žuvies patiekalai

Adamkus pirmas Kalėdas pasitinka be Almos: papasakojo, kaip jie švęsdavo anksčiau

Kadenciją baigęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus (97) šiais metais pirmą kartą šventes pasitinka be anapilin iškeliavusios  pirmosios šalies ponios ir savo mylimos žmonos Almos Adamkienės. Artima Adamkų šeimos draugė Birutė Vizgirdienė naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kaip Valdas ir Alma minėdavo šv. Kūčių bei šv. Kalėdų šventes ir atskleidė, kokios buvo jų šeimos vertybės.  Šv.
2023-12-24
REKLAMA
Renkamės tvarius žuvies produktus: kodėl Baltijos šprotai yra tinkamas pasirinkimas  Renkamės tvarius žuvies produktus: kodėl Baltijos šprotai yra tinkamas pasirinkimas

Renkamės tvarius žuvies produktus: kodėl Baltijos šprotai yra tinkamas pasirinkimas

Nors daugelis renkasi žuvį dėl sveikos gyvensenos, tačiau ne visi susimąsto, kokią įtaką šis pasirinkimas turi jūrų, upių ir ežerų ekosistemoms.  Ekspertai atskleidžia, į ką svarbiausia atsižvelgti renkantis tvarią žuvį ir jūros gėrybes bei kodėl svarbu įvertinti ne tik žuvies kilmę ar rūšį, bet ir jos dydį. Žuvies ištekliai pasaulyje sparčiai nyksta dėl neatsakingų žvejybos verslų, todėl tvarus žuvies vartojimas šiais laikais tampa ne tik sveikatai, bet ir aplinkai svarbiu pasirinkimu.
2023-10-26

Taip ruošto karpio dar neragavote: Gian Luca išdavė ypatingą receptą

Paskutinėje šio sezono TV3 laidoje „La maistas“ garsusis virtuvės šefas Gian Luca Demarco svečiavosi pas Arūną Valinską jo žuvininkystės ūkyje. Išbandęs jėgas žvejyboje, šefas nepraleido progos kartu su A. Valinsku pagaminti gardų karpį su šonine.
2023-06-05

Taip gaminta velykinė silkė patiks visiems: išbandykite šiemet

„Taukšt ir salotos. Taip galima būtų pasakyti apie šias silkių salotas. Pagaminamos jos žaibišku greičiu, rezultatas puikus ir nuo stalo dingsta akimirksniu. Manau, kad silkių mėgėjams šios salotos turėtų patikti“, – rašo „Gamink su Audrone“ tinklaraščio autorė. Reikės: 200 gr silkių filė, 0.5  paprikos (raudonos), 6–8 pomidoriukų, raudono svogūno, prieskoninių žolelių (naudojau petražoles), maltų juodų pipirų.
2022-04-13

Taip gaminti silkę šventėms išmokė mama: išbandykite per Velykas

„Mano mama šventėms visada ruošia silkę morkų pataluose, kuri kaskart sulaukia komplimentų dėl burnoje tirpstančių morkų. Yra vienas svarbus momentas/paslaptis – norint, jog morkų patalas būtų it šilkinis, negalima pagailėti aliejaus, o, prieš valgant, ant viršaus užbėrus skrudintų saulėgrąžų, šis tradicinis silkės valgis sužiba naujai“, – sako tinklaraščio „Mukatanas“ autorė.
2022-04-05

Ši sluoksniuota mišrainė taps Velykų karaliene: pigu, greita ir labai skanu

„Nežinau ar iš prigimties, ar tiesiog išmokau, bet esu kaupikė. Man patinka savo atsargų spintelėje turėti visko daug. Ir to, ir to. Yra tokių produktų, kurie niekada nesibaigia, tik vieni keičia kitus. Atsargų spintelėje visada rasiu miltų, kruopų, druskos, cukraus, konservuotų daržovių bei tuno. Todėl šiandien dar paruošiau puikias, sočias ir skanias sluoksniuotas salotas su tunu. Jos gali išgelbėti, kai užsuka netikėti svečiai ar reikia ką nors greito apsiruošti užkąsti.
2022-04-04

Taip gaminta silkė pagal Odetą sužavės visus: tiks ir pasninkui, ir Velykoms

„Silkės receptų niekada nebus per daug, ypač prieš šventes“, – sako tinklaraščio „Samčio užrašai“ autorė Odeta.   Ingredientai silkės mišrainei: 3 vnt. silkės filė; 100 g konservuotų žirnelių; 3 virti kiaušiniai; 1 poro baltoji dalis; 1 didesnis arba 3 mažesni marinuoti agurkėliai; 2 šaukštai majonezo; 1 šaukštelis dižono garstyčių. Silkės mišrainės receptas Silkės filė, agurkėlius ir kiaušinius supjaustome kubeliais. Žirnelius nuvarvinkite ir sudėkite į dubenėlį su silke.
2022-03-31

Ši Ingridos mišrainė su silke taps Velykų hitu: užsirašykite receptą

„Traukiam kruopas iš spintelių ir pakviečiam jas ant  stalo. Soti ir maistinga mišrainė su burokėliais, lęšiais ir silke. Kartosiu ir ruošiu dar ne kartą. Man tai tobulai subalansuoti skoniai“, – sako tinklaraščio „Kviečiu į virtuvę“ autorė Ingrida. Porcijos 3. Užtruksite apie 40 min: 1 burokėlis; 1 morka; 1 svogūnas; 0,5 stiklinė žalių lęšių; Šlakelis aliejaus; Žiupsnis druskos; Žiupsnis juodųjų pipirų; 100 g pievagrybių; 3 silkės filė.
2022-03-30

Super skani silkė pagal Dalią: per Velykas visi klaus recepto

„Šis receptas tiems, kas mėgsta patiekalus su riešutais. Ir nors žemės riešutai yra ankštinė daržovė (priskiriama pupinių šeimai) daugeliui iš mūsų jie asocijuojasi tik su riešutais, o ne su kažkokiomis pupelėmis“, – sako tinklaraščio „Gera virtuvė“ autorė Dalia. Jums reikės: 1 silkės, 1 vidutinio svogūno, saujos išlukštentų ir be luobelės žemės riešutų, 3–4 kvepiančių pipirų grūdelių. Receptas Sausoje keptuvėje pakepinkite žemės riešutus iki auksinės spalvos.
2022-03-29

Atrado superinę silkės mišrainę: „Taukšt ir pagaminta“

„Taukšt ir salotos. O joms pagaminti nesugaišite nei daug laiko, nei didesnių pastangų. Tiems, kas mėgsta silkę, tikiuosi šios salotos patiks.  Nesu silkių mėgėja, bet šios salotos man tikras atradimas. Galiu pridurti tiek, kad avokadas ir pomidorai – puikus derinys. Tiesa, dėjau konservuotų kukurūzų, nes juos labai mėgstu, bet jei jų nemėgstate, tai nedėkite, visvien bus labai gardu“, – sako tinklaraščio „Gamink su Audrone“ autorė.
2022-03-25
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų