse.
JAV Prieš 23 val.

Rusų nuotaikos: karo nebenori, bet atiduoti okupuotų teritorijų neplanuoja

Praėjus daugiau nei dvejiems metams po Rusijos invazijos į Ukrainą, rusų, pritariančių taikos deryboms dėl karo užbaigimo, skaičius smarkiai išaugo. Tam pritaria net 58 proc. šalies gyventojų.

Ukrainos duomenimis, nuo plataus masto karo pradžios Rusija jau neteko virš 565 tūkst. karių

Rusija nuo visapusiškos invazijos į Ukrainą pradžios 2022 m. vasario 24 d. iki 2024 m. liepos 20 d. šioje šalyje jau neteko maždaug 565 610 karių, įskaitant dar 990 kariškių, kurie buvo eliminuoti per pastarąją parą, feisbuke pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas.

Kinijoje griuvus tiltui žuvo 11 žmonių: dar daugiau nei 30 dingo

Šiaurės Kinijoje per liūtis sugriuvo tiltas, žuvo 11 žmonių, o dar daugiau nei 30 tebėra laikomi dingusiais, šeštadienį pranešė valstybinis transliuotojas CCTV. Tiltas per upę Šansi provincijos Šangluo mieste sugriuvo penktadienį apie 20.40 val. (vietos, 15.40 val. Lietuvos laiku) „dėl staigios liūties ir staigių potvynių“, skelbė oficiali naujienų agentūra „Xinhua“, remdamasi provincijos viešųjų ryšių departamentu.
Kinija 2024-07-20

Gubernatorius: Rusija Rostovo regione numušė 26 Ukrainos dronus

Rusija naktį pietiniame Rostovo regione numušė 26 Ukrainos dronus, šeštadienį pareiškė regiono gubernatorius. „Praėjusią naktį oro gynybos pajėgos Rostovo regione perėmė ir sunaikino iš viso 26 bepiločius orlaivius. Per ataką niekas nenukentėjo“, – tinkle „Telegram“ teigė gubernatorius Vasilijus Golubevas. „Avarinės tarnybos vyksta į vietą, kur nukrito bepiločio orlaivio nuolaužos“, – pažymėjo jis. Praėjusį šeštadienį Rostovo regione po Ukrainos dronų atakos užsiliepsnojo naftos saugykla.

Trumpas teigia kalbėjęsis su Zelenskiu: pažadėjo nutraukti Rusijos pradėtą karą

Respublikonų partijos kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas penktadienį pranešė, kad telefonu kalbėjosi su Ukrainos lyderiu Volodymyru Zelenskiu, ir pažadėjo nutraukti Rusijos pradėtą karą. „Vertinu tai, kad prezidentas V. Zelenskis norėjo susisiekti, nes aš, kaip kitas Jungtinių Valstijų prezidentas, atnešiu taiką pasauliui ir nutrauksiu karą, kuris nusinešė tiek daug gyvybių ir sugriovė daugybę nekaltų šeimų“, – savo socialiniame tinkle „Truth Social“ pareiškė D. Trumpas.

Su 3 karvėmis nuo karo pabėgęs Valdemaras joms dėkingas, kad išliko gyvas: „Vien pienu ir gyvenom“

Trys paros kelio tarp užminuotų laukų su trupučiu maisto ir vandens. Taip su trimis karvėmis ir ištikimu šuneliu Žoriku į aštuntą dešimtį įkopęs ukrainietis Valdemaras gelbėjosi nuo rusų apšaudymų. 73-ejų Valdemaras gyvena prie fronto esančiame Torsko kaime. Prieš kelis mėnesius pas senyvo amžiaus vyrą atvyko ir maisto atvežė savanoris Dmitrijus Artiomovas. Jau tąkart patekti į šią zoną buvo sunku. „Sako: sėdim čia su kaimynu, atskrido, puodelį prakiurdė, o mes gyvi, nė vieno įdrėskimo.

Gydytojas pateikė naujausią žinią apie COVID-19 sergančio Bideno sveikatą

JAV prezidento Joe Bideno gydytojas Kevinas C. O‘Connor pateikė naujausią informaciją apie prezidento sveikatą. Neseniai J. Bidenui buvo diagnozuotas COVID-19. Bidenas gydomas nuo COVID-19 Anot gydytojo, J. Bidenas penktadienio rytą išgėrė ketvirtąją „Paxlovid“ vaistų dozę. J. Bidenas nestipriai kosėja, tačiau, anot gydytojo, simptomai palyginti su vakarykšte diena, labai pagerėjo. „Jo pulsas, kraujospūdis, kvėpavimo dažnis ir temperatūra išlieka visiškai normalūs.

