Olimpinė atranka

 

Tai svarbus etapas siekiant patekimo į Olimpines žaidynes. Komanda varžosi su stipriausiomis pasaulio rinktinėmis dėl kelialapio į olimpines žaidynes. Atrankos metu Lietuvos rinktinė demonstruoja savo gebėjimus, taktiką ir komandinius įgūdžius, stengdamasi iškovoti vietą olimpiadoje ir garbingai atstovauti savo šalį tarptautinėje arenoje. 

Paryžiaus vasaros Olimpinės žaidynės 2024 m. tiesiogiai stebėkite portale tv3.lt

Rinktinės fiasko aptaręs Mindaugas Balčiūnas pasisakė apie galimybes dėl trenerio užsieniečio

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė olimpinės atrankos turnyro finale 68:79 pralaimėjo Puerto Rikui ir liko be antros olimpiados iš eilės. Krepšinio sirgaliai bei ekspertai dabar gausiai lieja kritiką tiek pačiai rinktinei, tiek Lietuvos krepšinio federacijai (LKF), tačiau pastarosios generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas ragina visko nedramatizuoti – sėsti, diskutuoti ir nedaryti skubotų išvadų.

Nurimus emocijoms – Mindaugo Kuzminsko žinutė rinktinės sirgaliams: „Tikrai nėra stebuklingų receptų“

Po Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės nepatekimo į Paryžiaus olimpines žaidynes praėjus savaitei socialiniame tinkle „Facebook“ pasisakė komandos senbuvis ir kapitonu prieš išvyką į Puerto Riką išrinktas Mindaugas Kuzminskas.  Po apmaudaus pralaimėjimo Puerto Rikui 89:79 krepšininkas sakė, kad pastaraisiais metais Lietuva nebemoka žaisti lemiamų rungtynių, o susigulėjus emocijoms pridėjo daugiau savo minčių ir pastebėjimų. „Karštos širdys, šalti protai.

Šarūnas Marčiulionis įvertino rinktinės pasiekimus: atkreipė dėmesį į neaptartą detalę

60-metį švenčiantis Šarūnas Marčiulionis buvo pagerbtas ir apdovanotas Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK). Vienam pirmųjų NBA europiečių, olimpiniam čempionui Š. Marčiulioniui LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūė įteikė prizą–skulptūrą „Pergalė“. Jubiliejų minintis krepšininkas po sveikinimų bendravo su Lietuvos sporto žurnalistais ir aptarė šių dienų aktualijas.

Į užsienio specialistus rinktinėje nesidairantis LKF prezidentas: Šarūnas Jasikevičius – pirmas kandidatas

Po Lietuvos krepšinio rinktinės fiasko olimpinėje atrankoje netyla klausimas dėl krepšinio ateities. Ypač garsiai skamba klausimas dėl rinktinės vyr. trenerio vietos.  Po pralaimėtų rungtynių Puerto Rikui, kurios kainavo ir olimpinį kelialapį, rinktinės vyr. treneris Kazys Maksvytis kalbėjo, kad dėl savo ateities rinktinėje jau yra apsisprendęs, tačiau žurnalistams tikslaus atsakymo pateikti nenorėjo.

Ramūnas Šiškauskas apie rinktinės žaidimą: „Jeigu bijome kažką daryti, visi kažko laukia, taip ir išeina“

Lietuvos rinktinė antrą kartą iš eilės nepateko į olimpines žaidynes. Tai – skaudus faktas, tačiau kartu ir gera galimybė plačiai diskusijai ir nuomonėms – ko reikia, kad antrąjį šimtmetį puoselėjamas Lietuvos krepšinis vėl išgyventų renesansą? Reikia griežto trenerio. Reikia lengvai su žaidėjais bendraujančio stratego. Reikia trenerio, kuris sugebėtų numatyti tris žingsnius į priekį ir greitai adaptuotis prie situacijos. Reikia stratego, kuris netrukdytų žaisti modernų krepšinį.

Sugrįžęs Maksvytis savo sprendimo vis dar neatskleidė, bet įvertino laiką prie rinktinės vairo: „Buvo galima ir geriau“

Po fiasko pasibaigusios olimpinė atrankos dalis Lietuvos krepšinio rinktinės vėlų antradienio vakarą sugrįžo į tėvynę. Po ilgo skrydžio į Lietuvą sugrįžo ir sprendimo dėl savo ateiites dar nepasakantis vyriausiasis rinktinės treneris Kazys Maksvytis. Jis po pralaimėto finalo Puerto Riku sakė, kad sprendimą visų pirmą pasakys šalies krepšinio federacijos atstovams. „Buvo susitarimas olimpiniam ciklui, jis baigėsi, tikslų neįgyvendinome.

Širdį veriančio pralaimėjimo atgarsiai: „Treneris negali būti visada minkštas ir su viskuo sutinkantis“

Tiksint paskutinėms olimpinio atrankos finalo sekundėms, 23 taškus pelnęs Puerto Riko rinktinės lyderis Jose Alvarado degančioms akimis pribėgo prie legendinio Carloso Arroyo. Kol puertorikiečiai skendo euforijoje ir vienas kito glėbyje, Lietuvos rinktinės krepšininkai San Chuano areną paliko nunarintomis galvomis. Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė antrą kartą iš eilės nepateko į olimpines žaidynes.

Liūdnas rezultatas ir iškalbinga statistika Puerto Rike: nuo šiol kalbos apie „modernų krepšinį“ suksis dar garsiau

Kaip prieš trejus metus Kaune, taip ir dabar San Chuane, Puerto Rike. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė krito olimpinės atrankos finale pralaimėdama tokiu pat, 11 taškų skirtumu. Tragiškai pasibaigusią atranką galima traktuoti įvairiai, tačiau akivaizdu, kad nuo šiol posakis „reikia išmokti žaisti modernesnį krepšinį“ skambės tik dar garsiau. „Tikėjomės, kad jie dvigubins Domą, bet dvigubino Marių Grigonį. Jie spaudėsi baudos aikštelėje, kas eliminavo Mariaus ir Domo taškus.

Triumfuojančio Puerto Riko žiniasklaida džiaugiasi svajonės išsipildymu: „Pakeliui į Paryžių!“

Kelialapį į olimpines žaidynes iškovojusios Puerto Riko šalies žiniasklaida trimituoja džiaugsmu dėl istorinės pergalės ir galimybės pasirodyti Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Primename, kad olimpinės atrankos finale San Chuane šeimininkai 79:68 sudavė itin skaudų smūgį Lietuvos rinktinei ir iškovojo kelialapį į jau liepos gale startuosiančias olimpines žaidynes Prancūzijoje.

Marius Grigonis pateko į olimpinės atrankos Puerto Rike simbolinį penketą

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Puerto Rike paaiškėjo paskutinė šalis sugriebusi bilietus į Paryžių. Jo iškovoti nepavyko Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei, kuri 68:79 nusileido turnyro šeimininkams. Pasibaigus olimpinei atrankai FIBA paskelbė, kas tapo turnyro San Chuane MVP ir simbolinį atrankos penketuką.  Atrankos MVP pripažintas Puerto Riką į pergalę prieš lietuvius vedęs Jose Alvarado, kuris finalinėse rungtynėse pelnė 23 taškus.

Pursluose šventę puertorikiečiai pirštu dūrė į uždarą tarpusavio mačą: „Mes iš to daug ko išmokome“

Puerto Rikas atvertė senokai užverstą olimpinės knygos puslapį, kai šalies krepšinio rinktinė atrankos finale 79:68 pranoko lietuvius ir iškovojo bilietą į Paryžių. Olimpinėse žaidynėse Puerto Riko krepšininkai žais pirmą kartą per pastaruosius 20 metų. Atrankos finale užsikūrę puertorikiečiai po didžiosios pertraukos taip pabėgo, kad bedantį puolima demonstravusiems lietuviams prisivyti varžovų nepavyko. „Ačiū dievui, su kuriuo – viskas, be kurio – niekas.

Nežinomybėje esantis Mindaugas Kuzminskas: „Vėl įsitikinome, kad nemokame žaisti lemiamų rungtynių“

Rinktinės kapitonas Mindaugas Kuzminskas nuleista galva kalbėjo po skaudaus dūrio Puerto Rike, kai šeimininkams 68:79 nusileidę lietuviai vėl nepateko į olimpines žaidynes. Lietuvos rinktinė varžovus paleido po didžiosios pertraukos. Gynėjų tandemo Jose Alvarado ir Tremonto Waterso tempiami šeimininkai užkūrė tikrą pirtį. Jie kartu sudėjus pelnė 41 iš 79 Puerto Riko taškų. Šeimininkai tritaškius metė 48 proc. taiklumu, kai lietuviai tik 21 proc. „Visos rungtynės buvo prastos.

