REKLAMA
Erekcijos sutrikimų paplitimas gąsdina ir medikus, ir pacientus (nuotr. Shutterstock.com) Erekcijos sutrikimų paplitimas gąsdina ir medikus, ir pacientus (nuotr. Shutterstock.com)

Erekcijos sutrikimų paplitimas gąsdina ir medikus, ir pacientus

Erekcijos sutrikimų paplitimas gąsdina ir medikus, ir pacientus – jei anksčiau jie kamavo tik vyresnio amžiaus vyrus ir tik išimtinai dėl organinių priežasčių, pavyzdžiui, kraujotakos sutrikimų (aterosklerozės), tai šiandien erekcijos sutrikimais gali skųstis ir visai jauni ar vidutinio amžiaus vyrai, kuriems problemų lytiniuose santykiuose atsirado dėl netinkamo gyvenimo būdo, mažo fizinio aktyvumo, žalingų įpročių ir, paprasčiausiai, streso.
REKLAMA
Patarimai kaip sumažinti erekcijos sutrikimų riziką (nuotr. Shutterstock.com) Patarimai kaip sumažinti erekcijos sutrikimų riziką (nuotr. Shutterstock.com)

Patarimai, kaip sumažinti erekcijos sutrikimų riziką

Erekcijos sutrikimai yra problema, su kuria susiduria dauguma vyresnio amžiaus vyrų. Tačiau ši probema gali kamuoti ir vidutinio (40-50 metų) amžiaus vyrus. Yra daugybė priežasčių, dėl kurių gali atsirasti erekcijos sutrikimai. Dažniausiai šios priežastys yra susijusios su fiziniais, psichologiniais ir gyvenimo būdo veiksniais.
REKLAMA
Lytinės sveikatos sutrikimas apie kurį nutylima (nuotr. Shutterstock.com) Lytinės sveikatos sutrikimas apie kurį nutylima (nuotr. Shutterstock.com)

Lytinės sveikatos sutrikimas, apie kurį nutylima

Priešlaikinė ejakuliacija tai ejakuliacija, kuri įvyksta pernelyg greitai – dažniausiai per 1-2 minutes nuo vaginalinės penetracijos pradžios. Priešlaikinė ejakuliacija mediciniškai gali būti nustatoma tik remiantis tam tikrais kriterijais: laikas iki ejakuliacijos trumpesnis nei 2 minutės, pasikartojanti priešlaikinė ejakuliacija po minimalios seksualinės stimuliacijos (anksčiau nei to nori pacientas), psichologinė būklė (vyras dėl priešlaikinės ejakuliacijos kenčia, jaučia nusivylimą nerimą,...
REKLAMA
Ką daryti, norint sumažinti erekcijos sutrikimų riziką vidutiniame amžiuje (nuotr. Shutterstock.com) Ką daryti, norint sumažinti erekcijos sutrikimų riziką vidutiniame amžiuje (nuotr. Shutterstock.com)

Ką daryti, norint sumažinti erekcijos sutrikimų riziką vidutiniame amžiuje

Aktyvų gyvenimą gyvenantis vidutinio amžiaus vyrai gali susidurti su įvairiais sveikatos iššūkiais, įskaitant erekcijos sutrikimus. Ypač reikėtų susirūpinti tuomet, kai erekcijos sutrikimai kartojasi ir kenkia ne tik lytinio gyvenimo kokybei, bet ir santykiams. Yra keletas būdų, kaip galima sumažinti erekcijos sutrikimų riziką ir išlaikyti pilnavertį seksualinį gyvenimą. 1. Sveika mityba: Mitybos įpročiai gali turėti didelę įtaką vyriškai sveikatai. Subalansuotą dietą yra labia svarbi.
REKLAMA
Dažna, tačiau retai atpažįstama vyrų problema (nuotr. Shutterstock.com) Dažna, tačiau retai atpažįstama vyrų problema (nuotr. Shutterstock.com)

Dažna, tačiau retai atpažįstama vyrų problema

Priešlaikinė ejakuliacija tai situacija, kai vyrams ejakuliacija įvyksta pernelyg greitai, dažnai netgi prieš arba iškart po lytinio akto pradžios. Ši problema gali turėti įvairių priežasčių ir daryti didelę įtaką lytiniam gyvenimui bei poros santykiams.

Pasakė, kas nutinka ilgai gyvenant be sekso

Tam tikru metu daugumos žmonių seksualiniame gyvenime prasideda „sausas periodas“, kai jie kurį laiką neturi lytinių santykių. Jei susilaikote nuo lytinių santykių, jums gali kilti klausimas, kaip tai gali paveikti jūsų sveikatą. Žmonės išgyvena „sausus periodus“ dėl daugybės priežasčių. Kartais žmonės, neturintys santykių, nori palaukti, kol suras tinkamą žmogų. Poros tarpusavio trauka gali sumažėti, todėl trūksta seksualinio aktyvumo. Kitais atvejais žmonės tiesiog nenori užsiimti seksu.

Apie šią problemą vis dar nejauku kalbėti: impotencija skundžiasi ne tik vyresni vyrai

Vidutinio amžiaus vyrai neretai susiduria ne tik su stereotipinėmis problemomis, tokiomis kaip nuplikimas ar vidurio amžiaus krizė, bet ir su impotencija. Vaistininkė teigia, kad šiuos nemalonumus dažniausiai sukelia nesveikas gyvenimo būdas arba širdies bei kraujagyslių ligos, tačiau gali būti, kad įtaką daro ir padidėjęs krūvis darbe arba patiriamas stresas.

Atskleidė, kiek minučių vidutiniškai mylisi poros

Ar jūsų miegamojo nuotykiai turėtų būti pašėlęs sprintas, ar jausmingas maratonas? Paslaptis gali būti jūsų varpos forma Dabar mokslas (vėl) pasisakė, kiek tiksliai laiko turėtų būti skiriama fiziniam meilės aktui: 5,4 minutės. Pirma, kaip mes apibrėžiame sekso pradžią ir pabaigą?  „The Conversation“ daktaras Brendanas Zietschas iš Kvinslendo universiteto atskleidžia, kad atsakymas į šią mįslę susijęs su vyro varpa.
REKLAMA
Pora (nuotr. Shutterstock.com) Pora (nuotr. Shutterstock.com)

10 patarimų, padėsiančių pagerinti jūsų seksualinį gyvenimą

Lytinio potraukio praradimas neretai būna labai slegiantis ir turi begalę neigiamų pasekmių poros santykiams. Štai keletas praktinių patarimų, kurie padės jums atgaivinti jūsų seksualinį gyvenimą. 1. Nepamirškite bendrauti - Labai svarbi komunikacija su savo partneriu. Svarbu gebėti kartu aptarti savo jausmus, kad nei vienas nesijaustų atstumtas ar įžeistas, o jaustumėte vienas kito palaikymą. - Jai jaučiate įtampą ar susierzinimą, praneškite apie tai savo partneriui.

Paaiškėjo, kiek vidutiniškai kartų per savaitę mylisi poros

Neseniai atliktos apklausos duomenimis, poros, kurios seksu užsiima kartą per savaitę, yra labiausiai patenkintos savo santykiais. Įprasta manyti, kad norėdami jaustis visaverčiais savo santykiuose, turėtumėte daug mylėtis, tačiau, neseniai atlikto tyrimo duomenimis, poros, kurios seksu užsiima kartą per savaitę, yra labiausiai patenkintos. Taigi, kaip dažnai poros turėtų mylėtis? Kiekvieną dieną Amanda ir Darrenas Gentai gyvena Stokporte, Mančesterio regione.
REKLAMA
Pora (nuotr. Shutterstock.com) Pora (nuotr. Shutterstock.com)

Ką daryti, jei lytinis aktas baigiasi per greitai?

Seksualinė veikla ir pasitenkinimas partneriu yra svarbi dalis daugelio žmonių gyvenimo. Tačiau daug vyrų, ir retais atvejais moterų, susiduria su problema, kai lytinis aktas baigiasi per greitai. Ši problema vadinama ankstyva ejakuliacija arba ejakuliacijos kontrole. Jei jums tai nutinka, nesijaudinkite, nes yra būdų, kaip suvaldyti šią situaciją ir pasinaudoti malonumu lytinio gyvenimo metu. Šiame straipsnyje aptarsime, ką daryti, jei lytinis aktas baigiasi per greitai.
REKLAMA
Erekcijos sutrikimai (nuotr. Shutterstock.com) Erekcijos sutrikimai (nuotr. Shutterstock.com)

3 erekcijos sutrikimo priežastys: štai kaip spręsti šią problemą

Erekcijos sutrikimai – problema, su kuria susiduria daug vyrų visame pasaulyje. Tai gali daryti neigiamą įtaką ne tik vyrų lytiniam gyvenimui, bet ir jų psichinei sveikatai bei bendrai savijautai. Galima išskirti tris pagrindines erekcijos sutrikimo priežastis: psichologines, vaistinių preparatų ir narkotinių medžiagų vartojimą bei sveikatos problemas, tokias kaip širdies ir kraujagyslių, endokrininės ir neurologinės patologijos bei kitos ligos. Šias priežastis apžvelgsime detaliau.