Pietų Korėja atnaujino prieš Šiaurės Korėją nukreiptas propagandines transliacijas

Pietų Korėjos kariuomenė penktadienį pareiškė atnaujinusi Šiaurės Korėjai skirtas propagandines transliacijas per garsiakalbius, reaguodama į tai, kad Pchenjanas per sieną pasiuntė šimtus balionų su šiukšlėmis. Seulas pranešė, kad nuo ketvirtadienio iki penktadienio aptiko apie 200 Šiaurės Korėjos pasiųstų balionų su šiukšlėmis – tai jau aštunta tokia Kim Jong Uno vyriausybės akcija nuo gegužės pabaigos.
Kitos šalys 2024-07-19

JT: JAV žurnalisto įkalinimas Rusijoje kelia rimtą susirūpinimą

Rusijos teismo sprendimas JAV reporteriui Evanui Gershkovichui skirti 16 metų kalėjimo dėl kaltinimų šnipinėjimu kelia rimtą susirūpinimą, penktadienį pareiškė Jungtinių Tautų atstovas spaudai. „Žurnalistai turėtų turėti galimybę atlikti savo pagrindines profesines funkcijas ir dirbti saugioje aplinkoje, nebijodami represijų“, – žurnalistams sakė atstovas spaudai Farhanas Haqas.

Po pasikėsinimo Lvive mirė Ukrainos politikė

Penktadienį Lvive buvo pasikėsinta į buvusios Ukrainos liaudies deputatės Irynos Farion gyvybę, praneša ukrainiečių žiniasklaida. Iš pradžių buvo pranešta, kad jos būklė yra kritinė, tačiau vėlų penktadienio vakarą buvo paskelbta, kad politikė mirė. Sureagavo Zelenskis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sureagavo į informaciją apie šaudynes.

Bangladeše – kruvini protestai: žuvusiųjų skaičius pasiekė 105

Žuvusiųjų per Bangladeše vykstančius studentų protestus skaičius penktadienį vakare pasiekė 105, susumavusi visos šalies ligoninių pateiktus duomenis pranešė naujienų agentūra AFP. Po to, kai buvo pranešta, kad per neramumus žuvo 75 asmenys, visos trys sostinės Dakos ligoninės pranešė apie dar 24 žmonių žūtį, be to, apie šešis žuvusiuosius pranešta ir šiauriniame Rangpuro mieste.
Kitos šalys 2024-07-19

Venecija, taikydama mokestį vienadieniams turistams, surinko 2,4 mln. eurų

Italijos Venecijos miestas, pirmą kartą taikydamas mokestį vienadieniams turistams, surinko daugiau kaip 2,4 mln. eurų. Iš viso per 29 bandomojo etapo dienas užregistruota 485 000 mokestį susimokėjusių lankytojų. Tokius pirmuosius oficialius duomenis penktadienį paskelbė miesto administracija. Venecijos meras Luigis Brugnaras paskelbė, kad tam tikromis dienomis mokestis bus imamas ir kitais metais. Mokesčio dydžio ir kitų detalių jis nekomentavo.

Paryžiuje policininką peiliu sužalojęs užpuolikas įtariamas ir 16-mečio nužudymu

Užpuolikas, Paryžiuje netoli Eliziejaus Laukų bulvaro peiliu sužeidęs prancūzų policininką, anksčiau tą pačią dieną tikriausiai nužudė 16 metų paauglį, penktadienį sakė šaltiniai policijoje ir prokuratūra. Ketvirtadienį vienas policijos pareigūnas pašovė vyrą, peiliu užpuolusį kitą policininką. Užpuolikas, kurį šaltinis prefektūroje vadino policijai gerai žinomu 27 metų senegaliečiu, vėliau nuo sužeidimų mirė.

Trumpo bendražygis pasakė, ko laukti Ukrainai, jei jis laimės rinkimus

Jei Donaldas Trumpas laimės JAV prezidento rinkimus rudenį, Europa daugiau mokės už pagalbą Ukrainai, pareiškė JAV ambasadorius Vokietijoje, artimas D. Trumpo bendražygis Richardas Grenellis. Apie tai jis kalbėjo „Bild“, rašo UNIAN. Pasakė, ko tikėtis, jei bus išrinktas Trumpas R. Grenellis sukritikavo dabartinį JAV prezidentą Joe Bideną, kad jis nevedė derybų su Vladimiru Putinu. „Europoje vyksta karas dėl Rusijos invazijos, o J. Bidenas nesikalbėjo su V. Putinu.
Į viršų