Po sudužusios olimpinės svajonės Kazys Maksvytis prakalbo apie savo ateitį: „Sprendimą jau turiu“

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė vėl liko be olimpinių žaidynių, kai atrankos Puerto Rike finale 68:79 nusileido turnyro šeimininkams. Po fiasko Kazys Maksvytis aptarė pralaimėjimo priežastis ir atskleidė, kad jau turi sprendimą dėl savo ateities. Puerto Rikas geriau pradėjo rungtynes ir susirinkusių vietinių sirgalių džiaugsmui atitrūko iškart 11:3. Visgi Kazio Maksvyčio auklėtiniai netrukus šią gerą varžovų žaidimo bangą sugebėjo numalšinti.

Atsakomybę po karčios nesėkmės prisiėmęs Marius Grigonis viltis dėjo į ateities kartą: „Jie bus geresni nei mes“

Pirmadienio naktį dužo daugybė krepšinio sirgalių širdžių. Puerto Riko sostinėje lietuviai patyrė apmaudų pralaimėjimą olimpinės atrankos finale ir jau antrą kartą iš eilės liko be olimpinių žaidynių.  Lietuviai pirmuosius du kėlinius dar laikėsi žaidime, tačiau po ilgosios pertraukos šeimininkai į aikštę žengė su nauja jėga.

Fiasko patyrusi Lietuvos rinktinė antrą kartą liko be olimpinių žaidynių – neprilygo liepsnojusiam Puerto Rikui

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Puerto Rike baigėsi olimpinė atranka, po kurios paaiškėjo visos keturios šalys nugriebusios bilietus į Paryžių. Finalinėse rungtynėse lietuviai užstrigo trečiajame kėlinyje ir rezultatu 68:79 (19:19, 16:20, 15:23, 18:17) nusileidę šeimininkams paleido šansą išvykti į olimpines žaidynes.  Lietuviams tai jau antroji praleista olimpiada iš eilės. 2021 m. Kaune vykusiame turnyre lietuvių šansas išslydo rungtynėse prieš Slovėniją.

Bahamus įveikę ispanai iškovojo bilietą į olimpines žaidynes

Valensijoje Paryžiaus olimpinių žaidynių atrankos turnyrą surengę šeimininkai ispanai iškovojo bilietą į pagrindinį turnyrą. Sergio Scariolo auklėtiniai turnyro finale 86:78 (17:17, 25:17, 23:22, 21:22) įveikė Bahamų krepšininkus ir septintą kartą paeiliui žais olimpiadoje. Nugalėtojams Lorenzo Brownas įmetė 18 taškų, Willy Hernangomezas surinko 14, Santi Aldama – 12. Pralaimėjusiems Buddy Hieldas pelnė 19 taškų, Deandre Aytonas įmetė 17 bei atkovojo 12 kamuolių.

Pamatykite: 8 iš eilės brazilų tritaškis pasiuntė Latvijai grėsmingą žinutę

Olimpinio krepšinio atrankos turnyro finale neįtikėtiną metimą toliau nei iš vidurio aikštės pataikė 206 cm Brazilijos rinktinės aukštaūgis Bruno Caboclo. Įspūdingas šis šūvis dar ir dėl to, kad pirmajame ketvirtyje brazilai pataikė visus 8 mestus tolimus metimus.

Graikijos bokštų dominavimas po 16 metų pertraukos grąžino šalį į olimpines žaidynes

Pirėjuje vykusį olimpinį krepšinio atrankos turnyrą užtikrintai laimėjo šeimininkė Graikijos rinktinė, finale 80:69 (22:22, 23:17, 21:14, 14:16) įveikusį Kroatijos pasipriešinimą.  Paskutinį kartą graikai olimpinėse žaidynėse dalyvavo 2008 metais Pekine, tad į jas krepšinio rinktinė sugrįžo po 16 metų pertraukos. Joje Graikija kausis vienoje grupėje su Australija, Kanada ir turnyrą Valensijoje išgyvensiančia rinktine.