Vyras žmonos paprašė atviros santuokos: tokio rezultato tikrai nesitikėjo

Vyras prisipažino, kad gailisi, jog paprašė žmonos atviros santuokos, nes jį skaudina žinojimas, kad ji susitikinėja su kitais vyrais. Jis prisipažino, kad buvo idiotas, nes pasiūlė šią idėją, kai jautėsi taip, tarsi kibirkštis tarp jo ir žmonos būtų išblėsusi, tačiau dabar ji turi tiek daug pasimatymų, kad nežino, ką daryti – o jam yra priešingai.
REKLAMA
Ką reikia žinoti apie prostatos hiperplaziją (nuotr. Shutterstock.com) Ką reikia žinoti apie prostatos hiperplaziją (nuotr. Shutterstock.com)

Ką reikia žinoti apie prostatos hiperplaziją

Gerybinė prostatos hiperplazija (GPH) yra dažniausia vyresnių vyrų apatinių šlapimo takų problema. Tai yra prostatos padidėjimas, kuris gali sukelti įvairių šlapinimosi sutrikimų, tokių kaip silpna arba nutrūkstanti šlapimo srovė, sunkumai pradedant šlapintis, staiga atsirandantis noras šlapintis, jausmas, kad šlapimo pūslė nepilnai išsituštino, šlapimo nelaikymas ir kt. Yra įvairių GPH atsiradimo priežasčių.

Šio vaisiaus sultys gerina erekciją: nustebsite sužinoję

Kai kurie tyrimai rodo, kad arbūzas gali būti tinkamas „Viagros“ pakaitalas erekcijos sutrikimų turintiems žmonėms. Viagros ir kitų erekcijos sutrikimų (ED) gydymo būdų atsiradimas sukėlė revoliuciją seksualinės medicinos pasaulyje. ED vaistai tinka ne visiems vyrams. Kai kuriems vyrams pasireiškia šalutinis poveikis, o  arbūzai yra saugi alternatyva, kuri greičiausiai nesukels rimto šalutinio poveikio. Arbūzas yra natūralus citrulino šaltinis.

Kaip gali būti gydomi erekcijos sutrikimai?

Erekcijos disfunkcija (erekcijos sutrikimas, erektilinė disfunkcija) – tai būklė, kuomet nepasiekiamas ar nepalaikomas sėkmingiems lytiniams santykiams būtinas varpos standumas (erekcija). Tai plačiai paplitęs sveikatos sutrikimas, kuriuo skundžiasi maždaug 10 procentų vyrų. Realūs skaičiai gali būti kur kas didesni, nes vyriškosios lyties atstovai ypatingai nelinkę kreiptis į gydytojus ir rūpintis savo sveikata, be to, juos dažnai stabdo labai stiprus baimės, nepilnavertiškumo ir gėdos jausmas.

Kas penktas vyras susiduria su šiuo lytinės sveikatos sutrikimu: svarbu neignoruoti

Lietuvoje priešlaikinė ejakuliacija kamuoja apie 20 proc. lytiškai aktyvių vyrų, tačiau tik maždaug 10 proc. nuo šios bėdos kenčiančių vyrų išgirsta teisingą diagnozę ir gauna atitinkamą gydymą. Įdomiausia tai, kad priešlaikinės ejakuliacijos problema dažniausiai pradeda kamuoti dar jaunystėje, kai vyrai pradeda gyventi aktyvų lytinį gyvenimą. Paprastai tik vėliau suprantama, kad greičiau besibaigiantis lytinis aktas gali būti rimta seksualinė problema, trukdanti gyvenimo pilnatvei.

Priešlaikinė ejakuliacija: kas ji yra ir kada ją galima įtarti?

Priešlaikinė ejakuliacija – dažnesnė problema, nei gali atrodyti. Dauguma vyrų gėdijasi pripažinti, kad turi sunkumų, susijusių su ejakuliacija, ir tik retas kreipiasi į gydytojus. Teigiama, kad vos kas dešimtas vyras išdrįsta apsilankyti pas specialistą dėl erekcijos ar ejakuliacijos sutrikimų, o tikrai didelę dalį diagnozių sudaro būtent priešlaikinė ejakuliacija.

Vyrai sukluskite: ši liga kasmet pasiglemžia daugiau nei 500 lietuvių gyvybes

Kasmet diagnozuojama apie 2000 naujų prostatos vėžio atvejų. Tačiau lankytis gydytojo urologo kabinete vyrams vis dar yra neįprasta ir atrodo nebūtina.

Priešlaikinė ejakuliacija: kas tai ir kaip ją gydyti?

Manoma, kad apie 5 proc. vyrų patiria priešlaikinę ejakuliaciją, tačiau šios problemos sprendimo būdą surasti sudėtinga. Priešlaikinė ejakuliacija sukelia tokį didelį diskomfortą ir nusivylimą savimi, kad daugelis pacientų ima apskritai vengti lytinių santykių, o lytiniai santykiai vietoje malonumo ima kelti nerimą ir pyktį. Priešlaikinės ejakuliacijos tipai Priešlaikinė ejakuliacija, visada arba beveik visada įvyksta per pirmąją minutę po įsiskverbimo į makštį.
Į viršų