Lietuvos rinktinei teks atlaikyti šeimininkų sirgalių pragarą – į atrankos finalą iššluoti visi bilietai

Lemiamoje kovoje dėl olimpinio bilieto Lietuvos rinktinės varžovas Puerto Rikas turės papildomą kozirį – pilnutėlę San Chuano areną. Kaip skelbia šalies federacija, laisvų bilietų į finalines rungtynės jau nėra. Priminsime, kad „José Miguel Agrelot Coliseum“ vardu pavadintoje arenoje San Chuane, FIBA duomenimis, telpa apie 18,5 tūkst. žiūrovų. Šis skaičius šiame turnyre dar nebuvo pasiektas.

Puerto Rikas atrankos finale sieks vėl atversti 20 metų užverstą puslapį: „Tai ir visos salos bei jos vaikų svajonė“

Puerto Riko krepšinio rinktinė gali nutraukti net 20 metų trunkantį laukimą ir pagaliau vėl praverti olimpinių žaidynių duris. Tam jiems teliko vienas žingsnis, o paskutiniu varžovu kelyje link šio tikslo yra Lietuvos rinktinė. O savo auklėtinius giriantis Puerto Riko treneris kalba apie istorinį šansą. Abi komandos sutriuškino varžovus pusfinalyje ir atrankos finale varžysis dėl vienintelio turnyro bilieto į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Aiškios visos 8 komandos, kurios varžysis dėl 4 olimpinių kelalapių: Lietuva žais paskutinė

Olimpinėje atrankoje paaiškėjo visų keturių turnyrų finalo dalyviai, o visos šiemet atrankas organizavusios šalys turės galimybę pakovoti dėl vietos Paryžiaus žaidynėse. Lietuvos rinktinė į kovą stos paskutinė naktį iš sekmadienio į pirmadienį 01 val. nakties Lietuvos laiku, tuo tarpu Europoje vykstančios atrankos prasidės sekmadienio vakare. Finalas Rygoje: Latvija – Brazilija (19 val.) Finalas Pirėjuje: Graikija – Kroatija (21 val.

Rinktinės nariai po užtikrintai įveikto pusfinalio „Pirmos kelios rungtynės neparodė mūsų komandos tikrojo veido“

Lietuvos rinktinei liko vos vienas žingsnis iki bilieto į olimpines žaidynes. Mūsiškiai dėl bilieto į Paryžių turės nugalėti turnyro šeimininką Puerto Riką. Olimpinės atrankos finalas vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį 01:00 val. Lietuvos laiku, o rungtynes transliuos naujienų portalas tv3.lt ir TV3 televizija. Puerto Rikas laimėjo B grupę ir kol kas pralaimėjimų nėra patyręs. Didžiausia jų žvaigždė yra buvęs Jono Valančiūno komandos draugas Naujojo Orleano „Pelicans“ Jose Alvarado.

Lemiamas iššūkis Lietuvos rinktinei – chaotiškasis Puerto Rikas: be „taškų mašinos“, bet su svarbia pagalba iš NBA

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei iki bilieto leidžiančio varžytis olimpinėse žaidynėse beliko vienas žingsnis. Jau netrukus Puerto Rike vykstančioje atrankoje bus stojama į finalo kovą. Varžovas – namų sienų į priekį vežama, atrankos turnyro šeimininkė Puerto Riko rinktinė. Lietuvių mačas olimpinėje atrankoje su Puerto Riku vyks pirmadienio naktį, liepos 8 dieną, 01:00 val. mūsų šalies laiku, o rungtynes tiesiogiai transliuos TV3 televizija ir tv3.lt portalas.

Prieš Lietuvą nežaidęs Simone Fontecchio priėmė „Pistons“ pasiūlymą

Sezoną Detroito „Pistons“ gretose užbaigęs Simone Fontecchio komandoje liks ilgesniam laikui. 28 metų 201 cm ūgio italas su klubu susitarė dėl naujo dviejų metų ir 16 mln. JAV dolerių kontrakto. Krepšininkas sezoną pradėjo Jutos „Jazz“ ekipoje, tačiau vasario mėnesį buvo iškeistas į Detroitą. „Pistons“ gretose S.Fontecchio sužaidė 16 mačų ir per vidutiniškai 30 minučių pasiekė 15,4 taško, 4,4 atkovoto kamuolio ir 1,8 rezultatyvaus perdavimo vidurkius, kai tritaškius metė net 43 proc.

Po bilieto į finalą – rinktinės kapitono pagyros rekordininkui: „Reikia dar loterijos bilietų nusipirkti, gal ir ten laimėtų“

Lietuvos rinktinė Puerto Rike 88:64 (28:21, 22:17, 21:15, 20:11) įveikė Italijos nacionalinę komandą ir priartėjo prie bilieto į olimpines žaidynes. Rungtynes aptaręs rinktinės kapitonas Mindaugas Kuzminskas po mačo negailėjo pagyrų ir rekodininkui Mariui Grigoniui. Atrankos finale lietuvių rytoj naktį Lietuvos laiku laukia šeimininkas Puerto Rikas. Olimpinės atrankos finalas vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį 01:00 val.

Puerto Rikas tapo lietuvių varžovu atrankos finale, aiškus ir rungtynių laikas

Olimpinės krepšinio atrankos finale laukia Lietuvos ir Puerto Riko rinktinių akistata. Turnyro šeimininkai puertorikiečiai pusfinalyje užtikrintai 98:78 (20:25, 27:14, 30:20, 21:19) sutriuškino Meksiką. Olimpinės atrankos finalas vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį 01:00 val. Lietuvos laiku, o rungtynes transliuos naujienų portalas tv3.lt ir TV3 televizija.

Auklėtinių gynyba patenkintas Kazys Maksvytis: „Padarėme „Italodisco“

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei iki olimpinės svajonės liko vienas žingsnis. Kazio Maksvyčio auklėtiniai šeštadienio vakarą net 88:64 sutriuškino italus ir žais atrankos turnyro finale. Po pergalingų rungtynių treneris neslėpė džiaugsmo pasirodymu ir išsakė garsiąją „Italodisco“ frazę.

Ispanai atrankos pusfinalyje išvargo pergalę prieš suomius

Sunkią pergalę Paryžiaus olimpinių žaidynių atrankos turnyro pusfinalyje Valensijoje iškovojo Ispanijos rinktinė. Sergio Scariolo auklėtiniai rezultatu 81:74 (17:20, 21:10, 18:29, 24:15) nugalėjo Suomijos rinktinę. Permainingose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus ir paskutinio kėlinio pradžioje suomiai buvo priekyje penkiais taškais. Tačiau svarbiausias rungtynių minutes sužaidė šeimininkai ispanai. Jie finale susitiks su Bahamų rinktine.

Karjeros rekordą pagerinęs Marius Grigonis: „Jeigu žaisime taip, kaip šiandien – laimėsime finalą“

Lietuvos rinktinė pateko į olimpinės atrankos finalą, o Marius Grigonis vilkėdamas nacionalinės komandos marškinėlius pasiekė savo karjeros rekordą. 30-metis M. Grigonis pergalingose rungtynėse su Italija (88:64) pelnė 23 taškus ir nukalė savo šaliai labai svarbią pergalę. Tiesa, po pergalingų rungtynių pats M. Grigonis tikino, kad dar niekas nepasiekta ir svarbiausio kovos dar priešakyje. „Tai buvo geros rungtynės, bet mes vis dar nieko nepasiekėme. Žaidėme gerai gynyboje.

Dramatišką mūšį laimėję kroatai priartėjo prie olimpinių žaidynių

Kroatijos krepšininkai po sunkios kovos pateko į Paryžiaus olimpinių žaidynių atrankos turnyro finalą. Josipo Sesaro auklėtiniai Pirėjuje 80:77 (16:15, 21:17, 16:21, 27:24) nugalėjo Dominikos Respublikos rinktinę. Kroatai turnyro finale susitiks su šeimininkais graikais.

Lietuvos rinktinė užtikrintai įveikė italus ir pateko į olimpinės atrankos turnyro finalą

Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė olimpinės atrankos pusfinalyje 88:64 (25:21, 22:17, 21:15, 20:11) užtikrintai nugalėjo Italijos krepšininkus ir pateko į finalą. Olimpinės atrankos finalas vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį 01:00 val. Lietuvos laiku, o rungtynes transliuos naujienų portalas tv3.lt ir TV3 televizija. Pergalingose rungtynėse su Italija Marius Grigonis pelnė 23 taškus ir pasiekė karjeros rekordą vilkint Lietuvos vyrų rinktinės marškinėlius.

Lyderio vedami Bahamai – olimpinių žaidynių atrankos finale

Bahamų rinktinė pateko į Paryžiaus olimpinių žaidynių atrankos turnyro finalą, kuri Valensijoje 89:72 (31:16, 19:20, 13:18, 26:18) įveikė Libano krepšininkus. Atrankos finale Bahamai susitiks su Ispanijos rinktine. Bahamų rinktinė: Deandre Aytonas 24 (11/15 dvit., 15 atk. kam.), Buddy Hieldas 19 (6/6 dvit., 2/9 trit., 10 rez. perd., 5 kld.), Ericas Gordonas (4/13 trit., 5 atk. kam.) ir Valdezas Edgecombe (5/5 dvit., 6 atk. kam., 8 rez. perd.) po 13, Travis Munningsas 9 (3/6 trit.

Graži tradicija pratęsta ir Puerto Rike: lietuviai prieš lemiamą kovą sugiedojo šalies himną

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės sirgaliai šeštadienio popietę prisijungė prie pasaulyje išsibarsčiusių tautiečių ir liepos 6-ąją sugiedojo šalies himną. Prieš olimpinės atrankos pusfinalio startą apie 150 lietuvių 14 val. vietos laiku (21:00 val. Lietuvos) apsijuosę trispalvėmis sugiedojo Lietuvos himną ir pratęsė šią gražią kasmetinę tradiciją.

Ketvirtajame kėlinyje užsikūrę latviai priartėjo prie Paryžiaus olimpinių žaidynių

Latvijos rinktinė atsidūrė per žingsnį nuo Paryžiaus olimpinių žaidynių. Luca Banchi auklėtiniai Rygoje 72:59 (23:19, 15:16, 15:15, 19:9) nugalėjo Kamerūno rinktinę. Latviai finale susitiks su Brazilija. Po trijų kėlinių Latvija buvo priekyje trimis taškais, bet paskutinį ketvirtį pradėjo atkarpa 9 – 0 ir per likusias šešias minutes varžovams intrigos sukurti neleido. Kamerūno rinktinė: Williamsas Narace 14 (5 atk. kam.), Tamenangas Chohas 9 (7 atk. kam.

Walkupo ir Antetokounmpo duetas išsiuntė Slovėniją su Dončičiumi vasaros atostogų

Triuškinamą pergalę Pirėjuje vykstančiame Paryžiaus olimpinių žaidynių atrankos turnyro pusfinalyje iškovojo Graikijos krepšininkai, namų arenoje 96:68 (32:14, 15:19, 19:17, 30:17) įveikė Slovėnijos rinktinę. Šiose rungtynėse susitiko dvi ryškios NBA žvaigždės Giannis Antetokounmpo ir Luka Dončičius. Pirmasis nugalėtojams pelnė 13 taškų ir atkovojo 4 kamuolius, tuo tarpu L.Dončičius surinko 21 tašką, atkovojo 7 kamuolius ir padarė 10 klaidų.

12 taškų deficitą panaikinusi Brazilija – per žingsnį nuo Paryžiaus žaidynių

Pergalę Paryžiaus olimpinių žaidynių atrankos turnyro Rygoje pusfinalyje iškovojo Brazilijos krepšininkai. Gustavo de Conti auklėtiniai rezultatu 71:60 (12:22, 15:11, 24:6, 20:21) įveikė Filipinų rinktinę. Finale Brazilija susitiks su Latvijos ir Kamerūno rungtynių laimėtoju. Brazilija pirmoje mačo pusėje turėjo 12 taškų deficitą. Tačiau vėliau Pietų Amerikos atstovai pelnė 18 taškų be atsako ir perlaužė rungtynes. Jie vienu metu buvo priekyje 16 taškų.

Lietuvos rinktinės barjeras atrankos pusfinalyje – Italija: be didžiausios žvaigždės, bet su desantu iš Eurolygos

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei iki dalyvavimo olimpinėse žaidynėse beliko du žingsniai. Tam, kad būtų galima vykti į Paryžių, pirmiausia reikia laimėti Puerto Rike vykstančios atrankos pusfinalyje. Na, o čia laukia gana gerai pažįstama Italijos rinktinė prieš kurią kovoti niekada nėra lengva. Lietuvių mačas olimpinėje atrankoje su Italija vyks šeštadienį, liepos 6 dieną, 23:00 val. mūsų šalies laiku, o rungtynes tiesiogiai transliuos TV3 televizija ir tv3.lt portalas.

Rinktinės sirgalių ir krepšininkų susitikimas Puerto Rike – kapitono dėkingumo žodis, kainos ir specialios lažybos

Prieš būsimą olimpinės atrankos pusfinalio mačą su italais Lietuvos rinktinė išreiškė padėką į Puerto Riką atvykusiems komandos sirgaliams. Jų į San Chuaną atvyko apie 100-150. Trispalvės spalvomis pasipuošę spalvinga rinktinės sirgalių grupė nuolat buvo girdima rungtynių metu. Po treniruotės rinktinės krepšininkai, treneriai bei kiti nariai atvyko į susitikimą su sirgaliais, o šie savo atžvilgiu linkėjo sėkmės artėjančiame atrankos pusfinalyje.

Ekspresyvieji puertorikiečiai myli krepšinį ir tikisi akistatos su lietuviais: „Žaisime kartu finale“

Olimpinės krepšinio atrankos šeimininkas Puerto Rikas pirmą kartą šalies istorijoje rengia tokį turnyrą. Žmonės čia krepšinį mėgsta ir supranta, tiesa, pirmąją poziciją sporto šakų populiarumo viršūnėje užima beisbolas. Karibų jūros deimantas Puerto Rikas, kur gyvena 3,2 mln. žmonių, sala, esanti JAV teritorija, bet taip ir nėra oficialiai 51-a valstija. Šalis turi savo sportininkų rinktines, laisvą statusą turi kitose gyvenimo sferose, nes taip ir nėra inkorporuota JAV dalis.

Italijos rinktinės veteranas – apie pagyras Lietuvai, Sabonį ir Šaro skambutį

Šeimininkų puertorikiečių niuksą gavę italai rengiasi atrankos pusfinalio mačui su Lietuva. Po vėlai pasibaigusio rungtynių jie vis dėlto penktadienio popietę treniruotės neatšaukė. Italai po patirto pralaimėjimo pirmąją vietą B grupėje užleido šeimininkui Puerto Rikui. Juos į pergalę vedė šalies krepšinio žvaigždė Jose Alvarado.

Atnaujintame FIBA olimpinės atrankos reitinge – Lietuvos šuolis per dvi pozicijas

FIBA sureitingavo visas 16 komandų, besivaržiančias olimpiniuose atrankos turnyruose. Lietuvai skirta aukšta trečioji vieta, o prieš tai buvusiame reitinge Kazio Maksvyčio auklėtiniai buvo penkti.  Reitinge lietuviai aplenkė Latviją ir Slovėniją, kurios pralaimėjo po vieną grupės mačą ir kiek komplikavo savo galimybes prasibrauti į olimpines žaidynes. Tuo tarpu Lietuva 96:84 užtikrintai įveikė Meksiką ir 97:93 po atkaklios kovos pranoko Dramblio Kaulo Krantą.

Liepos 6-ąją – visai Lietuvai svarbi rinktinės kova: olimpinėje atrankoje sieks įveikti italų barjerą

Olimpinė atranka Puerto Rike artėja prie lemiamų kovų – vėlų šeštadienio vakarą prasidės svarbiausios pusfinalio rungtynės, kuriose ir vėl išvysime lietuvius. Visai šaliai svarbią liepos 6-ąją Lietuva sieks įveikti Italiją, o naktį iš šeštadienio į sekmadienį Meksika stos prieš turnyro šeimininkus – Puerto Riką. Abi rungtynes transliuos TV3. Šeštadienį, liepos 6 d. stebėkite: 23 val.

Italijos stiprybes išskyręs Donatas Motiejūnas – apie Sabonio replikas ir buvusio kapitono karčius priminimus

Lietuvos rinktinei pasitinkant dar vienerias, tik šįsyk jau žūtbūtines, rungtynes olimpinėje atrankoje Donatas Motiejūnas prakalbo apie nenustebinusią Puerto Riko pergalę bei kiek aktuali rūbinėje yra futbolo tema. „Tikrai ne. Puikiai žinojome, kokia komanda yra Puerto Rikas. Visą laiką propagavo greitą žaidimą, ankstyvus metimus meta, žaidžia truputį pasiutusį, pašėlusį krepšinį.

Ilgametės Lietuvos ir Italijos krepšinio kaktomušos: nuo ašarų 2004-aisiais iki dešimtmečius lydinčios sėkmės

Puikiai pažįstamas, svarbiose kovose ne kartą įveiktas, tačiau tuo pačiu ir be galo skaudžius prisiminimus keliantis varžovas. Taip galima apibūdinti olimpinės krepšinio atrankos pusfinalyje lietuvių laukiančią Italijos rinktinę. Prieš artėjantį pusfinalį, portalas tv3.lt nusprendė prisiminti, kokių mačų per pastaruosius dvidešimt metų su italais mūsų šalies rinktinė turėjo.

Pasižvalgykte: spalvingasis San Chuano rajonas, kurio negali neįamžinti

Puerto Riko sostinėje San Chuane netrukus prasidės lemiami mūšiai dėl bilieto į olimpines žaidynes. O pats miestas, kuriame kovoja ir Lietuvos rinktinė, nenustoja stebinti savo spalvingumu. Tą jau buvo galima pamatyti senamiestyje ir kitose miesto vietose. O dar labiau tuo galima įsitikinti šiek tiek pasivaiksčiojus garsiojoje „A Street of Canturce“ gatvėje, kur akys raibsta nuo fantastiškai gražių ir spalvingų piešinių ant pastatų.

Su mėlyne po akimi pasirodęs Mindaugas Kuzminskas: „Mums reikia susitvarkyti gynyboje“

Lietuvos rinktinė ruošiasi olimpinio atrankos turnyro pusfinalio mačui. Prieš rytojaus dvikovą kartu su komanda treniruotėje plušėjęs Mindaugas Kuzminskas pasirodė su mėlyne po akimi. Apie varžovus kalbėjęs krepšininkas kartu ir paaiškino, iš kur ji atsirado. Priminsime, kad lietuviai po labai sunkiai išvargtos pergalės prieš Dramblio Kaulo Krantą ketvirtadienį skyrė poilsiui ir treniruotės nedarė, bet penktadienio popietę vietos laiku jau plušo aikštėje.

Nepamirštamą pralaimėjimą Atėnuose aptaręs Maksvytis – apie Italijos rinktinę ir vyrišką pokalbį su kapitonu

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasitinka žūtbūtinį mūšį olimpinėje atrankoje, kai šeštadienio vakarą mūsų šalies laiku pusfinalyje susitiks su Italija. Prieš susitikimą laukiančius varžovus aptarė rinktinės treneris Kazys Maksvytis. Lietuvos ir Italijos nacionalinių komandų susitikimas vyks šeštadienį 23 val. Jį tiesiogiai transliuos TV3 ir naujienų portalas tv3.lt.

Traumą patyręs Italijos rinktinės lyderis pasirodys rungtynėse prieš Lietuvą

Praėjusią naktį vykusiose olimpinės atrankos rungtynėse tarp Italijos ir Puerto Riko rinktinių traumą patyrė vienas iš italų lyderių Danilo Gallinari, visgi panašų, jog rungtynėse prieš Lietuvą jis pasirodys. NBA krepšininkas likus žaisti kelioms minutėms patyrė kojos traumą ir buvo pakeistas. Iki šiol nebuvo paaiškėję, ar italas galės pasirodyti pusfinalio rungtynėse su Lietuva. Visgi Italijos krepšinio federacija pranešė, kad krepšininkas šeštadienį bus pasiruošęs žengti į aikštę.

Graikijos rinktinė neteko atsarginio centro

Graikijos rinktinė olimpinėje atrankoje nebeturės Kosto Antetokounmpo, kuris patyrė kairės kojos kelio traumą, todėl kvalifikacijoje žaisti nebegalės. \Atrankoje puolėjas nebuvo ryškus – per dvejas rungtynes ant parketo praleisdavo po 9 minutes, įmesdavo po 3 taškus, atkovodavo po 2 kamuolius ir rinkdavo 3,5 naudingumo balo. Graikai pusfinalyje susitiks su Slovėnija.

Apie pasiaukojimą kalbėjęs Puerto Riko treneris nenuvertina Meksikos: „Jie neturi garsių pavardžių, bet turi karius“

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Puerto Rike paaiškėjo Lietuvos varžovai olimpinės atrankos pusfinalyje. Jais tapo italai, kurie po gražios kovos 69:80 nusileido turnyro šeimininkams.  Lemiamame kėlinyje aikštėje užvirė tikra drama, tačiau galiausiai viską nulėmė Jose Alvarado. Būtent jo tritaškiai lemiamu metu padėjo šeimininkams pabėgti ir galiausiai įtvirtinti pergalę.  Lietuvos ir Italijos rinktinės atrankos pusfinalyje žais šeštadienį 23 val. mūsų šalies laiku.
Į viršų